Protectia?orasului

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Buna ziua!
Stiu ca s-a mai propus,dar o propun si eu,in speranta ca va fi luata in serios.Cand primesti Protectia orasului si cineva vrea sa iti dea vraji,apare ceva de genul:,,Acest oras este protejat e o putere divina".Ceea ce propun este ca ,atunci cand cineva vreasa iti dea vraji negative,sa piarda favorurile si sa primeasca un raport in care sa scrie ceva de genul:,,Vraja nu a avut efect".In cazul in care sunt vraji pozitive va aparea mesajul de acum.(pentru a evida situatiile de genul:eu am revolta;eu cer sprijin prin vraji;eu primesc Protectia orasului;colegii si aliatii dau resurse si trupe prin vraji si isi pierd favorurile;se supara pe mine)
astept raspunsuri prin Pro sau Contra,urmat de explicatii in al doilea caz.
p.s scuzati-ma daca nu e scris corect,unele taste nu prea merg.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
(pentru a evida situatiile de genul:eu am revolta;eu cer sprijin prin vraji;eu primesc Protectia orasului;colegii si aliatii dau resurse si trupe prin vraji si isi pierd favorurile;se supara pe mine)

Vraji: Protectia orasului - Atena apără oraşul cu scutul ei - Orașul este protejat (doar!) impotriva tuturor puterilor divine, fie ele pozitive(resurse sau trupe) fie negative(cutremur, fulger sau ciuma). Deci, daca orasul nu poate fi atacat prin puteri divine pentru ca este protejat, favorurile celor care vor sa dea ajutor sau atac prin puteri divine nu se pierd, atacul sau ajutorul fiind imposibil de realizat tocmai din cauza Protectiei Orasului.

Ce vreau sa spun este ca propunerea ta nu isi are rostul, situatiile de care spui tu, in care colegii isi pierd favorurile cand tu ai Protectia Orasului data de adversari, nu exista.
Favorurile nu se pierd atata timp cat puterile divine nu s-au exercitat, indiferent ca sunt pozitive sau negative.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
vrea sa zica : ca daca tu primseti protectia orasului pe un sat de al tau, acesta nu poate sa primesca FAVORURI (fulgere,ciume,cutremure, zeite proftectoare, care de lupta, fericire,etc dar el poate fi atacat terestru si nava. VOI ASTIA INCEPATORI, CREDETI CA DACA FOLOSITI protectia orasului SCAPATI DE ATACURI ? :))

- - - Updated - - -

dar la ce ai scris acolo sunt CONTRA hai mai, mai veniti si voi cu ceva cu ce se poate imbunatati jocu.. nu tot felul de bazaconi. Cui i-ar placea sa dea fav si sa nu aiva nici un folos ? nimanui.

- - - Updated - - -

wow. fain cum sa facut forumul. ca se baga [UPDATED] la ce ai scris mai devreme
 

DeletedUser

Guest
Poate cineva sa citeasca cu atentie?
Cui i-ar placea sa primeasca puteri distructive si protectia sa nu faca nimic?Uite situatia:dau protectia;cineva vrea sa imi dea fulger;primeste un mesaj ca sunt protejat;incearca mai tarziu si efectele protectiei sunt zero.
 

DeletedUser7784

Guest
Pai asta e farmecul jocului,faptul ca orice e posibil
Daca ar fi cum spui tu jocul ar fi previzibil si anost
 

DeletedUser

Guest
Poate cineva sa citeasca cu atentie?
Cui i-ar placea sa primeasca puteri distructive si protectia sa nu faca nimic?Uite situatia:dau protectia;cineva vrea sa imi dea fulger;primeste un mesaj ca sunt protejat;incearca mai tarziu si efectele protectiei sunt zero.

in acest caz poti folosi cu incredere "margotii" si-ti prelungesti protectia cat vrei ...
acum....ce ai dori ?? sa dai protectie si sa te doara in basca cam 12 ore.????
 

DeletedUser

Guest
Poate cineva sa citeasca cu atentie?
Cui i-ar placea sa primeasca puteri distructive si protectia sa nu faca nimic?Uite situatia:dau protectia;cineva vrea sa imi dea fulger;primeste un mesaj ca sunt protejat;incearca mai tarziu si efectele protectiei sunt zero.

Protectia Orasului dureaza 4 ore. In alea 4 ore asupra orasului tau nu poate fi folosita nici o putere divina, constructiva sau distructiva.
Ce ceri tu de fapt? Te rog sa fii mai explicit in exprimare ca sa putem intelege despre ce e vorba de fapt.
 

DeletedUser

Guest
Eu propun nu intreb ce face protectia.Rog ca aceasta putere sa te protejeze,in sensul ca ala care iti da puteri negative sa piarda acele favoruri.
Daca cineva te ataca cu putine trupe nu ii zice ceva de genul:,,Acest oras este prea bine aparat".De ce nu este valabil acest lucru si pentru vraji?
 

DeletedUser

Guest
Rog ca aceasta putere sa te protejeze,in sensul ca ala care iti da puteri negative sa piarda acele favoruri.
Daca nu te afecteaza ca ai protectie,tot nu te inteleg ,insa daca privesti si partea aia"sa moara si capra vecinului"poate ca da,dar e foarte posibil sa te afli si tu "dincolo de gard " uneori ..NU??
Am raspuns asa alambicat poate intelegi ,caci vad ca vorbesti identic si cam greu ne dam seama unii ce vrei de fapt;)
 

DeletedUser

Guest
Protectia Orasului asta face, te protejeaza prin faptul ca nu poti primi puteri divine distructive atata timp cat e activa.

Si propunerea ta nu e foarte corecta, ar trebui ca si cei care incearca sa iti dea pe orasul protejat puteri divine pozitive sa piarda favoruri cand incearca sa le foloseasca, nu doar cei care dau puteri divine negative, lucru care iar nu este corect; atata timp cat puterea divina nu a avut efect, favorurile nu ar trebui sa se piarda.
 

DeletedUser

Guest
Protectia amana,nu protejeaza,asta este problema.Pe mine nu m-ar fecta sa pierd favorurile.
 

DeletedUser

Guest
Tu ce propui de fapt? Te rog sa te exprimi cum trebui? Cum adica amana?
 

DeletedUser

Guest
Deci acum se amana doar.Daca eu am acum protectie, el poate da mai tarziu vraja.Daca i-ar lua favorurile,ar trebui sa astepte sa se produca din nou favorurile.
 

DeletedUser

Guest
Daca adversarul tau are Marea Preoteasa activata si venereaza un anume zeu pe mai multe orase, favorurile se refac in cele 4 ore cat dureaza Protectia Orasului. Imi pare rau, dar propunerea ta mi se pare irealizabila.
 

DeletedUser

Guest
Si daca nu se aplica ce ai scris mai sus?Daca n-are Marea Preoteasa activa?Daca n-are acelasi zeu pe mai multe orase?
 

DeletedUser

Guest
tu esti gigi contra ,eu pe Epsilon ,fara coana preoteasa ,par example fac 100 de favoruri/ora pe toti zeii:)
 

DeletedUser

Guest
Si daca nu se aplica ce ai scris mai sus?Daca n-are Marea Preoteasa activa?Daca n-are acelasi zeu pe mai multe orase?

Si daca are?

Te rog frumos nu mai umple forumul cu propuneri care nu au nici logica si nici sens pentru a fi aplicate.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus