Strategie si destin

DeletedUser

Guest
cateodata , conteaza si pozitia in clasament , pentru "respect" , daca tu ai jucatori profesionisti ( 20 maxim sa zicem ) , si alianta Rebelilor ( exemplu ) e pe primul loc , e clara ca tie nu o sa iti vina membrii , chiar daca e experimentat.


1. "respect" pt cei care sunt au media mare de puncte pe jucator , nu cei care sunt MRA
2. daca e "jucator profesionist" cum zici tu , niciodata nu o sa dea o alianta de 20 de activi pe una de 100 de inactivi ,
3. inca odata , daca tu ai 20 de "jucator profesionisti" , pe ce ai avea nevoie sa faci alianta de 50 de membri ?? .... pt "respect" ????
 

DeletedUser

Guest
1. "respect" pt cei care sunt au media mare de puncte pe jucator , nu cei care sunt MRA
2. daca e "jucator profesionist" cum zici tu , niciodata nu o sa dea o alianta de 20 de activi pe una de 100 de inactivi ,
3. inca odata , daca tu ai 20 de "jucator profesionisti" , pe ce ai avea nevoie sa faci alianta de 50 de membri ?? .... pt "respect" ????
Ai dreptate , dar .. conteaza , unde-s multi puterea creste , daca nu sunt experimentati , ii inveti .. si cu 50 , poti bate sigur 20 ..
 

DeletedUser3972

Guest
Sunt tare curios cum bati tu cu 50 de jucatori mai putin activi,care intra din an in paste,20 jucatori activi.(chestia asta se vede la media aliantei)
 

DeletedUser

Guest
sal

ii prima data cind joc un joc de genu ,dar din cite am inteles ,un jukator cu 60 ooo de puncte pe 7 orase da gata 7 jucatori cu acelasi numar de puncte cu 7 orase chear si un pic mai multe ,dc puterea lor ii impartita , ii greu cind ii ataci da dale 2 3 atacuri sanatoase de pe 3 orase de ale tale si ramin toti 7 fara aparare ,chestie concreta ,dp te distrezi cu alte 2 orase in care ai full de atac .
 

DeletedUser

Guest
hehe , se pare ca eram cam prost pe atunci .. acum , nu e bine sa faci recrutari masive .. doar umpic la inceput , dar , sa fie pe zona ta ( Mx ) .
Dupa , ii vezi cum se descurca , ce fac , cum fac .. si mai scoti din ei .

Iar mai demult , aveam pacte , cu duiumu :) , acum .. mai bine sa ai o aliata de incredere ( 1 singura , maxim 2 ) + o academie ( sau , fara nici ea ) ..

Inca imi aduc aminte , cand dupa ce am desfiintat Centurionii Hasta ( sau nu mai stiu daca era pe lume IOTA sau Theta .. ) Am facut The New Empire..
iar , familia era destul de mare :)).

The New Empire
The New Empire II
The New Empire III
The New Empire IV
The New Empire V
The New Empire VI
The New Empire VII
The New Empire VIII
The New Empire IX
The New Empire X
siiiii
The New Empire XI :>
era , familia THE BEST :> :))
o prostie ..
 

DeletedUser

Guest
ii prima data cind joc un joc de genu ,dar din cite am inteles ,un jukator cu 60 ooo de puncte pe 7 orase da gata 7 jucatori cu acelasi numar de puncte cu 7 orase chear si un pic mai multe ,dc puterea lor ii impartita , ii greu cind ii ataci da dale 2 3 atacuri sanatoase de pe 3 orase de ale tale si ramin toti 7 fara aparare ,chestie concreta ,dp te distrezi cu alte 2 orase in care ai full de atac .

Vaaai doamne =)))=))))
Cum poti ma sa spui asa ceva ???
Jucatori din aia , noi poate ..
Si aparare nu faci ?
Sau mai exact ..
Aia nu'si fac aparare .. ?
Pai isi fac de pe 4 orase full bireme , nu mai poate el de atacurile tale , masoara distanta , fenteaza navalul , si baga la terestru !!!
Ca tu faci si terestru si naval ..
Ei uite ca el face doare bireme , ce faci ?
Masoara'ti vorbele , ca nu stii ce vorbesti.
Offf doamne ..
 

DeletedUser

Guest
daca ar fi dupa mine mi-ar placea ca pe respectiva insula sa fie 6 jucatori cu tot cu mine si nici unul sa nu fie aliat cu nimeni.asa e cel mai bine,sa fie razboi general intre toti fiindca daca stii cum sa manipulezi situatile poti destul de usor sa manipulezi situatia si razboiul dintre ei,dupa care sa ii cuceresti unu cate unu ca soarecii.
 
Sus