Piece of Heaven@New Liferii VS. I.A.D.isti 1,2,3,4,5,6 .......99

  • Autor subiect DeletedUser8998
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser7418

Guest
da cine a zis k a murit seadog ?:| si cine e seadog defapt?
 

DeletedUser7418

Guest
11.Baaj Temple
Tidus
A Little Piece of Heaven

WTF06
GIGYCorleone.
I.A.D
Moral: 100 %
Noroc: 14 %


57clasament Tidus 305746puncte A Little Piece of Heaven orase29 10543

475clasament GIGYCorleone. 72412puncte I.A.D orase8 9052

acum intrebarea mea este ce e cu moralu ala la 100%?
 

DeletedUser

Guest
pai cat ai vrea sa aibe..sau nu stii formula de calcul al moralului?
 

DeletedUser

Guest
"nu zi hop pana nu ai sarit"...aveti ca exemplu lumea My, unde la fel ca si aici multi erau tari si mari, piratii lumii My se credeau mari si pufosii fiind putini se credeau tari....stiti rezultatul?
cat despre moderatori si admini ca joaca, nu mai spun nimic, daca pana si Tania a inceput sa uite ca a stiut despre neregulile si coruptia din echipa de administrare legata de lumea My si a inchis gura fiindca asa i s a spus daca vrea sa fie si ea in tema....acum a dat o la intors de parca a cazut din pod si nu intelege cum de e posibil sa i banuiesti de asa ceva....pacat ca nu mai sunt inafara de mine curajosi care sa fie cinstiti si directi chiar daca risca sa fie banati sau pupati in cur.

mii intr un cot daca voi fi banat...auzi norbiyt, mii intr un cot daca ma banezi sau imi stergi mesajul...
asta faci tot timpul cand nu as scri eu...nu ai venit niciodata cu argumente contra argumentelor mele....toti sunteti niste pupincuristi si va ascundeti dupa masca inteligentei
 

DeletedUser

Guest
pai cat ai vrea sa aibe..sau nu stii formula de calcul al moralului?
Poate o demostrare a formulei tale de calcul ,negru pe alb cum e vorba... ar deslusi misterulB-)



- - - Updated - - -

http://wiki.en.grepolis.com/wiki/Morale
http://userscripts.org/scripts/show/91041

- - - Updated - - -

Moralul este o trăsătură care compensează dezavantajul mare un jucător mic se confruntă atunci când a fost atacat de un jucător mai mare, sau cand un jucator mai mic atacă un jucător mai mare. Aceasta este o setare care este activată pentru 3 din fiecare 4 lumi.
Ce este Moralul?

Când un jucător atacă un altul, o cifră Moralul este calculat folosind următoarea formulă:

[(Puncte Aparator / Puncte atacator) * 3 0.3] * 100

Dacă această cifră este mai mare de 100, moralul va fi de 100%, și va trebui, prin urmare, nici un efect pe o luptă. Numai în cazul în total de punctul de atacatori este de 4 ori sau mai mare decât cea a apărătorilor va intra în vigoare moralul. Cea mai mică cifră a moralului posibilă este de 30. În ciuda faptului că discutabil, moralul scade avantajul unui atacator mare jucator mai mic


- - - Updated - - -

Cei curiosi faceti un calcul :D
http://ro.grepostats.com/world/ro16/rankings/playerkills?search=GIGYCorleone
http://ro.grepostats.com/world/ro16/rankings/playerkills?search=Tidus
 

DeletedUser5815

Guest
"nu zi hop pana nu ai sarit"...aveti ca exemplu lumea My, unde la fel ca si aici multi erau tari si mari, piratii lumii My se credeau mari si pufosii fiind putini se credeau tari....stiti rezultatul?
cat despre moderatori si admini ca joaca, nu mai spun nimic, daca pana si Tania a inceput sa uite ca a stiut despre neregulile si coruptia din echipa de administrare legata de lumea My si a inchis gura fiindca asa i s a spus daca vrea sa fie si ea in tema....acum a dat o la intors de parca a cazut din pod si nu intelege cum de e posibil sa i banuiesti de asa ceva....pacat ca nu mai sunt inafara de mine curajosi care sa fie cinstiti si directi chiar daca risca sa fie banati sau pupati in cur.

mii intr un cot daca voi fi banat...auzi norbiyt, mii intr un cot daca ma banezi sau imi stergi mesajul...
asta faci tot timpul cand nu as scri eu...nu ai venit niciodata cu argumente contra argumentelor mele....toti sunteti niste pupincuristi si va ascundeti dupa masca inteligentei


multumesc pentru "votul de (ne)incredere"!
chiar nu ma asteptam din partea ta .... dar in fine, nu ma asteptam la multe in jocul asta, si totusi le-am incasat... insa, orice sut in dos, un salt inainte si inca un strat pe obraz
in ritmul asta poate o sa ajung mult mai curand in faza in care n-o sa ma mai afecteze nimic, nici macar din partea celor de la care am pretentii

joaca placuta!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
multumesc pentru "votul de (ne)incredere"!
chiar nu ma asteptam din partea ta .... dar in fine, nu ma asteptam la multe in jocul asta, si totusi le-am incasat... insa, orice sut in dos, un salt inainte si inca un strat pe obraz
in ritmul asta poate o sa ajung mult mai curand in faza in care n-o sa ma mai afecteze nimic, nici macar din partea celor de la care am pretentii

joaca placuta, Silviu!



Cine e Silviu?
 

DeletedUser

Guest
cica nu se astepta de la cel cu i nici nu i mai tine minte numele....mda...e grea viata de roman
 

DeletedUser5815

Guest
scuze, pana la urma e mai sigur sa incerci sa retii doar nick-urile... in fine
 

DeletedUser

Guest
pai daca nu postam aici cred ca nici nick ul nu l mai tineai minte
 

DeletedUser

Guest
[...] daca pana si Tania a inceput sa uite ca a stiut despre neregulile si coruptia din echipa de administrare legata de lumea My si a inchis gura fiindca asa i s a spus daca vrea sa fie si ea in tema....acum a dat o la intors de parca a cazut din pod si nu intelege cum de e posibil sa i banuiesti de asa ceva....pacat ca nu mai sunt inafara de mine curajosi care sa fie cinstiti si directi chiar daca risca sa fie banati sau pupati in cur. [..]

Te rog ori sa explici clar si argumentat la ce fel de nereguli si ce fel de coruptie te-ai referit. Si cand zic clar si argumentat, ma refer la fapte si dovezi.
In caz contrat astept scuzele tale.
 

DeletedUser7418

Guest
aici ai ziso si u pai de unde sa avem noi astea care nu contam nimic aici dovezi concrete :)) asta a fost buna scurt si la subiect nimeni nu mai poate sa zica nimik :)
 

DeletedUser

Guest
pai daca nu aveti asa ceva dece mai deschideti gura?...sau o faceti ca sa fie acolo, plus sa dea bine la imaginea voastra de 2 lei.....ca nu stiti altceva decat sa acuzati oameni ...
 

DeletedUser

Guest
deci, de cateva ori am scris despre nereguli si coruptie echipei de suport, nu am primit nici un raspuns, cum ca ar fi sau nu coruptie si nereguli....i am zis lui Tania care a promis ca i va scri lui Stil despre observatiile mele...nu am primit nici un raspuns si nu am vazut nici o schimbare....nu stiu din ce motive am fost bagat putin in tema si mi s a cerut un interviu, l am dat si am stipulat acolo cate ceva despre ceea ce stiu...unde i interviul?...l ati vazut voi cumva?...i l am aratat lui Tania si era si ea curioasa sa vada daca o sa fie postat interviul...a si cerut de cateva ori (dupa cum spune ea) sa fie postat, dar, nimic.. de ce?
ma intreb eu si va rog sa va intrebati si voi, oare nu se discuta intr o echipa de administrare problemele si observatiile care apar?...de ce dupa aproape un an norbit ma intreaba pe mine despre fapte si dovezi...pai nu e lucrul lui sa tina situatia sub control?
uitati si cateva raspunsuri care apar fara ca sa vreau eu:
1. e shema lor de coruptie in care sunt implicati toti (cu activi si pasivi), de aia ne prosteste norbit stergand de fiecare data mesajele, ca acum sa ma intrebe de dovezi...ma simt de parca am venit la el acasa si cer sa mi dea frigiderul lui fiindca eu de asta nu am
2. sau sunt incapabili sa monitorizeze activitatea fiecarui admin sau moderator in parte, fie ca e vorba despre forum extern sau joc.
3....am ajuns pana aici si m am si plictisit de prostiile astea...oricum ei sunt corecti in toate ca sunt cei mai smecheri, au toate parghiile in mana pentru a face ce vor....eu nu mai intru pe extern.....auzi norbit, o sa merg si o sa mi cumpar frigider ca al tau ca sa nu mai cer de la tine

- - - Updated - - -

pai daca nu aveti asa ceva dece mai deschideti gura?...sau o faceti ca sa fie acolo, plus sa dea bine la imaginea voastra de 2 lei.....ca nu stiti altceva decat sa acuzati oameni ...

tu intrebi si tot tu raspunzi....ti ai aratat si tu valoarea
 

DeletedUser5905

Guest
Uneori putem fi atat de handicapati din punct de vedere emotional incat sa ne imaginam pur si simplu ca am ajuns la o perfectiune devastatoare . Ei bine eu cred ca suntetem atat de slabi si lamentabili, suntetm atat de banuitori , incat ii ranim pe cei din jurul nostru neacordandu-le acel strop de rabdare si inteleptciune a intelectului, suntetm atat de salbatici si da, reactionam cu mult sub nivelul celui mai salbatic animal.
Propun ca din cand in cand sa lasam o usa deschisa pe care la un moment dat sa intram eliberati si impacati cu noi insine,si sa tratam grepolisul exact ca pe un joc,iar pe ceilalti jucatori (inamici),cu mai multa incredere.
Ce ziceti,se poate?
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus