Sitter.

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Io nu inteleg de ce lumea se tot plange atat... Daca nu va convine nu va jucati, ati facut propunerea, vi s-a explicat ceva, gata punct si de la capat... :|
 

DeletedUser

Guest
Nu cred ca este cazul sa facem tot timpul referire la alte jocuri ci sa ne gandim din punct de vedere practic. A avea un sitter sa se ocupe de contul tau cand tu nu ai posibilitatea nu mi se pare un lucru rau. Sunt oameni care daca sunt plecati 1-2 saptamani nu vor sa stagneze in dezvoltare si atunci sitterul este o optiune viabila. Asa nu sunt obligati sa isi dezvaluie parola nimanui iar sitterul ar avea acces mai limitat la cont. Cat despre multi account acesta se poate verifica relativ simplu, cum se verifica si in alte jocuri online unde e implementata optiunea.
 

DeletedUser

Guest
despre sitter

da mi se pare si mie util, sa blochezi contul o perioada sa zicem ca merge cand pleci in concediu, dar cand lipsesti 2 zile sau nu poti intra seara si sti, ar fi excelent sitteru-l si stai sa vedeti cand sunt mai multe sate si atunci ai nevoie de cineva sa te ajut..cred ca se vor lasa de joc multi la asta ar trebui sa se gandeasca proprietari jocului.
si inca ceva ce deranjeaza ,fara sa fac referinta la alt joc, aici contul premium este mai scum si platind nu ai toate facilitatiile trebuie sa platesti pentru fiecare in parte, nu e ok alta tema de gandire pentru admini sau nu pentru ei , pentru cei care ar castiga din asta, eu ma gandesc ca o alta modalitate in care sa platesti si sa ai tot ar fi mai bine...ziceam si eu!
 

DeletedUser

Guest
ok sitter este pt. triburile cum a mai zis si Kinderul dar nici actualul Mod de Vacanta nu e grozav...ar trebui sa fie loctiitor dar sa se poata avea limita de Oameni la loctiitori(adik sa am numai 1 player in grija)...sa nu se poata avea zeci conturi...dar deocamdata e bn si fara mod de vacanta..eu unul imi las un prieten loctiitor si stiu ca am rezolvat problema...
 

DeletedUser1846

Guest
Impotriva. Cred ca fiecare trebuie sa isi vada de propriul lui cont si nu spun asta pentru ca eu n-as avea pe cine lasa sitter ...
 

DeletedUser

Guest
adik daca sunt plecat o saptamana si chiar de jok nu am chef ce sa fac?
 

DeletedUser

Guest
păi dacă nu ai chef de joc o săptămână... normal ar fi să intri în mod de vacanță, nu?
 

DeletedUser

Guest
ok si sa stagnez o intreaga saptamana?aia te intrebam?modu de vacanta intra doar dupa 48 ore in activare...eu plec sa zicem chiar akm(ceva neasteptat sa zicem) si dau mod de vacanta.....pai in 2 zile cand va fi sa inceapa razboaile intre playeri mari.....voi fi terminat de vreo 2-3 sate
 

DeletedUser

Guest
ok si sa stagnez o intreaga saptamana?aia te intrebam?modu de vacanta intra doar dupa 48 ore in activare...eu plec sa zicem chiar akm(ceva neasteptat sa zicem) si dau mod de vacanta.....pai in 2 zile cand va fi sa inceapa razboaile intre playeri mari.....voi fi terminat de vreo 2-3 sate

asta e , se intampla si la case mai inalte. Asta e jocul si regulamentul.
 

DeletedUser

Guest
Din cate stiu eu nu se va aplica in acest joc un sistem de tip sitter prea curand, daca nu niciodata.
Personal consider acest sistem tip sitter ca o sursa de trisare care aduce de 100 de ori mai multe beneficii unui jucator care vrea sa triseze decat unui jucator cinstit care chiar are nevoie de cineva sa aiba grija de cont.
Iar cum in acest joc se doreste ca jucatorii sa joace corect presupunerile mele cred ca sunt intemeiate.
Marja de 2 zile pana actualul sistem devine activ este pentru a nu da posibilitatea unui jucator care este atacat sa se protejeze prin aceasta facilitate, deoarece modul de vacanta nu este implementat cu acest scop.
 

DeletedUser

Guest
am activat modul de vacanta din greseala.. cum pot sal dezactivez? :D
 

DeletedUser

Guest
Modul de vacanţă poate fi oprit, prin conectare, nu mai devreme de 24 de ore de la începerea acestuia, şi va fi oprit automat cel târziu după ce au trecut toate zilele rămase disponibile.

Incearca sa nu postezi intrebari aici ci la sectiunea predestinata acestora.
 

DeletedUser

Guest
Intr-un fel ar fi buna optiunea sitter fata de modul de vacanta,deoarece nu o sa avansezi deloc,desi optiunea are si dezavantajele ei.Nu stiu c sa alef. Sunt si pro si contra!
 

DeletedUser

Guest
eu sunt contra deoarece daca nu găseşti sitter ce faci???îţi laşi contul la voia întâmplării fără sitter sau mod de vacanţă???....eu mă joc pe triburile şi sincer , fac parte dintr-un trib , dar găsesc greu sitteri....şi eu un trib mare , unde jucătorii sunt activi , doar că pur şi simplu nu acceptă....atunci eu ce să fac???să astept să fiu colonizat??.....:pro:....cei de la Grepolis au făcut foarte bine acest joc şi nu merită să fie distrus....plus poate că sitterul ăla profită de tine....trimite trupele să moară şi cănd te întorci vezi că nu mai ai apărare.....mai bine e ca fiecare să stea la oraşele lui....
 

DeletedUser

Guest
eu sunt contra deoarece daca nu găseşti sitter ce faci???îţi laşi contul la voia întâmplării fără sitter sau mod de vacanţă???....eu mă joc pe triburile şi sincer , fac parte dintr-un trib , dar găsesc greu sitteri....şi eu un trib mare , unde jucătorii sunt activi , doar că pur şi simplu nu acceptă....atunci eu ce să fac???să astept să fiu colonizat??.....:pro:....cei de la Grepolis au făcut foarte bine acest joc şi nu merită să fie distrus....plus poate că sitterul ăla profită de tine....trimite trupele să moară şi cănd te întorci vezi că nu mai ai apărare.....mai bine e ca fiecare să stea la oraşele lui....

Corect !!!
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus