Strategie si destin

DeletedUser

Guest
Acest topic se doreste a fi unul despre inceputuri, despre cum sa-ti contruiesti un polis in functie de cum te intelegi cu vecinii si distanta pana la aliantra ta.
preferati o alinta care sa aiba multi jucatori in jurul dumnevoastra sau singur pe insula(maxim doi)?
 

DeletedUser

Guest
pe insula mea , sunt 3 jucatori ! printre care si un vecin ..
ar fii bine ca o insula sa fie in aproximatie full de aliati / colegi din alianta , deoarece la nevoie , vor ajuta imediat ! neavand corabii de transport ( exemplu ) .. eu acum , nu ma zbat pe armata , deoarece pana va face cineva academia 28 sa ma cucereasca , dureaza !:)

deci sfatul meu , luati-va full membrii pe insula ( aproximativ - ca dupa ramaneti fara ferme :)) ) , si stati fara griji , se ocupa din 10 , 4 de armata , 2 atac 2 aparare .. si asta e :D
 

DeletedUser3972

Guest
e bine sa ai cativa colegi de insula,dar mai multi "dusmani",sa te distrezi umpic:D
 

DeletedUser

Guest
cam cati recomanzi tu, Sn0p?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser3972

Guest
maxim 5 aliati.si restul dusmani.de obicei eu prefer sa fiu cu 1 aliat,dar care sa fie activ si cu care colaborez bine(vorbim pe skype,etc)
 

DeletedUser

Guest
Warrior17 care ar fi diferenta dintre strategia propusa de tine si centurioni?
 

DeletedUser3972

Guest
nu e.doar cu acest instict de turma stiu sa joace ei:D
 

DeletedUser

Guest
nu e.doar cu acest instict de turma stiu sa joace ei:D

Nu este adevărat .. nu am făcut parte din familia Centurioniilor până nu am văzut că m-au invitat ei .. şi văd că nu sunt chiar cum se aude de ei , mă înţeleg bine cu ei ..

Şi varianta ta , SnOp , este să se facă un player Atac , iar unul Apărare ..

Off-Topic : Văd că numai eu , tu şi alandala sunt activi pe acest forum special al lumii IOTA !:))
 

DeletedUser

Guest
Daa , se rupe !
eu mă chinui să iau acum 1 membru să îi iau pe Centurionii principali la puncte , şi văd că ăştia nici nu citesc mesajele .
 

DeletedUser

Guest
Mie imi cer invitatii si acuma nu mai fac schimburi intre alianta 1 si 2, umplu academia..:)
 

DeletedUser3972

Guest
bravo.Dar cei care va cer invitatii sunt cei respinsi de noi(ARMY OF GREEK.).Avem deja 2 aliante pline si nu cred ca o vom face si pe a 3-a.Nu suntem ca Centurionii si altii:)
 

DeletedUser

Guest
In familia ARMY OF GREEK. sunt 100 de membri impartiti in doua aliante pe cand la Centurioni sunt mai multe aliante,fiecare cu mai multe academii si fiecare academie cu mai multe academii(academia unei academi-suna ciudat)
Pe langa asta mai sunt si majoritatea aliantelor care au pacte cu Centurionii...
Sunt curios,care din n numar de Centurioni ii accepta pe ceilalti si care sunt "falsi-Centurioni)?
Si cati din actualii centurioni vor mentine pactele formate (daca toti,atunci nu cred ca au mai ramas aliante cu care sa va bateti),doar sa atacati aliatii.
 

DeletedUser3972

Guest
hai sa ii lasam in pace.se descurca ei.sunt baieti si fete mari(sper):D
 

DeletedUser

Guest
In familia ARMY OF GREEK. sunt 100 de membri impartiti in doua aliante pe cand la Centurioni sunt mai multe aliante,fiecare cu mai multe academii si fiecare academie cu mai multe academii(academia unei academi-suna ciudat)
Pe langa asta mai sunt si majoritatea aliantelor care au pacte cu Centurionii...
Sunt curios,care din n numar de Centurioni ii accepta pe ceilalti si care sunt "falsi-Centurioni)?
Si cati din actualii centurioni vor mentine pactele formate (daca toti,atunci nu cred ca au mai ramas aliante cu care sa va bateti),doar sa atacati aliatii.
De obicei se întâmplă asta, să apară 50 de alianţe cu Centurionii.
Pe lumile unde am fost eu liderul lor pot spune că celelalte s-au diluat rapid, adică s-a văzut diferenţa, jucătorii cu vechime au ştiut unde să vină.

Nu contează ce nume ai, contează cum ştii să gestionezi o alianţă.
 

DeletedUser

Guest
In familia ARMY OF GREEK. sunt 100 de membri impartiti in doua aliante pe cand la Centurioni sunt mai multe aliante,fiecare cu mai multe academii si fiecare academie cu mai multe academii(academia unei academi-suna ciudat)
Pe langa asta mai sunt si majoritatea aliantelor care au pacte cu Centurionii...
Sunt curios,care din n numar de Centurioni ii accepta pe ceilalti si care sunt "falsi-Centurioni)?
Si cati din actualii centurioni vor mentine pactele formate (daca toti,atunci nu cred ca au mai ramas aliante cu care sa va bateti),doar sa atacati aliatii.

Ps-> Centurionii Hasta nu sunt academie şi nici nu vor fi !
Noi , prima dată nu făceam parte din fam. Centurioniilor , dar .. am intrat şi noi ..

Fiecare cu ce poate/ ce vrea .. simplu ,nu trebuie să vă bateţi capul cu ce fac Centurionii şi ce nu fac ..

Edit Post : şi în plus , dacă nu mă credeţi , dacă eram academie le dădeam oameni celor din Centurionii , aşa că noi îi luăm în clasament :D.
+ de asta , noi dăm membrii din fundul alianţei afară !
le zicem să ceară invitaţie în Centurionii II ( nu prea au membrii ) şi ei nu citesc , ce poate să însemne ?

1.Spionaji
2.Inactivi
3. x2 cont .

Vedeţi-vă de clasamentul vostru , că în curând vom fii pe locul 1.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Ps-> Centurionii Hasta nu sunt academie şi nici nu vor fi !
Noi , prima dată nu făceam parte din fam. Centurioniilor , dar .. am intrat şi noi ...

Vedeţi-vă de clasamentul vostru , că în curând vom fii pe locul 1.

:rolleyes: da,cu siguranta unde sunt multi puterea creste.Dar te-ai gandit ca nu clasamentul arata valoarea aliantelor?
 

DeletedUser

Guest
:rolleyes: da,cu siguranta unde sunt multi puterea creste.Dar te-ai gandit ca nu clasamentul arata valoarea aliantelor?
cateodata , conteaza si pozitia in clasament , pentru "respect" , daca tu ai jucatori profesionisti ( 20 maxim sa zicem ) , si alianta Rebelilor ( exemplu ) e pe primul loc , e clara ca tie nu o sa iti vina membrii , chiar daca e experimentat.
 

DeletedUser

Guest
Da..dar nu te intereseaza sa recrutezi jucatori mai slabuti, si aia experimentati.
 
Sus