Productia de favoruri

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Am doua sate. In primul am templul la nivel 16, ar trebui sa produca 4 favoruri pe ora, conform acestui tabel:
http://wiki.ro.grepolis.com/wiki/Templu
In al doilea sat e la nivel 6, produce 2,4 (zice tabelul).

Am activata optiunea "Marea Preoteasa" care ar trebui sa imi sporeasca productia de favoruri cu 50%.
Deci 4+2,4=6,4. Plus 3,2 (50% din productie) = 9,6.
Totusi productia mea e de 7/ora.
De ce?
 

DeletedUser

Guest
E doar o parere, din cate am retinut eu citind wiki si forumul:

Favorurile nu se cumuleaza; productia de favoruri e pentru fiecare polis in parte.

In cazul tau, ar trebui sa ai 6 favoruri pe ora. (4+2 [50%]). Insa cred ca punctul suplimentar pana la 7 il ai de la Statuia divina.
(cred ca ai statuia facuta, deoarece indeplinesti conditiile construirii acesteia)
 

DeletedUser

Guest
nu cred ca ai dreptate
si nu am statuia, as fi spus daca o aveam. era culmea sa o mai am si sa am doar 7
mai citeste postarea mea o data, cu atentie
 

DeletedUser

Guest
in orasul cu templul la 6 ar trebui sa fie asa: 2,4 + 1,2 = 3,6
in orasul cu templul la 16 ar trebui sa fie asa: 4+2=6
 

DeletedUser

Guest
In fiecare polis ar trebui sa-ti creasca separat favorul.

Daca nu se intampla asa, depune un tichet folosind sistemul intern de suport (in joc: "Setari" > "Asistenta") pentru a clarifica situatia.
 

DeletedUser

Guest
In continuare Grepolisul MA FURA la favoruri

Am reclamat anterior problema, prin depunere de tichet si s-a rezolvat "din parti", asta ca sa fiu elegant.

O reiau:
-Am doua temple, lvl 16 si lvl 7. Ambele cu aceeasi zeitate venerata, Hera.
Ar trebui sa produca 4+2,6 favoruri, adica 6,6. Am activat marea preoteasa, ar trebui sa am 6,6+3,3=9,9. Am mai construit si Statuia Divina, care habar n-am cat ar trebui sa aduca in plus, dar ceva ar trebui sa aduca. Iar productia mea e de 7,9 favoruri pe ora.
Si "greseala" asta se intampla de cine stie cate zile, ca nu am sesizat decat acum 3 zile, cand am cucerit al doilea oras, dar ea poate dateaza cine stie de cand.

Ei bine, cand gresim noi, suntem imediat corectati si corectionati. Asa cum si trebuie.
Cand gresete Grepolisul, in afara de scuze, e in stare sa isi si repare retroactiv greseala???
Ok, daca nu retroactiv (ca nu-mi mai da nimeni inapoi favorurile FURATE pana acum, asta sunt convins), macar sa inceteze cu FURTUL e in stare?

Specific ca dupa ce trimit acest tichet, o sa deschid si un topic, sa stie toata lumea cum f...gresete Grepolisul.

Multumesc, have a nice day, Grepolis.

Corectura: Have days, Grepolis.

PS. Cunosc cel putin inca un jucator care are aceeasi problema. Firesc, dealtfel. De ce sa furi pe unul cand ii poti fura pe toti?
 

DeletedUser

Guest
Tot ce se poate. Apropo, unde aflu si eu cat imi da Statuia Divina in plus? Sau cat ar trebui sa dea, ma rog.
Mersi.
 

DeletedUser

Guest
Statuia Divina da 17 % in plus.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Aha. Multumesc.
Raspuns: daca templul al doilea e la 7? Nu am cum, trebuie lvl 12 ca sa o poti face.
 

DeletedUser

Guest
si acest 17% se aplica la Productia templului "simpla" sau la productia marita cu 50% de Marea Preoteasa?
 

DeletedUser

Guest
Speram ca logica functioneaza ca si corectitudinea la ei.Adica prost. Dar se pare ca sunt logici doar in favoarea lor...
 

DeletedUser

Guest
:eek:Eu n-am mai calculat, ca n-am vrut sa ma enervez.:D Multumesc ca m-ai ajutat tu sa ma enervez si mai tare pe ei. :p

Acelasi lucru il mai pateste un alt coleg din alianta. 2 temple, nivel diferit, Preoteasa activata...etc.

Am depus un tichet acum cateva zile pe tema asta, mi s-a spus ca s-a transmis problema echipei tehnice.
Sa fim intelesi, nu acuz pe nimeni din Team-ul romanesc, ce tinea de ei probabil ca s-a facut.

Dar poate, cine stie, vreodata daca vor fi intrebati de nemti, "maine herenilor. was zagt prostii de rumanien, vede ei ca ii furam?", as vrea ca adminii nostri sa poata raspunde linistiti : "Ja, ja! Vede" :D
 

DeletedUser

Guest
Da cine ţi-a spus ţie că favorurile divine de la un oraş la altu se cumuleaza?:confused::confused::confused:
Daca nu se cumuleaza, atunci de ce imi indica in coltul din dreapta sus acelasi numar de favoruri produse pe ora, 7,9, chiar daca ma mut de pe un oras pe altul?
 

DeletedUser

Guest
@ Gabi73C , cred ca ar fi bine sa mai depui un ticket pe langa cel de acum cateva zile...

Am reclamat anterior problema, prin depunere de tichet si s-a rezolvat "din parti", asta ca sa fiu elegant.

(...)

Specific ca dupa ce trimit acest tichet, o sa deschid si un topic, sa stie toata lumea cum f...gresete Grepolisul.

(...)

Ia vezi acum :)

...si ca sa intelegeti exact de ce am folosit sintagma "Grepolis ma fura", ca nu e o simpla exagerare:

Am bagat la greu puncte in joc, in Templu, in marea Preoteasa, in Statuia Divina etc. Cine joaca, stie la ce ma refer.

Am bagat la greu puncte ca sa ridic cat mai sus productia de lemn, piatra si argint.

Folosesc acea vraja a Herei care pt 120 favoruri, iti mareste pentru 12 ore cu 50% productia la toate resursele. Nu-i de colo sa ai 50% in plus, nu? Ei bine, ca sa am 24/24 ore aceasta vraja activa, am nevoie de 120 favoruri la fiecare 12 ore, adica exact 10 favoruri pe ora.
Daca Grepolis nu ar fi FURAT, acum as fi avut acele nenorocite de 10 favoruri/ora. Mergand doar cu 7,9/ora e clar ca vreo cateva ore pe zi nu pot beneficia de productia sporita cu 50%. Mai mult, daca as avea 120/12 ore, as putea alege sa se termine vraja la o ora la care stiu sigur ca sunt la calculator si sa o pot da pe urmatoarea, pentru alte 12 ore. Si tot asa. Acum vraja se termina peste cateva minute, dar ca sa strang restul favorurilor, la 7,9/ora, ar trebui sa stau treaz inca vreo 2-3 ore de acum incolo. Daca aveam 10/ora, activam vraja imediat cand se termina precedenta.
Cum nu voi sta inca 2-3 ore in Grepolis, inseamna ca o voi putea activa abia maine dimineata, cand ma trezesc. Deci de fapt pierd sporul de 50% nu doar 2-3 ore ci mai multe. Si asta zilnic.
Si de ce? Si, mai ales, in afara de scuze (cel mult) din partea Grepolis, ce voi primi? Sau ce vor primi toti cei care mai sunt furati la fel sau cine stie prin ce alte metode?
Macar niste hartie igienica daca mi-ar da, in loc de scuze. Nu detaliez de ce.:D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Cunoastem aceasta eroare care apare in cazul dumneavoastra.
Este un bug care pe langa faptul ca nu va "FURA" cu nimic, chiar va da o productie de favoruri divine mai mare decat ar fi normal.
Am anuntat echipa de tehnicieni cu privire la acest bug, care speram ca se va rezolva in cel mai scurt timp.
 

DeletedUser

Guest
Na, belea, dupa ce se rezolva bugul, o sa ai productia mai mica la favoruri decat o ai acuma.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus