Supravietuirea Argonautii

DeletedUser

Guest
si uite asa vorbesti indirect despre tine si-ti arati o data in plus disperarea de a-ti demonstra valoarea vis a vis de mine ca lider sau argonauti in general.


cat despre colegii mei iata parerea lor:
Nemaiputand suporta pe Michi care povesteste ce bun prieten e el cu toti, cat de bine le stie pe toate prietenele pilotilor, deschid pc-ul cu teama. Intru pe grepolis. Oare profetia Oracolului s-a indeplinit, iar Argonautii au disparut din analele grepolisului ??? Ma uit peste statistici. Argonautii sunt pe primul loc, dar asta nu inseamna nimic ptr ca ceea ce este esential este doar media pe jucatori. Imperiul meu milenar pe Beta se clatina, argonautii se prăbușesc mai rau decat actiunile enronului la bursa cand se posteaza aici. Suntem o dictatura, cei din conducere sunt niste bestii cu chip de oameni, toti se tem de noi si negociaza sa plece la dusmani. Suntem niste demoni ai grepolisului, iar ei sunt arhanghelii trimisi sa ne arunce in abisul erorilor de conexiune pe beta.

Intru pe un tools si ma uit la inamicii nostrii, cei care ne prevestesc sfarsitul, sunt atat de infricosatori. Toti vor la ei, un adevarat paradis. Suntem atat de rai, de indezirabili incat se raporteaza de fiecare data la noi, la conducere, la tot ce facem. Suntem etalonul lumii Beta, iar dusmanii nostrii confirma asta cu fiecare postare, referire la Argonautii.

Recunosc, am trecut de partea intunecata a fortei Grepolisului, nu am mai putut rezista tentatiilor ( 1 si 2 ). Acum ma duc sa profit cat mai pot de aceste tentatii, cica nu vom mai exista pe harta, cel putin asa scriu unii.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
si uite asa vorbesti indirect despre tine si-ti arati o data in plus disperarea de a-ti demonstra valoarea vis a vis de mine ca lider sau argonauti in general.


cat despre colegii mei iata parerea lor:

Nimic concret...decat cuvinte probabil scrise de tine.Eu ti-am aratat tot ce zic jucatorii care va ridica punctajul,jucatori care crezi ca te poti baza si ma repet nu este doar unul singur daca vrei ti-le retrimit pe joc sa vezi.Vrei mai multe?
Sunt tare curios daca te vei recunoaste invinsa in momentul cand veti cadea pe locul doi...nu cred acest lucru ca nu iti sta in caracter sa recunosti.
Poate undeva in viitor vei realiza si-ti vei da seama de greselile facute fata de alti jucatori poate iti vei schimba totodata si caracterul,slabe sanse zic eu.
Ambitia este arma....celui mai bun:)
 

DeletedUser

Guest
Ceata lui pitigoi

Am sa incep cu un cuvincios servus si am sa continui prin a-i da dreptate de aceasta data domnisoarei Alandala. Domnule Zamfira nu cred ca esti capabil nici tu si nici alianta in numele careia vorbesti sa pomeniti cuvinte precum onoare, loialitate sau fair-play, in conditiile in care nu sunteti in stare sa va respectai nici adversarii si nici macar aliatii. Cred ca stiti sa va folositi de niste cuvinte mari care pt voi au valoare 0 si in spatele carora va ascundeti adevaratele principii, respectiv cele ale lui Machiavelli.
 

DeletedUser

Guest
Politica si propaganda.....

Am sa incep cu un cuvincios servus si am sa continui prin a-i da dreptate de aceasta data domnisoarei Alandala. Domnule Zamfira nu cred ca esti capabil nici tu si nici alianta in numele careia vorbesti sa pomeniti cuvinte precum onoare, loialitate sau fair-play, in conditiile in care nu sunteti in stare sa va respectai nici adversarii si nici macar aliatii. Cred ca stiti sa va folositi de niste cuvinte mari care pt voi au valoare 0 si in spatele carora va ascundeti adevaratele principii, respectiv cele ale lui Machiavelli.

Consider din punctul meu de vedere ca am facut de asa natura incat sa fie echitabil.Argonautii(locul1 - 16.959.595p.) au alianta cu Cosa nostra(locul 3 - 11.357.296p.) T= 28.316.891
JUST DO IT.= 16.081.036 - fara alte aliante prietene sau pacte de neatacare.
Noi ca alianta numai avem tratare de alianta cu nimeni(ca a venit vorba de respectarea aliatilor).
Daca considerati ca nu este echitabil.....Adversarii,pai este un joc de strategie in care agentii dublii ajuta foarte mult,au rolul lor si ei pe aceasta scena.
Onoare la noi exista asa ceva chiar daca pierd sate jucatorii si sunt atacati si tot timpul pusi sub presiune nu fug la dusmani,ei prefera sa o i-a de la 0 alaturi de noi(cazuri au fost asta o stiu cu totii,eu am tras cu dintii de acest gen de jucatori pentru ca meritau)
Loialitate avem jucatori care ne sunt loiali noua deci exista loialitate.
Fairplay suntem zic eu,excludem celelalte aliante si vorbim doar de cosa nostra si argonautii,care ti-am mai spus cat totalizeaza si se lupta cu noi(probail ca era mult mai fairplay ca cosa nostra sa fie impartiali).sunt deja 28.316.891p.
Bun asa ca ma retrag sa-mi vad de jocul meu linistit ca din cate observ eu,potitica noastra,incercarea noastra de a nu inchide server-ul dorinta spargeri acestui monopol al lor nu este apreciata.
O sa luam in calcul o echilibrare mai buna a serverului poate atunci veti fi mai multumiti ceva de genul 28.316.891 vs 23.036.720 sa vedem atunci poate veti fi mai multumiti.
Va vom lasa forumul sa faceti politica pe el cata vreti voi,sa va aliati sa va razboiti fara sa ne mai intereseze de nimeni cum se aliaza cu se razboieste etc.
Bafta si spor la joc va doresc in continuare.
 

DeletedUser

Guest
Asta e tare , foarte tare
Loialitate avem jucatori care ne sunt loiali noua deci exista loialitate.
cu o floare nu se face primavara....
dar nu se compara cu
Onoare la noi exista asa ceva chiar daca pierd sate jucatorii si sunt atacati si tot timpul pusi sub presiune nu fug la dusmani
spus din gura ta...
in rest se vede clar obsesia pentru argonauti si jocul lor...nu din grija serverului pentru ca alianta cu cosa nostra dureaza de cand aveam 5 membrii
si eram pe locul 250 si ceva, ci din cauze personale.
din mesajul de mai sus deduc indignarea fata de aliantele care indraznesc sa nu aprobe si aplaude incalcarea de tratate in scopul vostru nobil de a ne surclasa. Ma intreb cum ai sa-ti motivezi echipa daca dam noi afara suficienti cat sa ajungem pe locul 2? o sa va destramati? uuuuuuuuu..ar fi o idee
 

DeletedUser

Guest
domnu.zamfira, acelaşi de pe kingsage. Incredibilă asemănarea, dar dacă nu citeam acest topic, pe cuvânt dacă te recunoşteam.

Cu fuziunile nu le prea ai, aţi fost frăţiorii noştri mai mici şi când am vrut să facem fuziune aţi spus că nu, 'aici ne-am născut, aici murim'. În schimb aici văd că ţi-ai dat drumul, să recuperezi şi pentru trecut doar că vezi tu, mulţi membri nu poate conduce oricine.

Bun, scăparăm de paranteză, hai să intrăm în pâine. Cam ăsta ar fi clasamentul la puncte:
1 Argonautii Na-vi 16,964,491 180 1,702 94,247 9,967
2 JUST DO IT. 16,138,813 157 1,556 102,794 10,371
3 Cosa Nostra 11,391,047 148 1,152 76,966 9,888
4 Avatars 6,988,807 92 744 75,965 9,393
5 DUNE 6,867,482 191 839 35,955 8,185

Nu pun mai mult de top5, să nu aglomerez. Şi acuma, explică şi mie, cam cât te ajută pe tine că ai media la puncte mai mare? Cu ce te ajută că ai piaţa full când ataci sau eşti atacat de argonauţi(nu mai spunem de alţii, că văd că doar ei contează pentru tine) ? Dă un bonus de apărare, ceva un 250% ? Ce descoperireeee, doar mănâncă din fermă. Rezultatul, aşa cum a spus şi Alandala? Păi iacătă:

Alianţă Rang Total puncte Rang ca atacator Puncte ca atacator Rang ca apărător Puncte ca apărător
Argonautii Na-vi 1. 5,067,300 1. 2,563,506 1. 2,503,794
JUST DO IT. 2. 2,447,595 3. 1,597,948 2. 849,647
Cosa Nostra 3. 2,329,756 2. 1,613,965 4. 715,791
Old Avatars 4. 1,892,737 4. 1,162,801 3. 729,936
DUNE 5. 1,384,216 5. 867,477 11. 516,739

Aproape dublu la atacatori, aproape triplu la apărători, mai mult de dublu la total. Poate să pice Argonauţii pe 5, nu pe 2, cât timp ei stau pe hartă luptând şi nu făcând prea multe fuziuni(apropo, de ce ţi-ai schimbat principiile?) cum faceţi voi.

Închei cu un gând care mi se pare sugestiv frustrării dumitale:
"Fir-ar, iar m-a făcut Alandala aia noob pe extern, hai să-i denigrăm tribul şi să mai facem o fuziune"
 

DeletedUser

Guest
sal

DFA1 teai lasat de kings si acma vi aici si faci pe sefu :))....nu stiu cum de dau de toti..:))dar degeaba tot vorbim aici despre argonauti ce is si ce vor fi...vom vedea in viitor..cine va fi mai curajos si va juca mai mult in echipa va castiga :)...
 

DeletedUser

Guest
DFA1 teai lasat de kings si acma vi aici si faci pe sefu :))....nu stiu cum de dau de toti..:))dar degeaba tot vorbim aici despre argonauti ce is si ce vor fi...vom vedea in viitor..cine va fi mai curajos si va juca mai mult in echipa va castiga :)...

iar vin astia platiti cu aplauzele?

DFA1, ce zici bebe, vii sa ajuti argonautii sa "supravietuiasca" ? :p
 

DeletedUser

Guest
pei toata lumea tot pune aici statistici si totul degeaba...io nu zic ca nu sunteti tari dar vam zis echipa cea mai unita Va castiga...;)
 

DeletedUser

Guest
Si am sa te intreb domnule Zamfira : care a fost pretul platit pt a face aceasta alianta cu un nume care ma duce cu gandul la crampoanele lui Ronaldo? Pretul a fost unul foarte "mic" si moneda voastra de schimb este duplicitatea, minciuna si aroganta. Nu ati avut curajul sa va declarati mari si tari, decat dupa ce ati furat si ati destramat alte aliante ;)

p.s. motoul vostru de pe pagina externa( Suntem decat noi,unicati fara aliati.)este jenibil si demn de un site precum cocalari.com
 

DeletedUser

Guest
nu conteaza aia..:)ii cunosc de pe alte jocuri da io zic ca nare rost sa va certati care ii mai bun si de ce a iesit zamfira de la voi...daca a iesit sigur a avut un motiv intemeiat sau poate a vrut altceva pentru ca la voi nu mergea treaba...sau nu stiu habar nam...dar numi plac aliantele acelea care se cred castigatori din start...si asa faceti voi in acest moment..Ceilalti fiind inferiori voua..;)
 

DeletedUser

Guest
S-ar putea sa ramai surprins dar eu nu fac parte din alianta Argo ;) Mai mult decat atat s-ar putea spune ca eu si Zamfira am fost in aceiasi tabara. Daca eu din interior am sezizat aceste probleme inseamna ca "ceva este putred in Danemarca"
 

DeletedUser

Guest
nu conteaza aia..:)ii cunosc de pe alte jocuri da io zic ca nare rost sa va certati care ii mai bun si de ce a iesit zamfira de la voi...daca a iesit sigur a avut un motiv intemeiat sau poate a vrut altceva pentru ca la voi nu mergea treaba...sau nu stiu habar nam...dar numi plac aliantele acelea care se cred castigatori din start...si asa faceti voi in acest moment..Ceilalti fiind inferiori voua..;)

Nu contează ce-a făcut în alte jocuri(chiar mai sus am postat că s-a schimbat), contează ce face aici, un mare epic fail.

Iar faptul că nu îţi plac alianţele care se cred câştigătoare nu înseamnă că nu vor câştiga. Nici mie nu-mi plac copiii care se transformă în căţeluşi("îi cunosc de pe alte jocuri" etc. etc.).
 

DeletedUser

Guest
da man da de cand suntem noi si de cand sunt argonauti asa sa o luati cu pct de batalie nu ca eu am o alianta de la inceputul jocului si ... fac pct in prostie si o alianta care e de 2 luni e deja la jumatatea lor ce naiba
 

DeletedUser

Guest
da man da de cand suntem noi si de cand sunt argonauti asa sa o luati cu pct de batalie nu ca eu am o alianta de la inceputul jocului si ... fac pct in prostie si o alianta care e de 2 luni e deja la jumatatea lor ce naiba

Nu recrutările fac o alianţă, ci războaiele. Iar punctele alea pe la inamici învinşi nu le-au făcut desenând flori şi fluturaşi. Războaiele i-a unit. Şi tot ei v-a strâns la un loc, fără dorinţa de a-i distruge, mulţi încă vă băteaţi între voi.
 

DeletedUser1211

Guest
:eek: :))

7 alecsander I FAMILIA 93754

Dupa spusele unora eu sunt un papagal ca am putine orase si ceva mai multe puncte de batalie ? Punctele astea de batalie demonstreaza inplicarea si ptr colegi de alianta nu stiu cum sa iti zic, dar dupa replica ta, ceva de genu ca ai puncte la atacatori ca nu stii ce sa ataci sau cum o fi ea , demonstreaza doar cat de individualisti sunt unii ... O alianta mai consta si in implicare, ajutarea colegilor , dar daca tu zici ca a ajuta colegi si a face puncte de batalie ca ii ajuti e ceva care te face mai slab sau nush cum nu mai am cuvinte ... :eek:
 

DeletedUser

Guest
nu alecs, nu asta spune DFA1 ci dimpotriva
ca punctele cumulate de just prin recrutari acum si satele lor mari nu arata cat de buni sunt, ci punctele de la atacatori/ aparatori fac asta.Daca astazi recruteaza inca 10 jucatori , nu dovedeste ca alianta e mai buna, sau mai capabila de ceva, ci doar ca are puncte in plus.Atat.
 

DeletedUser

Guest
Sau e mai echitabil cat de cat in prezent- 154 de jucatori impotriva a 465 de jucatori(Argonautii-Navi+Argonautii Eiwa+Cosa Nostra,olimp deja sunt la voi..).In functie de mutarile voastre facem si noi mutari strategice,de asta ti-am zis ca trebuie sa stii sa faci tratate in functie de ce tratate au ceilalti adversari.
Pe primul loc inca sunteti bucurati-va de el maxim o luna de acum inainte 11.07.2010 .
MAXIM AM ZIS:D
Se pare ca am anticipat corect si ne-am tinut de cuvant,s-a intamplat chiar mai devreme.
Clasament general:
izbanda.jpg


Clasament nobism:

Puncte batalie:
6 domnu.zamfira JUST DO IT. 139889
7 Alandala Argonautii Na-vi 138595
Puncte atacatori:
4 domnu.zamfira JUST DO IT. 105067
17 Alandala Argonautii Na-vi 74359
Puncte aparatori:
11 Alandala Argonautii Na-vi 64236
50 domnu.zamfira JUST DO IT. 34822
Puncte alianta facuta acum doua luni si puncte alianta facuta de la inceputul serverului:
Atacatori:
1 Argonautii Na-vi 2791109
2 JUST DO IT. 1827051
Aparatori:
1 Argonautii Na-vi 2740109
2 JUST DO IT. 975849
General:
1 Argonautii Na-vi 5531218
2 JUST DO IT. 2802900

Mai avem de mentionat un lucru,cand am plecat am plecat din argonauti le-am lasat punctele noastre de batalie lor,mandriti-va este meritul vostru.

domnu.zamfira, acelaşi de pe kingsage. Incredibilă asemănarea, dar dacă nu citeam acest topic, pe cuvânt dacă te recunoşteam.

Cu fuziunile nu le prea ai, aţi fost frăţiorii noştri mai mici şi când am vrut să facem fuziune aţi spus că nu, 'aici ne-am născut, aici murim'. În schimb aici văd că ţi-ai dat drumul, să recuperezi şi pentru trecut doar că vezi tu, mulţi membri nu poate conduce oricine.
DFA1 ne stim de pe kingsage cu toate ca nu am schimbat niciodata doua cuvinte colaborarea facandu-se intre gosh cu tine.Fuziune intre noi si titanii daca s-ar fi intamplat se presupunea ca am fi fugit din calea razboiului cu E-LITE.Nu am vrut asta,ne-am opus vehement,in schimb le-am cerut baietilor din elite sa fie fairplay si adminilor sa admineze corect jocul.Nu s-a intamplat acest lucru si nu au crezut ca ne vom sterge conturile i-am lasat sa se bata intre ei pe colonii abandonate si ne-am retras aici pe grepolis.Cat despre conducerea fostei R.O.M. nu cred ca stii cine ce cum a coordonat mersul aliantei.
Pe final,am terminat domnilor si va las pe voi jucatorii de triburi sa fiti aliati.DFA1 cunoastem prietenia ta cu doamna Alandala si ne lasa rece ca conducatorii de aliante nu stiu sa prezinte realitatea(sau corectitudinea) pentru ei primeaza prietenia.

Va dorim multe succesuri demonstratia noastra s-a incheiat.

TOPIC INCHIS
 

DeletedUser

Guest
fara suparare..nu tu declari un topic inchis..nu asta era rolul acestui topic si n-ai demonstrat nimic!
Cat credeti ca o sa mai supravietuiasca argonautii

Aproximativ o luna pana toti jucatori care gandesc isi vor da seama ca argonautii sunt o alianta care vor sa devina imperiu,sa-si faca 100 de academii si nu va mai avea rost sa joace,jocul devenind plictisitor fara lupte.

un imperiu adevarat nu este format dintr-o adunatura de imperi colosale si puternice plin de aliante. un imperiu adevarat este imperiul care se dezvolta de la 0

:DDin pacate argonautii sunt cu sutele si avand in vedere ca nivelul de cultura limiteaza cuceririle cred ca o sa reziste o vreme, mai mult ca sigur se va destrama asa cum s-au destramat toate marile imperii avide de putere.:eek:

ARGONAUTII NU S-A DESFIINTAT ! N-A DISPARUT..BA CHIAR VA SUFLA IN CEAFA...

nici macar ca sunteti mai buni..doar mai disperati si-ati recrutat in 3 zile 1 milion de puncte in singurul scop fiind sa ne intreceti la puncte....desi ati piersut la noi 8 sate si abia daca ati luat jumatate:))
halal victorie! sa o stapaniti sanatosi pentru ca prefer sa am suprematia pe harta decat in punctaje cu sate ridicate la maxim.
 
Ultima editare de un moderator:
Sus