Spam Mochlos

  • Autor subiect DeletedUser2351
  • Data de început

DeletedUser17370

Guest
Încercați să nu mai deschideți lumi unde să conteze "pay to win", astfel cumparandu-se resurse, orase pe gold sau de ce nu, alte servicii... cum ar fi "îți dau suma de X gold să nu mă atacați pana in data de Y"

De ce ? Pentru ca domnului @ipod nu ii plac astfel de lumi. Lui îi plac lumi non gold unde să se joace doar cu sfetnicii și să fie interzisă cumpararea resurselor pe gold... astfel fiind interzisă și cumpararea oraselor pe gold întrucât nu există posibilitatea de a face negoțul cu gold.

@Stil Indeplineste-i ultima dorință fostului său actualului administrator @ipod . Fost pentru că afirmă el, eu unul cred ca este actual administrator chiar dacă nu mai are în TEAM langa Hall of Flame .

Cu mult respect, @mr.sunshine forum
 

DeletedUser2351

Guest
N-ai cu cine!!! =)))
Nici n-are rost sa va mai explic.Si te rog frumos sa nu mai vorbesti in numele meu, multumesc!
 

DeletedUser17370

Guest
Fiind posibilă piață cu gold... este posibilă și cumpararea de servicii cum ar fi resurse, orase, jucători s.a.m.d.
Chiar dacă regulamentul interzice unele lucruri, se pot discuta "micile afaceri" la telefon sau prin mesaje pe una dintre temele de socializare.
Easy peasy...

Fiind scoasă posibilitatea de a cumpara servicii cOntra gold , ar mai exista o varianta și anume: să se bage gold direct la cel ce vinde servicii... iar aici intervine neîncrederea gen "Nu îți bag gold dacă nu îmi dai orasul prima data"
O mica încredere ar exista probabil dar în majoritatea cazurilor s-ar confrunta cu lipsa neîncrederii într-o persoana străină.

@Stil te rog indeplineste-i dorința colegului #ipodel
 

DeletedUser17370

Guest
N-ai cu cine!!! =)))
Nici n-are rost sa va mai explic.Si te rog frumos sa nu mai vorbesti in numele meu, multumesc!
Atunci vine întrebarea...
De Ce crezi ca nu are respect și caracter un jucător ce cumpara orase, jucători pe gold ???
Stii cand erai foarte ofuscat în legătură cu otodisco2 ???? Dacă chiar a fost cumpărat sau nu, numai el stie... dar tu din această cauză erai trist... la fel precum polux

Îți dau eu răspunsul?
Pentru Ca esti prea prost și fraier încât nu ai avut un cuvânt de spus în staff-ul grepolis romania încât să fie deschise și lumi non gold.
 

DeletedUser2351

Guest
Din partea mea sa cumpere toata harta pentru ca nu imi pasa, intelegi?Trist?Tu te uiti ce scrii?LOL este doar un joc!!:))
 

DeletedUser17370

Guest
De asemenea trebuia implementat și un system unic....

Sistemul de a nu părăsi o alianta fara acordul liderului, atunci cand un jucător apasă părăsire alianta, liderul să aibă optiune la alianta unde să apese pe bifă(V) unde sau pe X.

Avantaje:
1. S-ar evita trădările.
2. S-ar evita cumpararea de orase, jucători contra cost .

De ce spun asta ? Deoarece este la fel un beneficiu pentru tine @ipod Pentru ca nu reușești să strângi membri de încredere nici tu dar nici polux.... otodisco2 dacă era cunoscut , automat nu trăda și acum nu mai vorbeai de caracter, respect și onoare.
 

DeletedUser17370

Guest
Din partea mea sa cumpere toata harta pentru ca nu imi pasa, intelegi?Trist?Tu te uiti ce scrii?LOL este doar un joc!!:))
Atunci nu mai vorbi de caracter și respect niciodată. Atata timp cat nu te-a jignit pe joc înseamnă că are respect și caracter oricine.
Corect? CORECT

Dacă Ragnarar nu are caracter și respect dc nu a fost bănat? Fraiere... îți spun eu de ce. Pentru ca nu te-a jignit încât să îl poți raporta cum a fost raportat @Lord Smaug
 

DeletedUser17370

Guest
Vezi ? Eu îți vorbesc frumos... @ipod
Si te ajut cu sugestii de systeme care să reducă rata lipsei de respect, caracter și onoare.

Este un joc virtual... este normal sa nu existe caracter , respect și onoare însă asta se poate remedia prin adăugarea de systeme noi cum am spus pe cel de mai sus.

Mai departe gândiți voi systeme... ca dosr nu sunteți plante... de aceea aveți creier, ca să îl puneti in functiune. Creierul dacă nu este pus în funcțiune, se ofileste și mori devreme.
 

DeletedUser17370

Guest
Vezi contul david658 cat respect si caracter are =)))
La el mă refeream cand spuneam Ragnarar. El este Ragnarar. Și chiar dacă nu ar fi cum spun muritorii de rand... e strict problema muritorilor despre ce cred despre zeu.
Un zeu printre muritori - semnat by david658(Ragna)

Dacă nu are respect și caracter și te a jignit dc nu este bănat? Nu cumva ceva miroase a putred IN danemarca?????
Acel putred fiind ca nu te a jignit.... ciocul mic si joc de glezne
 

DeletedUser17370

Guest
mai spun un system ? Că doar tu esti planta din moment ce nu ai propus pe perioada cand ai fost admin....

Atunci când activezi vacanță, să poți fi atacat și cucerit pe perioada celor 48h pana se activează însă nu și cucerit în ultimele 12h pana să se activeze vacanta. Doar atacat în ultimele.12h sau orașele care au nava pe ele să poată fi atacate chiar dacă jucătorul are vacanță.

Astfel s-ar evita cedările de orase către asversari înainte de vacanta..

Evident ca nu s-ar mai putea lua înainte de vacanta prea multe orașe.
 

DeletedUser2351

Guest
Pe acest forum exista sectiunea de propuneri daca tot esti atat de destept!Cine stie poate te iau nemtii in echipa lor cand te vad atat de destept...In rest bla, bla si bla...
 

DeletedUser17370

Guest
Pe acest forum exista sectiunea de propuneri daca tot esti atat de destept!Cine stie poate te iau nemtii in echipa lor cand te vad atat de destept...In rest bla, bla si bla...
Oi fi eu destept dar nu sunt și prost încât să propun astfel de systeme în calitate de simplu jucător.
Bai băiatule... jocul este pay to win.
Niciodată nu vor fi concepute astfel de systeme... nici dacă le-ai fi propus tu în calitate de admin (cand erai în funcție)
Deci tot te vei plânge de caracter și onoare cand sunt orase cumpărate.. jucători s.a.m.d.
 
Sus