spargerea parolei

  • Autor subiect DeletedUser8534
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser8534

Guest
buna seara tuturor
as vrea sa va aduc in discutie o problema pe catre poate v-ati pus-o toti ... este posibila spargerea parolei?
daca da de catre cine ? poate intra oricine pe contul meu si face orice cu el ?
ei da acesta se poate sparge , ei da cineva a intrat pe contul meu pe lumea omicron si a eliberat un oras de pe minunea celor din warriors (deci interes direct al acestei aliante ) , ba mai mult a facut dezastru in trupe atacand alti jucatori cu trupe in asa fel incat acestea sa fie sacrificate ....
vreau parerea voastra , ce credeti despre acest lucru ? s-a intamplat si altora ?
 

DeletedUser

Guest
este primul caz pe care il aud...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Ar trebui sa faca si sa zica si ADMINII ceva!
Da se poate sparge daca esti foarte priceput poti. Cum unii sparg site-ul NASA iti dai seama ca exista si care pot sa sparga grepolisul care e mai putin protejat decat siteurile NASA sau altele. Poti sparge grepolisul si sa iei parola sau sunt pur si simplu programe in asa fel facute sa poti sa spargi un cont ;)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Ei bine,sunt doar niste oameni fara scrupule,care nu au pic de bun simt si fair-play si care nu si-au dat seama ca acesta e un joc doar,si nu merita comise astfel de hotii care oglindesc viata reala.

Iti recomand sa faci un tiket prin sistemul de suport,poate adminii vor gasi ip-ul celui care ti-a spart contul si il vor compara cu ip-urile jucatorilor din Warriors,parerea mea,alianta care nu-si merita numele.

O seara buna.
 

DeletedUser7210

Guest
"fratimiu" daca ti sa spart parola apeleaza grepolis suport,n-are rost sa plangi pe extern ca nu-ti da nimeni nimic,din contra mai rad si de tine:D continuati sa puneti parole usoare sau sa va laudati cu ele:)))
 

DeletedUser8532

Guest
tikete au fost facute...de dimineata pana acum singurul raspuns primit a fost tema lor "Va multumim pentru sesizare.
Vom verifica cele indicate de dumneavoastra si vom sanctiona in consecinta daca sesizarea este intemeiata."

mai mult decat a astepta nu avem ce sa facem...decat sa ne uitam cu ei strang trupe pe orasul "cucerit" :))
puteau macar sa ii lase trupele..i'au facut praf orase de bireme...au atacat cu trupe fara usoare...30-40 de orase facute praf
 

DeletedUser

Guest
"Colegu" El si.a pus o parola buna cu siguranta si nu s.a laudat cu ea,il cunosc destul de bine nu cred ca si.a pus o parola de genu a1s2d3456:p

Si a apelat la supor nu iti fa griji;)
Doar ca daca dorinta lui a fost sa spuna asta si pe externa nu te poti opune uh si sa fi singurul care il ia peste picior!:)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser8532

Guest
sa fim seriosi, nu jucam de saptamana trecuta grepolis:) avem ani pe jocu asta...si faze dastea nu se fac..
 

DeletedUser

Guest
parola poate fi sparta prin mai multe modalitati:
prin ghicire
dictionar sau rainbow tables.


Oricum toate atacurile astea se pot vedea de pe ce ip au fost facute si se poate compara cu lista de ip-uri de pe care se logheaza jucatorii de pe lumea respectiva doar daca nu a folosit un proxy si atunci e f greu de depistat.


Oricum gestul facut de aceasta alianta este un atat de josnic incat ar trebui sa se creeze o coalitie intre toate aliantele prezente pe lumea Omicron si sa le strice minunile pentru ca nu fac decat sa strice un joc si munca altor oameni. Fac de ras si injosesc si un nume care n-ar trebui tarat in povestea asta.

Warriors= 0!
 

DeletedUser8532

Guest
Warriors forever Bun1cU fac de ras un nume in primul rand...Marcel, un adevarat prieten, luptator si coleg care a fost deschis la toate si niciodata nu a avut intentii ascunse ne-a parasit mult prea devreme. Toate astea pentru ce? ca sa dovedeasca ca pot sa fie pe 1 fara lupta...prin bataie de joc...ca si in viata reala, ne batem joc de toti si ne gandim numai la noi
 

DeletedUser

Guest
Buna seara! Va rog nu mai spamati tema, nu faceti decat sa o aduceti in derizoriu, iar problema ridicata de cel care a deschis-o este destul de serioasa.

@ capsuna93 te rog apeleaza la Sistemul de Suport pentru a afla solutia pentru problema ta.
 

DeletedUser8534

Guest
Buna Anca
tocmai pentru ca problema este serioasa trebuie spusa sau supusa unei dezbateri ... este dreptul nostru al celor care intram pe acest joc si pentru ca platim avem niste cerinte minime de bun simt ... avem dreptul de a ne spune problemele , sa primim raspunsuri... asa ca nu spamam nimic , doar pentru asta este acest forum , nu ca sa vada altii ce destepti si minunati suntem ...
Am facut tichet am cerut lamuriri insa dupa 12-15 ore imi spune un admin In cazul dumneavoastra s-au luat masurile necesare.
Care sunt alea ? cine mi-a spart contul ? cine si-a batut joc de munca mea ? cu ce sunt eu de vina ?
(si pentru curiosi , nu am o parola simpla ...)
Si nu in ultimul rand vreau sa stiu care este finalizarea cererii mele ...
 

DeletedUser

Guest
buna seara tuturor
as vrea sa va aduc in discutie o problema pe catre poate v-ati pus-o toti ... este posibila spargerea parolei?
daca da de catre cine ? poate intra oricine pe contul meu si face orice cu el ?
ei da acesta se poate sparge , ei da cineva a intrat pe contul meu pe lumea omicron si a eliberat un oras de pe minunea celor din warriors (deci interes direct al acestei aliante ) , ba mai mult a facut dezastru in trupe atacand alti jucatori cu trupe in asa fel incat acestea sa fie sacrificate ....
vreau parerea voastra , ce credeti despre acest lucru ? s-a intamplat si altora ?

prietene, lasa teatrul.....
kgLa


si linkul sa putezi da zoom...
http://grab.by/kgLa
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Este al 3/4 caz de acest gen
S-a mai intamplat si pe alte lumi,modalitati sunt gen radmin,prorat,setarile windows.etc
Capsuna are dreptate ca sa anunte administratori dar cei care postat cu inteles ca alianta respectiva ar fi implicata si sa arunce cuvinte josnice fara nici o dovada cred ca este pierdere de vreme din paretea lor si se baga in seama si ei asa ca sa arate ca exista si ei pe lumea grepolisului
Dragi jucatori spuneti-va parerile dar nu acuzati aiurea ca va faceti de ras cu parerile absurde care le faceti
 

DeletedUser8532

Guest
ce legatura are ce spui tu acolo cu ce se vorbeste aici:)) doamne...off
 

DeletedUser

Guest
Sa nu deviez de la subiect dar cu printul de mai sus dovedeste ce aliati de incredere sunt unele aliante
hihihihihih

- - - Updated - - -

are legatura ca daca vorbesc cu tine pe yahoo,skype in minutul 2 iti controlez calculatorul,oofff
 

DeletedUser8532

Guest
dragilor, noi avem libertatea sa facem ce dorim noi pe joc:)) nu cred ca e interzis sa vizitam alte aliante sau sa incercam si lucruri noi:)) ca pana la urma dupa mai bine de 12 ore de asteptare...adminii ne-au onorat cu nici macar un rand complet de explicatii =))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
ce legatura are ce spui tu acolo cu ce se vorbeste aici:)) doamne...off
chiar vrei sa-ti explic mot a mot ???? cu grafice si sageti de la un fapt la altul?????
daca ai probleme de perceptie o fac


Sa nu deviez de la subiect dar cu printul de mai sus dovedeste ce aliati de incredere sunt unele aliante
hihihihihih

de dragul prieteniei care vreau sa cred ca ma leaga de unii jucatori inca prezenti pe lumea Omicron, ma abtin sa postez si niste discutii de pe skype....
- - - Updated - - -

are legatura ca daca vorbesc cu tine pe yahoo,skype in minutul 2 iti controlez calculatorul,oofff

nu are nici o legatura una cu alta

PS: italian job....iti spune ceva?? :)
 

DeletedUser

Guest
Repede nici vor va raspunde,cel putin public
Vezi cazul ``de pe lumea Epsilon`` care nici azi nu se stie finalul
Mai este de munca mult pe acest server romanesc din partea administratorilor pana ca jucatorul sa aibe o siguranta de joc si raspunsuri promte
 

DeletedUser8532

Guest
explica'mi mura in gura ca eu sunt mai greu de cap :)))
ce legatura are ce ai aratat tu acolo cu parola lu capsuna?
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus