Slider

DeletedUser

Guest
Decius a spus:
Dar tu incearca macar sa joci unul din jocurile din care m-am "Inspirat"si vei vedea,nu e chiar asa cum crezi tu,iute pe de alta parte,e vara,eu personal nu prea am ce face,si stau pe joaca asta,crezi ca am rabdare ca sa astept toate resursele necesare pentru o cladire?

Am jucat jocul din care te-ai inspirat, dar este foarte diferit de Grepolis. In primul rand acolo nu joci la nesfarsit, serverele se reseteaza dupa un timp. Acolo nu cuceresti o infinitate de sate; ai un numar maxim care il poti cuceri si nu unde vrei tu. Cladirile au alte optiuni, ceea ce face necesar total alte strategii. Aceste lucruri determina alte multe diferente, deci nu poti copia de acolo aici. Daca jocurile ar fi fost foarte asemanatoare era altceva, dar ele sunt foarte diferite.

joaca e super,si ar fi si mai super daca s-ar rezolva problema cu resursele

Nu este nici o problema cu resursele. Jocul este foarte echilibrat in aceasta privinta.
 

DeletedUser

Guest
Ai nevoie de lemn?
- investesti mai mult in fabrica de cherestea
- pradezi sate de tarani
- faci negot cu sate de tarani/jucatori
- Hera -> Casatorie
- Poseidon -> Darul Marii (THE BEST)

Ideea e sa iti pui mintea la contributie.
 

DeletedUser

Guest
aici nu merge vorba despre lemn,imi trebuie el sau nu,eu am propus ca noi sa putem regla productia resurselor
 

DeletedUser

Guest
Productia resurselor se poate regla prin diverse metode. Gasirea unei proportii adecvate in anumite momente ale jocului este una din provocarile jocului.
 
Sus