Retragere fireasca.

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Cu faptul ca jucatorii mici ar intra automat in vartejul extinderii marilor aliante, ca ar putea fi doar niste pietricele in calea tavalugului expansionist, sunt de acord ca propunerea este incompleta.
Dar se poate solutiona problema dezavantajului micilor jucatori, cu mici adaugiri la propunere.

1.Sa nu se poata abandona un polis mai mic de 11000 pcte.
2.Abandonarea unui polis sa se soldeze cu penalizare: jumatate din cultura necesara pentru a lua un alt polis.

Din pct. meu de vedere, conditionarea la 11000 pcte ar genera urmatoarele implicatii:

A. Sacrificiul abandonarii unui polis de 11000 pcte doar pentru a te apropia de linia de front este notabil. Nu oricine abandoneaza un polis "gras" pentru unul mediu (sa spunem 8000 pcte) doar ca sa obtina bilet in primul rand.Pierde puncte de clasament. Doar jucatorii cu adevarat activi vor accepta acest sacrificiu.

B. Jucatorii mici vor fi evitati. Cati aleg sa cucereasca un polis mic, pe care-l pot abandona doar daca il cresc pana la 11000 pcte?
 

DeletedUser598

Guest
Zic si eu CONTRA.
Motivul a fost explicat de alti jucatori mai sus. Nu intru si eu in detalii.
O seara buna sa ai.
 

DeletedUser

Guest
Pai e simplu , iei un oras mic , si apoi isi sterge unul contul si are orase mari , normal ca ai vrea sa'l lasi pe cel mic si sa'l iei pe cel mare ..


CONTRA
 

DeletedUser

Guest
Pai e simplu , iei un oras mic , si apoi isi sterge unul contul si are orase mari , normal ca ai vrea sa'l lasi pe cel mic si sa'l iei pe cel mare ..


CONTRA

Citeste si conditiile pt abandonarea unui polis:

1.Sa nu se poata abandona un polis mai mic de 11000 pcte.
2.Abandonarea unui polis sa se soldeze cu penalizare: jumatate din cultura necesara pentru a lua un alt polis.


Nu poti abandona un polis mai mic de 11000 pcte + ca iei penalizare jumatate din pctele de cultura necesare luarii altui polis.

Spre exemplu luam un caz didactic ,care nu e chiar asa in joc, dar il prezint ca sa iti explic:

Presupunem de dragul explicarii ca pt a lua un oras e nevoie de 4 pcte cultura. Ai avut 16 pcte cultura si ai avut 4 polisuri. Abandonezi un polis => dupa penalizare ramai cu 3 polisuri si cu 14 pcte cultura. ca sa iei alt oras mai trebuie sa faci inca 2 pcte de cultura. Ai inteles?
Deci eventualul avantaj obtinut de pe urma abandonarii unui polis de 11000 pcte nu este chiar atat de clar, dar te ajuta sa te muti undeva mai aproape de linia fierbinte a frontului.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser1644

Guest
mã mizter Orientalis sau cum ti-oi fi zicand matale... daca erai pe lumea alfa te ajutam eu sa scapi de polisuri fara a se mai implementa imaginatiile tale pe aici...:))


asa cum esti pe o lume dinaia jmechera nu am cum ajunge la tine sa imi areti tu ce miez de jucator mi-ai iesit si tu pe grepolis... pfff

daca ai chef de conjugari dinalea... BASTI la scoala si lasane pe noi cu jocu asta asa cum este el... inventatoru mersului pe jos ce esti matale...

tot CONTRA!
 

DeletedUser

Guest
mã mizter Orientalis sau cum ti-oi fi zicand matale... daca erai pe lumea alfa te ajutam eu sa scapi de polisuri fara a se mai implementa imaginatiile tale pe aici...:))


asa cum esti pe o lume dinaia jmechera nu am cum ajunge la tine sa imi areti tu ce miez de jucator mi-ai iesit si tu pe grepolis... pfff

daca ai chef de conjugari dinalea... BASTI la scoala si lasane pe noi cu jocu asta asa cum este el... inventatoru mersului pe jos ce esti matale...

tot CONTRA!

Parca ti-a zis doamna moderator sa nu mai ataci la persoana si sa-ti vezi linistit de invatarea corecta a limbii romane, ca se vede din avion ca ai nevoie. O sa incerc sa ignor mesajul tau, fiindca esti complet pe langa subiect.
Rog cititorii acestui thread sa-l ignore pe acest agramat ( recte Casalotul ) si sa se concentreze strict asupra subiectului. Multumesc.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser1644

Guest
Parca ti-a zis doamna moderator sa nu mai ataci la persoana si sa-ti vezi linistit de invatarea corecta a limbii romane, ca se vede din avion ca ai nevoie. O sa incerc sa ignor mesajul tau, fiindca esti complet pe langa subiect.
Rog cititorii acestui thread sa-l ignore pe acest agramat ( recte Casalotul ) si sa se concentreze strict asupra subiectului. Multumesc.


incearca sa ignori mai cultule... ca tot praf esti orice ai scoate din tine...

apropo de ´´agramat´´... cauta DEX-ul si vezi care din doi a scris mai corect pe aici.. sau pentru tine ´´agramat´´ e un cuvant nou care suna bine... ahahahhahaa

filozofi si mieji peste tot prin forumu extern... pe harta grepolis mai rarut ca-i mai dragut...pfff
 

DeletedUser

Guest
Rog un moderator sa stearga offtopicul generat de acest aliterat, ca sa ne putem intoarce la dezbaterea civilizata a subiectului. Multumesc.
 

DeletedUser3457

Guest
Eu sunt de acord cu propunerea ulterioara,sa poti renunta la orase de minim 11k.Si pana la urma ce sa caute jucatori noi pe lumile vechi deschise???In ultimul timp am observat doar idioti care fac reclama la alte jocuri si la nustiu ce concurs,dai un clik si castigi :))).....
Oricum in toate lumile pana la ZETA sunt zarurile aruncate,este clar cine e sef..(mai putin epsilon,unde este haos..zeci de brutaluri,apoi zeci de pretorieni,doamne fereste ce ne rezerva viitorul acolo-daca intri si iti faci o alianta care sa poarte numele de Brutall sau Pretorienii mai mult ca sigur scoti un pact cu toate aliantele.):)))
 

DeletedUser

Guest
Neatentia costa in consecinta tu ai trimis nava de colonizare pe un slot liber asta te costa timp si cultura.
In grepolis neatentia de multe ori costa f mult ,stiind situatia ta cam nasol ca ai pierdut un punct de cultura

CONTRA
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus