Piece of Heaven@New Liferii VS. I.A.D.isti 1,2,3,4,5,6 .......99

  • Autor subiect DeletedUser8998
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser2039

Guest
mesaj catre cei care cred ca il pot cuceri pe aerbotcik:

, chiar si dupa, garantii nu s ca ma veti cuceri vreodata...
eu vin cu o propunere, ca sa fie ordine si sa nu sariti unul peste altul, face ti un rand si asteptativa randul

..cat pe ce sa uit, plec in vacanta, sper ca cand ma reintorc sa fiti mai puternici si mai curajosi.....bafta

asa ne tratai pe My,si aici esti Maica Tereza a fairplay-ului ??

Editat de moderator odmm
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
nu prea vad legatura dintre mesajele mele trimise unor ca tine si ceea ce dezbatem noi aici...sau poate problema e ca nu ti a ajuns laptica si pentru tine? :))))...ai fost mic si ai stat sub masa de aia si esti flamand...daca o sa fii mai curajos si mai insistent poate va cadea un os si in cusca ta.
 

DeletedUser

Guest
@aerbotcik eu zic sa te duci sa iti faci un control ....ai sigur nevoie..esti grav mintal avariat mai baiete...foarte grav ma mir cum de te lasa astia sa mergi pe strada....
 

DeletedUser6817

Guest
Trebuie neaparat sa ii dam un cap unui jucator, sau mai concret, unei persoane doar pentru faptul ca este intr-o tabara virtuala "opusa" si are o gandire diferita? Va reaminesc ca nu mai suntem pe timpul comunismului, avem dreptul la libera exprimare. Dar ce pot zice, comunismul a cazut, dar spiritul a ramas. O persoana nu este o oaie sa taca si sa inghita, ci mai degraba cand banuieste si simte ceva, sa dea din gura si sa isi arate drepturile. Am jucat pe en. , fr. si acum si pe us. cu fosti adversari de pe alte lumi si pot zice ca ne intelegem destul de bine.

Si sa inchei cu un ultim citat a lui Voltaire:
"Părerea ta este exact contrariul părerii mele, dar mă voi lupta toată viaţa ca tu să ai dreptul să ţi-o spui."
 

DeletedUser

Guest
Frumos !Dar oare cati pot pune in aplicare ceea ce ai spus¿?
E doar un joc ,ce sa mai vorbim de viata reala:(

- - - Updated - - -

Te rog ori sa explici clar si argumentat la ce fel de nereguli si ce fel de coruptie te-ai referit. Si cand zic clar si argumentat, ma refer la fapte si dovezi.
In caz contrat astept scuzele tale.
Sant partial dar si curios din fire:)
Moralul asta ti se pare corect?si daca da explicami si mie formula voastra de calcul ca cu ce se spune la wiki nu iasa nici cum:)
11.Baaj Temple
Tidus
A Little Piece of Heaven

WTF06
GIGYCorleone.
I.A.D
Moral: 100 %
Noroc: 14 %


57clasament Tidus 305746puncte A Little Piece of Heaven orase29 10543

475clasament GIGYCorleone. 72412puncte I.A.D orase8 9052

acum intrebarea mea este ce e cu moralu ala la 100%?
 

DeletedUser

Guest
Sant partial dar si curios din fire:)
Moralul asta ti se pare corect?si daca da explicami si mie formula voastra de calcul ca cu ce se spune la wiki nu iasa nici cum:)

Aceasta este definitia si formula de calcul a moralului.

Moralul
Moralul este folosit pentru a reduce în luptă diferenţele mari între jucători puternici şi cei slabi. Se foloseşte următoarea formulă:


[(def_points / att_points) * 3 + 0.3] * 100

Unde:

def_points: Punctele aparatorului (din clasamentul normal)

att_points: Punctele atacatorului (din clasamentul normal).

Daca rezultatul e mai mare de 100 atunci acesta va fi 100%.

Si, aplicand formula avem urmatoarele:


[(72.412 : 305.746) x 3 + 0.3] x 100 = 101.0511339, ceea ce, conform definitiei, inseamna ca moralul este 100%.
 

DeletedUser

Guest
[(73068:349651)*3+0,3]*100


sunt punctele generale ale jucatorului nu punctele de batalie(atac/def)


P.S. datele folosite de mine sunt luate din clasament acum 5 min.....cu fiecare oras cucerit sau pierdut moralul creste sau scade
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
http://ro.grepostats.com/world/ro16/rankings/playerkills?search=GIGYCorleone
Aparator:13634 Pt.
http://http://ro.grepostats.com/world/ro16/rankings/playerkills?search=Tidus
Atacator:129627 Pt.
Moral de 100% spui ?
[(13634:129627)x3+0,3]x100 = 61,536581....
Am facut bine ?

Nu, din moment ce in definitie scrie clar "punctele din clasamentul general" nu din clasamentul punctelor de batalie.


73068 : 349651 = 0.208974091

0.208974091 x 3 = 0.626922274

0.626922274 + 0,3 = 0.926922274

0.926922274 x 100 = 92.69222739

Moralul a scazut acum, luand in considerare faptul ca atacatorul a mai cucerit orase, dar din datele pe care le-ai furnizat tu mai devreme, reisea un moral de 100%. Uite aici calculul detaliat.

72412 : 305746 = 0.236837113

0.236837113 x 3 = 0.710511339

0.710511339 +0,3 = 1.010511339

1.010511339 x 100 = 101.0511339
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
deci, de cateva ori am scris despre nereguli si coruptie echipei de suport, nu am primit nici un raspuns, cum ca ar fi sau nu coruptie si nereguli....i am zis lui Tania care a promis ca i va scri lui Stil despre observatiile mele...nu am primit nici un raspuns si nu am vazut nici o schimbare....nu stiu din ce motive am fost bagat putin in tema si mi s a cerut un interviu, l am dat si am stipulat acolo cate ceva despre ceea ce stiu...unde i interviul?...l ati vazut voi cumva?...i l am aratat lui Tania si era si ea curioasa sa vada daca o sa fie postat interviul...a si cerut de cateva ori (dupa cum spune ea) sa fie postat, dar, nimic.. de ce?
ma intreb eu si va rog sa va intrebati si voi, oare nu se discuta intr o echipa de administrare problemele si observatiile care apar?...de ce dupa aproape un an norbit ma intreaba pe mine despre fapte si dovezi...pai nu e lucrul lui sa tina situatia sub control?
uitati si cateva raspunsuri care apar fara ca sa vreau eu:
1. e shema lor de coruptie in care sunt implicati toti (cu activi si pasivi), de aia ne prosteste norbit stergand de fiecare data mesajele, ca acum sa ma intrebe de dovezi...ma simt de parca am venit la el acasa si cer sa mi dea frigiderul lui fiindca eu de asta nu am
2. sau sunt incapabili sa monitorizeze activitatea fiecarui admin sau moderator in parte, fie ca e vorba despre forum extern sau joc.
3....am ajuns pana aici si m am si plictisit de prostiile astea...oricum ei sunt corecti in toate ca sunt cei mai smecheri, au toate parghiile in mana pentru a face ce vor....eu nu mai intru pe extern.....auzi norbit, o sa merg si o sa mi cumpar frigider ca al tau ca sa nu mai cer de la tine

Am refuzat postarea interviului tau deoarece contul ti-a fost blocat permanent la scurt timp dupa ce acel interviu ti-a fost luat. Blocarea a survenit chiar in urma ultimelei tale "sesizari". Imi pare rau dar noi raspunsuri la insulte si injuraturi nu avem de ce acorda.

Faptul ca am refuzat sau sters alte impresii pline de teorii ale conspiratiei nu e o dovada ca asa ceva se intampla. E o dovada ca nici de data aceea nu ai prezentat nimic concret. Ca sa fie lucrurile clare, atat eu cat si Stil verificam ce se intampla in aceasta echipa si nu avem momentan de ce ne indoi de integritatea vreo unui membru. Daca ai ceva sa spui la adresa oricui, argumentat, ne poti contacta pe sistemul de suport sau pe mail. In ultima instanta, poti scrie chiar si pe forum. Dar sa fie concret.

Orice alt post in care iti prezinti pareri conspiratorii ca fiind fapte si care includ aceasta echipa, va fi sters.

O zi buna.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Cele cateva pagini de discutii au fost sterse, subiectele principale din ele fiind "echipa de administrare" sau "atacarea celui ce-a scris inaintea mea".

@kgula: Ai sistemul de suport in care te poti plange de pedeapsa primita.

@ovidiu: Echipa de administrare e compusa din jucatori ce doresc sa-si dedice timpul pentru a sprijinii aceasta comunitate. Acest lucru e intentionat si nu va fi schimbat, in cadrul recrutarilor contand chiar activitatea in joc.

@toti: Daca va aflati in situatia in care un coleg e blocat, degeaba veniti la noi. Va rog educati-va colegii asupra respectarii unui regulament de joc si a unor reguli de fair-play.


Distractie placuta in continuare!
 

DeletedUser7418

Guest
Cele cateva pagini de discutii au fost sterse, subiectele principale din ele fiind "echipa de administrare" sau "atacarea celui ce-a scris inaintea mea".

@kgula: Ai sistemul de suport in care te poti plange de pedeapsa primita.

@ovidiu: Echipa de administrare e compusa din jucatori ce doresc sa-si dedice timpul pentru a sprijinii aceasta comunitate. Acest lucru e intentionat si nu va fi schimbat, in cadrul recrutarilor contand chiar activitatea in joc.

@toti: Daca va aflati in situatia in care un coleg e blocat, degeaba veniti la noi. Va rog educati-va colegii asupra respectarii unui regulament de joc si a unor reguli de fair-play.


Distractie placuta in continuare!


ok am incalcat putin regulile ..... ai sters si intrebarea mea e de ce nu ai lasat sa le vada cine vrea k, sunt gresite argumentele sau nu sa decida fiecare cum vrea......

printre randurile alea era ceva de genul "pe ei cine ii controleaza" si dak esti u acela cum ne poti demonstra k nu incalca regulile ?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
@ovidiu: Echipa de administrare e compusa din jucatori ce doresc sa-si dedice timpul pentru a sprijinii aceasta comunitate. Acest lucru e intentionat si nu va fi schimbat, in cadrul recrutarilor contand chiar activitatea in joc.

Am inteles acest aspect intr-un final. De aici a plecat din pacate polemica asta. Multumesc pentru lamuriri si scuzele de rigoare fiecaruia pentru vorbele nepotrivite.
 

DeletedUser

Guest
@kagula:

Eu si Stil (acesta din urma fiind factorul deciziv). Tine de responsabilitatea noastra sa incercam oferirea unor servicii cat mai agreabile acestei comunitati, iar asta nu se poate face decat asigurandu-ne ca cei mai apropiati dintre memrbii comunitatii (adica chiar membrii echipei de moderare/administrare) sunt atat exemple de urmat. Deciziile lor afecteaza intreaga comunitate, astfel, corectitudinea e un factor extrem de important si atent supravegheat.

Alta demonstratie nu am cum sa va aduc.

Insa, sa te intreb eu acum ceva: Dintre noi doi, tu esti cel ce ai incalcat regulamentul in cateva ocazii, eu sunt cel ce are la indemana atat informatii cat si o istorie in a mentine si ajuta aceasta comunitate. De ce anume ar trebui sa te creada pe tine lumea, in locul meu?
In fond, daca ar fi adevarate toate teoriile conspirationale, eu as avea mai multe de pierdut decat tine.
 

DeletedUser7418

Guest
Mai pe scurt nu ne poti dovedi nimica doar k lumea ar trebui sa te creada pe tine k eu am incalcat regulile, da am si recunoscut dar se pare k nu poti sa ne aduci nici makr u o dovada k este opusul.....in cazul asta de ce crezi k vin atatea acuze asupra "protejatilor tai" si de fiecare data cand se ajunge la acuze se cer dovezi pe care jucatori de rand nu le pot detine

k sa dati un exemplu bun datine noua o dovada k gresim si k ii acuzam inutil, doar din invidie k sunt mai buni si eu imi dau cuvantul k umplu 2 pagini de scuze
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Pai, uite, daca ei gresesc, tu de ce esti banat? Exemplu ca membrii echipei isi fac treaba :)

Daca te verificau si te lasau in pace, puteam spune ca ai dreptate..
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7418

Guest
gata hai sa nu lungim discutia ei mau verificat pe mine pe ei cine ii poate verifica sau demonstra k nu fac la fel k mine la asta vroiam sa ajung dar am inteles k nu are rost

iti multumesc pt raspunsuri o seara placuta

ne fiind satisfacut in totalitate imi cer doar o jumatate de scuza la toti care am adus acuze si nu am cum sa le demonstrez
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus