Sa filozofam! (8)

  • Autor subiect DeletedUser7851
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser14841

Guest
Pai.. eu astept sa termin liceul.. deoarece ocupa mult din timp si o sa pot sta mai mult on. Mai ales ca eu vreau sa merg pe IT
 

akali7

Membru activ
Despre viitorul meu?HeHe. :D
Sincer,doresc sa am un viitor stralucit in ceea ce imi propun.
In primul rand,doresc si o sa iau atitudine asupra ultimilor 2 ani de Liceu pe care ii am de parcurs,prin munca,indurari si invatarea cat mai multor cunostiinte pentru a lua Bacalaureatul cu brio,chiar daca sunt la Profil Sportiv.In al doilea rand,doresc sa obtin permisul de conducere pentru a il face fericit pe tatal meu care,sincer uneori,ma bate la cap sa il obtin extrem de repede.
Nu in ultimul rand,doresc sa imi creez o cariera de succes,sa devin bucatar.Imi place aceasta meserie,cred ca ma voi descurca,dar pentru a ajunge un viitor bucatar,este nevoie de multa munca.Nu va fi usor,dar nici foarte greu.
Desigur,pe langa toate acestea,voi continua sa joc aceste jocuri,indiferent ca este Grepolis sau alt joc.De ce?Pentru ca am cunoscut de a lungul timpului atat oameni minunati,dar si oameni care au avut alte ganduri de care nu pot povestii.
Asadar,viitorul dupa parerea mea,este ca un destin,care te poate duce in necunoscut,dar iti poate arata cai pe care nu le poti banuii,cai bune si cai rele.:)
"Toti vor sa schimbe lumea,dar nimeni nu vrea sa se schimbe pe sine!"-Lev Tolstoi
"Planuieste-ti cu grija viitorul,pentru ca acolo o sa iti petreci restul vietii!"-Mark Twain


 

DeletedUser10418

Guest
viitorul este plin de necunoscute si intrebari gen "daca..."
prefer prezentul deoarece in viitor nu stim ce se va intampla...sau stim? ...sau am vrea sa stim...s.a.m.d...
 

DeletedUser15428

Guest
Viitorul... ce reprezinta acesta?

O mare parte din ceea ce ne pregateste viitorul nostru se afla in trecut, in bucuriile si tristetile prin care am trecut, iar prezentul este acel moment in care ne putem inaugura o noua viata, deoarece prezentul ne ofera sansa de a folosi cu intelepciune experientele trecutului pentru a ne contura un viitor mai luminos.

Viitorul nu este doar ceea ce visam, ci ceea ce incercam sa realizam, ceea ce construim prin propriile forte. Viitorul poate fi conturat incepand cu o idee, o idee ce poate fi perfectionata, in asa fel, incat vom ajunge la succesul visat.
 

DeletedUser

Guest
Viitorul este rezultatul a ceea ce ai gandit in trecut si gandesti in prezent. Este rezultatul ideilor si a deciziilor tale.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus