Stop razboiului in Ucraina

saca 24

Stie Tot
Asta e adevarata calitate a multor romani.Caterinca.
Sa facem haz de necaz.Culmea e ca, nu radem doar de necazul altora, radem si de noi ca natie.Asta e specialitiatea noastra.
Sunt tare curios, daca ar fi un razboi la noi in tara, cum ar reactiona multi care posteaza pe aici. :))
S-ar ascunde prin tigaile alea de bmw-uri luate la mana a2-a, in caz de bombardamente.
Bombardieri si caterincosi doar din taste.Daca faci BAU la ei, fug mancand pamantul.
Mna, vorba unor intelepti de pe aici, de pe extern, ,,aia e, situatia nu mai putem schimba".
 

saca 24

Stie Tot
:)))))) Eram sigur ca te aprinzi daca te intep putin.
Bre, n-am nicio treaba cu tine, nici aici, nici pe joc.In comparatie cu altii de pe aici, tu le zici pe nume, si esti la alt nivel ca altii, mult mai sus. ;)

Nu, nu ne dam destepti.Doar discutam niste chestii, ca oamenii.Simplu, nu? :)
 

DeletedUser17271

Guest
In momentul de fata teritoriile pierdute de Romania sunt bucovina de nord / tinutu herta , basarabia de nord si de sud in fata ucrainei , teritorii locuite de romani din cele mai vechi timpuri ( cultura cucuteni / dacia ) , mi si mi de ani insa nah cum a afirmat zelinski noi am ocupat o ilegal . Ce nu stiu multi romani este ca Putin a transmis Romaniei ca daca ii va sustine miscarea poate invada ucraina la randu ei sa si recapete regiunile istorice ocupate ilegal de Ucraina in momentul de fata . , Romania a ales sa fie in continuare c*rva U.E. si Nato , politicieni care se vand pe cateva monezi si coruptie la nivel inalt . Asta e tara in care traim . Pacat de potentialul ei . Amin .
David cu tot respectul tu esti muist sau comunist .... ?
Cu ce plm ma intreseaza pe mine omul de rand ca la un moment dat partea aia de Ucraina a fost teritoriu romanesc ... La fel si partii din teritoriu Romaniei la un moment dat au apartinut de a lungul timpului altor tarii Serbia , Ungaria s.a ...
Lupta asta pt pamant strica ....si costa vietii omeneste .. copii , femei ....Poti trai la fel de bine si ca minoritate suntem in 2022 . Gandestete ca avem o diaspora foarte mare vreo 5 milioane ..Dupa mentalitatea asta hai sa mergem la razboi si cu ITALIA , SPANIA GERMANIA ,FRANTA s.a
Si e cel mai bun statut ce il are Romania in momentul de fata , cu partenerii care ii are si relatiile diplomatice ce le are ... E foarte bine ca suntem in UE SI NATO .. altfel eram vai mortii nostrii....
 

DeletedUser17271

Guest
teoretic, asa este. practic, daca NATO avea bile, putea impune un spatiu de protectie aeriana in Ucraina, nu in toata tara, dar doar intr-o zona. protejata de castile albastre, in care Rusia nu are ce cauta. o zona demilitarizata, bineinteles, doar pentru protectia civililor. NATO a creat un precedent spunand ca nu se implica pt ca s-ar ajunge la un razboi nuclear. intrebarea mea este urmatoarea: daca Romania, sau alte state care sunt membre NATO sunt sacrificate pt a nu se ajunge la un al treilea razboi mondial? pentru ca NATO a avut oportunitatea de a proteja civilii din Ucraina si nu a facut-o... nu il simpatizez pe Zelensky, dar a avut dreptate, conducatorilor NATO le e frica.
Man nimeni nu vrea sa moara pt alta tara ...Tu sa fi pilot te ai duce sa mori pt Ucraina ?! ... Nu e razboiul nostru la o adica ...Si iti dai seama ca Putin ar fi in stare sa dea cateva bombe nucleare ...
Si mai ales ca lumea e impartita s ar ajunge la al 3 lea razboi nuclear ....Si nimeni nu isi doreste asta ....
 

Gucci.Stallone

Stie Tot
Corect. Dacă nu acaparează Ucraina.. probabil ca ar fi în stare de nucleare.
Zelensky vrea să impună natonrestrictie asupra spațiului aerian al Ucrainei ca să nu mai fie bombardat aerian.

Dacă s-ar face asta...clar putin ar trece la nucleare. Mă gândesc că terestru sunt baricadari, au dărîmat și infrastructură, poduri să nu treacă rușii cu tancurile, blindatele s.a.

Si singura modalitate eficienta a rusiei este să îi bombardeze aerian
 
:)))))) Eram sigur ca te aprinzi daca te intep putin.
Bre, n-am nicio treaba cu tine, nici aici, nici pe joc.In comparatie cu altii de pe aici, tu le zici pe nume, si esti la alt nivel ca altii, mult mai sus. ;)

Nu, nu ne dam destepti.Doar discutam niste chestii, ca oamenii.Simplu, nu? :)

n ai ce treaba sa ai tu cu mine daca e pana acolo, pai le zic pe fata ca mi se rupe pula de oricine sa moara mama.

Dar nu suport ca va dati mari destepti pe aici da voi nu sunteti buni de 2 parale
 

DeletedUser17271

Guest
nu aveti ce discuta numa despre razboiul pulii, un razboi care nu e al nostru ma doare in pl de rusia si ucraina eu sa fiu bine
Da man de acord cu tine dar vezi tu toate astea sunt legate in lant ... vrei nu vrei te afecteaza si pe tine ...
In primul rand ca o sa avem granita cu Rusia .. ce il poate retine pe Putin sa ne atace si pe noi in viitorul apropiat ... sper sa nu prindem noi . Apoi Rusia e un important exportator de gaze si petrol .. deci vei platii inclusiv tu mai mult pt gaz petrol s.a , la fel Ucraina e un mare exportator de cereale deci cand iti vei cumpara maine de la magazin vei plati mai mult pt ea ... si exemplele sunt multe .
Si vrem nu vrem ne afecteaza si pe noi .
 

saca 24

Stie Tot
Ba Sergiule, bunicamiu a luptat in al doilea razboi mondial.
A fost luat prizonier de rusi timp de 1 an si 1 luna, la Odessa..Mi-a povestit destule lucruri..
Nu ma dau destept, nu vorbesc din povesti, da' fereasca sfantu' sa se ajunga la un razboi si pe la noi.Sa vezi si tu cum e...
Si cum zicea bila mai sus, un razboi, ne afecteaza pe toti.
 

TereX

Membru activ
nu aveti ce discuta numa despre razboiul pulii, un razboi care nu e al nostru ma doare in pl de rusia si ucraina eu sa fiu bine
Esti prea prost:))
Tre să fii incuiat tare ca să zici chestiile astea:)) se vede ca esti cioara
Mor oameni nevinonati in pula mea,si pe langa asta si noi putem fi in locul alora oricand
Guta tu esti exact genul ala de bombardier cu cu gura mare si blugii pana la genunchi care in caz de doamne fereste ceva nu stii pe unde sa o apuci :)))
 

DeletedUser17271

Guest
Asa un pic ... cat imi permite timpul ....am 2 conturi full cand pe sv , alti abia au unul sau inca lucreaza la el ...
 
Sus