Premii...

  • Autor subiect DeletedUser7851
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Te pomenesti ca esti academician in sf-urile grecesti.
Iar la intrebarea 2 raspunsul era ORTIGIA, nicidecum DELOS, si nicidecum nu s-au nascut ARTEMIS si APOLO pe aceeasi insula !!!

Ce ai facut si tu ? Mie imi merge net-ul bine si in 5 secunde isi face un refresh, de unde stii tu la secunda sa prinzi cand posteaza ODM ???
Pana citesti, pana incerci sa cauti raspunsul sau sa il scri daca il stii (imposibil sa stii in fiecare zi raspunsul !!! ), te pomenesti ca tu in sub 40secunde esti gata.

Pe cine incerci sa pacalesti ?

Incepeti sa masluiti si niste amarate de concursuri pe forum, de joc nici nu mai are rost sa pomenesc.
Eu v-am lasat...
smiley_emoticons_irre.gif
 

DeletedUser14424

Guest
Te pomenesti ca esti academician in sf-urile grecesti.
Iar la intrebarea 2 raspunsul era ORTIGIA, nicidecum DELOS, si nicidecum nu s-au nascut ARTEMIS si APOLO pe aceeasi insula !!!

Ce ai facut si tu ? Mie imi merge net-ul bine si in 5 secunde isi face un refresh, de unde stii tu la secunda sa prinzi cand posteaza ODM ???
Pana citesti, pana incerci sa cauti raspunsul sau sa il scri daca il stii (imposibil sa stii in fiecare zi raspunsul !!! ), te pomenesti ca tu in sub 40secunde esti gata.

Pe cine incerci sa pacalesti ?

Incepeti sa masluiti si niste amarate de concursuri pe forum, de joc nici nu mai are rost sa pomenesc.
Eu v-am lasat...
smiley_emoticons_irre.gif

Să vă răspund la aceste întrebări....
1) căutați pe google, sau în legendele Olimpului, și veți afla unde s-au născut gemenii Artemis și Apollo.... mie mi se pare ciudat ca doi gemeni să se nască în locuri diferite.... în orice caz, dacă răspunsul ar fi fost cel indicat de dvs... cu siguranță se găsea cineva să spună, din toți cei care au răspuns.
2) în ziua II am avut un timp de peste 90 de secunde....iar în ziua I un timp de 47 de secunde. Astăzi, timpul a fost de 42 de secunde... nicidecum sub 40, nu dezinformați, vă rog.
3) Norocul și știința au fost cele care m-au ajutat să răspund, nicidecum adminii, pe care îi respect pentru această inițiativă de a câștiga monedele eroilor.
4), da este imposibil să știi răspunsul la toate, dar în 90 de secunde, am putut da un search pe google. în celelalte două zile, cunoștințele istorice m-au ajutat.
5) Discuțiile sunt mai aprinse pe lumile în care joacă alianța friends, sau familia lupilor, eu zic că e un loc unde foarte mulți acuză adminii, ați putea să o faceți acolo :))
Nu se măsluiește nimic, nu fiți frustrat pentru că ați fost înfrânt... mai sunt 2 zile de concurs.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Artemis a fost nascut pe Ortigia, pentru ca apoi sa o ajute pe mama sa sa il nasca pe Apolo pe insula Delos !
Am citit si eu legendele olimpului, inclusiv Iliada si odiseea, deci cauta novici pe care sa-i pacalesti in alta parte !

Eu nu mai zic nimic, ca apoi are ce sterge odm ...
smiley_emoticons_blush-pfeif.gif
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Si ai avut timp sa citesti o pagina de wikipedia, sa dai refresh la pagina, sa citesti ce o zis odm... in mai putin de un minut jumate... sa fiu al naibii.
smiley_emoticons_ins-auge-stechen.gif


Stii cum se zice... hai pa !
 

DeletedUser14424

Guest
Si ai avut timp sa citesti o pagina de wikipedia, sa dai refresh la pagina, sa citesti ce o zis odm... in mai putin de un minut jumate... sa fiu al naibii.
smiley_emoticons_ins-auge-stechen.gif


Stii cum se zice... hai pa !

Poți citi pe sărite.... doar ce te interesează :) nu e neapărat să citești toată pagina... 5 rânduri le citesc în mai puțin de 40 de secunde... refresh-ul maxim 15 secunde(5 secunde aș putea spune, dar....) plus căutatul 20 de secunde... și cred că mă încadrez perfect :)
 

DeletedUser7851

Guest
Ziua 4: Poseidon alege

Fratele lui Zeus, Poseidon a devenit stapanul marilor dupa ce titanii au fost invinsi de catre olimpieni. Era casatorit cu Amfitrite cu care a avut un fiu, Triton. Simbolurile cele mai cunoscute ale lui Poseidon sunt tridentul, calul, taurul si spuma marii. Conform legendei, cu ajutorul tridentului linistea marile sau starnea furtuni, scufunda insule sau facea sa izvorasca rauri. Pe joc, lui Poseidon ii sunt atribuite puteri divine. Care sunt acestea?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser14424

Guest
darul mării, furtuna pe mare, cutremurul și chemarea mării...........
 

DeletedUser11530

Guest
Darul marii, Chemarea marii, cutremur si furtuna pe mare
 

DeletedUser6507

Guest
chemarea mari,darul mari,cutremur,furtuna pe mare
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
darul mării, furtuna pe mare, cutremurul și chemarea mării...........
am urmarit si eu atent cum de raspunzi tu asa rapid.. si nu mi se parea asa ciudat atat timp cat dai refresh din 15 in 15 secunde, dar frate, cum de ai avut timp si de diacritice?
 

DeletedUser14424

Guest
mereu scriu cu diacritice... probabil de asta... în orice caz, a fost o diferență mică.
 

DeletedUser

Guest
mereu scriu cu diacritice... probabil de asta... în orice caz, a fost o diferență mică.

fie cum zici tu, inseamna ca ai ochi de soim si scrii foarte repede, dar mai probabil este ceva necurat la mijloc
smiley_emoticons_afraid.gif
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7851

Guest
Ziua 5: Hera vrea sa stie tot!

Hera era nespus de frumoasă, avea ochii mari si mâinile albe ca nufărul, cu un par bogat care ii cade în valuri de sub cunună, cu priviri în care ard ca văpaia puterea şi măreţia ei plină de seninătate. Cand o vazu Zeus se indragosti de ea si o lua de sotie.
La nunta ei cu marele Zeus, Hera stralucea plina de maretie in hainele facute de Iris. Stand alaturi de sotul ei pe tron primea cu bucurie urarile si darurile celorlati zei.
Ce dar a primit Hera, conform legendei, de la zeiata Geea?
 

DeletedUser14853

Guest
un pom ........

- - - Actualizat - - -

Un pom cu mere de aur :-?

primul raspuns stergeti-l va rog
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus