Slider

DeletedUser

Guest
Ideea asta e 2in1 ce ar fi daca,in loc ca populatia sa fie in crestere doar atunci cind maresti ferma,ea sa creasca automat,de exemplu,am populatia 15 si locuri nu mai sunt ca ea sa creasca,eu ridic ferma un nivel si aceasta imi ofera +10 locuri,adica pop nu v-a aparea imediat,dar v-a creste cite unu.Acum cu a 2 idee,ca sa poti regla producerea resurselor pe ora,de exemplu,am 20 de muncitori la piatra si ei imi produc 10 piatra pe ora,eu reglez sliderul si ridic numarul de muncitori,adica mai adaug oameni si imi ridica productia pe ora,dar v-a trebuie sa ai oameni desigur

Avantaje:sa spunem ca esti in minus la lemn,tu eliberezi oameni de la argint,si ai pui sa lucreze la lemn

Dezavantaje:Spuneti voi,ca stiu ca le gasiti
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser47

Guest
Dezavantajul este că ideea este luată din alt joc. Se cere originalitate :D.
 

DeletedUser

Guest
Pe prima n-am inteleso,a doua ai luat-o din warcraft?
 

DeletedUser

Guest
din Imperia online mai exact,da haideti sa fim sinceri,pe noi ne intereseaza imbunatatirea jocului nu?si sa facem astfel incit jucatorilor sa le fie mai usor sa joace,doar servim interesele jucatorilor nu?
 

DeletedUser

Guest
Deocamdata ,,ne'' intereseaza sa imbunatatim jocul,sa nu mai existe buguri,etc.Mai apoi si altceva.
 

DeletedUser

Guest
da dar,chiar ar fi un avantaj daca vorbim de economie
nu iti ajung 100 lemn,dar ai 1000 piatra,iau muncitorii si ai pun la lemn sa lucreze...
 

DeletedUser

Guest
Ar usura jocul prea mult asta.Nu ar mai fi palpitant,nu ai mai trimite trupele la farmat atat de mult,nu i-ai mai ataca pe altii...
 

DeletedUser

Guest
nu sunt de acord...motivele sunt mai sus

presupun ca te-ai inspirat din jocuri gen ikariam nu?
 

DeletedUser

Guest
nu,joaca aia e stupida,am mai jucat si alte joci asemenea sistemului prezentat mai sus,din experiente mea nu pot sa spun ca a fost prea usor sau prea greu..
 

DeletedUser

Guest
ar fi mai realistic ce-i drept dar cred ca e relativ greu de implementat,daca ai ceva notiuni de programare cred ca iti dai si tu seama de asta

mai simplu ar fi sa poti sa dai trupelor pe care le trimiti la farmat o resursa preferata,e aiurea cand tie iti arde buza dupa argint sa trimiti trupele la jefuit si sa iti vina cu piatra
 

DeletedUser

Guest
Contra . Primul motiv - nu este original. Jocurile trebuie sa difere. Daca s-ar implementa , cand ai nevoie de o resursa iei toti oamenii d ela celelalte resurse si ii pui pe acea resursa. Nu mi se pare corect.

ar fi mai realistic ce-i drept dar cred ca e relativ greu de implementat,daca ai ceva notiuni de programare cred ca iti dai si tu seama de asta

Fi linistit. Au facut cei de la InnoGames destule , acest lucru nu este greu.
 

DeletedUser

Guest
Cum au spus si cei de mai sus,trebuie sa te "lupti" pt. a obtine materii,nu se produca automat.Plus ca pe acel joc din care te-ai inspirat,este absurd mecanismul de producere a materiilor.

Contra!

@decius:Incearca sa scrii in asa fel incat sa se inteleaga ceea ce scrii.Eu nu inteleg ce scrii.
 

DeletedUser

Guest
shadows a spus:
Fi linistit. Au facut cei de la InnoGames destule , acest lucru nu este greu.

voiam sa spun ca ar fi o schimbare destul de semnificativa in motorul jocului,nu e ca si cum ai schimba o subrutina si gata
 

DeletedUser

Guest
Contra . Primul motiv - nu este original. Jocurile trebuie sa difere. Daca s-ar implementa , cand ai nevoie de o resursa iei toti oamenii d ela celelalte resurse si ii pui pe acea resursa. Nu mi se pare corect.



Fi linistit. Au facut cei de la InnoGames destule , acest lucru nu este greu.

Dar tu incearca macar sa joci unul din jocurile din care m-am "Inspirat"si vei vedea,nu e chiar asa cum crezi tu,iute pe de alta parte,e vara,eu personal nu prea am ce face,si stau pe joaca asta,crezi ca am rabdare ca sa astept toate resursele necesare pentru o cladire?
un exemplu:
Am depozitul plin la argint si piatra,imi trebuie lemn,ce fac?
sa lansez atacuri in continuu?
mie mi se pare enervant,in acest caz,eliberez niste muncitori de la argint,si ai pun la lemn,si gata
 

DeletedUser

Guest
Am depozitul plin la argint si piatra,imi trebuie lemn,ce fac?
sa lansez atacuri in continuu?
mie mi se pare enervant,in acest caz,eliberez niste muncitori de la argint,si ai pun la lemn,si gata

Faci negot cu satele jocului de pe insula ta sau cu alti jucatori ;) O alta varianta este sa iti faci si armata in acelasi timp cu cladirile, daca zici ca ai prea multe resurse si nu iti convine ;)
 

DeletedUser

Guest
Faci negot cu satele jocului de pe insula ta sau cu alti jucatori ;) O alta varianta este sa iti faci si armata in acelasi timp cu cladirile, daca zici ca ai prea multe resurse si nu iti convine ;)

Dar tu stii ca pentru a face negot trebuie sa ai piata?
piata pe care o deshizi dupa ce ai senat nivel12 si pestera nivel 5?
si stii ca senatul nivel 12 are nevoie de 1254 lemn?
+ la asta,pentru a face armata tot ai nevoie de lemn...
 

DeletedUser

Guest
Gandeste'te putin te rog. Tu ai prea multe resurse zici si ai depozitul plin. Solutia? Upgradeaza depozitul ;)
 

DeletedUser

Guest
Gandeste'te putin te rog. Tu ai prea multe resurse zici si ai depozitul plin. Solutia? Upgradeaza depozitul ;)

Si care e sensul?
se vor umple cele resurse care sunt multe,cele putine,tot raman sa creasca..
Si eu tot m-am saturat sa fac atacuri atacuri si iar atacuri,vreau macar o data sa ies din joaca cu gindul"Imi vor creste resursele de la sine"dar asa trebuie sa stau pina la 12 de noapte pentru niste lemne...
 

DeletedUser

Guest
Si care e sensul?
se vor umple cele resurse care sunt multe,cele putine,tot raman sa creasca..
Si eu tot m-am saturat sa fac atacuri atacuri si iar atacuri,vreau macar o data sa ies din joaca cu gindul"Imi vor creste resursele de la sine"dar asa trebuie sa stau pina la 12 de noapte pentru niste lemne...

Daca nu iti place jocul nu il mai juca. Jocul a fost special facut sa nu fie nici prea simplu, nici foarte dificil. Daca nu te descurci, treaba ta. Eu ti'am spus care ar fi solutia :)
 

DeletedUser

Guest
joaca e super,si ar fi si mai super daca s-ar rezolva problema cu resursele
 
Sus