Pe harta, la razboi

DeletedUser

Guest
Desigur, sunt un tip ce-si acorda din timpul sau pentru voi. Nu ma respectati, nu va respect. (punct).

Ati avut obrazul sa va interesati daca aveti dreptate (ca aveati si cum)? Ati citit partea in care v-am spus ca ati fost mititi si ca s-a verificat? La ambele raspunsul e nu.

Dar sa defaimati stiti. Perfect. Nu aveti din partea mea respectul pe care-l doriti.
 

DeletedUser

Guest
Saca, apreciez faptul ca mai stai si tu, in persoana, la calculator ;) Apreciez atat de tare incat nici postarea nu ti-o sters... Insa-ti astept de mult si caracterul...

P.S. O sa mut discutiile acestea in plus in cursul zilei de astazi intr-o tema nou din arhiva.. Nu dispar, insa deja sunt cateva pagini in plus fata de scopul temei.
 

DeletedUser

Guest
Saca, apreciez faptul ca mai stai si tu, in persoana, la calculator ;) Apreciez atat de tare incat nici postarea nu ti-o sters... Insa-ti astept de mult si caracterul...

P.S. O sa mut discutiile acestea in plus in cursul zilei de astazi intr-o tema nou din arhiva.. Nu dispar, insa deja sunt cateva pagini in plus fata de scopul temei.
Chiar tin sa-ti Multumesc ca nu-mi stergi postarea, si sper sa nu o stearga nimeni in locul tau.

PS: si nu sunt ironic.
multumesc.gif
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5815

Guest
Buna ziua!

pentru ca vad cum se prelungeste la infinit o controversa de acum 2 luni si pentru ca se pare ca va invartiti intr-o bucla temporala de atunci, ma vad nevoita sa revin cu cateva precizari, dat fiind faptul ca persoana mea e scoasa periodic la lectie in topicul asta:
1. Imi cer scuze staff-ului ca i-am atras intr-o polemica ce chiar nu-si are rostul, din pricina parerilor mele personale ca JUCATOR!

2. in pofida a ceea ce scrie in dreptul meu, NU sunt administrator si NU sunt moderator ca sa intre in fisa postului meu parerile neutre, tonul conciliant si aplanarea conflictelor.... singurele mele obligatii sunt de ordin grafic, la cererea echipei grepolis.ro si eventual sa raspund - in limita cunostintelor si experientei acumulate - unor intrebari legate de joc pe diferite probleme care pot aparea pe parcurs
In rest, sunt DOAR JUCATOR, cu aceleasi drepturi si obligatii ca oricare dintre voi... am voie sa-mi expun pareri personale vizavi de joc, pe care nu mi le schimb "la cerere" ... ca aleg sau nu sa intervin intr-o discutie, tine strict de liberul meu arbitru la un moment dat si de consideratia personala asupra unui subiect sau altul...

3. v-as ruga sa incercati sa nu-mi mai luati opiniile de genul asta ca avand caracter oficial, pentru ca nu-s purtatorul de cuvant al echipei ... pe viitor incerc cat pot de mult sa evit astfel de conflicte datorate pozitiei ingrate in care ma aflu, de a nu fi nici cal nici magar :D - lucru pe care l-am ales in cunostinta de cauza, refuzand sa intru in vreuna din catogorii, tocmai pentru ca doresc sa-mi pastrez independenta de opinie ca JUCATOR...

in rest, imi cer scuze daca v-ati simtit jigniti in vreun fel, dar asa cum gandeam acum 2 luni in privinta minunilor, la fel am gandit la cele 3 randuri de minuni la care am participat pana acum, la fel gandesc si azi la cel la care particip si la fel voi gandi si la urmatorul pe care probabil il voi prinde pe jocul asta...
o zi minunata!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser1073

Guest
Merci Tania pentru raspuns si clarificari care nu clarifica nimic. Dar macar ai raspuns si asta e ok la cat gunoi s-a acumulat pe grepo.ro. Nu inteleg relatia ta cu Inno insa e clar ca acel raspuns nu era dat din postura de jucator. Insa e tipic romanesc pentru "nea asta cu rosu sub nume" sa faca pe interesantul din postura de admin. Asculta MAH. poate la tine in mahala asa se vorbeste, insa cand te adresezi mie revizuieste-ti exprimarea si incearca sa te rezumi la a-mi da explicatii si raspunsuri in mod elegant, ca acesta este scopul tau pe forum! nu sa faci pe interesantul si ironicul cu mine sau cu altii.
 

DeletedUser

Guest
Baietii si fetele din Legio... voi realizati ce faceti voi aici,pe bune acum,realizati?! Sunteti plini de invidie si frustrare, va luati de oricine va pica in cale...de ce?! Am inteles ca aveti ceva cu noi, cei din W.O.G. desi nu ati mai avea ce...dar cu staf-ul grepolis ce tot aveti?! Invatati sa apreciati putin munca altora, munca care vine si in folosul vostru, nu doar aruncati cuvinte si jigniri la orice postare... ce dumnezeu nu pricepeti, sau de ce tot bateti pasul pe loc? Minunile au fost terminate, lumea a fost castigata, multi jucatori s-au retras dupa indeplinirea scopului... au ramas doar cei ce vor sa isi umple timpul pana la o urmatoare lume cu sistem vechi... noi nu mai avem nimic de demonstrat... personal eu joc doar din inertie pe xi,si sunt multi asemenea mie... cu cat acceptati mai repede ideea infrangerii ,cu atat mai bine... puteti sa bateti campii cat vreti, asta e adevarul si punct...lumea e terminata, ce mai e de facut de acum e doar distractie....dar ceea ce faceti voi e invidie, frustrare si exces de zel dus la extrem...va spun sincer, daca as fi moderator sau admin, v-as verifica la sange si v-as da banari pe banda rulanta pe cei care v-as prinde cu ilegalitati...pentru acuzele si limbajul de pe forum, pur si simplu nu m-as mai chinui sa va dau explicatii...bilete in vacanta tata... aveti noroc de niste oameni care incearca sa fie cat mai calmi si calculati desi voi ii luati la bani marunti... este pur si simplu fenomenal tupeul vostru... pe serverele internationale erati banati de mult daca procedati in asemenea maniera... am 3 ani de grepolis, dar inca asa ceva nu am vazut... get an real life guys...
 

DeletedUser

Guest
Baietii si fetele din Legio... voi realizati ce faceti voi aici,pe bune acum,realizati?! Sunteti plini de invidie si frustrare, va luati de oricine va pica in cale...de ce?! Am inteles ca aveti ceva cu noi, cei din W.O.G. desi nu ati mai avea ce...dar cu staf-ul grepolis ce tot aveti?! Invatati sa apreciati putin munca altora, munca care vine si in folosul vostru, nu doar aruncati cuvinte si jigniri la orice postare... ce dumnezeu nu pricepeti, sau de ce tot bateti pasul pe loc? Minunile au fost terminate, lumea a fost castigata, multi jucatori s-au retras dupa indeplinirea scopului... au ramas doar cei ce vor sa isi umple timpul pana la o urmatoare lume cu sistem vechi... noi nu mai avem nimic de demonstrat... personal eu joc doar din inertie pe xi,si sunt multi asemenea mie... cu cat acceptati mai repede ideea infrangerii ,cu atat mai bine... puteti sa bateti campii cat vreti, asta e adevarul si punct...lumea e terminata, ce mai e de facut de acum e doar distractie....dar ceea ce faceti voi e invidie, frustrare si exces de zel dus la extrem...va spun sincer, daca as fi moderator sau admin, v-as verifica la sange si v-as da banari pe banda rulanta pe cei care v-as prinde cu ilegalitati...pentru acuzele si limbajul de pe forum, pur si simplu nu m-as mai chinui sa va dau explicatii...bilete in vacanta tata... aveti noroc de niste oameni care incearca sa fie cat mai calmi si calculati desi voi ii luati la bani marunti... este pur si simplu fenomenal tupeul vostru... pe serverele internationale erati banati de mult daca procedati in asemenea maniera... am 3 ani de grepolis, dar inca asa ceva nu am vazut... get an real life guys...
Bugsy tata...cred ca stii vorba aia romaneasca...ca hotul neprins e om cinstit , si tupeul cel mare la-ti avut voi prostind atata lume . Parca acum vre-o luna , doua , va bateati cu pumnul in piept ca o sa ne scoateti de pe harta lumii Xi !!!...vad ca se intampla invers , si e normal sa o dati la intors !!!
 

DeletedUser8418

Guest
Bugsy tata...cred ca stii vorba aia romaneasca...ca hotul neprins e om cinstit , si tupeul cel mare la-ti avut voi prostind atata lume . Parca acum vre-o luna , doua , va bateati cu pumnul in piept ca o sa ne scoateti de pe harta lumii Xi !!!...vad ca se intampla invers , si e normal sa o dati la intors !!!

web ce nu intelegi? noi am invins lumea xi,acuma ca sa cam deschilibrat alianta si ati sarit voi repede pe minuni,dar noi am invins primii si poate voi veti invinge ,dar sa nu uiti ca DUPA NOI:p
 

DeletedUser

Guest
Buna ziua!

pentru ca vad cum se prelungeste la infinit o controversa de acum 2 luni si pentru ca se pare ca va invartiti intr-o bucla temporala de atunci, ma vad nevoita sa revin cu cateva precizari, dat fiind faptul ca persoana mea e scoasa periodic la lectie in topicul asta:
1. Imi cer scuze staff-ului ca i-am atras intr-o polemica ce chiar nu-si are rostul, din pricina parerilor mele personale ca JUCATOR!

2. in pofida a ceea ce scrie in dreptul meu, NU sunt administrator si NU sunt moderator ca sa intre in fisa postului meu parerile neutre, tonul conciliant si aplanarea conflictelor.... singurele mele obligatii sunt de ordin grafic, la cererea echipei grepolis.ro si eventual sa raspund - in limita cunostintelor si experientei acumulate - unor intrebari legate de joc pe diferite probleme care pot aparea pe parcurs
In rest, sunt DOAR JUCATOR, cu aceleasi drepturi si obligatii ca oricare dintre voi... am voie sa-mi expun pareri personale vizavi de joc, pe care nu mi le schimb "la cerere" ... ca aleg sau nu sa intervin intr-o discutie, tine strict de liberul meu arbitru la un moment dat si de consideratia personala asupra unui subiect sau altul...

3. v-as ruga sa incercati sa nu-mi mai luati opiniile de genul asta ca avand caracter oficial, pentru ca nu-s purtatorul de cuvant al echipei ... pe viitor incerc cat pot de mult sa evit astfel de conflicte datorate pozitiei ingrate in care ma aflu, de a nu fi nici cal nici magar :D - lucru pe care l-am ales in cunostinta de cauza, refuzand sa intru in vreuna din catogorii, tocmai pentru ca doresc sa-mi pastrez independenta de opinie ca JUCATOR...

in rest, imi cer scuze daca v-ati simtit jigniti in vreun fel, dar asa cum gandeam acum 2 luni in privinta minunilor, la fel am gandit la cele 3 randuri de minuni la care am participat pana acum, la fel gandesc si azi la cel la care particip si la fel voi gandi si la urmatorul pe care probabil il voi prinde pe jocul asta...
o zi minunata!

iesitul periodic la lectie e un lucru pozitiv , ne mareste sansele sa devenim premianti
nu imi place sa ma invart in loc , de altfel daca verifici forumul vei observa ca pererile noastre ( ma refer la mine si la tine ) referitoare la minuni se aseamana destul de mult , si chiar daca erau diferite fiecare are dreptul sa-si sustina parerea , tot ce am facut a fost sa-i subliniez lui norbit ce mi s-a parut cel mai esential in acel text
referitor la a face sau parte din echipa de administrare , colegul norbit vad ca spune ca ai fost pedepsita dar de o alta maniera din ce inteleg eu din textul lui dar nu asta e relevant , scrie in dreptul administrator pt ca indiferent c-o recunosti sau nu faci parte din echipa , chiar daca te ocupi doar de partea grafica si raspunzi la unele intrebari in masura cunostintelor
iar alegearea in cunostinta de cauza a fost in momentul in care ai acceptat exerciti o munca voluntara in cadrul sau impreuna cu echipa de administrare , restul e pozie , faptul ca ai refuzat sau nu sa intri in categoria adminilor sau moderatorilor nu te exclude automat din echipa , scrie administrator , te ocupi de grafica si remunerata pt asta cu puncte premium tocmai pentru ca faci parte din echipa , restul e poezie
daca te uiti mai atenta corectarea cu bucla temporala a fost stearsa , insa multumirile tale au ramas , de ce oare ? s-o fi rupt buretele de sters ?
o seara placuta si sper sa nu fi suparata pe mine , mi-am spus doar parerea de jucator


@gabit
sunt situatii in care eu personal am concluzitionat ca aveti dreptate , insa daca vrei sa arati asta o poti face dupa parerea mea doar prin agumente , jignirile arata doar nepuntita de a purta un dialog mai departe
 

DeletedUser1073

Guest
cristoshelu
nu incercam sa jignesc , era modalitatea mea de a protesta la modul de adresare al lui norbit
si a taniei deopotriva. poate ei nu inteleg dar implicarea lor oficiala sau semioficiala in acest joc nu le permite polemici ,limbaj de mahala etc.
 

DeletedUser

Guest
Daca ati fi castigat-o corect si cinstit , ma aplecam in fata voastra !!! ... Asa ca ciocu' mic si veziti de ale tale...
La ce sant bune favorurile de la minuni daca "Luptatorii din Grepolis" le abandoneaza si fug cu coronita la casa de amanet ???
Ce te bagi k musca-n lapte domnule webeus ;)) , ce te interezeaza pe tn important ii k am castigat si punt .. :))

- - - Updated - - -

Domnule Suke, se pare ca v-ati luat toti dupa Preasfintita Tania, care a specificat,ca odata cu incheierea Minunilor e gata si lumea. aberatii, dupa cum s-a mai spus, cu riscul de a repeta WOG-arii au cooptat playeri cu cat mai multe orase, pentru a putea construii minunile primii, si mi se pare o mare prostie cu aceste minuni, mai ales ca cei care le termina primii, devin casigatori. Astfel grepolis se transforma in jocurile de tip FARMVILLE.
Grepolis = lupta intre jucatori, nu intre construirea minunilor, pana la urma noi ne batem cu unitati virtuale nu cu, CLADIRI, acum va ramane sa aruncati cu caramizile dupa unitatile noastre. B-)

Fara satan1st, sunteti praf, acum ramanandu-ne sa ne intreptam trupele spre Phoenix. WOG , e istorie, si daca tot ati reusit sa terminati primii minunile, macar aveti decenta de a le pastra.
pana la urma telul unui jucator in grepolis este sa casapeasca cat mai multe unitati inamice, si asta spune tot despre LEGIO DACORUM ,daca o sa va aruncati ochii in clasament la luptatori.Este adevarat ca unii au alte pareri, gen eugeniile care cred ca jocul consta in numarul oraselor.
Avem si noi minuni, dar cum voi le tineti p'ale voaste cu portile deschise, ne permitem sa le vizitam, si sa va transformam insulele respective in MUZEU :D
Draga , saca8aug , care problema k satan1st sa retras ti s-a parut k fara el nu va mai exista WOG-ul hey , bine suntem suntem inca printre voi si s-a va stam intre picioare :)) , nu vom ceda sau ase-a mi se pare luptam cu onoare :D . Suntem mandri de ceea ce am facut si mandri in continuare pana la ultimul in picioare :D .
WOG-ul , snt de acord a perdut 6 minunii dar cu ultima minune va ramane a so priviti k pe un MUZEU :)) ..
 

DeletedUser

Guest
Ce te bagi k musca-n lapte domnule webeus ;)) , ce te interezeaza pe tn important ii k am castigat si punt .. :))

- - - Updated - - -


Draga , saca8aug , care problema k satan1st sa retras ti s-a parut k fara el nu va mai exista WOG-ul hey , bine suntem suntem inca printre voi si s-a va stam intre picioare :)) , nu vom ceda sau ase-a mi se pare luptam cu onoare :D . Suntem mandri de ceea ce am facut si mandri in continuare pana la ultimul in picioare :D .
WOG-ul , snt de acord a perdut 6 minunii dar cu ultima minune va ramane a so priviti k pe un MUZEU :)) ..


abea acum v-ati dat seama ca trebuie sa le si aparati ? :-/
n-am inteles-o pe asta cu statul intre picioare dar daca voua va place si ei nu se supara nu cred ca sunt motive de ingrijorare B-)
 

DeletedUser11620

Guest
Sasuke, vezi ca ai o nava bagata prin M45
Chiar asa usor cedezi orasul ala?
 

DeletedUser

Guest
Sasuke, vezi ca ai o nava bagata prin M45
Chiar asa usor cedezi orasul ala?
Domnu bla bla si cum te mai cheama , nu am timp pentru M45 , de a intrat bn ms ii al vostru orasu , acuma puteti petrece in pace o zi buna domnu bla bla bla , :)) :D..
Oricum , sunteti o alianta unita vad continuat-ii asa ;) ..

- - - Updated - - -

daca zici tu...., se pare ca va place B-)
De unde vii draga si tu de-pe alta planeta cumva ? :))
De nu intelegi , chiar nu iti functioneaza creierul ala deloc ce masa ?
 

DeletedUser10432

Guest
web ce nu intelegi? noi am invins lumea xi,acuma ca sa cam deschilibrat alianta si ati sarit voi repede pe minuni,dar noi am invins primii si poate voi veti invinge ,dar sa nu uiti ca DUPA NOI:p
:)))) tare asta sa vb cei ce au construit alianta WOG nu cei ce sau dus cu coada intre picioare dar cum cei ce au facut alianta sunt cu capu pe umeri nu se baga in vb pe forumu extern lasa sa vb doar jucatori de mare clasa care au fugit ca fetele dupa centura dintr-o alianta in alta ca sa aibe si ei o coronita :)))))
 

DeletedUser

Guest
Drd3ad si piticule, nu uitati cine a fost tatal vostru ma baieti. Cine au fost titanii printre voi piticii?
Noi din Circus.
Ah, noptile nedormite, si capacele pe care vi le-ati luat. Ce vremuri :)
 

DeletedUser8418

Guest
Sa stii ca eu nu am avut de-a face cu Circus de cand ma stiu,si nici nu stiu cine esti
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser10432

Guest
Drd3ad si piticule, nu uitati cine a fost tatal vostru ma baieti. Cine au fost titanii printre voi piticii?
Noi din Circus.
Ah, noptile nedormite, si capacele pe care vi le-ati luat. Ce vremuri :)
tot respectu pt uni din voi sincer eu unu am pierdut 2 orase ca nu am fost on dar sincer nu imi aduc aminte ca vrun jucator din royal sa fie prins cu multi cont deci te rog cand imi mai scri numele pe aici ca ai fost "tatal meu" mai gandestete as sta sa iti enumar zeci de lucruri cum stiati ce facem noi in alianta si va aparati cu armata celor din royal dar nah... ati fost cei mai buni pacat ca va ti lasat brusc uni din voi imi aduci aminte de ce Ice ca nu mai tin mine am emoti cand vb cu oameni mari
 
Sus