Premii...

  • Autor subiect DeletedUser7851
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser7851

Guest


Premii si premiere

De-a lungul timpului, zeii au pus la cale tot felul de concursuri. De aceasta data Atena, Artemis, Hera, Poseidon si Hades vor sa afle anumite lucruri. Ei vor pune intrebarile, dar Zeus va fi cel care va imparti premiile castigatorilor.


Este un concurs instant care se va desfasura timp de 5 zile. Intre orele 19 si 21 un moderator va posta o intrebare la care trebuie sa raspundeti cat mai repede.


Premiile se vor acorda zilnic astfel:

Primul raspuns corect, complet si needitat va fi premiat cu
300 monede de aur, 150 monede de razboi, 150 monede de intelepciune si 300 puncte de reputatie

Urmatoarele doua raspunsuri corecte, complete si needitate vor fi premiate cu
300 puncte de reputatie




Concursul se desfasoara in perioada 13-17 iulie.​



Pot participa la concurs jucatorii care au cont de joc/forum facut inainte de data inceperii concursului.
Vor fi descalificati castigatorii care nu respecta regulamentul jocului si cel al forumului, premiul atribuindu-se urmatorului concurent care a dat un raspuns corect, complet si needitat. In cazul in care nici un concurent nu da un raspuns corect, complet si needitat, moderatorul poate declara sau nu castigator al rundei jucatorul care are cel mai se apropie cel mai mult de raspunsul corect.
Anuntarea castigatorilor si modalitatea de ridicare a premiilor se va face dupa terminarea concursului.


Total premii: 1500 monede de aur, 750 monede de razboi, 750 monede de intelepciune.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7851

Guest
Ziua 1: Curiozitatea Atenei


Atunci cand s-a hotarat impartirea unor regiuni din Grecia, Poseidon si Atena si-au disputat suprematia pentru Attica. Consiliul zeilor a făgăduit să dea aceasta provincie celui care va dărui bunul cel mai de preţ. Legenda spune ca Poseidon a daruit calul pentru vitejii luptatori ai cetatii, iar Athena măslinul pentru a asigura prosperitatea locuitorilor. Atena a castigat întrecerea şi a devenit patroana cetăţii Athenae, care-i poartă de atunci numele.
Cum se numea primul rege al cetatii Athenae?
 

DeletedUser7851

Guest
Castigatorul primei zile de concurs este
The Forbidden


Va astept maine intre orele 19 si 21
 

DeletedUser7851

Guest
Ziua 2: Artemis intreaba. Stiti sa-i raspundeti?

Leto, mama gemenilor Apollo si Artemis, era fiica titanului Coeus şi a titanidei Phoebe. A fost iubita lui Zeus. Acest lucru a starnit gelozia Herei care, dorind sa-i intarzie nasterea, nu i-a permis fiicei sale, Ilithyia, care alina durerile facerii, să o ajute. Leto a ratacit mult timp prin lume in cautarea unui loc in care sa nasca. Singurul loc care i-a oferit ospitatalitate a fost o insula. Aceasta insula a aparut

Cum se numeste insula unde s-au nascut gemenii Artemis si Apollo?
 

DeletedUser7851

Guest
Ziua 3: Hades
Ca fiu al lui Cronos si al Rheei, la impartirea universului, lui Zeus i-a revenit Cerul, lui Poseidon - Marea, iar lui Hades - lumea subpământeană. El nu ingaduia nimanui, odata ajuns in imparatia umbrelor, sa se mai intoarca la lumina. Era ajutat de o creatura care permitea doar sufletelor morților să intre, dar mai ales veghea ca nimeni să nu mai iasă, împiedicându-le întoarcerea în lumea celor vii.

Despre cine este vorba?
 

DeletedUser

Guest
Cum se poate in 42 secunde sa si raspunda la intrebare ? Eu de abia resusesc sa ii dau un refresh la pagina + sa citesc... ceva e putred...
smiley_emoticons_thumbs-down_new.gif
 

DeletedUser14136

Guest
da cam ciudata treaba asta :))) eu dadeam refresh la foc automat si tot mi-a luat un minut. si scriu si repede :))
 

DeletedUser14424

Guest
Exact așa am făcut și eu. Nu merit să fiu suspectat fără probe. Ați plecat de la forumul lumii Athens și veniți aici? Vă rog, nu cred că are sens să continuăm. A fost pur și simplu noroc și știință.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus