problema legat de server

DeletedUser

Guest
Nu se lucreaza (in sensul de "mentenanta").. Tot timpul cand sunt lucrari de mentenanta, suntem anuntati inainte. In plus ele nici nu au obiceiul sa dureze atat de mult.

E o problema. Ori din cauza noului update, ori e o coincidenta ca el s-a facut ieri si azi avem probleme. Cand va fi gasita sursa si rezolvata problema, insa, nu stiu sa va spun.
 

DeletedUser

Guest
V-as recomanda sa aveti si-un plan de rezerva. Din pacate nu stiu cat o sa dureze pana cand serverul Delta va fi din nou complet functional. :(

Da.te rog frumos, am eu un plan de rezervă! Oprește toate atacurile care sunt lansate de la..și dinspre noi. Pentru că nu știu cât durează defecțiunea..deci..nu pot urmări atacurile/centraliza rapoarte și lua decizii.
E bun? Planul ăsta de rezervă?
Mulțam fain!!!
 

DeletedUser

Guest
cum adica un plan de rezerva?

sa ne apucam sa jucam alt joc?sa intelegem ca asta a fost cu jocul Grepolis?

:confused:
 

DeletedUser

Guest
asta.....................nu bun :(

da, a`r fi bine sa se opreasca atacurile.

daca nu intoarse ,macar un fel de pause,sau ceva de genul asta.

lasati server`ul in pace si nu mai faceti tot felul de update`uri.

si ziceai de bani k nu i`am dat degeaba.

ba sa stii k i`am dat degeaba in momentul asta,deoarece nu beneficiez de joc. este oprit pe banii nostri.

si timpul trece,si o sa mai treaca k nu este prima data cand se intampla
 

DeletedUser

Guest
Am niste trupe blocate intr-un sat de tarani, la jefuit, pe delta. Contorul e la 0:00 si... nu se mai intorc... Am pierdut oamenii?


EDIT:
Dupa ce au stat, s-au gandit, au cumpanit, au hotarat ca:
"Nicaieri nu-i ca acasaaaa!"
si se intorc.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
pe forum`ul aliantei nu pot intra,dar daca vreau sa`mi cumpar niste monede de aur nu este nici o problema.
la PREMIUM nu sunt probleme,in loc de 500 de galbeni sa primesti vreo 1000

cum se face ca peste tot,cand apar probleme,sunt numai in dezavantajul celor care fac plata????????
 

DeletedUser

Guest
Am niste trupe blocate intr-un sat de tarani, la jefuit, pe delta. Contorul e la 0:00 si... nu se mai intorc... Am pierdut oamenii?

Nu.... Daca serverul nu se va mai intrerupe de acum inainte, in maxim o ora ti se vor intoarce.

pe forum`ul aliantei nu pot intra,dar daca vreau sa`mi cumpar niste monede de aur nu este nici o problema.
la PREMIUM nu sunt probleme,in loc de 500 de galbeni sa primesti vreo 1000

cum se face ca peste tot,cand apar probleme,sunt numai in dezavantajul celor care fac plata????????

Faptul ca exista o problema nu poate fi in avantajul nimanui. In realitate, sa fim seriosi... Pe cand tu pierzi cativa euro, vanzatorul pierde mult mai mult.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
si asta a`r trebui sa ma incalzeasca?
trebuie sa ma linisteasca faptul k mai pierde si altul in afara de mine?

:mad::mad::mad::mad:

merci pt raspuns.
 

DeletedUser

Guest
Luati-o mai usor cu neplacerile nervii si sad smilies::mad: bine?
Daca nu va place jocul caci are BUGuri sau ERORI atunci de ce mai jucati?
Jocul este destul de nou si inca nu a venit Superman pe servere sa indrepte tot.
Toate la timpul lor.

Si daca trimiti smilies si plangeri rezolvi ceva?Nu cred ca rezolvi nimic.
Oamenii vor fixa erorile cand au timp nu ca ai trimis tu sad smilies.PS:by the way.
 

DeletedUser

Guest
greu-greu

Lumea Delta
merge f.greu in weekend ... pana treci din tab in tab, pana iti intra imaginea din cladire etc. f.greu ...
iar cand deschid chatul ... nu mai spun, timpul de raspuns creste de cateva ori ...:mad:
 

DeletedUser

Guest
@uscatu667
cea mai probabila cauza poate fi conexiunea ta de internet, la care mai contribuie si alti factori, cum ar fi browserul utilizat. Uneori se intampla sa fie si din vina jocului, dar asta nu se intampla la date fixe :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Probleme legate de server, banuiesc!

La mine nu merge sa intru pe Grepolis, probabil este de la server, nu? Voua va merge in momentul asta? As vrea un raspuns cat de repede se poate. Multumesc si o seara placuta !:)
 

DeletedUser

Guest
La mine nu merge sa intru pe Grepolis, probabil este de la server, nu? Voua va merge in momentul asta? As vrea un raspuns cat de repede se poate. Multumesc si o seara placuta !:)

Mie imi merge.. Ce fel de probleme ai? Ce mesaj iti apare si cel mai important unde? Pe pagina principala sau cand incerci sa intri intr-o lume de joc?
 

DeletedUser

Guest
Deci pur si simplu, nu-mi incarca pagina site-ului, dau pe Grepolis sa intre, adica enter si nu-mi incarca pagina, nu-mi da nici un fel de eroare, nu apare nicaieri nici un scris, nu-mi intra in pagina site-ului ca sa zic asa ... dau enter si nu incarca, apoi parca scrie de la net. Uitati ce-mi arata dupa ce dau enter sa intru in site si dupa un anumit timp apare asta:
[editat - poza prea mare, oricum, raspunsul s-a dat mai jos]

In alte site-uri imi intra, nu-mi apare chestia aceea de mai sus ... doar la grepolis si alte cateva site-uri imi face asa si chiar nu stiu de la ce este, nu am habar ... ma puteti lamuri?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
lumea beta

am probleme cu aceasta lume.
se logheaza , nu incarca toata pagina , nu primeste nici o comanda, deci nu pot sa construiesc este a doua zi de cand face asa!!
nu stiu ce are!!
 

DeletedUser2541

Guest
buna ziua
eu am o problema pe lumea zeta
nu se incarca bine
de ieri ma chinui sa scriu ceva pe forum intern al aliantei si nu pot acum nu pot sa dau comenzi la armata, mapa nu merge de ce??

scr7454131.jpg
 
Ultima editare de un moderator:
Sus