Razboiul Greco-Persan - Desfășurare

  • Autor subiect DeletedUser5870
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Scuze ca intervin!

Daca Alpha e asa slaba propun ca acest concurs sa se desfasoare si pe celelalte lumi!
Nu de alta dar asa mai avem si noi (cei din gamma) in cine sa dam!

Daca alpha era slaba , nu dadeai stergere cont :).
 

DeletedUser6739

Guest
Scuze ca intervin!

Daca Alpha e asa slaba propun ca acest concurs sa se desfasoare si pe celelalte lumi!
Nu de alta dar asa mai avem si noi (cei din gamma) in cine sa dam!
ai jucat mai mult de o luna pe alpha ?ti spun eu ca daca nu ai aliati aproape si mai mult de 4000 de puncte nu rezisti 1 saptaman,opennntf tu ce crezi ,cat ar rezista ?:)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Nu sunteti atat de jalnici grecilor precum am crezut in prima zii, dar aia nu inseamna ca va puteti compara cu mine, tot nesemnificativi ramaneti pana reusiti sa-mi luati orasele.

Vreo barcuta intrata pe "rege" ? :)

Da, dar dusmanul dusmanului meu imi poate devenii aliat, pana sa se termina cucerirea mai sunt multe ore... :D
 

DeletedUser

Guest
Și tu ce mare valoare ești în joc matei47? Nici nu ești în prima mie la atacatori și gata, ai prins curaj de comentat la alții?

Xerxes, ferice de tine că nu te pot ataca, soldații tăi își fac icoane cu numele meu rugându-se pentru mântuire și milă.
 

DeletedUser

Guest
Nu sunteti atat de jalnici grecilor precum am crezut in prima zii, dar aia nu inseamna ca va puteti compara cu mine, tot nesemnificativi ramaneti pana reusiti sa-mi luati orasele.



Da, dar dusmanul dusmanului meu imi poate devenii aliat, pana sa se termina cucerirea mai sunt multe ore... :D

Cine e norocosul care ti-a bagat barca ?
 

DeletedUser4080

Guest
Daca alpha era slaba , nu dadeai stergere cont :).

Am dat delete la cont pentru ca oricum intram cand si cand,plus ca nu aveam timp sa ma ocup de orase asa cum trebuie...

corect akmon trebuie sa se fi inscris si pe beta,sau domnilor de pe Xerxes 1 doresc sa se bata cu jucatori sub 500k :p
 

DeletedUser

Guest
Jucătorii ăia de sub 500k dau clasă la 95% din cei de pe beta dacă o luăm strict la puncte. În altă ordine de idei, pentru a reveni la subiect, Xerxes a luat 2 zile la rând medalia de apărător. Se pare că nu e prea iubit de greci, cum o vrea să-i supună?
 

DeletedUser1644

Guest
de la aia de vegetau mai inteleg sa fi primit si ´´zeul vietii´´ niste atacuri dinalea... da de la jucatorii activi nu ma asteptam sa vad ca intra in astfel de combinatii... pff

treaba lor... mie unu mi-e clara o treaba... ofera un covrig uscat ca premium si sare lumea ca la circ...:))))))))

e criza intr-adevar ... mare criza dom´le..:)
 

DeletedUser245

Guest
Nici o noutate pe aici Xerxes ?
Ti-a plecat vre-un oras ? grepostats nu arata nimic inca. Ca ai cateva pe duca stiu, dar nu stiu daca iti lipseste deja vre-unul....
edit : Si pe joc tot 67 ai, deci banuiesc ca sunt inca toate.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Unu sigur nu mai are...
Aţi cucerit cu succes 55. Byzance. astăzi la ora 16:05
 

DeletedUser245

Guest
Draga Xerxes, in numele Lost Legion iti declar ca orasul tau 55. Byzance se va numi Salamina ;
- cel cunoscut azi sub numele de 36. Jerusalem se va numi Plataea ;
- cum A.S.I.A. s-a desfintat nu mai ai unde fugi;

....deci te sfatuiesc sa privesti des peste umar si sa eviti multimile - prietenul gooagăl stie de ce !!!!

Ti-am spus eu ??? cauta mai sus si gasesti ...[pagina 5]

Vad ca vitejia ta a cam pierit Xerxes !!! Istoria se repeta, nu te pune cu lumea Alpha si cu vitejii greci !


wiki a spus:
Xerxes, zguduit de teribila luptă navală purtată chiar în fața tronului său și de țipetele ostașilor săi , care-i răsună în urechi, își pierde curajul. Intoarcerea lui Xerxes de la Salamina este însoțită de o mulțime de dezastre. Bolile și foametea răresc și mai mult rândurile soldaților săi, iar vântul avariază atât de mult podul de nave, încât armata trebuie să aștepte întoarcerea a ceea ce mai rămăsese din flotă pentru a traversa Hellespontul.

urmeaza :
Armata lăsată sub comanda lui Mardonius este zdrobită în anul următor la Plataea de o armată a grecilor..
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser245

Guest
Interesanta statistica aici. Bineinteles pentru cei carora le place acest concurs si iar bineinteles nu si pentru Xerxes.
 

DeletedUser245

Guest
Draga Xerxes

Desi exista si alte probleme, desi unora nu le-au placut acest concurs si s-au spus pe aici pareri si opinii controversate ; totusi acesta este un concurs ce se afla in desfasurare.
Am incercat sa anim putin acest forum prin posturile de mai sus, poate ca a sunat a lauda si poate chiar este lauda, dar exista unii jucatori care au intrat in aceasta hora si le place(iar aici nu ma refer doar la alianta din care fac parte).

O tacere a marelui rege de peste 24 de ore, personal mi se pare cam lunga. Nu de alta, dar mi-e teama sa nu fi patit ceva... umbla tot felul de germeni periculosi !
 

DeletedUser1644

Guest
lasa-l fratie sa doarma dreaq.... ca iara ne plictiseste cu ``regele regilor din tara lu´ peste´´ ...

luatii acolo orasele pe nesimtite asa si urcati-l la aparatori pe 1..:))

cum poate sa va placa sa dati intr-un cont blindat si mort?... altu e farmecul jocului pentru mine... pff... un ´´dodge´´ ceva facut la mare arta... atacurile date la secunda... plus ca faza cu premium ma dat pe spate si am refuzat ideea din start..:))

spor oricum celor care s-au dat la ´´regele pestilor´´´....:)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus