O alianță ITALIAN împotriva nedreptății

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
hey purtatita frumos.. sunt chiar niste italieni care au intrat pe serverul nostru asa cum facem multi dintre noi plecam si pe alte servere.. deci ar trebui sa incercam sa ii ajutam sa intelega de ce au fost baniti si unde au gresit.. nu sa sarim ca pe forum-ul nostru trebuie vb in romana.. da asta era ca nu se stia ca vor veni si straini.. daca el nu stie romana ce sa ii faci ? ori da pe google translate ori vb in limba lui.. deci
 

DeletedUser

Guest
Tocmai pentru a-i ajuta pe jucatorii straini s-a facut o exceptie de la regulament si li s-a raspuns intr-o limba straina, fiind indrumati spre sistemul intern de suport deoarece acolo este singurul loc unde puteau primi explicatii despre problema lor, detalii din tichete nefiind facute publice, fie ele scrise si in limba klingoniana. Deci nu vad rostul continuarii acestei discutii...
 

DeletedUser

Guest
Laudabil spiritul de fronda, ai vazut si tu ca e la moda, dar incercarea e nereusita :))

Ai pus o intrebare si ti s-a raspuns, aici s-a postat in vreo 3 limbi , despre ceva care in mod normal se discuta prin sistemul de suport intern si dupa 4 pagini s-a spus ca e suficient. Fa acelasi lucru pe forurmurile alea de care zici tu, posteaza in vreo 2 limbi ca ai fost banat pe nedrept sa vedem la cate postari ajungi , doar asa de curiozitate.
domnule moderator, daca pot sa ma exprim asa, care este rostul postarii dvs? vreti sa demonstrati ca aveti calitati intelectuale mai deosebite decit un muritor de rind, in speta de fata fernandocolunga ? a spus ca, in unele cazuri, altii, chiar daca nu inteleg limba folosita, cauta sa ajute, nu sa inchida topicul. ti se pare imposibil ca cineva sa faca asemenea fapte, nu-i asa?? :) eiii, uite ca mai exista si unii mai batuti in cap, chiar daca sunt straini, care stiu a se purta si altfel... stiu, ti se pare o aberatie, nu-i asa? :) ce sa faci, noi romanii suntem mai cu mot, cel putin unii dintre noi... avem forum plin de expresii in engleza dar nu vedem asta, ii banam pe cei ce folosesc alta limba... si nu-i asa ca ti se pare normal? anca, nu fac nici o aluzie la tine. mi-ai explicat de ce ai facut-o, si cred ca ai procedat regulamentar... dar mr jack invoca spiritul de fronda... cumva, mr jack, ai cea mai vaga idee ce poate provoca acest spirit? din nou, cred ca habar nu ai... dar poate cu ceva mai mult respect, garantez ca spiritul asta ar fi mult mai anemic... bine, e doar parerea mea, stiu ca bat cimpii cu seninatate acum! :)
 
Ultima editare de un moderator:

Mr Jack

Super Moderator
Eu doar l-am invitat sa faca acelasi topic pe un forum strain sa vedem daca ajunge la 4 pagini inainte sa fie inchis, asta e rostul postarii, cu siguranta nu are legatura cu calitatile intelectuale ale nimanui , de ale dumneavoastra ce e drept incep sa ma indoiesc daca asta ati inteles din acea postare
 
Ultima editare:

DeletedUser

Guest
Eu doar l-am invitat sa faca acelasi topic pe un forum strain sa vedem daca ajunge la 4 pagini inainte sa fie inchis, asta e rostul postarii, cu siguranta nu are legatura cu calitatile intelectuale ale nimanui , de ale dumneavoastra ce e drept incep sa ma indoiesc daca asta ati inteles din acea postare

pai si eu te-am intrebat care era rostul postarii tale, e asa de greu de inteles? de ce ai facut-o? de ce l-ai invitat? ca sa se convinga de ce? tocmai ti-a explicat ca a fost ajutat, poate nu ai citit bine... daca vrei, pot sa-ti dau quote... explica-ne, eu cel putin nu sunt asa inteligent ca dvs, dar nici nu as dorii... si, mai ales, care e rostul frazei asteia:
Laudabil spiritul de fronda, ai vazut si tu ca e la moda, dar incercarea e nereusita :))
poate ne spui si noua ce incearca sa faca.... sunt convins ca o sa gasesti tu o explicatie... iar in legatura cu ce crezi tu despre capacitatile mele intelectuale... ma oftic de mor!! :D stii, se spune ca ar trebui sa-ti fie rusine cind de tine cineva capabil are o parere praoasta... parerea mea personala ca nu e cazul aici... dar nu-ti fa pb in privinta asta, tu da-i mai departe pe aceasi tema! :)
 
Ultima editare de un moderator:

Mr Jack

Super Moderator
El a pus o intrebare si i s-a raspuns, eu am zis sa faca un topic asemanator, in care sa se planga ca a fost banat pe nedrept si sa posteze in alte 2 limbi. .. sesizezi diferenta?
 
Ultima editare:

DeletedUser

Guest
LOL astia din italian warriors sunt toti banati:))
O alianta intreaga banata.
Cum sa nu stii regulile cand ei sustin ca joaca grepolis de ani de zile??
Regulie pentru multivcont sunt generale pe toate serverele internationale.
Italienii astia se cred cu mot si cer explicatii inutile cand ei au incalcat regulamentul folosind multicont in toata alianta. Repet toata alianta ITALIAN WORRIORS de pe lumea Tau este banata.

Asa ca inchei cu o fraza pe limba lor-
È spudoratamente violato le regole del gioco e si ha la faccia tosta di venire sul forum per chiedere spiegazioni? E 'una regola rigida e applicare sanzioni per gli individui, senza distinzione di nazionalità, sesso, ecc , Non ci sono eccezioni.
Si incrededibil nel suo complesso alleanza è vietato. Meglio essere chiamati imbroglioni italiana.
Arrivederci e guardando entourage altrove su altri server, i giocatori esperti, li sento ...... Sperimentato in MULTICONT.:

P.S. va scutesc de google translate :
Ati incalcat regulile acestui joc cu nerusinare si aveti tupeul sa veniti pe forum sa cereti explicatii?? Este o regula stricta si se aplica pedepsele pentru persoanele in cauza , indiferent de nationalitate , sex , etc. , nu se fac exceptii.
Este incrededibil cum o alianta intreaga este banata .Mai bine va intitulati Trisorii Italieni .
La revedere si cautati anturaj in alta parte pe alte servere, jucatori experimentati , auzi la ei...... experimentati in multicont .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Pentru jucatorii straini s-a facut o exceptie si s-a acceptat postarea in alta limba, dar pentru jucatorii romani exceptia nu e valabila X(
 

DeletedUser7851

Guest
Daca se aplica cu strictete de la bun inceput regulamentul nu se ajungea aici.
Faptul ca moderatorul a avut bunavointa de a raspunde in alta limba decit limba romana a dat prilejul unor discutii interminabile.
Cred ca li s-a explicat destul de clar colegilor italieni ce au de facut.
De ce sunteti asa siguri ca nu s-au aplicat sanctiuni?
Orice server are un regulament care trebuie respectat.
Orice am spune noi, moderatorii, va fi rastalmacit si interpretat
Vorba unei prietene: Imi asum responsabilitatea pentru ceea ce spun, nu pentru ce intelegi!
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus