Productia de favoruri

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Na, belea, dupa ce se rezolva bugul, o sa ai productia mai mica la favoruri decat o ai acuma.

Oricum nu avea voie sa exploateze bug-urile si daca isi dadea seama de asta si incepea sa-l exploateze putea sa i se blocheze contul. :eek:
 

DeletedUser

Guest
Fals

Cunoastem aceasta eroare care apare in cazul dumneavoastra.
Este un bug care pe langa faptul ca nu va "FURA" cu nimic, chiar va da o productie de favoruri divine mai mare decat ar fi normal.
Am anuntat echipa de tehnicieni cu privire la acest bug, care speram ca se va rezolva in cel mai scurt timp.


Nu este adevarat!!
Si eu am anuntat acelasi bug si au raspuns ca trebuia sa am 10.2 in loc de 8.2 si ca vor anunta echipa de tehnicieni.....Asta era acum 3 zile.Si acum am 8.4 pentru ca a mai crescut si levelul templului.
Am anuntat deasemenea ca si timpul de 12H nu este dat integral.Mie dupa 10H nu mi-a mai functionat vraja.Raspuns:vom verifica,vom anunta...bla,bla,bla...Ar trebui sa ma interesez ce medicament se prescrie pentru durerea in cot....
 

DeletedUser

Guest
Probabil nu stiti dar de 10,2 ati amintit dumneavoastra.
In mod normal ar fi trebuit sa primiti intr-un oras 6.6 favoruri divine/ora si in celalalt oras 3,6 favoruri divine pe ora cam asa suna raspunsul primit de la suport.
Vraji nu exista in acest joc eventual puteri divine care in cazul dumneavoastra a functionat normal.
Acest bug cu favorurile divine din pacate nu poate fi rezolvat de Echipa Grepolis Romania, el a fost raportat celor care se ocupa de partea tehnica a jocului, deci nu ne doare in cot.
 

DeletedUser

Guest
hm...

:D

Si cam cat fac 6,6 plus 3,6 sau probabil ca nu stiu..???
O fi vreo vraja...ca da 10.2 :)
Apropo,scrie destul de clar...."Vrăji: Fericire" (vezi ce scrie in raportul despre "Fericire") care in mod cert nu a functionat corect in cazul meu.
Si nu in cele din urma,undeva mai sus se arata ca despre cei de la tehnic era vorba.E bine ca partea romana se implica dar nu ne ajuta la nimc.Imi pare rau, dar nu stiu cum se scrie in germana "ii doare in cot",poate le transmiteti...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
O intrebare, de curiozitate daca te rog.. Cand iti consumi din favoruri intr-un oras, se consuma si in celalalt?
 

DeletedUser

Guest
raspuns

Initial am crezut ca sint separate favorurile,dar nu sint.Sint cumulate si la crestere si la cosum.
 

DeletedUser

Guest
Hello.

Nu cred ca e nimic greshit cu favorurile.
Va explic eu cum functioneaza toata treaba.

Eu am 5 orase.

favorurip.jpg


Un oras venereaza Zeus (templu nivel 14)
Un oras venereaza Poseidon (templu nivel 3)
Un oras venereaza Hera. (templu nivel 12 si statuie)
2 orase venereaza Atena. ( templu nivel 25 + statuie & templu nivel 11)

Treaba cu favorurile sta in felul urmator.
Fiecare jucator are 4 pools de favoruri. Fiecare cu limita maxima de 500 favoruri. Adica fiecare jucator poate sa aiba maxim 500 de favoruri pentru fiecare zeu. Si toate acestea cresc separat.

In momentul in care 2 orase venereaza acelashi zeu .. exista un "handicap" la capitolul productzie. Lucru care se poate observa clar la productia mea de favoruri pentru Atena.

Daca toate cele 5 orase ar produce doar favoruri pentru Atena nu cred ca as trece de 14-15 favoruri/ora. (nu am facut testul .. si nici nu am de gand .. pentru ca asta ar insemna sa imi pierd toate favorurile fatza de totzi zeii)


Si eu zic ca este destul de ok sistemul.
Daca acest "handicap" nu ar exista ...imaginativa cum ar fi sa avetzi 10 orase .. cu templu de nivel maxim .. cu statuie si preoteasa .. si toate sa produca favoruri pentru acelasi zeu. O productzie de aproape 100 favoruri pe ora. S-ar umple pool-ul zeului in cateva ore.


Ca si concluzie pot sa spun doar atat. Pana nu aveti 5 orase, pastratzi fiecare oras pe alt zeu. Ca sa va asiguratzi ca aveti productia de favoruri la nivelul maxim posibil. Si incercatzi sa facetzi schimb de puteri divine cu membrii aliantei. Cand apare orasul numarul 5 .. nu mai aveti alte variante si suntetzi obligatzi sa acceptati penalizarile.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
nu cred că putea cineva să explice mai corect şi uşor de înţeles, chiar aveam o mare curiozitate cu producţia de favoruri de la 2 oraşe în sus :D
Mulţumesc!
 

DeletedUser

Guest
Din cate imi dau eu seama, daca este asa cum spune n0ave si penalitatea apare la cumularea unuia sau mai multor orase in venerarea unui singur zeu, tot este o problema deoarece penalitatea ar trebui sa fie EXPLICITA si CUANTIFICABILA.
 

DeletedUser

Guest
Parerea mea

eu cred ca tiai dat m preoteasa din rashul cu 7 templu si => tia dar 2+1 favoruri=3 favoruri plus cele 4 =7 iar statuia pana la 7,9...nu e corect?
 

DeletedUser

Guest
Ok, daca nu retroactiv (ca nu-mi mai da nimeni inapoi favorurile FURATE pana acum, asta sunt convins), macar sa inceteze cu FURTUL e in stare?
PS. Cunosc cel putin inca un jucator care are aceeasi problema. Firesc, dealtfel. De ce sa furi pe unul cand ii poti fura pe toti?

Cu negutator scrie clar ca produc 1000 de resurse pe ora de exemplu, imi activez Fericirea de la Hera (care ar trebui sa mareasca productivitatea cu 50%) si ma trezesc ca produc 1300 de resurse.
Negutator cu Fericirea nu cred ca se cumuleaza dar nu vad legatura dintre ele si de ce nu?!
Un alt furt pe fata?
 

DeletedUser

Guest
favoruri putine

am o problema cu favorurile am 6 orase cu 4 statui iar suma lvl la templu pe toate orasele este 79 (adica 21,11,12,10,13,12) venerez pe zeus si am doar 19,9 favoruri pe ora cat as creste templele raman la fel
asta este o eroare ?
cum o pot remedia?
 

DeletedUser

Guest
Venerarea aceluiasi zeu pe mai multe polisuri duce la o penalizare in productia de favoruri. Aceasta penalizare incepe cu al2-lea polis care venereaza acelasi zeu , iar penalitatea initiala este de 50% , care continua sa creasca pana la 99% in functie de cate polisuri venereaza acelasi zeu.
Deci nu este o eroare, iar remedierea poate fi alegerea altor zei in unele polisuri.
 

DeletedUser

Guest
Cu negutator scrie clar ca produc 1000 de resurse pe ora de exemplu, imi activez Fericirea de la Hera (care ar trebui sa mareasca productivitatea cu 50%) si ma trezesc ca produc 1300 de resurse.
Negutator cu Fericirea nu cred ca se cumuleaza dar nu vad legatura dintre ele si de ce nu?!
Un alt furt pe fata?

probabil se aplica la productia de baza!
 

DeletedUser

Guest
Cu negutator scrie clar ca produc 1000 de resurse pe ora de exemplu, imi activez Fericirea de la Hera (care ar trebui sa mareasca productivitatea cu 50%) si ma trezesc ca produc 1300 de resurse.
Negutator cu Fericirea nu cred ca se cumuleaza dar nu vad legatura dintre ele si de ce nu?!
Un alt furt pe fata?

Se aplica doar la baza. Nu este nici un furt. Ar fi culmea sa-ti plateasca grepolis dobanda la monedele de aur.:D
 

DeletedUser

Guest
Venerarea aceluiasi zeu pe mai multe polisuri duce la o penalizare in productia de favoruri. Aceasta penalizare incepe cu al2-lea polis care venereaza acelasi zeu , iar penalitatea initiala este de 50% , care continua sa creasca pana la 99% in functie de cate polisuri venereaza acelasi zeu.
Deci nu este o eroare, iar remedierea poate fi alegerea altor zei in unele polisuri.

O mentiune:
penalitatea se aplica si in functie de cate orase din totalul oraselor tale venereaza acelasi zeu. Adik daca pe 100 orase din total 100 am hera degeaba mai fac temple. Dar este cu totul alta situatie daca am hera pe 100 din 400 sau mai bine zis cate 100 la fiecare zeu.

am sau nu am dreptate ? Solutia optima ca sa obtineti maximum de favoruri in orice moment este sa va inchinati la toti cei patru zei in mod egal. Gresesc sau nu ?

PS eu aveam hera pe 6 orase = 34 favoruri. Si am redistribuit hera pe 3 si cate un zeu diferit pe celelalte 3.
Rezultat 29,2 hera si in total 64,8.

Si inca o chestie:
- am 3 temple cu trei zei diferiti de nivel 6,6,7. Al patrulea este lvl 12. Daca in acesta venerez acelasi zeu cu cei din templele de nivel 6 obtin un efect mai mare decat daca venerez zeul din templul de nivel 7. Deci, zeii trebuie venerati in mod egal ca sa aveti eficacitate maxima.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
reclamatie

cum pot reclama un jucator care e la a 2 a abatere si care ma injurat ??
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus