Sitter.

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Buna seara.

Stiu ca deja exista optiunea "Mod de vacanta",aceasta practic blocand contul pt. o perioada de timp.

Propunerea mea este urmatoarea:
Implementarea optiunii "Loctiitor"/"Sitter",cred eu ca ar ajuta foarte multi playeri,probabil acestia neavand timp sa stea toata ziua pe cont.Aceasta optiune consta in:

Poti ruga pe cineva să-ţi administreze contul în timp ce tu eşti în concediu(sau o perioada a zilei in care nu te poti loga). Acest jucător se poate loga/înscrie de pe contul lui pe contul tău fără ai oferi parola de la contul tău.

In timpul loctiiri si dupa finalizarea acesteia până la 24 ore ore nu ai voie să interacţionezi în joc între contul tău şi contul pentru care ai jucat ca locţiitor. Mai ales aceste acţiuni sunt interzise:

* Livrare de resurse
* Jefuirea între jucători
* Atacuri combinate ale celor două conturi
* Trimiterea de trupe de sprijin


Imi cer scuze daca s-a mai propus asa ceva.


Propunere copiata de pe Triburile.Cred ca ar putea ajuta si aici.Vreau sa va exprimati parerea,fara sa faceti spam.:D
 

DeletedUser47

Guest
Dezavantaje: Ar începe să apară multiacc ţinute pe sitter.
 

DeletedUser

Guest
Asta ar fi singurul dezavantaj...in rest nu vad ce altceva s-ar mai putea intampla rau.
 

DeletedUser47

Guest
Asta ar fi singurul dezavantaj...in rest nu vad ce altceva s-ar mai putea intampla rau.

Tot timpul un jucător când nu ar fi on ar lăsa pe cineva sitter, ceea ce este un dezavantaj pentru alţii care nu au pe cine lăsa sitter.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Incercati sa fiti receptivi la nou, nu va cramponati de o idee "ca asa e si acolo". Nu e Triburile, e alt joc.
Contra, prefer sa-mi stiu vecinii plecati, fara sitter pe cont.
 

DeletedUser

Guest
Din cate am inteles nu se va introduce optiunea sitter. Dar cine stie ce o fi mai incolo.
 

DeletedUser

Guest
E o idee buna pe triburile asta ajuta multi jucatori sa nu isi piarda conturile ... Dar si desavantajul e ceva ce trebuie luat in seama ...
 

DeletedUser

Guest
Aceasta optiune a fost adusa la cunostiinta developerilor de pe .net care nu prea au fost de acord cu ea... Acuma v-om vedea in viitor ce se va intampla...
 

DeletedUser

Guest
deocamdata inca nu se simte nevoia de sitter... dar mai tarziu, cand vor incepe colonizarile si atacurile mai multe si mari, sa vedeti ce frumos va fi sa pleci la scoala sau la serviciu, iar cand te intorci sa nu mai ai orase... ca nu ai avut posibilitatea sa lasi un sitter...

si uite asa, din cauza lipsei de sitter, munca unui jucator de jumatate de an, se va duce pe apa sambetei intr-o simpla zi cand e la scoala...
 

DeletedUser

Guest
deocamdata inca nu se simte nevoia de sitter... dar mai tarziu, cand vor incepe colonizarile si atacurile mai multe si mari, sa vedeti ce frumos va fi sa pleci la scoala sau la serviciu, iar cand te intorci sa nu mai ai orase... ca nu ai avut posibilitatea sa lasi un sitter...

si uite asa, din cauza lipsei de sitter, munca unui jucator de jumatate de an, se va duce pe apa sambetei intr-o simpla zi cand e la scoala...

hai sa nu exageram...cel mult te poti trezi fara armata,ca doar nu stai la scoala 24 de ore,ca sa fii innobilat
 

DeletedUser

Guest
a 3 zi fara servici,a 4 zi fara casa,a 5 zi fara nevasta,a 6 zi la cimitir :D
 

DeletedUser

Guest
In acest joc nu poti fi innobilat, in cel mai rau caz poti fi cucerit. Cum sistemul de cucerire e mai complex si destul de interesant momentan nu se impune un sistem de tip sitter. Oricum toate propunerile sunt analizate cu seriozitate si transmise mai departe celor vizati.
 

DeletedUser

Guest
Nu vad de ce nu s-ar putea pune si aici optiunea:sitter fie ca are dezavantaje si avantaje este buna....oricat de mult timp liber ai avea ti se poate strica pc-ul sau va poate pica netu chiar pe o perioada de o saptama,acest lucru mi s-a intamplat si mie si pe alte jocuri este foarte folosituare.Cat despre multiaccount degeaba fac pararea mea pana la urma tot de pe un cont vor trebui sa joace,dar porpun sa nu fie o perioada mare ca sitter.Ori joci,ori nu joci
 

DeletedUser

Guest
Sa stii ca unii au viata personala si nu stau toata ziua cu ochii holbati la monitor cum fac unii ... eu mai intru din cand in cand si tot ar fi bine sa fie mod sitter dar si un desavantaj ( ca sa nu fie prinsi cu multiacount fac un alt cont si pun la sitter celalalt cont )care trebuie luat in seama
 

DeletedUser

Guest
Fiecare are viata personala prietene,dar toti au timp sa intre macar odata pe zi si sa-si verifice satucele.... :p
 

DeletedUser

Guest
Tracicus, uite eu ieri am avut nesansa de a nu putea intra nici macar 2 minute. Inca de dimineata mi-am tras o cana cu cafea si hop in masina sa ma duc la prietena mea. Cand am ajuns acolo, sa dau si eu un atac, ceva, dar cand vezi ca are net de la Vodafone (stick) si stai 10 minute sa intre pe /index mori... :))
 

DeletedUser

Guest
Eu sunt contra introducerii optiunii de sitter!

Este un joc nou si ar trebui sa il jucam asa cum a fost programat.

Nu putem implementa din toate jocurile care le stim cate o optiune pentru ca astfel jocul si-ar pierde din farmec si din originalitate.

Tineti cont ca asa cum voi puteti pleca la munca si va temeti ca puteti sa va pierdeti polisurile ca va ataca vecinul,asa poate si vecinul sa plece la munca si voi sa il atacati.

Oricum prin introducerea optiunii sitter ar iesi in avantaj jucatorii care stau mai putin pe joc si in dezavantaj jucatorii care isi pierd mai mult timp pe acest joc,si pana la urma jocul asta ar trebui castigat de jucatorii care sunt mai buni insa si mai activi.
 

DeletedUser

Guest
Eu sunt contra introducerii optiunii de sitter!

Este un joc nou si ar trebui sa il jucam asa cum a fost programat.

Nu putem implementa din toate jocurile care le stim cate o optiune pentru ca astfel jocul si-ar pierde din farmec si din originalitate.

Tineti cont ca asa cum voi puteti pleca la munca si va temeti ca puteti sa va pierdeti polisurile ca va ataca vecinul,asa poate si vecinul sa plece la munca si voi sa il atacati.

Oricum prin introducerea optiunii sitter ar iesi in avantaj jucatorii care stau mai putin pe joc si in dezavantaj jucatorii care isi pierd mai mult timp pe acest joc,si pana la urma jocul asta ar trebui castigat de jucatorii care sunt mai buni insa si mai activi.

Ai totala dreptate, daca doriti atatea lucruri ca in Triburile, de ce nu aducem si spionii, si talerii pentru innobilare, si biserica... :|
 

DeletedUser

Guest
Vai deci mi se pare o mare prostie chestia aia cu biserica la Triburile.....cat despre ceea ce a spus Portile iadului ii sunt de aceeasi parere
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus