Sate de tarani (neutre) si dispozitia lor

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
salut.scuze daca s-a mai intrebat dar eu nu am gasit nimic legat de asta.
sa zicem ca se revolta un sat neutru.cu ce armata te ataca??
merita sa imi distrug trupele ca sa le cresc puterea pentru ca nu mai am ce sa mai farmez.am tot atacat pana am ajuns pe la 28% dispozitie si 30 si ceva putere si mie frica sa cobor mai mult d atat.cam ce armata mi-ar trebui ca sa supravietuiesc unei rascoale?
mersi anticipat

Nu e un numar fix..
Cu cat e puterea mai mare cu atat va creste numarul de soldati din acel sat :)
 

DeletedUser

Guest
ideea e ca la rascoala nu ei te ataca........ci daca tu ii ataci ei doar vor opune rezistenta.......nu prea mare......... depinde de cat de mica au ei dispozitia...
 

DeletedUser

Guest
De ce scade puterea unui sat de tarani ?

De ce scade putrea unui sat de tarani ?
Am ridicat-o la 100% si cand am trimis trupe pentru recoltare de resurse, la mijlocul drumului a scazut un procent. La mine nu a scazut prea mult, dar la prietena mea, pe contul ei, tot astazi, i-a scazut app. 40% ...
 

DeletedUser47

Guest
Probabil că până au ajuns trupele tale au ajuns trupele altui jucător care a atacat satul şi a scăzut puterea acestuia.
 

DeletedUser

Guest
dar la asta m-am gandit si eu, dar uita-te la un raport, daca dai sa colectezi resurse, dispozitia scade foarte tare, acelasi lucru se intampla cand faci si negot ... totusi, cum se explica ca dispozitia ramane tot 100% ?
 

DeletedUser47

Guest
Dispoziţia este individuală pentru fiecare jucător doar tu o scazi, puterea este pentru toţi jucătorii care au oraşe pe insula respectivă, o pot creşte toţi şi o pot scădea toţi prin atacuri.
 

DeletedUser

Guest
Am inteles cum e cu dispozitia, dar totusi, daca vezi un oras cu dispozitie 100% si putere 100% ... de ce trimiti un singur soldat (in cadrul utilizatorului care ar fi atacat acel sat)?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
mai am o intrebare tot despre taranii astia...sa zicem un sat de tarani cu 100% dispozitie si 50% putere(sat normal) daca il ataci cu cativa soldati scde dispozitia si puterea cu putin....dar daca ataci cu un numar masiv de soldati? sa zicem 1000 ce se intampla? pt k dispozitia lor va scadea sub 30% ...se vor apara sau doar daca mai atac alta data se apara?:p
 

DeletedUser

Guest
mai am o intrebare tot despre taranii astia...sa zicem un sat de tarani cu 100% dispozitie si 50% putere(sat normal) daca il ataci cu cativa soldati scde dispozitia si puterea cu putin....dar daca ataci cu un numar masiv de soldati? sa zicem 1000 ce se intampla? pt k dispozitia lor va scadea sub 30% ...se vor apara sau doar daca mai atac alta data se apara?:p

Nu, nu se vor apara ,importanta este dispozitia din momentul atacului,nu conteaza ca dupa atac ramane 0%.
 

DeletedUser

Guest
mersi mult :D mai am 1 intrebare...dupa ce aleg zeul sa zicem k aleg hera daca am 10 harpie pot sa atac satele de sateni dp alte insule?
 

DeletedUser

Guest
mersi mult :D mai am 1 intrebare...dupa ce aleg zeul sa zicem k aleg hera daca am 10 harpie pot sa atac satele de sateni dp alte insule?


Din cate stiu eu nu poti ataca satele de tarani decat daca ai macar un sat pe acea insula.
 

DeletedUser

Guest
Farmare sate neutre

Salut.. am cautat pe forum dar nu am gasit raspuns la intrebarea:
Dispozitia satelor neutre este aceeasi pentru toate orasele de pe aceeasi insula ale aceluiasi jucator?
Adica daca un jucator are 2 orase, si farmeaza un sat neutru dintr-unul din cele 2 orase, dispozitia scade si pentru cel de-al doilea oras?
Atat timp cat totul este separat intre cele 2 orase mi se pare normal ca fiecare oras sa poata farma singur..dar, este asa sau nu?
Multumesc.
 

DeletedUser

Guest
editare: kinderul are dreptate...dispoziţia satelor de pe o insulă este relativă la jucător, nu la polis!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser47

Guest
Dispoziţia cât şi puterea este aceiaşi pentru toate oraşele unui jucător care se află pe aceiaşi insulă.
 

DeletedUser

Guest
Al doilea oras

Urmeaza cat de curand sa fac al doilea oras. Am cautat si pe forum dar am ramas tot in ceata, si fiind o decizie importanta am zis sa deschid topic.
Daca fac orasul la mine pe insula, din al doilea oras cum este dispozitia la sate ??? e exact la fel ca primul oras ??? sau variaza in functie de cum farmez la ele pentru resurse.
 

DeletedUser

Guest
Citeste mai bine forumul, s-a mai raspuns la intrebarea asta.
Dispozitia se calculeaza pe jucator nu pe polis. Deci daca ai 2 sau mai multe polisuri pe aceeasi insula toate vor avea aceasi dispozitie asupra satelor de pe insula.
 

DeletedUser

Guest
Rezistenta in sate...

de la ce procent al dispozitie satele incep sa se apere?
 

DeletedUser

Guest
Dispoziţie
50% (-10)
Putere
43% (-4)
Resurse obţinute:

*
154
*
275
*
275

Pradă de război: 704/704


Dispoziţie
50% (-7)
Putere
39% (-2)
Resurse obţinute:

*
197
*
130
*
137

Pradă de război: 464/464


Am zeci de atacuri de acest gen iar cercetarile nu le-am facut...
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus