pariuri de sfarsit de an

  • Autor subiect DeletedUser14188
  • Data de început

DeletedUser

Guest
nu cred ca ai inteles, dar ai o placere nebuna sa postezi pentru a avea si tu activitate

un full de usoare in 2 zile, fara premium? eu zic sa iti dai singur ban pentru prostiile astea

discutia este despre faptul ca fara gold nu poti intra in topul jucatorilor

faptul ca faci de cateva ori niste usoare mai repede nu te ajuta prea mult

Corect :)) !

Degeaba iti faci un full in 2 zile , daca cu acel full rupi aproximativ ( dau un ex ) 200 de bireme fata de alt jucator care la fel ca tine face un full tot in 2 zile , dar el cu functia premium rupe aproximativ 400..

Deci incearca sa fii pe aceeasi unda cu ce se vorbeste aici!

Este o diferenta !
 

DeletedUser14105

Guest
nu cred ca ai inteles, dar ai o placere nebuna sa postezi pentru a avea si tu activitate

Eu cred ca dumneata ai o placere nebuna sa imi comentezi mie ceva. Dar este strict problema dumneavoastra. Daca nu te-as cunoaste as zice, dar faptul ca pe lumea Psi stimabile Chevron faceai spam cu diferite afronturi asupra mea cum ca as fi Kod, ca o sa vi cu politia sau ca as fi fost acolo admin sub acoperire etc etc..., cred ca te cam exclude din peisaj din punctul meu de vedere. Ceea ce spui dumneata aici nu este deloc obiectiv, ci doar ceva personal, deci te rog sa te abtii la comentari la adresa mea. Multumesc :)
 

DeletedUser13231

Guest
Eu cred ca dumneata ai o placere nebuna sa imi comentezi mie ceva. Dar este strict problema dumneavoastra. Daca nu te-as cunoaste as zice, dar faptul ca pe lumea Psi stimabile Chevron faceai spam cu diferite afronturi asupra mea cum ca as fi Kod, ca o sa vi cu politia sau ca as fi fost acolo admin sub acoperire etc etc..., cred ca te cam exclude din peisaj din punctul meu de vedere. Ceea ce spui dumneata aici nu este deloc obiectiv, ci doar ceva personal, deci te rog sa te abtii la comentari la adresa mea. Multumesc :)

ai demonstrat pe joc cat esti de capabil - motiv pentru care ai fost "internat"

demonstrezi si aici ca esti la fel de capabil

am depus tiket este adevarat impotriva ta - as dori sa imi raspunda un admin mai competent: daca noi jucatorii nu avem voie sa facem publice acele tikete, cum isi permite un admin sa faca acest lucru?

- - - Actualizat - - -


este personal, este adevarat, deoarece nu imi plac afonii

in rest, toate prostiile alea: spam, politie, etc sunt doar in inchipuirea ta


domnule admin Jack - vad ca sunteti on - va intreb: cum isi permite un admin sa faca publice anumite informatii din tiketele trimise catre echipa de suport?

aceste tikete nu sunt confidentiale?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser14105

Guest
domnule admin Jack - vad ca sunteti on - va intreb: cum isi permite un admin sa faca publice anumite informatii din tiketele trimise catre echipa de suport?

aceste tikete nu sunt confidentiale?

Sunt confindentiale, eu tot ce am spus aici am vorbit din mesajele dumitale alocate mie in joc.Sau ai uitat cand dumneata imi dadeai acele mesaje sau alti prieteni de ai tai din bolsevici cu citate de la Kod care imi erau adresate mie sub acuzatia ca as fi Kod sub acoperire. Sau cand spuneati ca o sa veniti cu politia sau ceva de genul ca sa depisteze infractiunile facute de noi. Posteaza mesajele pe care mi le dadeai afirmand ca eram admin acolo si tot ce mi-ai spus. Tot ce ai facut dumneata acuma a fost sa afirmi ca ai facut si in tickete asa ceva :))) , bravo ;)
 

DeletedUser

Guest
Mascatii si cu garda, sunt cu toti pe urma mea....lalalalal si tralalala
Ca tot aberati cu premiumul asta...am fost locu 2 atacatori pe lumea delta...pana am plecat...normal...cu doar capitan si comandant activat...asta costa 10 euro/4 luni....daca nu ti permiti 10 euro la 4 luni....inseamna ca n-ar mai trebui sa mergi in club si sa stai cu o bere in fata toata noaptea...PAREREA MEA>......
@ chevron...lasa-l macar de sarbatori in pace pe jack...ca nu e bradul de craciun sa tot tragi de el...sigur nu cad bomboane...
 

Mr Jack

Super Moderator
Nu e asa greu sa ajungi fara premium intre primii in clasamentul general, am vazut destui jucatori, dai festivaluri, cuceresti interne, fantome, orase mici si gata, e adevarat de ajuns in top la atacatori, luptatori acum e greu , daca reusesti, reusesti pentru o perioada scurta, in trecut era mai usor fiind mai putine facilitati premium
 
Ultima editare:

DeletedUser

Guest
Mascatii si cu garda, sunt cu toti pe urma mea....lalalalal si tralalala
Ca tot aberati cu premiumul asta...am fost locu 2 atacatori pe lumea delta...pana am plecat...normal...cu doar capitan si comandant activat...asta costa 10 euro/4 luni....daca nu ti permiti 10 euro la 4 luni....inseamna ca n-ar mai trebui sa mergi in club si sa stai cu o bere in fata toata noaptea...PAREREA MEA>......
@ chevron...lasa-l macar de sarbatori in pace pe jack...ca nu e bradul de craciun sa tot tragi de el...sigur nu cad bomboane...

Pai tocmai :)) odata ce ai cpt. si cmd. activat poti sa faci puncte de cultura... sa zicem mai usor fata de cei care totusi nu folosesc functia premium care rezulta mai multe de pct. de cultura.. pe timp scurt nu se observa diferenta chiar asa de rau , dar pe termen lung se observa diferenta :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser13231

Guest
Sunt confindentiale, eu tot ce am spus aici am vorbit din mesajele dumitale alocate mie in joc.Sau ai uitat cand dumneata imi dadeai acele mesaje sau alti prieteni de ai tai din bolsevici cu citate de la Kod care imi erau adresate mie sub acuzatia ca as fi Kod sub acoperire. Sau cand spuneati ca o sa veniti cu politia sau ceva de genul ca sa depisteze infractiunile facute de noi. Posteaza mesajele pe care mi le dadeai afirmand ca eram admin acolo si tot ce mi-ai spus. Tot ce ai facut dumneata acuma a fost sa afirmi ca ai facut si in tickete asa ceva :))) , bravo ;)


sunt minciuni: nu am trimis niciodata mesaje in joc pe lumea psi (poate alti colegi), eu doar am depus tiket iar dumneata ai incalcat anumite reguli cand ai facut publice astfel de informatii

in joc eu am raspuns doar la niste mesaje pe care dumneata le-ai transmis catre mine dupa ce ai devenit admin

vad ca inca ai cont pe lumea psi - posteaza te rog acele mesaje despre care vorbesti

demonstrezi inca odata ca esti nepregatit si mincinos

as dori sa raspunda si un alt admin: este voie ca un admin sa faca publice anuite informatii din tiketele depuse?

observ ca sunt 2 admini in acest moment pe acest topic - se poate sa primesc si eu un raspuns referitor la atitudinea adminului "baietelul...."?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Nu e asa greu sa ajungi fara premium intre primii in clasamentul general, am vazut destui jucatori, dai festivaluri, cuceresti interne, fantome, orase mici si gata, e adevarat de ajuns in top la atacatori, luptatori acum e greu , daca reusesti, reusesti pentru o perioada scurta, in trecut era mai usor fiind mai putine facilitati premium

Nu e greu.. ca sunt unii jucatori pe care nu prea ii intereseaza pct-jul oraselor.. si au multe orase de 7,8,9k.. dar mai sunt si alti jucatori care isi cesc orasul la maxim si atunci au sanse sa intre in top.. dar dupa cum ai zis si tu.. la luptatori in ziua de astazi este greu.. fara fct. premium

- - - Actualizat - - -

as dori sa raspunda si un alt admin: este voie ca un admin sa faca publice anuite informatii din tiketele depuse?

Poate o sa ne raspunda D-ul Kod la amandoi :)))!
 

Mr Jack

Super Moderator
sunt minciuni: nu am trimis niciodata mesaje in joc pe lumea psi (poate alti colegi), eu doar am depus tiket iar dumneata ai incalcat anumite reguli cand ai facut publice astfel de informatii

in joc eu am raspuns doar la niste mesaje pe care dumneata le-ai transmis catre mine dupa ce ai devenit admin

demonstrezi inca odata ca esti nepregatit si mincinos

as dori sa raspunda si un alt admin: este voie ca un admin sa faca publice anuite informatii din tiketele depuse?

nu este permisa publicarea informatiilor din tickete, dar dupa cum a spus deja a primit astfel de mesaje pe joc, poti sa nu crezi si in acest caz am precizat adresa de mail mai devreme in acest topic unde se pot face astfel de sesizari
 

DeletedUser

Guest
Pai tocmai :)) odata ce ai cpt. si cmd. activat poti sa faci puncte de cultura... mai usor fata de cei care nu joaca cu functia premium care rezulta mai multe de pct. de cultura.. pe timp scurt nu se observa diferenta chiar asa de rau , dar pe termen lung se observa diferenta :)

jocul asta e un fel de hobby nu? iar voi ...va plangeti de 10 euro la 4 luni ca sa fii in top atacatori ...pai daca nu dati 2 bani...pe hobby-ul vostru....de ce hobby-ul vostru ar da 2 bani pe voi....imi pun si eu intrebarea asta...sau de ce credeti ca ati merita sa fiti in top...sau sa va plangeti ca altii...baga bani....jocul n-ar supravietui fara el...asa ca...degeaba va lamentati....firma asta are angajati de undeva tre sa scoata bani sa-i plateasca....nu e facut special pt romani...e pt toata lumea...cine vrea plateste cine nu NU....acu....cine vrea sa bage sute de euro n-are decat....sunt n cazuri de genu...si tot nu e in TOP...cu tot cu injumatatirile lu peste...
Ca sa amintesc un caz...domnu Grifon de pe PI...il cunoaste multa lume ...sute de euro...si DEGEABA....
In fine...aveti atatea facilitati....GRATIS in jocu asta totusi...daca vi se da un deget ...voi vreti toata mana....pai....mana aia costa....sau vreti un joc fara functii premium....pai atunci...cum ar rezista acest joc? COntribuie bugetul ROMANIEI? ce dracu tot aberati fratilor ca eu chiar nu va inteleg...toata ziua bla bla bla .....si mai sunteti si intelectuali cu facultati terminate.....da-o dracu de treaba
 

DeletedUser3222

Guest
Nu e greu.. ca sunt unii jucatori pe care nu prea ii intereseaza pct-jul oraselor.. si au multe orase de 7,8,9k.. dar mai sunt si alti jucatori care isi cesc orasul la maxim si atunci au sanse sa intre in top.. dar dupa cum ai zis si tu.. la luptatori in ziua de astazi este greu.. fara fct. premium

- - - Actualizat - - -



Poate o sa ne raspunda D-ul Kod la amandoi :)))!


A fost careva din CLA care a postat pe forum la lumea Sigma, nu imi amintesc exact ce dar era ceva de genu' : "Orice e posibil, imposibilul cere doar mai mult timp"


---- Actualizat -----------

jocul asta e un fel de hobby nu? iar voi ...va plangeti de 10 euro la 4 luni ca sa fii in top atacatori ...pai daca nu dati 2 bani...pe hobby-ul vostru....de ce hobby-ul vostru ar da 2 bani pe voi....imi pun si eu intrebarea asta...sau de ce credeti ca ati merita sa fiti in top...sau sa va plangeti ca altii...baga bani....jocul n-ar supravietui fara el...asa ca...degeaba va lamentati....firma asta are angajati de undeva tre sa scoata bani sa-i plateasca....nu e facut special pt romani...e pt toata lumea...cine vrea plateste cine nu NU....acu....cine vrea sa bage sute de euro n-are decat....sunt n cazuri de genu...si tot nu e in TOP...cu tot cu injumatatirile lu peste...
Ca sa amintesc un caz...domnu Grifon de pe PI...il cunoaste multa lume ...sute de euro...si DEGEABA....
In fine...aveti atatea facilitati....GRATIS in jocu asta totusi...daca vi se da un deget ...voi vreti toata mana....pai....mana aia costa....sau vreti un joc fara functii premium....pai atunci...cum ar rezista acest joc? COntribuie bugetul ROMANIEI? ce dracu tot aberati fratilor ca eu chiar nu va inteleg...toata ziua bla bla bla .....si mai sunteti si intelectuali cu facultati terminate.....da-o dracu de treaba

Nu e vorba de asta, lumea a inceput sa se planga de premium de cand au inceput evenimentele astea comerciale ca naiba. Craciun 2011 sau 2012 trebuia sa cauti cadouri pe mare. Oktoberfest 2011 sau 2012[nu imi amintesc exact] farmezi bere, halloween tot in ani aia, cauti dovleci pe mare. Cand a avut forumul cei mai multi oameni activi? la inceputul lui 2011, cand aproape toti jucam la aceleasi sanse. De atunci jocul a inceput sa devina Pay to Win, minune, atunci aveai 2000 de jucatori activi pe o lume acum daca sunt 700 e bine.
Problema e ca din aia 700 o sa ai cam aceeasi adversari tot restul lumi si daca sunt din aia cu aur in portofel devine stresant. Sa refaca 4 full-uri de usoare in 17 ore .. Mda s-a stricat jocul, si cei care au apucat epoca alpha beta gamma epsilon zeta nu pot sa nu fie de acord cu ceea ce zic.
 
Ultima editare de un moderator:

Mr Jack

Super Moderator
Dar si recompensele primite de la noile evenimente sunt mult mai interesante si au necesitat mai multa munca si resurse pentru a putea fi realizate
 
Ultima editare:

Mr Jack

Super Moderator
Iar eu v-am spus ca daca aveti ceva de discutat cu el o faceti pe privat sau prin tickete.
Recomand la toti sa citeasca regulamentul forumului pe care l-au acceptat cand si-au facut cont pentru a nu se mai mira si nu intelege de ce se dau avetismente, penalizari si de ce se sterg anumite postari, simplu este un regulament si trebuie respectat.
 
Ultima editare:

DeletedUser

Guest
Pai domnului Jack , eu vreau doar ca acest admin sa numai induca lumea in eroare pentru ca sunt multi jucatorii aici care va respecta colegii din staf , si cred spusele d-voastra si colegilor d-voatra , dar asta nu inseamna ca cei care va respecta trebuie luati de fraieri si indusi in eroare !

Sa inteleg ca domnul Kod ( care este admin ) are dreptul la exprimare libera , pe cand noi , niste jucatorii simpli al acestui joc nu avem voie sa se exprimam liber si sa ne spunem parerea?
 
Ultima editare de un moderator:

Mr Jack

Super Moderator
A spus ceva, l-ai contrazis , deci nu a luat nimeni dreptul la exprimare, dar sa tot continui cu acelasi lucru este spam, daca doresti neaparat o discutie cu el, ti-am zis.. pe privat sau ticket
 

DeletedUser

Guest
Pai domnului Jack , eu vreau doar ca acest admin sa numai induca lumea in eroare pentru ca sunt multi jucatorii aici care va respecta colegii din staf , si cred spusele d-voastra si colegilor d-voatra , dar asta nu inseamna ca cei care va respecta trebuie luati de fraieri si indusi in eroare !

Sa inteleg ca domnul Kod ( care este admin ) are dreptul la exprimare libera , pe cand noi , niste jucatorii simpli al acestui joc nu avem voie sa se exprimam liber si sa ne spunem parerea?

A spus Jack in pagina precedenta: ai ceva cu un admin, poti oricand sa-l raportezi la managerul de comunitate. Crezi ca eu am indus lumea in eroare, poti oricand sa ma raportezi la Stil. Si cu asta ti-am raspuns la toate intrebarile.
 

DeletedUser14409

Guest
Pana la urma care sunt pariurile aici ? Pe celelalte aliante nu pariaza nimeni ca o sa castige serverul ?:-/
Daca tragem linie si adunam iese Friends campioana pe 2014 la toate capitolele, sa vedem ce ne rezerva 2015 :).
Urarea mea de Craciun pentru voi este sa va aduca mosul tot ce va doriti, pe orice plan, dar nu pe grepolis =))
Sarbatori fericite si numai bine!
 
La multi ani. Un an nou fericit! Plin de dragoste, noroc si muulta sanatate!

- - - Actualizat - - -

zWYqpCZ.png

zZ6EF62.png

6DwjhFh.png
 
Ultima editare:
Sus