Top12 aliante Beta

DeletedUser

Guest
Salutare nu stiu daca la noi mai este un topic asemenator dar siasa cea ce o sa fac acuma o sa fie o actualizare.

Care dintre aliantele din top 12 credeti ca o sa supreavietuiasca cel mai mult timp si o sa si reuseasca sa se mentina in top 12?
eu unul cred ca JUST DO IT. o sa se mentina cel mai mult pentru ca sunt cea mai buna si unita alianta si prima care va disparea cred ca e Avatars pentru ca leau pus gand rau aia din DUNE sau COSA VOASTRA -FREEGATE ca am inteles ca pe o anumita mare pierd la foc automat orase in favoarea JUST DO IT.
P.s
ranking
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Parerea mea e ca Argonautii .Sunt foarte uniti si coopereaza mult.
 

DeletedUser

Guest
Salutare nu stiu daca la noi mai este un topic asemenator dar siasa cea ce o sa fac acuma o sa fie o actualizare.

Care dintre aliantele din top 12 credeti ca o sa supreavietuiasca cel mai mult timp si o sa si reuseasca sa se mentina in top 12?
eu unul cred ca JUST DO IT. o sa se mentina cel mai mult pentru ca sunt cea mai buna si unita alianta si prima care va disparea cred ca e Avatars pentru ca leau pus gand rau aia din DUNE sau COSA VOASTRA -FREEGATE ca am inteles ca pe o anumita mare pierd la foc automat orase in favoarea JUST DO IT.
P.s
ranking

Hai nu mai spune . Dar tu cine esti? Nu prea am auzit de tine, nici nu vad sa ai in spate un punctaj sau ceva care sa iti dea dreptul de a vorbi de alianta mea. Deocamdata, tu vezi-ti de orasele pe care le ai de cucerit.Pana atunci, mai verifica statisticile si lasa-ne pe noi. In ultimul timp ai cam mare gura pe forumul extern.
le: Si nu prea inteleg pe ce baza.......:rolleyes:
 

DeletedUser

Guest
frate nu stiu unde ai vaz uh ca FREEGATE pierd orase in favoarea JDI,cred ca este invers...

mai intra si uh pe la statistici,si dp aia vb:D...
 

DeletedUser

Guest
in primul rand cred ca vor disparea aliantele mici,de circa 5.ooo.ooo,care nu fac parte din nicio famile de aliante.in al doilea rand cred ca toata famila COLUMNA va supravietui chiar daca se lupta la greu cu primele 2 aliante
 

DeletedUser

Guest
Hai nu mai spune . Dar tu cine esti? Nu prea am auzit de tine, nici nu vad sa ai in spate un punctaj sau ceva care sa iti dea dreptul de a vorbi de alianta mea. Deocamdata, tu vezi-ti de orasele pe care le ai de cucerit.Pana atunci, mai verifica statisticile si lasa-ne pe noi. In ultimul timp ai cam mare gura pe forumul extern.
le: Si nu prea inteleg pe ce baza.......:rolleyes:
N-am zis ca tin cu JUST DO IT. si aicea ne dam cu pareri..
 

DeletedUser

Guest
N-am zis ca tin cu JUST DO IT. si aicea ne dam cu pareri..

Amice, nu am nici o problema cu cine ti, sau cu cine nu. Ideea a fost ca ne-ai atacat indirect alianta. Din cate vad , tu esti in Dune, alianta noastra aliata. Ar cam trebui sa iti revizuiesti comportamentul , daca nu pentru ca suntem aliati, cel putin pentru faptul ca nu ne cunosti alianta, nu ne cunosti pe nici unul dintre noi. Da-ti te rog cu parerea despre altii, daca iti permit.
 

DeletedUser

Guest
da,ce sa spun.argonautii ar face orice pt un pact cu o alianta mai tare.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Lalalaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Timpul nostru este pretios. Spre exemplu, una dintre placerile noastre este sa ne batem intre noi si sa ne jucam cu soldateii. Iti petreci timpul gandindu`te la ce fac altii ? De fapt - asta nu e "petrecut timp" asta e "pierdut timp". Fara pic de rautate, nici una dintre aliantele de top 15 nu e aici sa dispara. Si noi PETRECEM timp, pentru ca ne distram

Si crede`ma pe cuvant cand iti spun ca nimic nu e batut in cuie. Hai cu propagandaaa ! Sa ne facem si fluturase sa impartim daca tot facem o treaba ...
 

DeletedUser

Guest
stiam de mult ca "PUTETI" dar sa mai si recunoasteti :D



Vorbesti in numele conducerii Helios?Pana acum nu am avut nimic cu voi a fost lasat jocul sa decurga de la sine,ne-ati atacat si v-am atacat pentru dezvoltare,am fost simple aliante,vreti sa se schimbe ceva in acest sens?

Sa intelegem ca doriti si voi sa va marcam cu rosu pe harta?
Suna a declaratie de razboi ceea ce spui tu?

Spune ca nu cumva sa interpretam gresit.
 

DeletedUser2750

Guest
vorbesc

Vorbesti in numele conducerii Helios?Pana acum nu am avut nimic cu voi a fost lasat jocul sa decurga de la sine,ne-ati atacat si v-am atacat pentru dezvoltare,am fost simple aliante,vreti sa se schimbe ceva in acest sens?

Sa intelegem ca doriti si voi sa va marcam cu rosu pe harta?
Suna a declaratie de razboi ceea ce spui tu?

Spune ca nu cumva sa interpretam gresit.

Vorbesc in numele meu , pentru ca m-am saturat sa va aud laudandu-va cu "realizarile voaste".

Ati ajuns pe primul loc pentru ca mare parte din membri fostei FREEGATE au intrat la voi! Membri care pierdeau orase in favoare helios, in acest sens "ati dat de helios".

Iar din cate stiu eu voi ati declarat de mult ca puteti purta razboi cu toate aliantele.
 

DeletedUser

Guest
Stii bine ce stii,nu avem tratate cu nimeni,avem marcati cu rosu pe mapa decat argonautii si avatarii,asta nu insemna ca restul aliantelor nu ii atacam,tot ce ne ajuta intr-o dezvoltare mai buna si nu este in interiorul nostru nu avem nici un fel de retinere fata de ei.
In zonele unde sunt argonauti,avatari primeaza polisurile lor,dupa care polisurile celorlalte aliante.
 

DeletedUser

Guest
poate nu ai inteles, asa ca repet

ai ramas la acelasi idealuri ca alianta de jucatori putini si buni? dar cand aveai numarul maxim nu se pune? sau poate cand cerseai alinta de la avatar si columne? te-au refuzat unii, altii s-au prins ce va poate pielea si acum te dai mare ca nu s-a intamplat?(tu ca alianta) halal lideri ..sau poate va meritati locul domnilor...
cat depsre mine care-am cedat psihic( ce gluma buna :))) satele sunt pierdute dupa 1 septembrie cand am inceput scoala...go figure that!

draga si scumpa mea,Alandala,daca nu poti inghiti ca ai pierdut niste polisuri e treaba ta ,nu te ascunde dupa adevar,te-am prins descoperit si atit,este vorba despre un joc,pe care unii vor sa o omoara,sa faca numai pentru ei :
-ce e mai bine.
Noi din just nu am cersit de la nimeni nimic in schimb am luat tot ce am putut,mai ales ca suntem organizatii,in atacuri date catre jucatorii din alte aliante,si receptivi la orice atac venit din exterior,tin sa mentionez mai sunt unii jucatori cu caracter din alianta Argonauta:Doza si Oscar25,care daca pierd un oras cu greu le felicita pe cuceritori si nu se vaita in toate locurile,ar trebuii sa le luati exemple ,nu sa le faceti pe toti tradatori,de ce nu intrebati pe Ultimate de ce a venit la JDI,cind a avut 120 de atacuri intr-o singura noapte,si a fost trimis sustinere de la argonautii de la 2-3 jucatori,de cind e la noi cind cere sustinere se trimit cel putin de la 10 jucatori ex.sau un ultim exemplu,d-ul ady79 a fost rugat frumos sa intre la noi ,nu a vrut ia venit timpul intr-o singura noapte a pierdut 7 orase in favoarea noastra dimineata cind a intratpe joc si-a dat delete la cont,restul e istorie..
 

Nihilius

Membru activ
Istorie este si profilul vostru, acela cu idealurile voastre in joc (oare ce s-a intamplat cu ele ? Intrebare retorica, se vede in joc ce s-a ales de ele.)

Cum mai avem un pic din anul asta va urez tuturor la multi ani, sarbatori fericite si toate cele bune.
 
Ultima editare:

DeletedUser

Guest
poti sa vezi dar sa citesti e mai greu ,sa intelegi e si mai greu

da e istorie ,sa facut cam de 10 zile...

# Poti sa faci orice cu oricine....numai sa vrei.


Cu ocazia sfintelor sarbatori de iarna JUST DO IT. oficializeaza primul tratat de cand s-au infiintat.

Pact de neagresiune cu Romania
in perioada de 24.12.2010 ora 18:00 - 02.01-2011 ora 23:00 durata sarbatorilor de iarna.
La finele anului vom incerca sa facem bilantul anual cu realizarile acestui grup de prieteni intitulat JUST DO IT. .
 

Nihilius

Membru activ
Te faci ca nu intelegi, eu ma refeream la profilul cu nu recrutam masiv, nu stiu ce alianta are cei mai multi membrii, chestii de genul asta. Inteleg ca dadeau bine in retorica unei aliante de locul 2, iar acum pe locul 1 nu mai sunt bune (loc obtinut si prin recrutari masive, fapt pe care la alte aliante il considerati ca fiind ceva rau).

Una din aliantele care vad ca au crescut sunt cei din Avatars. Din cate au vazut pe statistici pierd destul de putine orase, castiga mai multe inclusiv contra unor aliante puternice (JDI, Dune of Chaos).

castiguripierderi.png
 

DeletedUser

Guest
Just Do it. va ramane o alianta foarte buna , iar cei care o ataca se vede ca sunt invidiosi,daca spun ca nu sunt atunci de ce posteaza?Asa e in Romania , invidia mai presus de toate, sa vina si Argonautii pe 1 daca pot :)
 

DeletedUser

Guest
Te faci ca nu intelegi, eu ma refeream la profilul cu nu recrutam masiv, nu stiu ce alianta are cei mai multi membrii, chestii de genul asta. Inteleg ca dadeau bine in retorica unei aliante de locul 2, iar acum pe locul 1 nu mai sunt bune (loc obtinut si prin recrutari masive, fapt pe care la alte aliante il considerati ca fiind ceva rau).

Deocamdata:

Poziţie Nume Puncte Jucători Medie puncte
1 JUST DO IT. 49460613 140 353290
2 Argonautii 44024179 145 303615

Una din aliantele care vad ca au crescut sunt cei din Avatars. Din cate au vazut pe statistici pierd destul de putine orase, castiga mai multe inclusiv contra unor aliante puternice (JDI, Dune of Chaos).

castiguripierderi.png

Ma intreb daca vreodata va exista vreun membru din argonauti care sa recunoasca, da JDI "ne-au cam dat clasa".
Pai daca argonautii raman fara sprijinul avatarilor,nu le acord mai mult de 6 luni de existenta pe harta argonautilor.
Ca vorbesti despre numarul de membrii....totalizeaza numarul avatarilor si numarul argonautilor impotriva numarului de membrii al nostru,media pe jucator,punctele de batalie la toate categoriile.
 

DeletedUser4252

Guest
Parerea mea este ca voi JDI va laudati prea mult daca erati buni asa cum va laudati ca sunteti trebuia sa ii cuceriti deja pe argonautii nu cred ca noi avatarii ii ajutam asa de mult pe argonauti ca sa nu ii puteti voi cuceri eu unu nu a apelat la ajutorul nici unui argonaut si nici nu prea cred ca am ajutat vreunu poate uni dintre noi comunica cu argonautii dar nu cred ca sunt asa de multi maxim jumate de alianta :)
Pana la urma trupele vorbesc nu vorbele ;)

Ia uitati una din tentativele JDI de a ne induce in deruta

screenhunter01jan031226.gif


Acel membru era din JDI si ne cerea noua sprijin :))

Alta tentativa dati clic pe urmatoru link si uitativa la poze http://img718.imageshack.us/gal.php?g=33598890.jpg

De data asta eu falsificat niste poze si au incercat sa ne faca sa il dam afara pe un membru de la noi pe motiv ca ar fi tradator.

Cam asa actioneaza JDI.

Au fost mai multe tentative de a ne pacali dar eu am postat doar 2 dar daca mai vreti va mai pun mai sunt vreo 3-4 mesaje de acest tip ;)

PS: Astept replica celor din JDI sunt curios ce o sa mai spuna despre asta
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Parerea mea este ca voi JDI va laudati prea mult daca erati buni asa cum va laudati ca sunteti trebuia sa ii cuceriti deja pe argonautii nu cred ca noi avatarii ii ajutam asa de mult pe argonauti ca sa nu ii puteti voi cuceri eu unu nu a apelat la ajutorul nici unui argonaut si nici nu prea cred ca am ajutat vreunu poate uni dintre noi comunica cu argonautii dar nu cred ca sunt asa de multi maxim jumate de alianta :)
Pana la urma trupele vorbesc nu vorbele ;)

Ia uitati una din tentativele JDI de a ne induce in deruta

screenhunter01jan031226.gif


Acel membru era din JDI si ne cerea noua sprijin :))

Alta tentativa dati clic pe urmatoru link si uitativa la poze http://img718.imageshack.us/gal.php?g=33598890.jpg

De data asta eu falsificat niste poze si au incercat sa ne faca sa il dam afara pe un membru de la noi pe motiv ca ar fi tradator.

Cam asa actioneaza JDI.

Au fost mai multe tentative de a ne pacali dar eu am postat doar 2 dar daca mai vreti va mai pun mai sunt vreo 3-4 mesaje de acest tip ;)

PS: Astept replica celor din JDI sunt curios ce o sa mai spuna despre asta

d-ul din Avatars ,la acesta nu o sa raspund ,fiindca nu merita daca mai sunt unii care n-au atita minte sa se uita la cine a trimis acest mesaj sau circulara i-mi pare sincer rau pentru el,si in al 2-lea rind nimeni din Just nu o sa raspunda pentru faptele gen mesaj care sunt date drept pentru fiecare membru in parte sa le foloseasca pentru interesele sale,;)
 
Sus