Sate de tarani (neutre) si dispozitia lor

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Nu, ai acces doar la cele 8 orase de tarani de pe insula ta principala.
 

DeletedUser

Guest
:)

mai e ceva cum fac puncte de cultură? si cate mi trebuie
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Da sunt insule fara sate in mijlocul lor, acelea sunt insule mai mici, pe care poti sa intemeiezi orase cu "nava de colonizare".

Si chiar daca cuceresti alt oras pe alta insula, nu poti sa ataci cele 8 orase din mijlocul acelei insule.
Asa e gandit jocul, daca nu cuceresti cate un oras pe fiecare insula mare, si farmezi prea mult si cresti prea repede.
 

DeletedUser

Guest
aha

adyca mai bn iau un sat dupa insula mea...:D


naspa ca nu poti sa ataci :(
 

DeletedUser

Guest
Ba da poti sa cuceresti orice oras (mai putin cele de fermieri din mijlocul insulei), dar ai nevoie de "cucerire" si de academie de nivelu 28 + vas de colonizare.
 

DeletedUser

Guest
aha

Ba da poti sa cuceresti orice oras (mai putin cele de fermieri din mijlocul insulei), dar ai nevoie de "cucerire" si de academie de nivelu 28 + vas de colonizare.

da stiu de academie...etc...pai nu vrau sa iau sat de tarani....eu vrau sa i atac... cand mi fac un polis o insula aia... si nus daca pot.. sa atac..
 

DeletedUser

Guest
Doar cu cele 8 orase de "fermieri" de pe insula principala poti sa "interactionezi".
 

DeletedUser

Guest
Sat tarani

Salutare. Am si eu o intrebare, la care nu am gasit raspunsul.
Nu pot creste cumva satisfactia taranilor? Chiar daca selectez "Apara satul" , creste doar puterea satului, nu si satisfactia.
Sau imi puteti spune la ce interval al jocului creste automat?
 

DeletedUser47

Guest
Dispoziţia satelor de ţărani nu poate fi crescută, doar puterea acestora poate.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Salutare. Am si eu o intrebare, la care nu am gasit raspunsul.
Nu pot creste cumva satisfactia taranilor? Chiar daca selectez "Apara satul" , creste doar puterea satului, nu si satisfactia.
Sau imi puteti spune la ce interval al jocului creste automat?

1. Daca "satisfactie" insemana dispozitie raspunsul este NU
2. "Apara satul" probabil inseamna crestere putere
3. Scaderea dispozitiei este dependenta de puterea satului respectiv
http://wiki.ro.grepolis.com/wiki/Tutorial_2
 

DeletedUser

Guest
Am si eu o intrebare, scuze daca s-a mai pus dar nu am gasit. E posibil sa fie unitati in satele de tarani?? Sau i-a trimsi cineva asa cum se poate trimite sprijin pe satele de barbari la Triburile?

Merci anticipat pt rapuns
 

DeletedUser

Guest
Am si eu o intrebare, scuze daca s-a mai pus dar nu am gasit. E posibil sa fie unitati in satele de tarani?? Sau i-a trimsi cineva asa cum se poate trimite sprijin pe satele de barbari la Triburile?

Merci anticipat pt rapuns

nu poti sa trimiti sprijin satelor de tarani,nu iti da voie jocul.
si da,este posibil sa fie unitati in satele de tarani,asta se intampla cand ataci prea mult un sat anume si scade dispozitia sub 60%(respectiv 40% daca ai cercetata diplomatia) deoarece se revolta taranii,nu mai suporta sa fie pradati de resurse si isi apara satul.
 

DeletedUser

Guest
Satisfactia taranilor nu poate fi marita doar prin rabdare deoarece se regenereaza in timp
 

DeletedUser1304

Guest
dispozitia creste cam 2% pe ora ar fi fost bine sa fii crescut si dispozitia dar nu se poate
 

DeletedUser

Guest
care este treaba cu cresterea puterii in sate? daca eu trimit 90 spadasini intr-un sat sa creasca puterea ce se va intampla cu ei? cresc puterea si se intorc inapoi la mine sau raman acolo?
 

DeletedUser

Guest
trupele tale trimise la crestere de putere se vor intoarce.
90 de trupe este prea mult pentru cresterea puterii.
75 trupe trimise cresc puterea cu 15%.
ce este trimis peste 75 sunt trimisi degeaba.
 

DeletedUser

Guest
care este treaba cu cresterea puterii in sate? daca eu trimit 90 spadasini intr-un sat sa creasca puterea ce se va intampla cu ei? cresc puterea si se intorc inapoi la mine sau raman acolo?

Trupele se vor intoarce inapoi, cu cat puterea e mai mare cu atat iei resurse mai multe si scade dispozitia mai putin cand ataci satul respectiv pentru resurse.
Daca puterea este mai mica de 50 % ea va creste cu 2 pe ora, daca este mai mare ea va scade cu 2 pe ora.
Pentru mai multe informatii citeste wiki.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus