Propunere!!

DeletedUser

Guest
Sfatul meu pentru cine intentioneaza sa faca ceva mai bun cu timpul lui : fugiti de jocuri care iti impun o dependenta online! Am auzit zeci de colegi de alianta care imi spuneau "vreau sa ma las, dar nu pot". Cine n-a auzit inseamna ca e nou si nu stie sau pur si simplu nu il intereseaza.

imaginea spune totul.....e grav....
minuni.jpg
 

DeletedUser

Guest
:Dmie mi sau luat si din monezi...... de regulament nu mai zic se bat cu pumni in piept ca totul este corect dar nu se vede nimic daca am trei conturi si se dovedeste pierd contu cel mai mic si primesc 5 zile de concediu pe neatacabil iar daca esti prins ca ai vrun program de atacuri este banat 5 zile dar pe atacbil cea ce este relativ pentru ca noi nu avem acces la acele dovezi trebuie sa credem niste persoane care din partea mea vor primi dor respingere asa sa fiu bland noi daca ridicam pretenti ni se zice ca daca nu ne convine sa nu jucam din cate stiu eu cineva are salariu dupa spinarea noastra asa ca daca noi nu mai jucam ceor sa faca:D:D:D:D:D:D:D

Va intreb pe cei care ati bagat bani ati primit factura pt serviciile prestate? Codul fiscal spune ca orice suma incasata chiar si avans e purtatoare de tva. Hm... cred ca ating subiecte sensibile! Sa imi spuna si mie unul care a platit cu cardul daca a primit factura fiscala pt asta! Si ce scrie pe ea? Ce fel de servicii? Sunt valabile si reglementarile legale? P-alea le respectati? App pt jocuri stiti ca se plateste impozit special nu? Vreau si eu sa stiu ca un om serios si onest care este sediul social al firmei si ce cod fiscal aveti.
 

DeletedUser

Guest
stai linistit, maine nu o sa mai fie posturile....

UPdate:
photo.jpg

- - - Updated - - -

@alipoly iti mai spun ceva in completarea celor afirmate de tine: ideea jocului este fantastica !!! punerea in aplicare lasa de dorit din anumite puncte de vedere. Au fost pe acest forum mii de discutii jucatori vs admini. Cert este ca ambele parti nu joaca corect si nu respecta acele "regului" ale jocului. Reguli???? Care regului??? e hilar ca la 2/3 dintr-un server sa schimbi o regula sau o procedura de joc asa peste noapte, "la cererea jucatorilor" !!!

Postul tau m-a facut sa dau delete !!!!! iti multumesc !!!
 

DeletedUser

Guest
Eu va recomand ca data viitoare, cand va mai creati un cont undeva pe internet, sa urmariti ceea ce bifati.
Veti observa ca pe acest site va supuneti legilor si reglementarilor de pe teritoriul Germaniei si/sau impuse si acceptate de fiecare persoana la crearea contului de joc.

@alipoly: Depinde de metoda aleasa primesti o chitanta/factura a transferului in format electronic.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
stai linistit, maine nu o sa mai fie posturile....

UPdate:
Vezi atașament 1894

- - - Updated - - -

@alipoly iti mai spun ceva in completarea celor afirmate de tine: ideea jocului este fantastica !!! punerea in aplicare lasa de dorit din anumite puncte de vedere. Au fost pe acest forum mii de discutii jucatori vs admini. Cert este ca ambele parti nu joaca corect si nu respecta acele "regului" ale jocului. Reguli???? Care regului??? e hilar ca la 2/3 dintr-un server sa schimbi o regula sau o procedura de joc asa peste noapte, "la cererea jucatorilor" !!!

Postul tau m-a facut sa dau delete !!!!! iti multumesc !!!

Imi pare rau sa te dezamagesc dar eu iti garantez ca noi "jucam" corect.
 

DeletedUser

Guest
Eu va recomand ca data viitoare, cand va mai creati un cont undeva pe internet, sa urmariti ceea ce bifati.
Veti observa ca pe acest site va supuneti legilor si reglementarilor de pe teritoriul Germaniei si/sau impuse si acceptate de fiecare persoana la crearea contului de joc.

@alipoly: Depinde de metoda aleasa primesti o chitanta/factura a transferului in format electronic.


pe grepolis.ro te supui regulamentului administratorului care regulament probabil e facut mai mult sau mai putin in conformitate cu reglementarile din Germania insa legile la care te raportezi sunt cele ale statului roman

daca tu iti faci maine o firma in Germania si iti desfasori activitatea si in alte tari , daca nu respecti legile tarii in care iti desfasori activitatea autoritatile din tara respectiva iti pot suspenda activitatea in secunda 2

intre reguli si legi e o mica mare diferenta ;)
 

DeletedUser

Guest
Firma ce pune la dispozitie acest joc (si ma refer la Grepolis, varianta in limba romana) nu-si desfasoara activitatea pe teritoriul Romaniei. Jocul doar e accesibil si utilizabil de pe teritoriul Romaniei. Desigur, daca s-ar abate unei legi nationale, accesul la acest joc ar putea fi interzis de pe teritoriul national (departe de a fi cazul). Utilizatorii jocului Grepolis, varianta in limba romana, sunt in mare parte cetateni romani si, marea majoritate, de pe teritoriul Romaniei.

Cand intri in joc te supui unor termeni si conditii de folosire prin care iti expui acordul si intelegi ca jocul poate contine si un set de reguli. Ba mai mult, intelegi ca acei termeni si/sau regulamentul de joc poate fi modificat.

Regulamentul de joc face parte integrala din joc. Modificarea, interpretarea si punerea lui in aplicare e in totalitate la latitudinea firmei.
E totusi ilogic ca noi sa impunem sau sa aplicam un regulament care sa nu incurajeze o cat mai buna desfasurare a jocului. Pana la urma, intreaga noastra intentie e sa acaparam un numar cat mai mare de jucatori, iar acest lucru nu e posibil fara un set de reguli ce-i protejeaza si incurajeaza sa se dezvolte in joc atat pe plan individual cat si in grup (social).
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
E democratie in primul rand... fiecare e liber sa aibe ce pasiune vrea si sa bage sau nu bani in pasiunea lui. Revenind la regulament si la postul initial, ca adminii nush ce fac sau nu fac: fratilor daca vreti cu adevarat sa faceti ceva gasiti solutii. cred ca cei de la inno nu sunt bagati in buncare sau pe insule izolati. daca vreti sa faceti reclamatii sau altele... doar sa aveti dovezi ,si cum eu sunt convins sa 99 % inventati minciuni, veniti sa va plangeti pe forum. POZA TATA POZA. eu asa am invatat in acest joc. poza vorbeste. ai programe de facut poza rapid. SUCCES
 

DeletedUser

Guest
E democratie in primul rand... fiecare e liber sa aibe ce pasiune vrea si sa bage sau nu bani in pasiunea lui. Revenind la regulament si la postul initial, ca adminii nush ce fac sau nu fac: fratilor daca vreti cu adevarat sa faceti ceva gasiti solutii. cred ca cei de la inno nu sunt bagati in buncare sau pe insule izolati. daca vreti sa faceti reclamatii sau altele... doar sa aveti dovezi ,si cum eu sunt convins sa 99 % inventati minciuni, veniti sa va plangeti pe forum. POZA TATA POZA. eu asa am invatat in acest joc. poza vorbeste. ai programe de facut poza rapid. SUCCES
Atunci zimi si tu mie cum ii fac poza la un player care este 24 din 24 e pe joc ? poate ca nu iasa poza , ca doar e robot playeru si-mi strica filmul...
 

DeletedUser

Guest
E democratie in primul rand... fiecare e liber sa aibe ce pasiune vrea si sa bage sau nu bani in pasiunea lui. Revenind la regulament si la postul initial, ca adminii nush ce fac sau nu fac: fratilor daca vreti cu adevarat sa faceti ceva gasiti solutii. cred ca cei de la inno nu sunt bagati in buncare sau pe insule izolati. daca vreti sa faceti reclamatii sau altele... doar sa aveti dovezi ,si cum eu sunt convins sa 99 % inventati minciuni, veniti sa va plangeti pe forum. POZA TATA POZA. eu asa am invatat in acest joc. poza vorbeste. ai programe de facut poza rapid. SUCCES
Dom' Capitan,normal omule ca ai in mare parte dreptate,insa nu e chiar asa usor de dovedit ceea ce multi o spun pe aici!
Chiar si echipa tehnica in unele cazuri fac supozitii in unele spete dar in prima faza blocheaza contul dupa care incep "parlamentarile".Cred ca esti deacord cu acest aspect..
Am vazut noua ta alianta pe Rho..:D,tare...momentul tau de descummpanire ,cel de care vorbeai in C.V., cred ca a fost major(joke):D
Si ca o paranteza,nu trebuie sa negam ca ai jucat in compania unora dintre admini,chiar si pe Rho,daca nu gresesc,deci o umbra de "my frends" tot exista,se si observa in "publicatiile "tale
 

DeletedUser

Guest
la cat de des am fost si eu blocat (fireste din vina mea) ar tb sa ii urasc sau ce? eu nu am dusmani declarati in joc dar nici multi prieteni f apropiati. si cu cine ma lupt incerc sa respect. iar legat de admini si jucat cu ei cred ca mai mult am jucat pe My cand eram in pirati decat pe rho. dar nu are legatura. imi sunt cunoscuti, ii respect (sau ne respectam, daca e reciproca), dar nu le iau apararea total. am lasat 1 % ai vazut. pt ca nu am cum sa stiu ce fac acei oameni. dar in multe cazuri jucatorii se simt persecutati aiurea. atata tot. repet :eu trebuia sa ii urasc de nu mai puteam cand mi se faceau 5 orase fantoma??

Nu mai comentez orice s-ar mai zice. Mi-am spus umila parere. Nu apar pe nimeni. Obiectiv si statistic nu se poate sa greseasca sau sa triseze adminii cum spun jucatorii. Prea multi sustin asta! E o lipsa de fair-play si o metoda sa se apere cand pierd. Oare ei analizeaza si partea cealalta? Un admin stie jocul mai bine ca multi jucatori. De ce toti au impresia ca sunt cei mai buni si pierd doar daca adversarul triseaza? Nu domne, poti pierde fara ca adversarul sa triseze. O spune unu care era sa piarda oras in fata unui suedez incredibil de bun. Noroc cu niste englezoaice ca m-au salvat la 5 AM! Cand sforaiam!

Later edit: Pentru ca mi-a venit acum in cap ideea. Pentru cunoscatorii de Counter: domnilor cat de bine tre sa sti sa joci si cat de activ ca sa fi admin? (pe un sv serios si cunoscut, nu la sant) Si in primul rand sa joci cinstit. Domnilor eu pe unde am jucat am vazut adminii stand mereu in farf pentru ca stiau sa joace cs mai bine ca jucatorii de pe sv. nu ca aveau coduri. (asta a fost ca o comparatie)

Am zis tot ce aveam pe suflet! Bafta si invatati sa si pierdeti!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
5 orase , cata tragedie fratioare
eu am pierdut o data 30 si toate 30 pe granita si tot n-am fost suparat ,de urat nici nu intra in discutie , in 2 zile le-am recuperat la loc :)
si ca o nota informativa , omul pe care-l apreciez cel mai mult ( de fapt e cam singurul ) s-a intamplat sa ma si blocheze de cele mai multe ori , asta nu inseamna ca nu merita aprecierile mele pentru felul in care consider ca isi da interesul
dar daca te baneaza pt multicont si iti da 5 zile neatacabil si cand ai 1-2 conexiuni cu alt jucator iti da 5 zile atacabil pentru ca ai dat parola la altul s-ar putea sa-ti pui un semn de intrebare ca abaterile nu sunt direct proportionale cu pedepsele
sau sunt si situatii in care poti posta ceva pe mesenger si a doua zi sa fi pescuit in cadrul jocului ;)
si poze la ce vrei sa faci ?? nu poti oferi date oficiale in care sunt implicati si membrii echipei de administrare fara acordul lor scris , si daca imi arati pe unu care simte ca a gresit si iti da acordul scris esti tare
deci sa nu vorbim cu gura plina ca nu are rost
inno nu sta in buncare dar isi scade si cheltuielile prin faptul ca plateste adminii in premium si nu in bani , ma gandesc ca si pretentiile sunt pe masura remuneratiei , ca la voluntariat nu prea exista calificative profesionale
si sa sti ca n-am vazut postari care sa emane ca adminii nu ar sti sa joace sau ca ar fi cei mai buni sau mai slabi jucatori , nu inseamna ca daca esti jucator bun nu poti pierde orase , sau invers
oricum bafta la cs
 

DeletedUser

Guest
Uite nu mai departe de acu 1 min ce primesc. Zi mi si mie ametitul care a trimis asta e normal la cap? se cred angajati la NASA sa li se sparga conturi si altele!! hai ma ce dracu. sunt ametiti habar nu au cui zic parolele, si dupa o sa tipe ca l-au furat adminii!

Uite exemplu
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Propun ca la fiecare lume sfarsita jucatorul si alianta care au incheiat toate minunile sa fie premiati cu ceva monede de aur pe o eventuala Lume de joc iar alianta sa primesca si ea ceva!Si jucatorul sa fie anuntat pe Forum ca toata lumea sa vada!
 

DeletedUser

Guest
eu cred ca exista si posibilitatea sa-ti sparga contul , sparg ei romanii servere periculoase
daca iti sparge unul mail-ul dupa mai are o simpla formalitate de indeplinit
insa in cele mai multe cazuri este vorba despre faptul ca mai multe persone cunosc parola aceluiasi cont , si nu vine niciunul sa spuna ca s-a jucat cu coplayerul si acum incerca sa se scoata unul pe altul din ecuatie , sau ca-i mai stia unu de0l avea la conexiune parola si acum respectivul a schimbat transeul si s-a gandit sa nu plece cu mana goala :)
asa ca o dau toti in mi-a fost spart contul

- - - Updated - - -

Propun ca la fiecare lume sfarsita jucatorul si alianta care au incheiat toate minunile sa fie premiati cu ceva monede de aur pe o eventuala Lume de joc iar alianta sa primesca si ea ceva!Si jucatorul sa fie anuntat pe Forum ca toata lumea sa vada!
zic pro la propunerea ta dar te rog mult data viitoare scrie normal ca ma dor ochii cand citesc , e forum asta nu semafor
 

DeletedUser

Guest
La ce s-a ajuns intr-un final...

Mesajul meu nu a fost unul care sa denigreze vreun membru din echipa Grepolis, ci am punctat ca ei joaca cu mijloacele din dotare si asa cum spune si norbit "seful" decide politica si termenii si conditiile si ca sa deschidem ochii cand ne bagam nasul undeva. Corect. Nimic de zis la asta. Eu comentez de "sef", adica cine face ca jocul asta sa fie posibil. Eu sunt sigura ca adminii si-au dorit sa fie mai dotati sau sa fie prinsi toti cei care au multicont, numai ca sefu' vrea bani si acum "pe bune" de ce sa stergi un cont premium? De ce sa nu cotizeze in continuare? Poate ca saracul admin ii zice lui sefu' "uite ar trebui sa ii facem asta si asta" si nu cred ca va fi de acord. Eu subliniez atat, nu ca adminii nu isi fac doar treaba lor (orice padure are si uscaturi si nu comentez competenta sau incompetenta lor) ci faptul ca noi jucatorii suntem furati de mirajul unui joc "competitiv" si de fapt nu e asa. E un joc in care totul se invarte dupa premium sau mai bine zis bani. Nu pun pe nimeni sa isi stearga contul, nu oblig la nimic, nu interzic nimic. Nu uitati ca jucati dupa reguli care se schimba in functie de ce vrea sefu'(regulile lor, jocul lor cumperi sau pleci) si de cati bani sunt aruncati aici. Vorba aceea nici dracul nu te obliga sa faci rau, dar asta nu inseamna ca el e bun. Povestile cu "a facut nu stiu ce un admin sau jucator" e clar ca fara foc nu iese fum si pana la urma urmei si ei sunt oameni si mai si gresesc.

Multa bafta si sanatate! Nu v-o irositi pe aici.

Din partea echipei Grepolis ma asteptam la raspunsuri si argumente mult mai inteligente decat ca "castigi prieteni" si "daca nu iti convine nu mai juca". Aici era vb si de a stii sa vinzi produsul ... dar deh...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Nu avem voie sa discutam activitatea, competenta si capacitatile Ro Team.
Daca au fost alesi pe functii, inseamna ca stie ce sa face :)))))))))))))))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Eu subliniez atat, nu ca adminii nu isi fac doar treaba lor (orice padure are si uscaturi si nu comentez competenta sau incompetenta lor) ci faptul ca noi jucatorii suntem furati de mirajul unui joc "competitiv" si de fapt nu e asa. E un joc in care totul se invarte dupa premium sau mai bine zis bani.
asta e logic si ceea ce subliniezi se stie de mult (banii fac totul si in viata, nu numai in joc, si cine nu are bani incearca sa fure ca sa faca fata)...
se fac peste 18 luni de cand m-am gandit sa fac , tot aici la propuneri, un subiect frumos, zic eu: o lume fara premium. dar mi-am dat seama probabil ca mi se va rade in nas.... asa ca nu m-am chinuit. dar acolo vezi, cum zici si tu, spiritul unei aliante si al jucatorilor ei. acolo se vede calitatea deciziilor jucatorilor. Eu am deviat de la ce ai zis tu in postarile mele anterioare, dar am scos in evidenta si eu un aspect: multi se vaita de staff (aici nu ma refer la tine, repet) in general. si daca tot deschisesei tema staff si inno... am zis si eu ce am observat. pana una alta... are rost sa propun o lume fara premium? ca o fac si pasta !
 

DeletedUser

Guest
pana una alta... are rost sa propun o lume fara premium? ca o fac si pasta !
:D Capitane de judet,la sincer vorbind cred ca o poti face doar exista dreptul la libera exprimare,insa am inteles ca esti la politehnica,deci inginer.Ore ce crezi tu ca zic cei de la "colectari" euroi?
Eu zic ca nici nu se poate pune problema fara premium,nu ar fi rentabil.Cine plateste "slujitorii " serverului ?
Consideri tu ca pe lumea asta iti da cineva ceva gratis.....naaaa...n'ai sa vezi asa ceva ,totul are un interes ascuns!
 
Sus