Oras fantoma

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Am dat la un oras sa caut informatii, si zicea oras fantoma! Cum adica fantoma???
 

DeletedUser

Guest
Am dat la un oras sa caut informatii, si zicea oras fantoma! Cum adica fantoma???

E bantuit :D .

Un oras fantoma este un oras ( polis ) care a aprtinut unui jucator care a dat stergere cont sau i s-a sters contul din cauza inactivitatii.
 

DeletedUser

Guest
Am si eu o intrebare cu orasele astea parasite....daca este parasit mai produce resurse? aveam o ferma tare buna, iar acum este parasit orasul, sa ma mai duc in el dupa resurse sau nu mai are sens????
 

DeletedUser

Guest
Bine inteles ca mai produce.Pur si simplu nu mai are un stapan,in rest totul e la fel.
 

DeletedUser

Guest
cucerire oras fantoma

am si eu o intrebare. pentru a cuceri un oras fantoma, cum trebuie procedat???? (eu am trimis o nava de colonizare si corabii pentru lupta alaturi de soldati - eu sunt de pe o alta insula)

va multumesc.
 

DeletedUser

Guest
Care este diferenţa între colonizare şi cucerire?

Prin colonizare intemeiaţi un oraş nou iar prin cucerire luati un oras deja construit (ce apartine sau a apartinut unui jucator).

Colonizarea poate fi realizata doar pe insulele predestinate cu spatii pentru noi orase.

Informaţii detaliate puteţi găsii aici.
Ce se întâmplă dacă toate oraşele îmi sunt cucerite?

Puteţi să o luaţi de la început cu un nou oraş.
Cand primesc un nou oraş după ce sunt cucerit voi beneficia din nou de protecţie de începător?

Da, veţi primi înapoi timpul de protecţie (timp în care nu puteţi fi atacat). Durata acestuia depinde de lumea de joc.
Ce unităţi trebuie să trimit cu nava de colonizare pentru ca aceasta să înceapă colonizarea sau cucerirea?

Cu nava de colonizare trebuie să trimiteţi atât unităţi terestre cât şi nave (se exclud navele de transport). Dacă nava de colonizare nu va fi însoţită de unităţi terestre şi nave, colonizarea sau cucerirea nu va începe.


sper ca te-am ajutat
 

DeletedUser1846

Guest
Ca tot veni vorba. Daca esti cucerit si o iei de la capat pe o alta insula ce se intampla cu punctele tale. O iei de la zero si in cazul asta ?
 

DeletedUser

Guest
Ca tot veni vorba. Daca esti cucerit si o iei de la capat pe o alta insula ce se intampla cu punctele tale. O iei de la zero si in cazul asta ?

Daca esti cucerit incepi la pe o insula unde o sa ai un polis doar cu cladirile de baza ( aceleasi care le-ai avut cand ai inceput jocul ) . Deci da, o iei de la zero.
 

DeletedUser47

Guest
Daca esti cucerit incepi la pe o insula unde o sa ai un polis doar cu cladirile de baza ( aceleasi care le-ai avut cand ai inceput jocul ) . Deci da, o iei de la zero.

Nu în totalitate, punctele de bătălie cât şi cele de la prada triunfală îţi vor rămâne.
 

DeletedUser1514

Guest
De ce dispar orasele fantoma??

Am observat ca dispar orasele fantoma de pe insule!

De ce? Asta nu inteleg?

Era greu daca le lasau acolo?

Eu de pe ce mai farmez?
 

DeletedUser

Guest
* Unităţile lăsate într-un oraş părăsit vor dezerta (muri) în timp, pe măsură ce oraşul decade, se degradează.

Din schimbarile aduse de update-ul 1.13.Unitatile lasate in oras dispar cu timpul.Orasul,deasemenea,se degradeaza pana dispare.
 

DeletedUser

Guest
Farmează jucătorii activi. Va fi muuult mai interesant.

Mie mi se pare o chestie foarte ok treaba cu degradarea oraşelor.:cool:
 

DeletedUser

Guest
Nu mi se pare ok, zici sa farmezi jucatorii activi, bun ii rupi pe toti care iti sunt aproape, dar dupa ce toti dispar tu ce mai farmezi pe prima ta insula, si primele unde ai luat orase? taranii? mai mult de 16k pe zi nu iti dau....mi se pare o mare prostie, cred ca cea mai mare care putea fi bagata in acest joc
 

DeletedUser

Guest
nu inteleg

sunt curios ,atunci cand se iau aceste decizii ,de ce jucatorii nu sunt intrebati?sau suntem aici doar pe post de fraieri care sar cu banul ptr cont premium?vad ca ,cam asta e idea in acest joc.nema transparenta,dar CP cat mai scump.hai ca e bine.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus