Supravietuirea Argonautii

DeletedUser

Guest
Aproximativ o luna pana toti jucatori care gandesc isi vor da seama ca argonautii sunt o alianta care vor sa devina imperiu,sa-si faca 100 de academii si nu va mai avea rost sa joace,jocul devenind plictisitor fara lupte.
 

DeletedUser

Guest
un imperiu adevarat nu este format dintr-o adunatura de imperi colosale si puternice plin de aliante. un imperiu adevarat este imperiul care se dezvolta de la 0
 

DeletedUser

Guest
:DDin pacate argonautii sunt cu sutele si avand in vedere ca nivelul de cultura limiteaza cuceririle cred ca o sa reziste o vreme, mai mult ca sigur se va destrama asa cum s-au destramat toate marile imperii avide de putere.:eek:
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Care din ei "Argonautii Na-vi" sau "Argonautii Eiwa" ?
Aaaaa era vorba de cea mai puternica alianta,cea mai buna alianta,cei mai buni jucatori:D vipurile acestui server(ca doar sunt numarul unu).
Sincer au facut prea multe miscari gresite si si-au ales "dusmanii" de la inceputul jocului pe cine nu trebuia.Acum o sa intre cu adevarat in joc modesta alianta JUST DO IT..Noi ne facem intrarea in acest duel pe cale oficiala.Deci domnilor argonauti "are you ready"? :cool:
 

DeletedUser

Guest
Argonautii nu vor pica repede fiindca sunt multi dar nu cred ca vor fi chiar o adevarata forta fiindca sau despartit in o groaza de imperii care nus chiar asa unite si pentru liderii argonautilor conteaza sa fie primii din punct de vedere al punctelor dar nu se uita si la membrii lor cat de multa experienta au (asta pentru ei nu conteaza )
 

DeletedUser

Guest
oho!
au iesit pe forum JUST DO IT !
sa-i aplaudam pentru tentativa lor de-asi face propaganda! chiar daca nu au cu ce se lauda ei insisi si-arunca cu noroi in cei mai buni decat ei se numeste propaganda! Multumim ca ne considerati singurii demni de atentia voastra!

Imi pare tare rau de doua lucruri:
1. sunt inca in vacanta
2. sunt prea departe inca
 

DeletedUser

Guest
stapana/stapane alandala iartane ca am indraznit sa va deranjam
 

DeletedUser

Guest
Si ce se mai discuta pe la noi

27.06.2010 12:36

Multumita http://ro.grepostats.com am descoperit ca in luna iunie am pierdut doar 10 sate
toate au fost luate de argonautii navi
noi am cucerit 13 sate ale Argonautilor Navi si 10 ale Argonautilor Eiwa

deci un scor ar fi 10 - 23 pe luna asta :)
 

DeletedUser

Guest
un sfat:
fa-ti draga tema cu numele tau unde sa te lauzi.... cu printuri eventual, nu cu minciuni
un raspuns:
acuzai pe altii ca recruteaza
Acum nu-mi demonstrezi nimic in afara faptului ca vreti cu orice pret locul 1 in clasamentul general fara sa mai tineti cont de nimic.
Numai ramane decat ca sa mai bage argonautii vreo 5-6 aliante sa fie exact modelul fostei sparte si sa se bata cu doua aliante bucurandu-se de suprematia locului 1 in clasamentul general(echilibrati jocul cum stiti 170 vs40).Nu stiu cine exact a zis cum sa se conduca o alianta.....gresala mea.

se pare ca ai luat modelul , recunoscand ca politica era buna , ai recrutat dupa puncte facand orice sa ajungi in fruntea clasamentului, halal principii, te mai si lauzi cu asta...
oricat te-ai lauda, oricat te-ai inalta in clasamente si te-ai umfla in pene , tot un tradator esti si ramai in cea mai pura forma
TRĂDÁ, trădez, vb. -- Tranz. A înșela în mod voit și perfid încrederea cuiva, săvârșind acte care îi sunt potrivnice, pactizând cu dușmanul etc. ♦ A fi neloial față de cineva sau de ceva. ♦ A se abate de la o linie de conduită, a dovedi inconsecvență față de o acțiune, de o idee etc.
Asta sa nu mai zici ca nu stii exact la ce ma refer.Inainte m-ai tradat pe mine si argonautii, acum ti-ai tradat principiiile, ma intreb ce mai urmeaza...
 

DeletedUser

Guest
un sfat:
fa-ti draga tema cu numele tau unde sa te lauzi.... cu printuri eventual, nu cu minciuni
un raspuns:
acuzai pe altii ca recruteaza


se pare ca ai luat modelul , recunoscand ca politica era buna , ai recrutat dupa puncte facand orice sa ajungi in fruntea clasamentului, halal principii, te mai si lauzi cu asta...
oricat te-ai lauda, oricat te-ai inalta in clasamente si te-ai umfla in pene , tot un tradator esti si ramai in cea mai pura forma
TRĂDÁ, trădez, vb. -- Tranz. A înșela în mod voit și perfid încrederea cuiva, săvârșind acte care îi sunt potrivnice, pactizând cu dușmanul etc. ♦ A fi neloial față de cineva sau de ceva. ♦ A se abate de la o linie de conduită, a dovedi inconsecvență față de o acțiune, de o idee etc.
Asta sa nu mai zici ca nu stii exact la ce ma refer.Inainte m-ai tradat pe mine si argonautii, acum ti-ai tradat principiiile, ma intreb ce mai urmeaza...


Principii si idei:
Uite ca sa vezi ca vrem sa fim unicati vom face o alianta normala fara sa avem tratate cu nici o alta alianta.Ne vom lupta cu toata harta,am refuzat pana acum tratate si pna-uri venite de la toate aliantele care ne-au cerut.
Vom fi singuri impotriva tuturor,si avand in vedere ca sunt extraordinar de multe aliante,aliate intre ele.... singurii unde vor ataca vom fi noi(deci avem parte de actiune,la greu).
Gandeste-te ca aveti o oportunitate de a va mentine pe primul loc.Vorbiti cu celelalte aliante sa va aliati si sa ne atacati toti din toate unghiurile:D .
Sunt tare curios daca vom putea rezista sau macar sa avansam.(sa mentinem un echilibru pe joc,vrem sa ramana jucatorii sa avem cu cine sa ne luptam,o va mentina mai mult timp pe primul loc).
Mai mult de atat nu cred ca se poate,din partea noastra,si zic eu ca este destul de echitabil si corect.Analizati bine situatia si hai sa facem serverul beta cel mai activ sever si cel mai echilibat.Ce parere ai,poate odata cu asta iti vei schimba parerea despre mine,si vei vedea lucrurile din alta prisma.

It`s last chance.:)
 

DeletedUser

Guest
principii? ma faci sa rad
pana acum te laudai cu alianta ta cu history si-acum
am refuzat pana acum tratate si pna-uri venite de la toate aliantele care ne-au cerut.
:))
te laudai cu oamenii lor! cu realizarile lor ziceai ca ne vor ingenunchia...
te laudai ca altii recruteaza la greu pentru puncte si tu ai sa ramai cu 41de jucatoti! au trecut 2 saptamani si-ai 110+

principii? cuvinte goale la tine
 

DeletedUser

Guest
Sa inteleg ca nici asta nu te multumeste o singura alianta care sa bat cu toate aliantele......mai mult de atat chiar nu avem ce face,gandeste-te ca nu ne batem doar cu voi sau cu academia voastra ne batem cu toata harta,crezi ca o sa ne fie usor?
Noi incercam vedem daca rezistam si te las pe tine sa faci o mutare strategica care sa va avantajeze si sa va ajute.:cool:Exact ca la jocul de sah,ati ramas cu regina si cu regele pe langa ei vreo cativa pioni,dar puteti sa-i scoateti la capat si sa-i transformati.Inca un atu:"galeriile"(restul aliantelor) sunt de partea voastra,este ca si cum am juca in deplasare fara sa ne sustina careva:).Noi suntem pe locul trei fara aliati,voi sunteti pe locul unu(+numarul de membri mai numeros ca noi) + aliante si pna-uri....chiar nu este echitabil?Ce vrei mai mult de atat,nici acum nu este corect????
 

DeletedUser

Guest
Sa inteleg ca nici asta nu te multumeste o singura alianta care sa bat cu toate aliantele......mai mult de atat chiar nu avem ce face,gandeste-te ca nu ne batem doar cu voi sau cu academia voastra ne batem cu toata harta,crezi ca o sa ne fie usor?
Noi incercam vedem daca rezistam si te las pe tine sa faci o mutare strategica care sa va avantajeze si sa va ajute.:cool:Exact ca la jocul de sah,ati ramas cu regina si cu regele pe langa ei vreo cativa pioni,dar puteti sa-i scoateti la capat si sa-i transformati.Inca un atu:"galeriile"(restul aliantelor) sunt de partea voastra,este ca si cum am juca in deplasare fara sa ne sustina careva:).Noi suntem pe locul trei fara aliati,voi sunteti pe locul unu(+numarul de membri mai numeros ca noi) + aliante si pna-uri....chiar nu este echitabil?Ce vrei mai mult de atat,nici acum nu este corect????

sa ne intelegem...nu faci asta sa ma multumesti pe mine!! doar nu-mi faci curte:p

ti-ai trasat niste obiective, vrei sa vorbesti deste tine, ok schimba numele topicului !

vorbesti de Cuvint, respectarea de principii si Oameni si tot ce ai facut a fost sa demonstrezi pe pe dos...
eu doar am subliniat asta(ma pricep trebuie sa recunosti)......
Vrei sa-ti faci renume.
Sfatul meu:fa-l pe fapte demne, pe merit personal si altele de genul.Laudantu-te cu tradari si incalcari de aliante....tradaind pe "fratii vostri" si spargandu-le alianta nu demostrezi decat....
vanezi punctele dragul meu, si atentia!
inobilari interne, recrutare dupa puncte, dat afara pe cei mici si inobilari interne la greu..suna bine....din ce in ce mai bine.

O zi frumoasa in continuare.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
muhhaaa

Deci eu am trecut peste tot,acuze,jigniri si etc. , vreau sa iasa ceva frumos pe server si tu in continuare nu apreciezi acest lucru,si tot bati in tradare care este un capitol inchis pentru mine.
Este vorba despre supravietuirea Argonautilor,am discutat la subiect v-am oferit o sansa de a va mentine mai mult timp pe primul loc fiind vorba de "supravietuire".Am vazut ca trageti cu dinti de locul unu,v-am oferit tot ce se putea mai bine ca sa supravietuiti pe locul unu.....tot eu fac off topic?:confused:
 

DeletedUser47

Guest
Sa inteleg ca nici asta nu te multumeste o singura alianta care sa bat cu toate aliantele......mai mult de atat chiar nu avem ce face,gandeste-te ca nu ne batem doar cu voi sau cu academia voastra ne batem cu toata harta,crezi ca o sa ne fie usor?

Părerea mea este că exagerezi puţin şi vă cam supraestimaţi pe voi înşivă şi în acelaşi timp subestimaţi inamicul. Felicitările mele pentru noua poziţie în clasament nu contează cum aţi ajuns acolo (recrutând oameni noi sau prin cucerirea altor jucători) important este că aţi ajuns acolo. Acum rămâne de văzut dacă veţi rezista. Şti cum se zice "Cu cât eşti mai sus cu atât poţi să cazi mai rău". Multă baftă tuturor.
 

DeletedUser

Guest
Sal`tare

Vedeti-va copii de treaba.
Alianta asta o sa fie No1 4ever...Numai in cazul in care conducerea s-ar lasa atunci sa va puneti sperante ca o sa piara alianta.
Pana atunci ciocu mic si nu va puneti rau cu noi:cool:.
 

DeletedUser2391

Guest
Propaganda la modul cel mai...trist

Nu vreau sa intervin in propaganda trista initiata de voi, mai ales ca numele aliantei voastre spune altceva...asa ca faceti ce aveti de facut si lasati vorbele in seama celor ce se pricep mai bine sa spuna adevarul...si ca sa nu bat campii:
- avem o singura alianta pe care o pastram de la inceputuri cu Cosa Nostra...la fel aveti si voi, cu HISTORY...deci care este diferenta
- am zeci de mesaje de la 5-6 aliante prin care ne denigrati si incercati sa faceti pe toata lumea sa lupte impotriva noastra...si avem mai multi dusmani decat voi ( JUST DO IT, Dark Yakuzza of Thor, DUNE, Avatars, Old Avatars, The Myrmidons, FREEGATE, NEW AGE etc...practic toti in afara de aliatii nostri Cosa Nostra ). Asa ca sunt curios cum ati facut voi calculele privitor la "noi luptam cu toata harta voi sunteti aliati cu toti". Este o minciuna sfruntata zamfira si daca ai fi si domn ai recunoaste asta
- eram pe primul loc la toate capitolele si cand ai plecat tu pe furis :D si chiar te mandreai atunci cu asta, fiind putini era mai important si te simteai "maret" probabil...ai luat-o de la capat acolo, lasa armele sa vorbeasca :) si nu mai face propaganda mincinoasa ca nu te prea pricepi
- si luati voi orase de la inactivi ca noi le luam apoi de la voi, nicio problema...hai sa tragem linie pe 01 august sa vedem atunci cum stam...pentru ca acum chiar mi-ati dat un motiv serios sa ma ocup de organizare impotriva voastra...nu de altceva dar nu-mi plac mincinosii
- daca vrei sa faci serverul asta activ si frumos prin lupte si intamplari...fa-o nu te mai lauda atata fara motive serioase
- si sa mai stii ceva de la mine ( bonus :) )...am cunoscut printre cei pe care nu demult ii consideram dusmani, oameni de mare calitate si jucatori buni...prefer oricand sa lupt alaturi de un fost dusman, acum coleg, dar in care am incredere, decat alaturi de cei care au demonstrat prin caracter ca nu-si gaseau locul printre noi
 

DeletedUser

Guest
Faci afirmatii fara logica.....
Eu vin cu dovezile,tu doar cu acuzele.....
Un prim tratat:

dovada1c.jpg


Un al doilea tratat:

dovada3q.jpg


Un al treilea tratat:

dovada2.jpg


Un al patrulea tratat cel recunoscut de dumneavoastra cu Cosa Nostra.

Dupa calculele mele sunt vreo patru tratate cu poza in fata dovedite.

Fara tratate::

dovada4.jpg


Si noi nu ne ascundem tratatele,eventual iti pot deovedi si refuzul nostru de a incheia tratate,cu aliantele care credeti ca ne sunt prietene noua.:)
Asa ca ai la joc,zic eu ca este echilibru perfect,ti-am pus dovezile pe masa,fara sa-mi las imaginatia sa ma poarte pe numai stiu eu unde....
 

DeletedUser

Guest
Fara tratate::

dovada4.jpg


Si noi nu ne ascundem

chiar nu va ascundeti ......daca as avea la anuntul intern

"poti sa faci orice cu oricine numai sa vrei" ...arata clasa, zau, sa moara Veta

"nu are la baza aliante sau academi" stil nu gluma

si finalul apoteotic.......m-a dat gata ce sa mai :rolleyes:


Hai sa o luam pe pasi marunti:

Olimp...dupa cum scrie acolo si poate n-ai remarcat are PNA- NU ALIANTA
Argonautii Eiwa...e Academie(scoala )...
Dark order of Hades a fost alianta si a cazut de ceva vreme, si n-au umblat la profil de mult timp...daca remarcai academia lor nu mai exista si nici unul dintre presupusii aliati.
Pentru mai multe detalii si informatii simtiti-va liberi sa ma contactati.

O zi frumoasa in continuare si multumim ca suntem in gandurile dumneavoastra cat priveste "supravietuirea"...vezi aici.
 
Ultima editare de un moderator:
Sus