Propunere!!

DeletedUser

Guest
Eu,fac o propunere de bun simt! Invit echipa tehnica de pe lumea Pi sa-si faca datoria,asa cum le-o cere regulamentul si nu in functie de simpatii si solicitari prietenesti,sau daca insista sa procedeze asa,cel putin sa motiveze aberatiile,cat de cat plauzibil ! Comportamentul de smecherasi de coltul blocului,dotati cu cateva butoane,aduce deservicii in timp,atat celor de la InnoGames dar si jucatorilor cinstiti! Asa cum am spus-o,refuz sa mai continui un joc,unde cativa insi carora "stapanul" le-a acordat privilegii,in schimbul acceptului si promisiunii de a se ingriji ca totul sa se desfasoare in limitele regulamentului ,sunt primii care ii depasesc limitele!Functia de admin al unui server,presupune si ceva munca...nu doar beneficii...dar cand nu vezi,mai departe de breton...dai vina pe server...un server plin de buguri...
 

DeletedUser

Guest
Cu riscul de a deranja urechile multora, de a fi banata (nu imi pasa) sau de a fi stearsa aceasta postare, trasmit un mesaj catre toti jucatorii care inca exista si inca joaca acest joc: nu va mai omorati timpul si banii cu asa ceva! sunt multe alte moduri de a iti petrece timpul. Am jucat grepolis mai bine de 2 ani de zile, am fost de la simplu jucator pana la intemeietor de alianta pe mai multe lumi. A lucra cu oamenii inseamna multa pricepere si diplomatie in a ii convinge sa faca acest lucru. Dupa acest timp am realizat ca am pierdut timpul de pomana! Visam si noaptea moduri de atac si tipuri de aliante, moduri de a convinge pe unul si pe altul cum si ce sa faca. Muncesc si nu vreau sa renunt la viata reala si in acest timp nu faceam lucruri de calitate pentru ca fie eram pe joc(grepolis) fie eram cu gandul la el. Viata reala e mult mai frumoasa si inseamna mult mai mult. In alta ordine de idei acest joc a facut experimente pe noi si pe nervii nostrii. Nu ni s-a spus de la inceput care sunt regulile reale ale lui. Vi se pare normal domnilor din echipa grepolis sa joci 1 an si mai bine pe o versiune nefinalizata si in timpul desfasurarii luptelor apar "minunile lumii"? Nu scrie nicaieri in regulament ca puteti sa modificati regulile in timpul jocului. Pe de alta parte in nici o organizare serioasa a unei competitii nu se schimba regulile! Ati lansat complet nepregatiti acest joc in Romania si ati luat banii oamenilor pe inselaciuni. S-au lansat frecvent "noul zeu" "noi puteri" cand de fapt pentru o competitie loiala si corecta lucrurile trebuiau stabilite de la inceput : astea sunt armele, asta e regulamentul .. spor la treaba si fie ca cel mai bun sa castige". Au fost multi oameni pe epsilon nemultumiti (stie toata lumea de forumul comun de solidaritate facut de toate aliantele in noaptea schimbarii tipului de joc si a regulilor) si deci asta e o parere impartasita de multa lume din cei ce joaca. Deci intr-un cuvant : dragi jucatori nu mai cotizati experimentele altora si nu mai puneti atata pasiune in bataia de joc a "echipei grepolis". Eu una n-am bagat bani aici, dar ii compatimesc pe cei care au facut-o sau o fac sau o vor face.

Bucurati-va de timpul vostru!

Ce e mai ciudat e ca aici s-au intalnit oameni maturi in general peste 20 de ani si nu pustani... si culmea ca stim care ne sunt prioritatile si totusi nu ne putem abtine... Observam multe inadvertente si totusi continuam ... Puneti-va ceva intrebari si o sa vedeti ca timpul, priceperea si nervii nostrii nu sunt de aruncat pe acest joc! Nu merita nici efortul de a citi un regulament care nu e oricum respectat ca nu sunt mijloacele fizice, de tehnica de calcul si umane care sa il faca sa fie cu adevarat respectat. Unde ati vazut voi castigatori ai unei lumi care sa fie premiati si publicati pe forum asa cum se face in mod normal iar apoi sa se inchida lumea pentru ca gata s-a terminat competitia? Sunt povesti de ocupat timpul si de stors bani! Asta nu e un joc serios sau aici nu se doreste a fi o echipa tehnica profesionista.

Cu stima pentru toti care s-au lasat, pentru cei care isi iau 2 minute sa se gandeasca la ce am scris, pentru toti care se vor lasa indiferent de motive,

A dumneavoastra,
alipoly
 

DeletedUser

Guest
Cu riscul de a deranja urechile multora, de a fi banata (nu imi pasa) sau de a fi stearsa aceasta postare, trasmit un mesaj catre toti jucatorii care inca exista si inca joaca acest joc: nu va mai omorati timpul si banii cu asa ceva! sunt multe alte moduri de a iti petrece timpul. Am jucat grepolis mai bine de 2 ani de zile, am fost de la simplu jucator pana la intemeietor de alianta pe mai multe lumi. A lucra cu oamenii inseamna multa pricepere si diplomatie in a ii convinge sa faca acest lucru. Dupa acest timp am realizat ca am pierdut timpul de pomana! Visam si noaptea moduri de atac si tipuri de aliante, moduri de a convinge pe unul si pe altul cum si ce sa faca. Muncesc si nu vreau sa renunt la viata reala si in acest timp nu faceam lucruri de calitate pentru ca fie eram pe joc(grepolis) fie eram cu gandul la el. Viata reala e mult mai frumoasa si inseamna mult mai mult. In alta ordine de idei acest joc a facut experimente pe noi si pe nervii nostrii. Nu ni s-a spus de la inceput care sunt regulile reale ale lui. Vi se pare normal domnilor din echipa grepolis sa joci 1 an si mai bine pe o versiune nefinalizata si in timpul desfasurarii luptelor apar "minunile lumii"? Nu scrie nicaieri in regulament ca puteti sa modificati regulile in timpul jocului. Pe de alta parte in nici o organizare serioasa a unei competitii nu se schimba regulile! Ati lansat complet nepregatiti acest joc in Romania si ati luat banii oamenilor pe inselaciuni. S-au lansat frecvent "noul zeu" "noi puteri" cand de fapt pentru o competitie loiala si corecta lucrurile trebuiau stabilite de la inceput : astea sunt armele, asta e regulamentul .. spor la treaba si fie ca cel mai bun sa castige". Au fost multi oameni pe epsilon nemultumiti (stie toata lumea de forumul comun de solidaritate facut de toate aliantele in noaptea schimbarii tipului de joc si a regulilor) si deci asta e o parere impartasita de multa lume din cei ce joaca. Deci intr-un cuvant : dragi jucatori nu mai cotizati experimentele altora si nu mai puneti atata pasiune in bataia de joc a "echipei grepolis". Eu una n-am bagat bani aici, dar ii compatimesc pe cei care au facut-o sau o fac sau o vor face.

Bucurati-va de timpul vostru!

Ce e mai ciudat e ca aici s-au intalnit oameni maturi in general peste 20 de ani si nu pustani... si culmea ca stim care ne sunt prioritatile si totusi nu ne putem abtine... Observam multe inadvertente si totusi continuam ... Puneti-va ceva intrebari si o sa vedeti ca timpul, priceperea si nervii nostrii nu sunt de aruncat pe acest joc! Nu merita nici efortul de a citi un regulament care nu e oricum respectat ca nu sunt mijloacele fizice, de tehnica de calcul si umane care sa il faca sa fie cu adevarat respectat. Unde ati vazut voi castigatori ai unei lumi care sa fie premiati si publicati pe forum asa cum se face in mod normal iar apoi sa se inchida lumea pentru ca gata s-a terminat competitia? Sunt povesti de ocupat timpul si de stors bani! Asta nu e un joc serios sau aici nu se doreste a fi o echipa tehnica profesionista.

Cu stima pentru toti care s-au lasat, pentru cei care isi iau 2 minute sa se gandeasca la ce am scris, pentru toti care se vor lasa indiferent de motive,

A dumneavoastra,
alipoly
Ti-a spus si tie un om cu multi count o minciuna ai venit si tu aici ai scris ce ti-a venit in cap si crezi ca vei fi mare smechera....
Unu echipa grepolis isi face treaba corect sincer....v2.x a aparut ca sa se castige o lume....dar dupa ce ai bagat atata aur si o aly a terminat minunile,ti-ar placea sa se inchida?iti zic eu ca nu si asa e la toata lumea....dasta nu se inchide dupa ce se termina minunile...
O zi buna...
 

DeletedUser

Guest
sincer nici eu nu prea stiu de ce se schimba regulile in timpul jocului..insa ali[oly are dreptate. dupa mai bine de 2 ani de munca in grepolis dai inceput nou sau se termina lumea si vezi cu ce teai ales..clau sper sa ma lamuresti si pe mine..
 

DeletedUser

Guest
sincer nici eu nu prea stiu de ce se schimba regulile in timpul jocului..insa ali[oly are dreptate. dupa mai bine de 2 ani de munca in grepolis dai inceput nou sau se termina lumea si vezi cu ce teai ales..clau sper sa ma lamuresti si pe mine..
Se termina lumea si ai demonstrat ceva pe ea iti faci prieteni noi etc....poate termini si tu 7 minuni si ajungi in hal of fame....te-ai distrat....
 

DeletedUser

Guest
e o idee insa tipul asta de distractie, desi pare frumos cred ca este regretabil pentru marea majoritate a jucatorilor. prea multe nopti nedormite si alte activitati abandonate pt acest joc. nu cred ca se compara in vreun fel cu viata reala si distractia adevarata
 

DeletedUser

Guest
Ti-a spus si tie un om cu multi count o minciuna ai venit si tu aici ai scris ce ti-a venit in cap si crezi ca vei fi mare smechera....
Unu echipa grepolis isi face treaba corect sincer....v2.x a aparut ca sa se castige o lume....dar dupa ce ai bagat atata aur si o aly a terminat minunile,ti-ar placea sa se inchida?iti zic eu ca nu si asa e la toata lumea....dasta nu se inchide dupa ce se termina minunile...
O zi buna...

Tocmai asta spun! Competitia trebuie sa fie loiala si corecta! Ce la loto iti iei banii inapoi pe biletele necastigatoare? Asta e agonie prelungita ca oricum in timp lumea isi pierde interesul dupa castigarea minunilor si e doar o chestiune de timp pana la inchiderea lumii! Tu oare nu vezi ca se castiga din "timpul pierdut si banii investiti de pana acum". Se induce ideea "uite ai investit atat de mult ... nu ne batem joc de tine ... nu inchidem lumea pana nu iti reglezi conturile cu inamicii " si intre timp ca sa poti sa faci asta "mai cumpara niste aur" ca deh asta e jocul. Mare pacat ca ai dat banii pe asa ceva. Multi cont spui? :))) Cati din grepolisti nu au avut mai devreme sau mai tarziu al doilea cont :)) In procente cred ca 70% cel putin :)) Daca vreau fac rost de 3-4 conturi in 2 zile si cati sunt prinsi? Numai daca se face tiket se verifica. De ce? Pt ca repet sistemul nu e pus la punct sa nu poti pur si simplu sa faci asa ceva! Sunt nepregatiti! Echipa grepolis care e corecta? De ce nu pune la punct un sistem care nu poate fi asa de usor pacalit. Distractie? Care? Atunci cand nu mai stii de omenie si nu numai ca te ataci cu altii se transmit mesaje care sunt departe de spiritul acestui joc. Amintesc aici jocurile de culise de pe epsi la care am fost martora. Sincer pt niste copii asta e un joc mai mult decat daunator!

Timpul si banii nu ii veti mai recupera niciodata!!!

DIstreaza-te si arunca banii pe ceva ireal! Si eventual sa facem o petitie sa mai deschidem lumile vechi pentru inscriere pe ele ca probabil multi ar mai reveni!
 

DeletedUser

Guest
Ca tot venii vorba despre bani aruncati pe ceva ireal,in China se vand doze cu aer...pentru doar 8 dolari poti "lua o gura" din aerul New York-ului,Berlinului,Parisului...e treaba fiecaruia pe ce da banii,daca ei vor sa bage bani intr-un joc din care nu castiga nimic,e strict problema lor...si referitor la modificarea regulilor in timpul jocului,sunt total de acord cu tine
 

DeletedUser

Guest
Ca tot venii vorba despre bani aruncati pe ceva ireal,in China se vand doze cu aer...pentru doar 8 dolari poti "lua o gura" din aerul New York-ului,Berlinului,Parisului...e treaba fiecaruia pe ce da banii,daca ei vor sa bage bani intr-un joc din care nu castiga nimic,e strict problema lor...si referitor la modificarea regulilor in timpul jocului,sunt total de acord cu tine

Logic ... poti sa cumperi si pamant pe luna ca se vinde :)) si apoi poti sa te numesti "lunatic" :D (fara sa fac referire la cineva sau ceva). Da! fiecare e stapan pe banii si timpul lui! Numai ca vreau sa punctez acest aspect si cititorii acestor randuri pot sa aiba pareri pro sau contra e normal sa fie asa! Nu fac propaganda ci spun ca si un vechi jucator de grepolis ca modul de a trata lucrurile aici sunt departe de a fi "fair-play".

Sfatul meu pentru cine intentioneaza sa faca ceva mai bun cu timpul lui : fugiti de jocuri care iti impun o dependenta online! Am auzit zeci de colegi de alianta care imi spuneau "vreau sa ma las, dar nu pot". Cine n-a auzit inseamna ca e nou si nu stie sau pur si simplu nu il intereseaza.
 

Mr Jack

Super Moderator
Din fericire fiecare are dreptul sa-si aleaga modul cum isi pierde banii si timpul, si este urat sa incepi sa ceri la altii sa nu faca ceva doar pentru ca tie nu-ti mai place, acu ce sa facem sa sa cerem interzicera unui film la cinema pentru ca noua ni se pare prost si am pierdut timpul degeaba :) ?

Cat despre schimbarea regulilor in timpul jocului, nu este vorba de asa ceva, poti alege sa faci sau sa nu faci minunile, asa cum poti alege sa cuceresti sau sa colonizezi, sa faci puncte de cultura cu ajutorul punctelor de batalie sau a festivalurilor. Inchiderea lumilor nu are nicio legatura cu minunile, lumile se inchid atunci cand sunt prea putini cei care mai joaca pe ele.
 

DeletedUser

Guest
Cine a spus ca interzic? E doar un sfat faci ce vrei! Mai devreme sau mai tarziu ai sa vezi ca am dreptate! Spor la joc!

Salutare Bubu!

- - - Updated - - -

Aaaa stai ca nu vazusem ca esti moderator! Nu mi se pare un lucru urat a spune lucrurilor pe nume!
 

DeletedUser

Guest
Din fericire fiecare are dreptul sa-si aleaga modul cum isi pierde banii si timpul, si este urat sa incepi sa ceri la altii sa nu faca ceva doar pentru ca tie nu-ti mai place, acu ce sa facem sa sa cerem interzicera unui film la cinema pentru ca noua ni se pare prost si am pierdut timpul degeaba :) ?

Cat despre schimbarea regulilor in timpul jocului, nu este vorba de asa ceva, poti alege sa faci sau sa nu faci minunile, asa cum poti alege sa cuceresti sau sa colonizezi, sa faci puncte de cultura cu ajutorul punctelor de batalie sau a festivalurilor. Inchiderea lumilor nu are nicio legatura cu minunile, lumile se inchid atunci cand sunt prea putini cei care mai joaca pe ele.

Jack ,eu as sta la intrare si le-as spune sa nu intre ca e o porcarie ,asta in cazul in care as lua o "teapa" ascutita!
TU?
 

DeletedUser

Guest
Normal ca nu e corect sa spun ceva ce doare ... Stai linistit ca o sa stea sa taie bilete ... :D

- - - Updated - - -

Spune-mi si mie ce am castigat dupa 2 ani de joc?

Nopti pierdute si nervi incinsi la maxim pt ce? Ce sastisfactie aduce jocul asta? Nici macar celor care castiga nu le aduce satisfactia ca au castigat daca inca se mai regleaza conturi dupa! Mda ...

Tu esti moderator si te inteleg ca trebuie sa aperi reputatia jocului. Dar nu va imbatati cu apa rece! Nu toata lumea aplauda jocul! Aici daca ai o parere contra ti se da ban ca sa nu mai poti sa o exprimi! Iata cine impune! si e clar ca nu eu!
 

DeletedUser

Guest
Da aici ai dreptate in parte. Am castigat si prieteni dar si dusmani. Nu stiu daca ai auzit insa eu am vazut si amnintari cu bataia sau diverse chestii de genul! De cunoscut oameni poti sa ii cunosti si pe alte siteuri sau chiar in viata reala.

Punctez aspectul ca nu voi ca persoane sunteti "de vina" pentru imperfectiunile jocului ci cei care au investit! De fapt care e scopul jocului? Sa se investeasca bani si sa se scoata bani ... ca nu munceste nimeni pe nasturi :D

In fine! Numai bine la toata lumea! Nu uitati ca e decat un joc!
 

DeletedUser

Guest
asta nu pot sa-ti spun, dar pot sa-ti spun ce au castigat altii .. au castigat prieteni noi si au avut placerea sa cunoasca persoane pe care altfel nu ar fi avut niciodata ocazia

NU jack.:) numai ...cati ani ani ca sa stiu cum tratez problema...
 

DeletedUser

Guest
Din fericire fiecare are dreptul sa-si aleaga modul cum isi pierde banii si timpul, si este urat sa incepi sa ceri la altii sa nu faca ceva doar pentru ca tie nu-ti mai place, acu ce sa facem sa sa cerem interzicera unui film la cinema pentru ca noua ni se pare prost si am pierdut timpul degeaba :) ?

Cat despre schimbarea regulilor in timpul jocului, nu este vorba de asa ceva, poti alege sa faci sau sa nu faci minunile, asa cum poti alege sa cuceresti sau sa colonizezi, sa faci puncte de cultura cu ajutorul punctelor de batalie sau a festivalurilor. Inchiderea lumilor nu are nicio legatura cu minunile, lumile se inchid atunci cand sunt prea putini cei care mai joaca pe ele.

eu le-am recomandat la colegi sa joace din placere insa in acelasi timp le-am si spus ca viata reala e infinit mai importanta decat orice joc online , despre bagat bani baga fiecare cum vrea si cum are insa nici coplayerul si nici multicontul nu rupe echilibrul din joc asa cum o face premiumul ( eu personal nu mai bag bani nici daca mi-i dati voi imprumut )
referitor la film indiferent ca e bun sau nu filmul daca constat ca intra timp s-a degradat ecranul la cinema cred ca imi pot permite sa le spun devoratorilor de filme ca si mine sa nu dea banii pe bilet doar pentru eventualitatea in care vor sa sparga seminte-n sala :p
cat despre schimbarea regulilor in timpul jocului poate ai tastatura defecta si nu iti dai seama ce scri sau poate erai in vacanta cand s-a modificat regulamentul , pai faza cu uite coplayerul , nu-i coplayerul cand a fost?nu in timpul jocului ? chiar si regulamentul forumului s-a schimbat , ca sa nu mai discutam ca regulamentul e la fel de interpretabil ca la inceput , la jucatori este interzis , la moderatori scrie ca in general vor evita , de pedepse cred ca nu mai are rost sa discutam , sunt la secret se pare
referitor la inchiderea lumilor ne dam si noi seama ca e masura economica a producatorului dar e bine de stiut ca si minunile duc indirect la o inchidere mai rapida a lumilor de joc , si app numarul celor prea putini care mai joaca este 300 , atunci se pare ca incepe numaratoarea inversa ;)
 

DeletedUser

Guest
Pai da presupun ca e mai scump sa tina un server deschis pt cativa jucatori nu? Hai sa fim seriosi! Eu sunt contabil si la cata reclama se face e clar ca totul este despre bani! Dragii mei care jucati castigati prieteni si zambete pe forum... Deci nu va asteptati la mai mult!
Deci de la modul in care se incepe ideea de a castiga pe un joc (scopul jocului) pana la regulament , probleme tehnice si timp pierdut e clar ca grepolis e departe de a fi un joc de competitie. Este doar un joc de societate. Mai dam si noi o tabla si ne bagam la somn :D

- - - Updated - - -

Sa fim seriosi ca versiunea veche nu avea nici un scop... Cand s-a deschis alpha sau beta sau delta nimeni nu visa de minuni ale lumii. S-au deschis pentru testare. Deci ce competitie era acolo? Pentru ce se bateau? Orgolii proprii si atat... Nimic competitiv. Dar bani s-au incasat. In zilele noastre costa si sa iti faci prieteni :D.(si pe forumul extern se discuta de clasamente si razboaie... ciudat nu? se bateau se discuta, dar fara trofeu ). Apoi au aparut minunile. Pai in regulament spune ca era minunilor incepe cand sunt nu stiu ce conditii si pe epsilon erau de mult indeplinite ne razboisem de 1 an si ceva si pozitiile pe harta nu s-au facut strategic de la inceput asa cum gandesti o lupta de la inceput si bineinteles ca unii au avut castig de cauza! Pai nu faceam de la inceput orase intre gost divizion ca sa nu mai aiba spatiu dosit unde sa isi faca minunile? Mda... trebuia si lumea asta sa se inchida cumva nu?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser11481

Guest
:Dmie mi sau luat si din monezi...... de regulament nu mai zic se bat cu pumni in piept ca totul este corect dar nu se vede nimic daca am trei conturi si se dovedeste pierd contu cel mai mic si primesc 5 zile de concediu pe neatacabil iar daca esti prins ca ai vrun program de atacuri este banat 5 zile dar pe atacbil cea ce este relativ pentru ca noi nu avem acces la acele dovezi trebuie sa credem niste persoane care din partea mea vor primi dor respingere asa sa fiu bland noi daca ridicam pretenti ni se zice ca daca nu ne convine sa nu jucam din cate stiu eu cineva are salariu dupa spinarea noastra asa ca daca noi nu mai jucam ceor sa faca:D:D:D:D:D:D:D
 
Sus