Propunere : Zeu Ares

DeletedUser

Guest
Ares:Specializat in atac,se numara printre cei doisprezece zei supremi,fiind in top 5.El este marele zeu al razboiului.Zeus era tatal sau iar Hera mama sa.Datorita talentului sau brutal a fost dispretuit de catre toti oricand gata sa se razbune.

Vraji: Invocarea Atotputernicilor-Ares isi invoca parintii pentru beneficii. [Primesti 3 care de lupta si 200 resurse din fiecare (cost 35 favoruri)]
Atac sigur-Ares isi trimite unitatile nemuritoare la lupta fara a pati daune. [Cand ataci 40% din trupele terestre sunt invincibile,reaparand in polis doar cu functia de a sprijini pe cineva (cost 120 favoruri)]
Dezvoltare maxima-Ares isi pune prizonierii la treaba muncind cu 100% mai repede. [O cladire la intamplare creste un nivel (Precizez nu cladirile speciale) (cost 320 favoruri)]
Sfanta nava-Ares cheama pe Poseidon pentru a te ajuta la cucerirea unui nou polis. [Primesti o nava de colonizare (cost 500 favoruri)]
Vulton - este vultur (vulturul este primul animal salbatic al lui)
Atac-900
Aparare-arama neascutita:0
Aparare-arma ascutita:500
Aparare-arme de la distanta:700
Viteza-40
Favoruri-250

Suomi -este lup (lupul este al doileq animal salbatic favorit)
Atac-800
Aparare-arma neascutita:600
Aparare-arma ascutita:200
Aparare-arme de la distanta:100
Viteza-30
Favoruri-380

Am facut o propunere nu inseamna ca trebuie ca inno games sa o accepte dar mie imi suna binisor de nota 8.50.Voi ce credeti?Pro sau Contra?Specificati de ce....
 

DeletedUser

Guest
n-ai vrea si un oras cucerit ? prin favoruri sau un depozit cu resurse la max?
 

DeletedUser

Guest
n-ai vrea si un oras cucerit ? prin favoruri sau un depozit cu resurse la max?

Citeste tot si dupaia dai cu paru'.Am zis ca e top 5 deci trebuie ca urmatorii zei sa fie din ce in ce mai puternici.Ca sa am nava de colonizare iti trebuie 500 favoruri iar daca esti pe o lume cu viteza 1 de exemplu Alpha (nu mai joc) ti-ai da cu pumnii in cap pana faci 500 de favoruri.Zeul poate fi si pe Achilles (cred ca asa se scrie) acolo unde toti sunt "veterani".Si eu am ajuns acolo dar am uitat parola si acum am cont nou.Sper ca te-am lamurit.Bafta.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
ARES

Puteri divine
1.Chemarea la arme:Oameni vin să lupte pentru polis.
Costurile antrenării trupelor terestre scad cu 10% în următoarele 12 ore. (90 favoruri)
2.Strateg eroic:Ares trimite cel mai bun strateg al său.
Puterea trupelor terestre crește cu 10% (defensivă,ofensivă) în următoarele 6 ore. (300 favoruri)
3.Răzbunare:Armata vrea să se răzbune împotriva inamicilor.
Viteza armatei crește cu 10% (150 favoruri)
4.Armată invincibilă:Ares trimite un călăreț în sprijin.
Primești un călăreț (40 favoruri)

La unități mitice mă mai gândesc!!!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser9105

Guest
Zeul propus de tine are unele puteri prea puternice. Puterile "atac sigur" si "Sfanta nava" sunt prea puternice.
 

DeletedUser11486

Guest
ar fi tare daca am avea si alti zei.intradevar puterile par puternice dar sunt super.daca am avea asta ar fi chiar super
 

DeletedUser9424

Guest
prema e cam exagerate,cam putine favoruri pe cam multe lucruri.dar restul is faine
 

DeletedUser8142

Guest
Dezvoltare maxima-Ares isi pune prizonierii la treaba muncind cu 100% mai repede. [O cladire la intamplare creste un nivel (Precizez nu cladirile speciale) (cost 320 favoruri)]
Sfanta nava-Ares cheama pe Poseidon pentru a te ajuta la cucerirea unui nou polis. [Primesti o nava de colonizare (cost 500 favoruri)]
1.Dezvoltare maxima ar putea fi aplicata pe un oras, si in acel oras cladirile sa fie construite mai repede cu 20% mai rapid fata de timpul normal pentru cele 320 de favoruri.
2. vraja sfanta nava mi-ar placea sa existe in schimbul a 500 de favoruri, asta ar putea schimba putin cursul unei lumi de joc abia deschise (ai putea cuceri fantome doar cu academia la nivelul 13 - ca sa poti cerceta biremele)

P.S. vrajile ar putea fi adaugate zeilor deja existenti
 

DeletedUser

Guest
magicianule la academie 13 poti doar sa-ti admiri nava ca fara cucerire cercetata nu pleaca din port decat remorcata
in rest is geniale toate propunerile , ar mai trebui o unitate mitica in plus
closca de aur ---- cand o tragi de coada sa faca puncte premium B-)

oare nu va doare capul cand debitati asemenea tampenii? ca eu simt ca-mi explodeaza doar cand citesc
 

DeletedUser5957

Guest
Sfanta nava ar putea reduce costurile navei la 3000 3000 3000 dar nu sa iti dea nava direct . Devenim prea romani deja cu puterile astea divine .
 

DeletedUser9489

Guest
Da nava direct, iar pe Sistem de Revolta cuceresti cu Academia 13 fantome...
 

DeletedUser

Guest
Lear are dreptate... Nu mai avem mult si devenim prea romani cu acest joc. Dar as avea de facut o mica ,,imbunatatire''. Din cate tin eu minte Grepolis e un joc bazat pe mitologia greaca si in mitologia greaca Ares nu e mai puternic decat Zeus... ei in cazu nostru Ares ajuns nu doar mai puternic ca Zeus ci cel mai puternic de pe Grepolis. Tinand cont de astea in loc de Ares eu as propune sa se faca un nou zeu, nu Ares, ci Kronos.... este doar o propunere dar totusi daca jocul a inceput bazandu-se numai pe mitologia greaca ar trebui sa se continue asa.
 

DeletedUser9424

Guest
Zeu nou -- Ares

propunere zeu ares

vraji:
LACOMIE:truppele DVS. pot duce de 2X mai multe resurse(aceasta vraja poate fi aplicate pe un atac de iesire)---250
APARARE TROIANA:trupele DVS. pot lupta cu 10% mai bine in aparare tim de 6 ore---150
LASITATE:trupele DVS. fug din fata unei lupte(trupele pot fi reintoarse din drum la orice distanta sau ora chiar si cu 10 secunde inainte sa ajunga la tinta)(aceasta vraja poate fi aplicate pe un atac de iesire)---250
INTELIGENTA:timp de 6 ore in academie se vor executa de 2X mai repede cercetarile---100

la trupe mitice va las pe voi sa decideti:)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser9489

Guest
Obiectez:
Lacomia va fi asa: Trupele pot cara de 2 ori mai multe resurse(300 favoruri, mai mult)
Apararea Troiana depinde de viteza serverului
Lasitate: 450 favoruri, e o putere foarte mare, la fel ca Iluzia, deci..
 

DeletedUser

Guest
Tinand cont ca aceste doua teme au acelasi subiect, acestea au fost imbinate.
 
Sus