Problema cu satele din mijlocul insulei

DeletedUser

Guest
Revin la ideea ca TU faci misto de mine.....
Tu vezi bine sau..????
te-am intrebat ce scrie la 20%..si imi dai link..sa inteleg ca ma crezi idiot .sau ce?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
OK, vad ca samanta de scandal e la locul ei...

"[24%-0%] Satul se va apăra, rasculandu-se impotriva voastra"
 

DeletedUser

Guest
OK, vad ca samanta de scandal e la locul ei...

"[24%-0%] Satul se va apăra, rasculandu-se impotriva voastra"
Mintiiiiii...la mine de ce nu se rascoala daca am moral 20%???????
Iti spun eu daca nu stii raspunsul...dar astept sa vad...
 

DeletedUser

Guest
Ai jefuit tu satele cand aveau dispozitia 20% si nu s-au revoltat?
 

DeletedUser

Guest
Daaaa...am pus si pozica pe forum....
mai grav e ca "cineva", nu dau nume...a spus ca asa si trebuie sa fie..sa nu se revolte.
Se revolta doar cand sunt jefuite sub 80%...ajungand la 24%.
Uaoooouuuuuu..super....la faza respectiva am inchis lap-ul..m-am enervat rau.
Acum....ori" e marlaneala pe fata "..ori "e marlaneala pe fata".......
PS; treaba asta o stiu.de 1 an jumatate.....ceea ce e grav ca voi una scrieti si altul e defapt adevarul!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Asa, si unde e minunata pozica?


PS: Va rog pe toti sa tineti cont de faptul ca intr-un an jumate s-au facut multe update-uri la versiuni de joc diferite care au schimbat intr-un fel sau altul jocul.
 

Mr Jack

Super Moderator
Mintiiiiii...la mine de ce nu se rascoala daca am moral 20%???????
Iti spun eu daca nu stii raspunsul...dar astept sa vad...

ti-am explicat de 2 ori , daca tu nu intelegi nu mai este vina noastra... conteaza cat e dispozitia cand dai jefuire, nu la cat ajunge dupa ce dai ..e chiar asa greu de inteles ? , nu de alta dar au inteles marea majoritate a jucatorilor, restul ori sunt noi ori nu i-a interesat ori pur si simplu au o problema in a citi si a intelege un text
 

DeletedUser

Guest
Asa, si unde e minunata pozica?


PS: Va rog pe toti sa tineti cont de faptul ca intr-un an jumate s-au facut multe update-uri la versiuni de joc diferite care au schimbat intr-un fel sau altul jocul.

Intreaba-l pe Jack...
Jefuirea am dat-o live...cu 1 minut inainte de postare sa se vada ca nu e fake
 

DeletedUser

Guest
Nu intreb pe nimeni, vreau poza, sa vad jefuire data satelor de tarani cu dispozitie 20% in momentul jefuirii care nu s-au revoltat, pentru ca eu asa ceva nu am vazut pana acum.
 

DeletedUser

Guest
Nu serios..Ia explica tu pe text ca eu sunt prost!@wiki
eEHqSpfssKyN5gxraapW.png

8JNeUfyKg1myj-wVLhbS.png


- - - Actualizat - - -

Nu intreb pe nimeni, vreau poza, sa vad jefuire data satelor de tarani cu dispozitie 20% in momentul jefuirii care nu s-au revoltat, pentru ca eu asa ceva nu am vazut pana acum.
Hai...mai usor..nu o forta....nu vorbim de jefuiri la 20%..ci de jefuri ce duc la 20%..daca si tu esti pro..te rog pe text.convinge-ma ca asa ati spus acolo!
 

DeletedUser

Guest
Atunci cand jefuiesti pentru 8 ore un sat care dispozitie 100% in momentul jefuirii, sansele de revolta sunt foarte mici, luata in calcul fiind dispozitia din momentul jefuirii (in cazul acesta este 100%) chiar daca dupa jefuire dispozitia ramane 20%.
Dar daca jefuiesti un sat care are dispozitie sub 80%, sansele ca satul sa se revolte cresc odata cu scaderea procentului dispozitiei, din luata in calcul fiind dispozitia din momentul jefuirii (in cazul acesta este sub 80%).
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Atunci cand jefuiesti pentru 8 ore un sat care dispozitie 100% in momentul jefuirii, sansele de revolta sunt foarte mici, luata in calcul fiind dispozitia din momentul jefuirii (in cazul acesta este 100%) chiar daca dupa jefuire dispozitia ramane 20%.
Dar daca jefuiesti un sat care are dispozitie sub 80%, sansele ca satul sa se revolte cresc odata cu scaderea procentului dispozitiei, din luata in calcul fiind dispozitia din momentul jefuirii (in cazul acesta este sub 80%).

PE TEXT AM SPUS>.nu mai face afirmatii bazate pe experienta!
wiki e facut pentru cei ce nu stiu si doresc sa invete...PE TEXT.
 

DeletedUser

Guest
Pai tu imi ceri traducerea Wiki din romana in romana, tocmai am facut asta. Ce te nemultumeste? Sau ce nu iti e clar in ce am spus eu si ce scrie pe wiki? E acelasi lucru, numai formularea e alta.

OK, lucram pe text. Sa ma scuzati cateva minute ca sa fac poza in photoshop.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
IAr revin la sentimentul ala de care spuneam....
De ce crezi tu ca multora li se intampla aceasta problema legata de sate..?
Pentru ca ce e scris acolo e o porcarie perversa si doar jucatorii ce stiu bine jocul stiu cum sta treaba!
multi nu stiu sa se logheze pe extern sau la suport si ierd sate,altii mai destupati vin si pun problema aici.DAR..le bagi link-ul ala celebru al tau..si nu inteleg nimic din ceea ce e scris acolo..ca sa nu mai spun ca cu siguranta citisera in prealabil.
Cum iti sunta tie chestia asta...?Da-ti raspunsuri bazate pe experienta....?? Pai de ce..dale pe ceea ce trebuie sa scrie si sa fie NEGRU PE ALB>
Problema a plecat de la acea vraja buclucasa ,loialitate impusa,care spune ca nu sacde moralull..bun//nu scade nu scade,,deci daca moral nu sacade implicit dupa ceva din wiki nu trebuie sa se si revolte satele.
Discutia o inchei..parerea mea vis a vis de ceea ce imi raspunzi tu e aceeasi si nu o vei schimba niciodata,pentru ca asa "trebuie " sa o faci....
 

DeletedUser

Guest
Nu-mi iese, ca n-am rabdare sa migalesc poze, am si eu treaba...

Deci... pe text

eEHqSpfssKyN5gxraapW.png


  • Cand jefuiti un sat cu valoarea dispozitiei intre 100% si 80% => Satul nu se va apara
  • Cand jefuiti un sat cu valoarea dispozitiei intre 79% si 50% => Este probabil ca satul să nu se apere, dar negotul nu este posibil
  • Cand jefuiti un sat cu valoarea dispozitiei intre 49% si 25% => Este probabil ca satul să se apere, negotul este imposibil
  • Cand jefuiti un sat cu valoarea dispozitiei intre 24% si 0% => Satul se va apăra, rasculandu-se impotriva voastra

Sper ca traducerea tabelului este destul de explicita incat sa inteleaga toata lumea.


Acum referindu-ne la Loialitatea Impusa, singurul lucru pe care acest efect il face este sa nu scada dispozitia satelor atunci cand acestea sunt jefuite, dar, daca dispozitia satelor inainte de a fi aplicat efectul Loialitate impusa este mai mica de 80%, satele se pot revolta, chiar daca efectul este activ.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Aha,asta e altceva .Altfel suna.E, acum posteaza pe wiki in acest format.Asa trebuie sa apara!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Ce am spus eu mai sus sunt deductii logice trase din explicatiile wiki despre dispozitia satelor si descrierea efectului Loialitate impusa, nimic mai mult. Nu cred ca e nevoie de editarea paginii wiki astfel incat sa arate ca plansele de la clasa pregatitoare sau 0, cum ii zice acum...

Deci sa inteleg ca acum, dupa indelungi explicatii, te-ai lamurit cum sta treaba cu dispozitia si loialitatea? Cam greu...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
crezi tu ca nu stiam cum sta cu dipozitia??????
Cu loialitatea nu...asta am discutat ieri ci jack..e alta mancare de peste!
Si nu,nu e deductie logica,am mai spus,acolo trebuie sa fie clar specificat sa inteleaga tot romanul.De aceea ,dupa cum spuneam,vin si intreaba si nu gasesc raspunsul in linkul ce il tooooot pui de ceva vreme.Vrei sa intelegi aspectul e bine,nu...atunci poti sa faci un sondaj pe jucatori si sa ii intrebi cum farmeaza!
DAca gasesti 10% acre farmeaza cu jefuire la 8 ore(din 100% fara frica),,,eu imi dau ban singur!
 

DeletedUser

Guest
Tu tii neaparat sa te certi cu echipa ca sa nu-ti iesi din mana si sa te plangi iar in patru vanturi cat esti tu de victimizat...

b5qt.jpg


Ce e neclar in poza asta? Si nu ma refer la poza ci la enuntul continut de ea. Ce e neclar aici???? Enuntul se refera strict la dispozitie, nu la ciorba de burta, carnati sau racituri, doar la dispozitie care nu scade : "timp de 6 ore dispozitia din sate nu va scadea in urma jefuirii sau solicitarii de unitati"

La acest enunt adaugand tabelul tradus de mine mai sus, se trage concluzia logica (dupa mintea mea de gospodinuta de provincie) ca, daca jefuiesti un sat cu dispozitia sub 80%, acel sat se poate revolta, dar in urma jefuirii cu efectul Loialitate impusa dispozitia nu ii scade asa cum s-ar intampla daca acel efect nu ar fi activ, conform enuntului de mai sus.
 
Sus