Sa filozofam! (8)

  • Autor subiect DeletedUser7851
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser7851

Guest
ed3f90fc92b7468bbebcc35c7d7de3fe.jpg
„Planuieste-ti cu grija viitorul pentru ca acolo o sa-ti petreci restul vietii”

Mark Twain




Să filozofăm!





Daca tot am ajuns la sfarsitul vacantei e cazul sa ne gandim putin si la viitor.
Daca aveti o opinie personala despre subiectul propus nu ezitati sa o expuneti. Postarea cea mai buna va fi aleasa de echipa si premiata cu 1500 monede de aur. Astept cu nerabdare parerile voastre despre aceasta tema.


Tema lunii mai este: VIITOR
Perioada de desfasurare: 27-30 august 2016
Anuntarea castigatorului: 31 august 2016
Premiu: 1500 monede de aur




Conditii de participare:

Postarea trebuie să fie originală si sa respecte tema data, exceptie fac proverbele sau citatele.
Fiecare jucător poate participa la concurs cu o singură postare.
Daca detineti mai multe conturi veti putea participa cu unul singur.
Modalitatea de revendicare a premiilor va fi comunicată odată cu anunţarea câştigătorilor.
Postările trebuie să respecte regulamentul forumului si al jocului.
Orice postare din acest concurs candidează și la concursul Postarea lunii
 

DeletedUser12299

Guest
As vrea ca pe viitor sa termin si eu odata cu stresul asta , adica luni pregatire la chimie , marti la bio , va dati seama ca de miercuri pana duminica seara is cu gandu doar ca nu mi-am terminat tema sau de invatat , NICI NU MAI POT SA FARMEZ LINISTIT... Apoi sa intru si eu in sfarsit la medicina la Timisoara , voiam la Bucuresti , dar am zis ca acolo nu`i rost de distractie si ca nu o sa mai am timp sa joc Grepolis ,asa ca am ales Timisoara ... Dupa asta sa-mi fac si eu doamne iarta-ma o prietena stabila , ca mai mult de vreo 2-3 zile n-am stat cu niciuna , nu stateam acasa(deci timp de farm pierdut) si ramaneam imediat fara bani (practic aia erau banii de gold) , ca si mie si lor ne placeau fitele... Apoi sa termin medicina sa`mi deschid un cabinet privat (eu zic ca de endocrinologie daca ma ajuta maiculita domnului) sa va stroc de bani ca sa pot si eu in sfarsit sa bag mai mult gold la eventuri...
 

DeletedUser14988

Guest
Pe viitor sper ca, comunitatea Grepolis sa creasca, mai mare ca acum 4 ani atunci chiar era distractie erau mult mai multe aliante care se bateau intre ele, mult mai mult stres, etc. Dar voi nu mai promovati de loc jocul asa ca nu mai vine lumea, sincer nu stiu daca am mai vazut vreo reclama cu Grepolis de mult, pe Youtube e cel mai bine de promovat pentru ca din ce in ce mai multa lume isi petrece timpul acolo. Trebuie un trailer bun, thumbnail-uri, etc. Sper sa faceti decizia corecta in urmatoarele luni, da, va costa dar dupa o sa faceti profit. Multa bafta!
 

DeletedUser15104

Guest
Pe viitor sa fie evenimente sau ceva ce sa atraga lumea..
 

DeletedUser15827

Guest
Pe viitor as dori ca membrii aliantei mele sa fie mai uniti ,sa ne sprijinim la nevoie ,sa ne impartim succesurile, pentru ca fara unire o alianta nu poate prospera si sa ajunga pe primul loc. :)
 

DeletedUser12256

Guest
viitorul inseamna finalurile pasilor nostri.
inceput indiferent de nivelul nostru de constienta, noi creem viitorul. noi, impreuna cu toate vietuitoarele acestei planete, impreuna cu intreg universul stiut existent. viitorul inseamna timpul si spatiul devenite prezenturi si trecuturi.
mereu, fara vreo infinitezimala pauza, maine devine astazi, viitorul-trecut infaptuit.
cum il infaptuim? prin prezenta noastra efemera in trecutul construit de viitorul-astazi, de astazi construit de viitor.
ne generam viitorul prin gandurile, generic actiunile, sentimentele, credintele, valorile, scopurile si visele noastre. viitorul este copilul etern,implicit al timpului, spatiului,al credintelor si constiintelor.
este rezultatul acestora, al oricarei respiratii universale. pentru ca, ireversibil, viitorul inseamna viata renascuta etern prin moarte.
pavel
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser15828

Guest
Viitorul este o perioadă de timp nedeterminată ca o urmare a prezentului. Sosirea sa este considerată inevitabilă ca urmare a existenței timpului și a legilor fizicii.

În teoria relativității restrânse, viitorul este considerat a fi viitorul absolut sau conul de lumina viitor. În fizica, timpul este considerat a fi a patra dimensiune a universului.În grepolis vitorul este, pentru cei mai experimentati,puternici,intelepti,creativi jucatori, care traiesc, respira si isi implinesc visele alaturi de tine, viitor al grepolisului.
 

DeletedUser

Guest
PERFORMANTÃ… Atletii clubului “Viitorul” Vaslui au înregistrat noi succese, cu ocazia Campionatelor Nationale de atletism pentru juniori 1, desfãsurate în perioada 30-31 iulie la Pitesti. Andrei Micu a devenit campion national în proba de aruncare a ciocanului, Laurentiu Chelaru a luat argintul, iar la feminin, Viorica Bocãnet a cucerit bronzul.
Fi tu cel care obtine aurul !

 

DeletedUser15679

Guest
viitorul este acea situație unde dacă nu te-ai trezit azi noapte când îți suna alarma să ferești trupele ofensive, o să te trezești cu navă în oraș și o să ataci cu pietrele și bolovanii ce o să-ți fie la îndemână... beware,dormezelor,gândiți-vă bine la viitorul vostru! viitorul orașului ăla de pe graniță, de 17786 de puncte...
 

DeletedUser15831

Guest
Viitorul meu tine de un citat si anume „Trecutul nu poate pieri, căci viitorul se va naşte din el.”

Multi se vor intreba de ce acel citat reprezinta viitorul meu. Deoarece in termeni de Grepolis, acesta inseamna.
Orasul pe care l ai pierdut azi nu va fi mereu pierdut, deoarece in viitor acesta va renaste sub posesia ta.

Desi nu suna asa logic, este. Un oras pierdut, nu este neaparat pierdut pentru totdeauna. Acest oras va putea fi recuperat, poate chiar mai evoluat.
 

DeletedUser15830

Guest
O simpla persoana nu poate cunoaste nici o farama din ceea ce ne asteapta.Un savant sau un om ce are destule informatii din trecut si prezent poate anticipa o mica parte a viitorului,dar nu pe tot.In concluzie viitorul ramane incert indiferent de ceea ce am incerca noi sa facem pentru a afla ce se va intampla.Spatiul si timpul sunt de asa natura incat sunt dependente unul de celalalt.VIITORUL reprezinta un factor al timpului.Dar pe de alta parte timpul exista datorita miscarii spatiului.Asta inseamna ca daca spatiul s-ar misca in alt fel timpul s-ar schimba instantaneu.De aici putem sesiza faptul ca orice actiune a noastra din trecut a modificat prezentul sa fie ceea ce este acum,iar orice actiune a noastra din prezent va modifica in aceeasi maniera si viitorul.Dintotdeauna mintea umana a procesat informatiile primite (de la simturile cu care am fost inzestrati) extrem de rapid.Din cauza faptului ca omul primeste neincetat informatii de la mediul inconjurator si de la societatea din care face parte nu isi poate planuii 100% viitorul.Spre exemplu daca nu suntem atenti pe unde mergem si ne grabim avem sansa sa ne izbim de orice lucru sau persoana.Indiferent ca e lucru sau persoana in ambele avem de pierdut din cauza grabei si neatentiei noastre.. daca e persoana riscam sa fie violenta si sa avem probleme iar daca e un obiect,spre exemplu un copac,un fier,un zid pot ramane semne destul de grave nu doar aspectului fizic ci si conditiei fizice.
 

DeletedUser15833

Guest
Viitorul este ca banul.
Respect-o si poate iti va da tot ce trebuie.Asta este viitorul.
 

DeletedUser15834

Guest
In viitor vreau sa fiu un jucator cu experienta pe grepolis.Sa cuceresc toate lumile cu aliantele mele si sa fim foarte uniti:sa ne dam resurse,sprijin militar etc.tatal meu a avut 144 de orase,asa ca vreau sa-l intrec.cei ce nu sunt intr-o alianta sunt un nimic.
am inceput pe lumea delphi.cand am avut 3 orase,am primit o invitatie(ca sa intru intr-o alianta).am acceptat.am cucerit cu ajutorul aliantei mele 20 de orase pana cand,intr-o noapte,au venit multe atacuri.nu le-am auzit,tableta era pe silentios.de dimineata majoritatea oraselor erau cucerite.am plecat de pe lume.cand s-a deschis noua lume,am inceput sa fac orasul nou.am fost invitat intr-o alianta,care,din pacate,s-a destramat.asa ca i-am povestit totul tatalui meu(membru al Mantalelor Rosii) si mi-a facut loc in alianta.cand am intrat in aceasta,am simtit ca voi cuceri lumea cu ea.
Pe mine nu prea ma intereseaza viitorul,trebuie sa ma axez pe prezent.dar,cateodata,ma gandesc si la viitor:ce se v-a intampla cu mine,voi fii cea mai buna si multe altele.pe mine ma intereseaza doar sa fac dorintele mele sa fie reale,sa le indeplinesc.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser3464

Guest
Viitorul - un punct al timpului ce nu poate fi atins.
Un timp sumbru. Un timp care ne ofera sanse. Cand e vorba de viitorul indepartat nu poate fi vorba decat de macabru.
Viitorul grepolian - dupa o simpla parere nu poate fi vorba decat de un joc in deriva. Oricine ar incerca sa atraga simpatii jocului o face fara succes. Dupa nenumarate tichete si plangeri, adminii, ne gasesc acea "filozofie" prin care fac "scutite" orice tip de plangere. Unde este acel joc de altadata? Adminii ne ofera concursuri dar pentru ce? Nu scriu sa castig acest concurs ci intradevar, sa fac cunoscut "viitorul" jocului.
Regulamentul nu il incalca doar jucatorii ci chiar si adminii. Un regulament destul de clar scris unde este interzis "rasismul" a fost creat de InnoGames, adminii au "savurat" o plangere unde tara noastra a fost facuta "rahat"(cuvant schimbat in ceva mai delicat). Romanii sunt tigani si hoti iar limba romana(cea care o folosesc in vorbirea scrisa si orala de zi cu zi) este la fel de "rahat". Adminii NU AU DAT NICI IN ZIUA DE ASTAZI MACAR O ZI DE "BAN" ACESTUI JUCATOR. Au primit mesaj raportat, insa, raportul a fost fara succes. Hai "tiganii si hotii" sa joace Grepolis. Viitorul meu se pare ca se va incheia curand pe acest joc, dar sunt curios cat va tine "banul" la mine dupa aceste cuvinte scrise.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser15835

Guest
Fă azi ce alții nu fac ca să trăiești mâine cum alții nu pot.
 

DeletedUser14478

Guest
E putin paradoxala chestia asta cu viitorul , suntem toti nerabdatori sa se intample ceva anume .... dupa care ne pare rau ca a trecut timpul . Vorba aia mergem inainte ....ca inainte era mai bine :)))
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus