Puncte de Batalie

DeletedUser

Guest
Am observat ca nu imi cresc deloc aceste puncte de batalie pentru parada triumfala , desi am atacat 2 orase , specific ca nu am vrut sa atac colegi asa ca am atacat 2 orase parasite , unul cu 219 puncte si altul cu 420 , orase la care nimeni nu a mai lucrat nimic de aprox2 saptamani.
 

DeletedUser

Guest
Se poate intampla sa nu se actualizeze imediat. De cat timp persista problema?
 

DeletedUser

Guest
Cam de 1 saptamana am atacat de vreo 3 ori orasele insa pna acum nu am primit nici un punct de batalie adica am 0 din 300 .
Conteaza nivelul la academie sau pot vedea undeva cate trupe am omarat pentru ca la raport de ex nu imi apare decat resursele cu care vin trupele si daca cumva mi-a omorat din trupele mele.
 

DeletedUser

Guest
Daca ai atacat si nu ai gasit trupe sau ai gasit gardieni,nu primesti niciun punct de batalie.Fa un printscreen al unui raport si posteaza aici imaginea.
 

DeletedUser

Guest
Nu ai omorat nicio unitate.De aceea nu primesti nici un punct de batalie.
 

DeletedUser598

Guest
Cam de 1 saptamana am atacat de vreo 3 ori orasele insa pna acum nu am primit nici un punct de batalie adica am 0 din 300 .
Conteaza nivelul la academie sau pot vedea undeva cate trupe am omarat pentru ca la raport de ex nu imi apare decat resursele cu care vin trupele si daca cumva mi-a omorat din trupele mele.

Daca in orasul atacatorului(se exclud satele de tarani din centru insulei) nu sunt ostasi,pai nu primesti nici un punct de cultura.
Nu conteaza nivelul academiei de "parada",daca la ea te referi. Academia este necesara la nivelul 30 pentru celelalte 3 organizari,si adica: Festivalul orasului,jocuri olimpice si piesa de teatru. (la piesa de teatru trebuie in plus in oras teatru)
Cite trupe ai distrus pina acuma si cite ai perdut poti vedea apasind pe ZID.
Cind vei perde trupe o sa-ti arate,stai linistit! :D
 

DeletedUser598

Guest
Man,ataca pe cine doresti,si pe cela care crezi ca ar trebui sa fie inarmat! ;)
 

DeletedUser964

Guest
Dupa cat timp se pun punctele de batalie in Agora? Am omorat de vreo 1 ora si ceva armata unuia si nu imi vin deloc punctele de batalie....
 

DeletedUser

Guest
Mie mi s-au adaugat punctele de batalie dupa 15-20 de minute dupa lupta.Mai asteapta 20-30min si daca nu se intampla nimic depune tichet.
 

DeletedUser598

Guest
Punctele de cultura se adauga in "Agora" cand se recalculeaza totul in lumea in care joci.
Uneori distrugi,si peste cateva secunde iti apare punctele deja in agora. Ceia ce inseamna,ca ai nimerit atunci,cind sa recalculat punctele de batalie. Insa uneori,cum a spus si Alin,trebuie de asteptat...de la 30 min pina si la o ora.
Astai,nu ai ce-i face! :D
 

DeletedUser

Guest
Despre atacuri si puncte de batalie

Salut! :)
Imi poate spune cineva de ce nu primesc puncte de batalie pentru atacurile intreprinse cu succes? :confused:
Mai clar: am atacat un jucator care, dupa cum am vazut, nu mai avea nici o unitate in oras; unitatile mele au luat prada de razboi dar asta a fost tot...
Va multumesc.
 

DeletedUser

Guest
punctele de batalie se calculeaza functie de cate unitati dusmane distrugi
 

DeletedUser

Guest
Am inteles...

Multumesc. :)
Acum sint lamurit. Puteti inchide acest thread.
 

DeletedUser

Guest
totusi...

Revin totusi cu alta intrebare, pentru ca intre timp am mai dat un atac, am distrus trei nave si tot degeaba. Cite unitati (terestre sau maritime) trebuie sa distrugi ca sa obtii un punct de batalie? Exista un tabel sau ceva de felul asta din care sa reiasa cum se calculeaza punctele de batalie?
Multumesc.:confused:
 

DeletedUser

Guest
:)

cred ca navele disturse nu iti pun puncte de cultura...nu stiu sigur... cel putin mie nu mi-au pus niciodata
 

DeletedUser

Guest
Pai nu, nu, nu de puncte de cultura era vorba, ci de puncte de batalie... :)
 
Sus