Spam

DeletedUser13911

Guest
Of...erai sa ma pierzi cu teoria repetentului ala la matematica.Am crezut ca am baut cerneala pentru ca incepeam sa inteleg ca de fapt nu inteleg nimic:DNu esti inocenta..hahah esti naiva,parol.!Vorba aia ,chiar crezi ca papa e sfant si tot ce zboara se si mananca....asculta-ne pe noi...de obicei dracu nu'i atat de negru,insa,din pacate, de data asta chiar e..!B-)
App.de ce e + 9,8m/s2 si nu -9.8m/s2...ah?ca asa vrea omu?hahahahah
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser12202

Guest
" App.de ce e + 9,8m/s2 si nu -9.8m/s2...ah?ca asa vrea omu?hahahahah "
Tine de directie vizavi de pct.de referinta,cum zic moldovenii,merg in deal sau la vale :).Si dracu nu e negru,de unde ati scos asta ???
Intr-adevar,ai baut cerneala :) .

" Toate

read Ionut THC a folosit Cutremur asupra oraşului dvs. ***015***
astăzi la ora 22:55:40
read sarmaticus a folosit Cutremur asupra oraşului dvs. ***015***
astăzi la ora 21:18:05

Spuneti-mi va rog,pe nenorocita asta de lume,la cat timp se dau negativele ???
Probabil sunt o toanta,pardon,naiva,care nu stie unde sa se informeze !LUMINATI-MA,va rog.Stil.dimineata,mi-a raspuns la tiket si a spus ca informeaza tehnicul(pt.cateva min.diferenta de la 2 ore) .Acu cine pe cine mai informeaza ???
Odmm,esti admin,era greu de raspuns ???Macar stiti sa raspundeti la intrebare ???Intreb ceva simplu si ma trimiti la tiket !Soro,NU STIU la cat timp se pot repeta negativele pe un oras !!!Intreb aici pt.ca nici din tiket nu reiese ca poate fi mai repede de 2 ore si mi-a raspuns Stil !!!Sa ma pun sa dau negative si sa pandesc cand pot da urmatoarea ?!Ce dracului de secret de stat este de nu puteti raspunde pe forum la o intrebare simpla ???Trebuie sa va puneti deacord ???Aveti interes ca muritorii de rand sa nu stie ?Am primit raspuns la 7:53:xx !!!Ce paratrasnetele lui de joc este asta ???Voi ce faceti ca admini ?Ma luminati sau ma prostiti ???Stiti doar sa banati ???
Imi bag tot ce am(mai putin banii :) )si ce nu am (mai iau si de la voi) in el de joc !.
Va salut si va multumesc ca ati fost langa mine si m-ati suportat - nu a fost usor deloc,stiu asta.
Felicitari AON,orase moca,asa veti reusi sa le luati,daca ramaneam riscam iar sa sparg nave cu vraji sau va oblig sa o retrageti,dar,na,nu se face...,cine sunt eu ???neica nime ' !da zidu si de-a dracu' il ridic :)).

lgor,conform canoanelor,papa e sfant si tot ce zboara chiar se mananca(depinde cine le mananca,nu de alta dar de avionobali,elicopterobali.meteorobali,etc - vizavi de canibali,nu am auzit,dar sunt alti factori care papa tot).

Va doresc sarbatori fericite.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7851

Guest
As fi raspuns cu placere daca stiam. Nu mai joc de mult timp. Frecventa cu care se pot da vrajile astea nu depind si de viteza lumii?
O solutie ar fi fost sa te ajute un coleg cu o protectie a orasului. (In paranteza, fie spus, se fac atat de multe update-uri ca e destul de greu sa le stie cineva pe toate)
Si ti-am sugerat sa faci tichet pentru ca doar moderatorii de joc pot vedea ce s-a intamplat de fapt. Cum bine stiu cei mai multi eu ma ocup doar de forum.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7589

Guest
Totuşi, cam ce viteză ar trebui să aibă lumea ca să poată fi dată o vrajă la mai puţin de 40 de minute? 4? 5?
Mai plauzibilă este existenţa unui bug pe joc, problemă de competenţa tehnicului. Nişte răspunsuri mai clare ar fi recomandate, altfel încep jucătorii să se întrebe dacă nu cumva adminii... Şi ei chiar nu au nici o treabă. Atât doar că de cele mai multe ori dau răspunsuri în doi peri sau te plimbă de la Ana la Caiafa.
 

Missis Bella

Membru activ
Daca la viteza 1, o vraja negativa se da una la 4 ore adica la 240 minute atunci la viteza 3, o vraja negativa se poate da, astfel: 240 minute :3 ( viteza lumii ) = 80 minute, adica la o ora si 20 de minute . Nu este nici un bug si nu ne sustine nimeni ca sa dam o vraja negativa mai repede. Sper ca explicatia mea, te lamureste.
 

Mr Jack

Super Moderator
pe toate serverele cu viteza 3 vrajile negative se pot da la 1 ora si 20 de minute

read Ionut THC a folosit Cutremur asupra oraşului dvs. ***015***
astăzi la ora 22:55:40
read sarmaticus a folosit Cutremur asupra oraşului dvs. ***015***
astăzi la ora 21:18:05

aici intervalul este de aproape 1 ora si 37 de minute
 

db22urs

Membru activ
Daca la viteza 1, o vraja negativa se da una la 4 ore adica la 240 minute atunci la viteza 3, o vraja negativa se poate da, astfel: 240 minute :3 ( viteza lumii ) = 80 minute, adica la o ora si 20 de minute . Nu este nici un bug si nu ne sustine nimeni ca sa dam o vraja negativa mai repede. Sper ca explicatia mea, te lamureste.
sti tu care e formula de calcul? sau doar ai aplicat regula de 3 simpla?

- - - Actualizat - - -

pe toate serverele cu viteza 3 vrajile negative se pot da la 1 ora si 20 de minute

read Ionut THC a folosit Cutremur asupra oraşului dvs. ***015***
astăzi la ora 22:55:40
read sarmaticus a folosit Cutremur asupra oraşului dvs. ***015***
astăzi la ora 21:18:05

aici intervalul este de aproape 1 ora si 37 de minute
repet, este vreo formula de calcul sau doar ati aplicat regula de trei simpla?
 

DeletedUser12202

Guest
Ca sa ma intelegeti : nu stiam cu cat se reduce,nu am stiut unde sa caut pt.a vedea timpul,am facut tichet si am intrebat(credeam ca este vorba de 2 ore )si mi s-a spus initial ca se va sesiza tehnicul .Eu ce sa inteleg ?Pt.asta am intrebat si aici.
Multumesc pt.raspunsuri.
 

Missis Bella

Membru activ

db22urs

Membru activ
nu-mi merge link-ul. e normal ca viteza lumii sa influenteze mersul constructiilor, timpurile de asteptare, etc, dar eu stiam ca sunt niste formule de calcul in care viteza era doar un factor, nu se aplica regula de trei simpla. astept in continuare un raspuns la aceasta intrebare... care este formula de calcul? o stie cineva? asta daca exista...
 

Mr Jack

Super Moderator
Este vorba de o simpla impartire, se imparte timpul (de constructie, recrutare, durata a unei vraji) de pe un server cu viteza 1 la viteza serverului pentru care vrei sa aflii durata.

a postat acelasi lucru si Missis Bella mai devreme
 
Ultima editare:

DeletedUser12202

Guest
Si unde vedem asta ???Am recit tutorialele de pe wiki,poate nu am stiu unde sa ma uit,dar...nu am vazut nicaieri pe ro.acest calcul,nu calculul in sine ci principiul lui.Intreb la modul f.f.serios, de unde invat ?Nu avem toti sansa sa avem pe cine intreba in alianta,din pacate nu mai sunt lumile de inceput,nici jucaorii lor :(.Citim wiki si...citim !Missis,Mr.Jack unde pe Wiki.ro pot citi,invata ?Wiki.ro,aici joc.
 

Mr Jack

Super Moderator
Apararea pe wiki la viteza de constructie aceasta explicatie, am trecut acum si la fiecare zeu in parte in tabelul unde sunt descrise vrajile , explicatia nu era completa aici

Dar informatia se primeste direct pe joc, cand incerci sa dai vraja negativa pe un oras pe care s-a dat deja primesti o informare care iti spune intervalul de timp la care se pot folosi vrajile
 
Ultima editare:

DeletedUser12202

Guest
De cand cu 24 ore inainte de pace nu poti trimite nava ?Chiar nu stiu.
 

DeletedUser14391

Guest
De 2-3 ani , cel putin de cand joc eu asa a fost - e specificat si in anuntul care mentioneaza perioada de pace
 

DeletedUser15021

Guest
Ce mai faceti ? Tot cu nave sparte tot cu nave sparte ?
smiley_emoticons_lol.gif
 
Sus