Trib(Oras)

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Propun ca atunci cand alianta dumneavoastra are 1600000 de punte sa poti face un trib.
Facilitatile tribului:
Poti sa donezi resurse in trib
Poti sa construiesti nave,soldati..etc..
Sa te lupti intre triburi pentru clasament.
Exista si puncte pe care le primeste tribul:
Cand castigi 100 de lupte primesti 1.000 de puncte
Cand castigi 250 de lupte primesti 5.000 de puncte
Cand castigi 500 de lupte primesti 10.000 de puncte
Onoare:Onoare se castiga cu ajutorul membri tribului...Daca un membru castiga un numar mare de lupte onoarea tribului creste cu putin %.
Respect:In functie de cate lupte ai castigat in lupta dintre triburi Respectul creste.
 

DeletedUser

Guest
Propun ca atunci cand alianta dumneavoastra are 1600000 de punte sa poti face un trib.
Facilitatile tribului:
Poti sa donezi resurse in trib
Poti sa construiesti nave,soldati..etc..
Sa te lupti intre triburi pentru clasament.
Exista si puncte pe care le primeste tribul:
Cand castigi 100 de lupte primesti 1.000 de puncte
Cand castigi 250 de lupte primesti 5.000 de puncte
Cand castigi 500 de lupte primesti 10.000 de puncte
Onoare:Onoare se castiga cu ajutorul membri tribului...Daca un membru castiga un numar mare de lupte onoarea tribului creste cu putin %.
Respect:In functie de cate lupte ai castigat in lupta dintre triburi Respecul creste.

Ex Clasament:
Rang Trib Puncte Lupte Onoare Respect
x y z a b r


Contra.

;)
 

DeletedUser47

Guest
Alianţă = grup de jucători
Trib = acelaşi lucru.

Deci nu îţi văd logica.
 

DeletedUser304

Guest
Contra:)
Acesta nu e triburile ci GREPOLIS :)
Ar fi bine sa nu fie transformat in triburile
 

DeletedUser

Guest
Alianţă = grup de jucători
Trib = acelaşi lucru.

Deci nu îţi văd logica.

1.M-am inspirat de pe The-West
Acolo exista orasul si atunci cand orasul tau este extins la maxim poti construi fort si este acelasi lucru...:rolleyes:

Deci este ca si cand ai spune ca cei de la Inno nu au logica(nu gandesc)...ei s-au gandit la acest lucru pe West:D
 

DeletedUser

Guest
1.M-am inspirat de pe The-West
Acolo exista orasul si atunci cand orasul tau este extins la maxim poti construi fort si este acelasi lucru...:rolleyes:

Deci este ca si cand ai spune ca cei de la Inno nu au logica(nu gandesc)...ei s-au gandit la acest lucru pe West:D

Era vorba de logica ta.

Jocul este Grepolis,nu The West.E cu totul altceva.
 

DeletedUser47

Guest
În primul rând aici nu esti pe west. Şi în al doilea rând frontul de pe west cu ce spui tu aici nu seamănă deloc:)). În primul rând acel joc nu seamăna deloc cu grepolis. O coparaţie o poţi face între triburile si grepo în niciun caz între west si grepo.
 

DeletedUser

Guest
În primul rând aici nu esti pe west. Şi în al doilea rând frontul de pe west cu ce spui tu aici nu seamănă deloc:)). În primul rând acel joc nu seamăna deloc cu grepolis. O coparaţie o poţi face între triburile si grepo în niciun caz între west si grepo.

Ok...Ok...
1.M-am inspirat de pe the-west(atat am zis)
2.Sa nu deviam de la subiect
3.Eu nu am prospus sa se faca fort si...trib
 

DeletedUser

Guest
Tu cu gura ta ai zis că reprezintă acelaşi lucru.

Scuze,nu pot sa ma exprim prea bine:
Tu ai zis ca o alianta este aceeasi ca ideea mea cu tribul.
Am vrut sa zic ca orasul cu fortul sunt acelasi lucru...asa si alianta cu tribul sunt la fel...numai ca orasul si fortul sunt din West si alianta cu tribul sunt din Grepolis(tribul poate o sa fie)
 

DeletedUser

Guest
Scuze,nu pot sa ma exprim prea bine:
Tu ai zis ca o alianta este aceeasi ca ideea mea cu tribul.
Am vrut sa zic ca orasul cu fortul sunt acelasi lucru...asa si alianta cu tribul sunt la fel...numai ca orasul si fortul sunt din West si alianta cu tribul sunt din Grepolis(tribul poate o sa fie)

nu o sa faca nimeni asta...tribul nu exista in perioada Greciei Antice.
 

DeletedUser

Guest
Scuze,nu pot sa ma exprim prea bine:
Tu ai zis ca o alianta este aceeasi ca ideea mea cu tribul.
Am vrut sa zic ca orasul cu fortul sunt acelasi lucru...asa si alianta cu tribul sunt la fel...numai ca orasul si fortul sunt din West si alianta cu tribul sunt din Grepolis(tribul poate o sa fie)

Copile ,pune mana pe un atlas de istorie.Nu existau triburi in grecia antica.

Si un oras nu e tot una cu un fort ,in oras locuiesc oamenii,sunt magazine ,etc ,fortul e pentru armata.Ce spui tu nu are nici o logica
 

DeletedUser

Guest
Salut
Daca ne referim doar la grecia in special...da nu existau triburi in perioada antica. Grecia erau o societate avansata bazata pe orase si conducatorii lor care formau aliante intre ele. Dar nu cred ca in antichitate pe Terra existau numai grecii . Si sigur existau si popoare organizate sub forma de triburi : va spun doar unul foarte cunoscut noua Geto-DACII care a prins putere si a reusit sa se opuna dusmanilor prin unirea voita sau prin forta a mai multor triburi de catre Burebista.
Nu trebuie sa uitam nici triburile din persia prin unirea carora s-a format celebru imperiu.
si alte exemple pe care le gasiti si pe net :
"
Celţii
erau răspândiţi în cea mai mare parte a Europei. Datorită întinderii lor pe un teritoriu foarte întins s-au format diferite neamuri de celţi:
Galii cuprindeau teritoriile Franţei de astăzi (exceptând insula Corsica şi coloniile care-i aparţin), Belgiei de astăzi, teritoriul aflat la vest de Rin al Germaniei de astăzi şi teritoriul aflat la sud de Rin al Olandei de astăzi.
Bretonii cuprindeau Britannia.
Celţii-iberi cuprindeau peninsula Iberică: Spania şi Portugalia de astăzi.
Boii erau localizaţi în Europa Centrală (pe teritoriul actual al Austriei, Cehiei, Slovaciei şi Ungariei). Înfrângerea regelui boilor (Critasiros), a tauriscilor şi a anarţilor de către regele geto-dacilor, Burebista, în anul 60 î.Hr. (acesta extinzând regatul geto-dac în vest până la râul Morava şi Dunărea de Mijloc) a determinat migraţia acestor triburi în celelalte teritorii din vestul Europei populate cu celţi. Timp de 100 de ani după înfrângerea boilor de către Burebista ţara lor s-a numit "Pustia boilor". De la boi provine numele regiunii de astăzi Boemia (aflată în vestul Cehiei).
Tracii şi moesii cuprindeau teritoriul Bulgariei de astăzi.
Etruscii, latinii şi sabinii cuprindeau peninsula Italică.
 

DeletedUser

Guest
Copile ,pune mana pe un atlas de istorie.Nu existau triburi in grecia antica.

Si un oras nu e tot una cu un fort ,in oras locuiesc oamenii,sunt magazine ,etc ,fortul e pentru armata.Ce spui tu nu are nici o logica

Nu am zis ca existau.Am zis ca poate o sa fie in GREPOLIS si tribulile.Trebuie sa fie jocul asa de realist?
 

DeletedUser

Guest
Eu as vrea sa fie 100% realist daca se poate :) asa e mai frumos.
 

DeletedUser

Guest
Propun ca atunci cand alianta dumneavoastra are 1600000 de punte sa poti face un trib.
Facilitatile tribului:
Poti sa donezi resurse in trib
Poti sa construiesti nave,soldati..etc..
Sa te lupti intre triburi pentru clasament.
Exista si puncte pe care le primeste tribul:
Cand castigi 100 de lupte primesti 1.000 de puncte
Cand castigi 250 de lupte primesti 5.000 de puncte
Cand castigi 500 de lupte primesti 10.000 de puncte
Onoare:Onoare se castiga cu ajutorul membri tribului...Daca un membru castiga un numar mare de lupte onoarea tribului creste cu putin %.
Respect:In functie de cate lupte ai castigat in lupta dintre triburi Respectul creste.

Contra! Complicati jocul destul de tare. De ce sa facem si triburi si aliante? De ce sa nu ne facem propriile insule? Cu cate orase vrem si sa nu fie populate decat de noi ...
 

DeletedUser

Guest
Nu am zis ca existau.Am zis ca poate o sa fie in GREPOLIS si tribulile.Trebuie sa fie jocul asa de realist?

De ce nu te consolezi cu ideea ca ai avut una dintre cele mai proaste idei din istoria jocurilor Innogames in Romania [si probabil, in lume]?
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus