Problema cu satele din mijlocul insulei

DeletedUser

Guest
ce-ti mai plac pozele mari..tipic feminin.:)
o dai dintr-un in alta,cu loialitatea ti-am spus ca nu stiam.si am discutat ieri...cu jefuirea am ce am.

CAt de partea cu certatul
Insa doamna sa ma ierti
Antrenezu-mi neuronul
zi de zi cu niste "terti"
Nu ma plang
ca's baiat mare
si de victima de-mi zici
Indraznesc sa cred domnita
tu lucrezi doar cu cei mici.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Ce ai de impartit cu jefuirea e strict problema ta, eu renunt...

Ce ti-ai imaginat tu ca inseamna cifrele alea din tabel, marimea de la pantofii nostri? Desi in capatul de tabel scrie deasupra lor "Interval dispozitie" nu pricep ce te-a indus in eroare... Si explicatiile din dreptul fiecarui interval ce ai crezut ca sunt, visele noastre de noapte?

Da, probabil ca lucrez cu cei mici, dar sunt in stare sa pun pariu ca Danciu sau clau cel betiv au inteles cum sta treaba cu jefuirea si loialitatea, tu in schimb vad ca nu...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
HAi..dai un pic rev..si explicai copilului care a postat aceasta problema ce imi explici tu mie.Te rog sa ma anunti daca a inteles, uitandu-se ACUM pe wiki..dupa likul tau!
Nu te da batuta coana Joitica...
Daca e war ,war sa fie..am citit ca lovele e interzis de sarbatori.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Am jefuit un sat cu dispozitie 47% si diplomatia cercetata + optiunea de loialitate impusa( nu scade dispozitia in urma jefuirii timp de 5 ore) si cu toate aceste in sat s-a iscat o revolta. Luati masuri va rog, cat mai repede. Multumesc!

Daca la aceasta postare te referi, am explicat de mai multe ori lucrul asta. Citeste cu atentie postarile mele de la inceput pana la sfarsit si poate ai sa intelegi cum sta treaba.
 

DeletedUser

Guest
Daca la aceasta postare te referi, am explicat de mai multe ori lucrul asta. Citeste cu atentie postarile mele de la inceput pana la sfarsit si poate ai sa intelegi cum sta treaba.

Ce imi place de tine ,te dai singura cu" capul in stalp"...
Ce ti-am spus eu mai devreme>?
II explici unuia si apar altii..
de ce?
pentru ca acolo nu e cum ar trebui sa fie!
Daca postai asa cum ai dedus logic,tu,un jucator cu experienta,intelegea lumea din wiki..
acum intelegi ce DORESC?
 

DeletedUser

Guest
in momentul in care activezi Loialitate impusa, sa ai grija la dispozitia taranilor din acel moment, sa fie peste 80%, daca este sub 80 asteapta sa creasca si mai apoi activezi Loialitate , poate suna ciudat dar functioneaza, eu nu am avut probleme...

eu zic de acea Loialitate impusa obtinuta din misiuni insulare, aceasta vraja nu actioneaza bine pe niste tarani cu dispozitia aflata deja sub 80%

http://wiki.ro.grepolis.com/wiki/Sate_de_ţărani

Dispozita trebuie sa fie 80% altfel exista riscul revoltei...

Aici gasesti citate ale unor jucatori care au inteles cum sta treaba cu acel prag de 80% al dispozitiei satelor de tarani si, din cate imi aduc eu bine aminte, nicol 10 este jucator incepator, nu are anii tai de experienta. Iar cel care a deschis tema din moment ce nu a mai postat nimic, presupun ca a inteles despre ce e vorba. Tu in schimb ai continuat discutia fara a incerca macar sa procesezi ceea ce s-a spus de la un capat la altul, insinuand ba ca se face misto de tine ba ca suntem incompetenti, cand de fapt problema e la tine. Sa iti demonstrez....

Ai jefuit tu satele cand aveau dispozitia 20% si nu s-au revoltat?

Daaaa...am pus si pozica pe forum....
mai grav e ca "cineva", nu dau nume...a spus ca asa si trebuie sa fie..sa nu se revolte.
Se revolta doar cand sunt jefuite sub 80%...ajungand la 24%.
Uaoooouuuuuu..super....la faza respectiva am inchis lap-ul..m-am enervat rau.
Acum....ori" e marlaneala pe fata "..ori "e marlaneala pe fata".......
PS; treaba asta o stiu.de 1 an jumatate.....ceea ce e grav ca voi una scrieti si altul e defapt adevarul!

Mintiiiiii...la mine de ce nu se rascoala daca am moral 20%???????
Iti spun eu daca nu stii raspunsul...dar astept sa vad...

Inca astept sa vad jefuire de sate la dispozitie 20% fara sa se rascoale...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Alo...ai luat-o pe langa putin....
Fii atenta la mine..proba.sa nu zici sa vorbesc aiurea.

Nicole..poti raspunde aici la o intrebare?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
ai farmat sau farmezi prin jefure la 8 ore vreodata ?

PS sincer..
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Daca ne uitam putin inapoi in tema, nu asta era subiectul. Te rog sa iti citesti postarile si sa vezi care este problema ridicata de tine. N-o mai intoarce ca la Ploiesti ca nu ai loc.
 

DeletedUser

Guest
Daca ne uitam putin inapoi in tema, nu asta era subiectul. Te rog sa iti citesti postarile si sa vezi care este problema ridicata de tine. N-o mai intoarce ca la Ploiesti ca nu ai loc.

Tu nu te mai prosti..iti arat eu acum ce trebuie de fapt
ai aruncat pisica repede inainte ...
lasa nu mai o recupera..nu am haine pe sarma!
 

nicol 10

Stie Tot
in seara asta am avut activata Loialitate impusa, timp de 5 ore am jefuit la 20 minute, am avut si alte treburi, mai apoi cand am vazut ca mai erau doar vre-o 10 minute pana la expirarea vrajii....am jefuit pe 8 ore. Asta este tot ce am facut, acum am activa o misiune ce-mi va scadea dispozitia satelor ..asa ca maine voi astepta sa revina dispozitia satelor peste 80% pentru a reincepe jefuirea
 

DeletedUser

Guest
Intreci masura, lucru pe care nu ti-l recomand, rabdarea mea are o limita. Astept poza cu jefuirea satelor, cea cu care te-ai laudat, plus scuzele pentru cuvintele adresate atat mie cat si lui Jack, acum, cand ti s-a demonstrat ca nu ai dreptate si ai facut scandal de pomana. In cazul in care ai uitat, iti reamintesc eu care e subiectul aceste teme :

Am jefuit un sat cu dispozitie 47% si diplomatia cercetata + optiunea de loialitate impusa( nu scade dispozitia in urma jefuirii timp de 5 ore) si cu toate aceste in sat s-a iscat o revolta. Luati masuri va rog, cat mai repede. Multumesc!

Iar nicol 10 a aratat clar ca a inteles care e treaba cu acel prag de 80% la dispozitia satelor. Tu de ce trebuie sa te legi de altceva?

PS: bravo nicol 10, felicitari...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
in seara asta am avut activata Loialitate impusa, timp de 5 ore am jefuit la 20 minute, am avut si alte treburi, mai apoi cand am vazut ca mai erau doar vre-o 10 minute pana la expirarea vrajii....am jefuit pe 8 ore. Asta este tot ce am facut, acum am activa o misiune ce-mi va scadea dispozitia satelor ..asa ca maine voi astepta sa revina dispozitia satelor peste 80% pentru a reincepe jefuirea

pfff..am ales gresit..intrebarea era asa: ai jefuit sau ai jefuit vreodata (fara loialitate impusa) la 8 ore?
 

DeletedUser

Guest
Nu asta e subiectul temei. Sau ai memoria asa de scurta incat ai uitat ce strigai ieri din toti rarunchii?

Daaaa...am pus si pozica pe forum....
mai grav e ca "cineva", nu dau nume...a spus ca asa si trebuie sa fie..sa nu se revolte.
Se revolta doar cand sunt jefuite sub 80%...ajungand la 24%.
Uaoooouuuuuu..super....la faza respectiva am inchis lap-ul..m-am enervat rau.
Acum....ori" e marlaneala pe fata "..ori "e marlaneala pe fata".......
PS; treaba asta o stiu.de 1 an jumatate.....ceea ce e grav ca voi una scrieti si altul e defapt adevarul!

Mintiiiiii...la mine de ce nu se rascoala daca am moral 20%???????
Iti spun eu daca nu stii raspunsul...dar astept sa vad...

Inca astept sa vad jefuire de sate la dispozitie 20% fara sa se rascoale si care e acel adevar pe care il ascundem noi. Hai, te rog foarte mult si fara devieri de la subiect. Rabdarea mea a ajuns la capat cu tacticile tale de bagat batul prin gard.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Nu serios..Ia explica tu pe text ca eu sunt prost!@wiki
eEHqSpfssKyN5gxraapW.png

8JNeUfyKg1myj-wVLhbS.png


- - - Actualizat - - -


Hai...mai usor..nu o forta....nu vorbim de jefuiri la 20%..ci de jefuri ce duc la 20%..daca si tu esti pro..te rog pe text.convinge-ma ca asa ati spus acolo!

ti-am raspuns odata la asta,,dar cum e bine stiut tu citesti selectiv....
discutia a fost ieri pe jefuiri ce duc la 20%.nu te mai exalta..ca nu imi dai iar ban pentru bat..
stai linistita!
 

DeletedUser

Guest
Iti mai arat odata ce ai scris tu cu mana ta, poate ai uitat, si iti si traduc, am vazut ca ai nevoie :

- intrebarea mea :
Ai jefuit tu satele cand aveau dispozitia 20% si nu s-au revoltat?

- raspunsul tau :
Daaaa...am pus si pozica pe forum....
mai grav e ca "cineva", nu dau nume...a spus ca asa si trebuie sa fie..sa nu se revolte.
Se revolta doar cand sunt jefuite sub 80%...ajungand la 24%.
Uaoooouuuuuu..super....la faza respectiva am inchis lap-ul..m-am enervat rau.
Acum....ori" e marlaneala pe fata "..ori "e marlaneala pe fata".......
PS; treaba asta o stiu.de 1 an jumatate.....ceea ce e grav ca voi una scrieti si altul e defapt adevarul!
 

DeletedUser

Guest
ho..am vazut acum intrebarea...,adica "aveau dispozitia 20%"
oricum ti-am raspuns mai devreme..
NU .aveam 100% si am dat la 8 ore de am impins la 20.
asta vreaiu sa iti arat ca nici 10 % nu fac asa ceva ..motivul am sa-i las pe ei sa-l spuna!
Nicole..raspunzi sau te-a amenitat Anca sa nu spui nimic:D?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Iar eu simt nevoia sa ma repet, subiectul temei nu era asta si insist in aflarea adevarului pe care noi il ascundem. Si inca astept scuzele pentru jignirile voalate aduse mie si lui Mr Jack.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Nu serios..care sunt alea...
PAi insista..daca nicole nu imi raspunde..tu vrei sa dau e back sa iti arata firul discutie.:)
never..never..il stii foarte bine ,nu stiu daca il stii pe cel de ieri..ma rog..
In acelasi treand as putea sa astept si eu scuze pentru jigniri voalate nu crezi??
 
Ultima editare de un moderator:
Sus