Scoaterea unui oras de sub asediu - dezbatere

  • Autor subiect AncaBoghian
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Va propun o dezbatere pe marginea metodelor de scoatere a unui oras de sub asediu.

Stim cu toti ca sunt o multitudine de metode pentru a face asta. Sa le auzim pe cele pe care voi le considerati cele mai eficiente in baza experientei voastre in joc.

Va reamintesc, este o dezbatere, deci va rog sa mentineti discutiile intr-o maniera civilizata si FARA SPAM
 

DeletedUser

Guest
si tu crezi ca o sa iti raspunda cineva ? Cine crezi ca iti spune cum scot el si alianta lui nava. Hai mai. nare sens aceast subiect..

parerea mea
 

DeletedUser7784

Guest
Nu-i vorba ca nu are sens
Dar nu stiu daca neaparat exista o "smecherie" pentru a scoaterea navelor din oras
Cel putin eu nu stiu(manticora e o unitate cu care poti salva un oras de pe alta insula daca nu este mult terestru in el,ar mai fi si harpia dar are atacul ceva mai slab)
Ar fi frumos din partea celor ce cunosc "smecherii" sa ne spuna si noua
 

DeletedUser

Guest
In primul rand trebuie evaluata situatia:
Trupele care sunt in poli si navele care sunt in port, de aici faci planul de bataie. Ori ataci cu usoare, ori cu full-uri de manticore. La un anumit numar de polisuri un full manticore este esential, cel putin astea sunt cerintele aliantei din care fac eu parte pe xi!
Ieri am scos de sub asediu un polis, atacurile au fost date cu manticore si usoare, in proces am facut praf 8900 de bireme.
 

DeletedUser

Guest
si tu crezi ca o sa iti raspunda cineva ? Cine crezi ca iti spune cum scot el si alianta lui nava. Hai mai. nare sens aceast subiect..

parerea mea

Te rog sa cauti in dictionar cuvantul "dezbatere" si dupa aceea sa iti dai cu parerea despre sensul sau non-sensul acestui subiect.
Acest topic nu este pentru a spiona aliantele, unii dintre cei care aici sunt dusmani pe alte lumi sunt colegi de alianta. Sau asa nu te-ai gandit?

Si cu cat "dusmanul" este mai experimentat, cu atat jocul este mai frumos, tu, ca si cuceritor fiind nevoit sa aplici o intreaga paleta de strategii pentru a cuceri orasul acestuia.

Si la urma urmei, grepolis este un joc online de strategie care se bazeaza si pe munca in echipa. Daca spui cuiva cum scoti tu un oras de sub asediu, nu ii dai nici codul PIN al cardului tau nici cheia de la casa sa vina sa iti fure. Asa ca imi pare rau, dar acest subiect are foarte mult sens, atata timp cat suntem oameni inainte de a fi dusmani pe harta si stapanii unor orase virtuale.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
poi mie ca cuceritor imi este usor :)) spre exemplu pe theta bag nava la 23:59 si la 00 este bonus ce sa mai faca ? daca o bag ziua dau atac la secunda inaintea navei. dupa ce intra sprijin. :))

si la ultimul paragraf ai dreptate :)) numai ca eu nu ti-as spune cum scot navele... dar poate sunt alti care

@adoratulfemeilor :Dar nu stiu daca neaparat exista o "smecherie" pentru a scoaterea navelor din oras
Cel putin eu nu stiu(manticora e o unitate cu care poti salva un oras de pe alta insula daca nu este mult terestru in el,ar mai fi si harpia dar are atacul ceva mai slab)
Ar fi frumos din partea celor ce cunosc "smecherii" sa ne spuna si noua


@AlexDanciu : da manticorea este buna in atac pe asediu. dar ai nevioe de un full nu de 30.. 50-60 manticori. sunt cazuri in care ai nevoie de cateva sate full manticore ca sa scoti nava..
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
uff.. i-am mai spus si lui adoratu cate-ceva :)) despre manticori si atacu pe asediu
 

DeletedUser

Guest
:))))))))) da sunt un razboinic mai !!! de nota 10- 2 = 8 ;)
cuplacere ! da lasa ca ti tu ma invatasi multe prin mesaje pe joc ;)
 

DeletedUser

Guest
Va reamintesc, este o dezbatere, deci va rog sa mentineti discutiile intr-o maniera civilizata si FARA SPAM

V-am rugat fara spam, asta se vrea a fi o dezbatere. Discutati pe marginea temei deschise, dar abtineti-va de la ironii sau altfel de discutii.
 

DeletedUser6873

Guest
poi mie ca cuceritor imi este usor :)) spre exemplu pe theta bag nava la 23:59 si la 00 este bonus ce sa mai faca ? daca o bag ziua dau atac la secunda inaintea navei. dupa ce intra sprijin. :))

si la ultimul paragraf ai dreptate :)) numai ca eu nu ti-as spune cum scot navele... dar poate sunt alti care

@adoratulfemeilor :Dar nu stiu daca neaparat exista o "smecherie" pentru a scoaterea navelor din oras
Cel putin eu nu stiu(manticora e o unitate cu care poti salva un oras de pe alta insula daca nu este mult terestru in el,ar mai fi si harpia dar are atacul ceva mai slab)
Ar fi frumos din partea celor ce cunosc "smecherii" sa ne spuna si noua


@AlexDanciu : da manticorea este buna in atac pe asediu. dar ai nevioe de un full nu de 30.. 50-60 manticori. sunt cazuri in care ai nevoie de cateva sate full manticore ca sa scoti nava..

Mi se pare mie sau tu te crezi o mare personalitate pe grepolis? Nu vrei sa spui cum scoti o nava din oras , nu spui si gata ! Nu incerca sa te faci de ras mai mult decat te-ai facut deja!


Anca , cat despre dezbaterea pe care o vrei , cred ca este cam greu sa obti ceva de la cineva!
 

DeletedUser

Guest
mai tu crezi ca eu sunt soso sa mai las de la sine ?
vezi ca sunt o fire la care ii sare repede tandura. ;)
 

DeletedUser

Guest
Dar daca eu v-am rugat fara spam, fara scandal si fara cearta, de ce nu se poate?
 

DeletedUser

Guest
nu la mai bagat soso in seama la povesti lui si se apuca de mine, da cu mine nu ii merge 2 cuvinte trebe sa imi spuna si is foc-si-para. nu vr sa ma cert cu nimeni. da de astia am mai vazut. ca se oftica ca stiu mai mult grepolis ca ei ;)

asta a fost ultima mea postare aici. pe acest topic. voi mai posta doar daca vor fi comentari la adresa mea. scuze doamna Anca
 

DeletedUser

Guest
Chiar nu se poate sa purtati o discutie civilizata, fara sa va certati ? :(

Asta am vrut de la voi cand am deschis tema asta, sa poata discuta jucatorii intre ei fara a tine cont de aliantele din care fac parte pe o lume sau alta...
 

DeletedUser

Guest
Te rog sa cauti in dictionar cuvantul "dezbatere" si dupa aceea sa iti dai cu parerea despre sensul sau non-sensul acestui subiect.
Acest topic nu este pentru a spiona aliantele, unii dintre cei care aici sunt dusmani pe alte lumi sunt colegi de alianta. Sau asa nu te-ai gandit?

Si cu cat "dusmanul" este mai experimentat, cu atat jocul este mai frumos, tu, ca si cuceritor fiind nevoit sa aplici o intreaga paleta de strategii pentru a cuceri orasul acestuia.

Si la urma urmei, grepolis este un joc online de strategie care se bazeaza si pe munca in echipa. Daca spui cuiva cum scoti tu un oras de sub asediu, nu ii dai nici codul PIN al cardului tau nici cheia de la casa sa vina sa iti fure. Asa ca imi pare rau, dar acest subiect are foarte mult sens, atata timp cat suntem oameni inainte de a fi dusmani pe harta si stapanii unor orase virtuale.


imi pare rau sa spun, insa baiatul are dreptate, daca eu te atac stiind care sunt strategiile tale de aparare am sa incerc sa le contracarez, nu, nu dai codul pin al cardului, insa dai ceea ce conteaza in grepolis, strategia ta...o pui pe tava. Informatia este la fel de importanta in acest joc ca si numarul de trupe sau timpul in care ajung.

si da am cautat in dictionar ce insamna dezbatere(dovada: DEZBÁTERE, dezbateri, s. f. Faptul de a dezbate1; analiză amănunțită, discutare, deliberare; discuție largă asupra unei probleme de interes general.), insa asta nu-mi afecteaza felul in care privesc acest subiect sau pe cei care scriu in el.

nu m-ar mira sa nu mai poata aplica ce au scris pe aici altadata..tocmai pentru ca celalat citeste ...
Anca...propun ca data viitoare sa dezbatem(analizam amanuntit) cum iti construiesti tu contul, apararea si atacurile...mi se pare o tema de interes general .
 

DeletedUser

Guest
Mie nu imi convine acest topic, asa ca nu postez nimica. Asa ca luati exemplu de la mine.
Numai bine Anca ;)
 

DeletedUser

Guest
Am inteles punctul vostru de vedere, dar imi pare rau ca voi nu l-ati inteles pe al meu. Imi cer scuze ca nu am fost explicita in ceea ce priveste subiectul temei.

Am vrut sa fie o dezbatere, in care fiecare jucator sa isi expuna parerea despre metodele expuse deja de scoatere a unui oras de sub asediu, si anume atacul cu manticore sau cu nave usoare, avantajele si dezavantajele acestora. Nimic altceva.
Nu am cerut nimanui numarul de trupe pe care le au in oras, nici secretele pe care ei le detin, pur si simplu am vrut sa fie o discutie pasnica intre jucatori.

Anca...propun ca data viitoare sa dezbatem(analizam amanuntit) cum iti construiesti tu contul, apararea si atacurile...mi se pare o tema de interes general .

Aceasta tema nu are nici o legatura cu ce intrebi tu acolo. Te rog sa citesti cu atentie si repeta definitia cuvantului "dezbatere" pe care chiar tu ai dat-o mai sus.

Doua metode pentru scoatere de sub asediu au fost expuse, sa le dezbatem pe acestea.
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus