Noul mod de atacare

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Propunere: Sa nu ataci un jocator care are 2x mai putine puncte decit tine

Avantaje:fiecare ataca jucatorul pe masura lui,si nu,unul de 2000 de puncte ataca unul de 200 de puncte,asa nu e corect.Am observat asta ieri,un coleg din alianta mea, a fost atacat,si cind am vazut raportul,am vazut ca toate resursele si le-a investit in armata,dar ce folos? ca a venit unul cu o armata de 2 ori mai mare si a distrus tot,acum el nu are resurse nici pentru infrastructura si nici pentru armata.

Dezavantaje:sunt dezavantaje pentru cei jucatori mari,care vor orase usor,fara nici un efort,stati un pic,haideti sa crestem un pic competivitatea

(Acum stiu ca jucatorii mai mari vor fi impotriva ;) )
 

DeletedUser

Guest
Este joc de strategie-razboi.In curand va aparea moralul(asta e sigur) si cei mari nu vor mai ataca jucatori mici.Contra!Propunere foarte proasta....incurajeaza inactivitatea.
 

DeletedUser

Guest
si cum va incuraja asta inactivitatea?

Incearca sa te gandesti putin si nu cred ca nu-ti vei da seama.Hai sa-ti explic:Ai 10k puncte,iar alti 3 jucatori care au orase si pe insula ta au cate 50k puncte.Daca s-ar adopta propunerea ta,cei 3 jucatori mari nu te vor ataca pt. ca serverul nu le permite.Tu te vei baza pe asta si nu vei fii la fel de activ.

PS:prin "Tu" ma refer la orice jucator mai mic in puncte,nu la tine in mod personal.
 

DeletedUser

Guest
Incearca sa te gandesti putin si nu cred ca nu-ti vei da seama.Hai sa-ti explic:Ai 10k puncte,iar alti 3 jucatori care au orase si pe insula ta au cate 50k puncte.Daca s-ar adopta propunerea ta,cei 3 jucatori mari nu te vor ataca pt. ca serverul nu le permite.Tu te vei baza pe asta si nu vei fii la fel de activ.

PS:prin "Tu" ma refer la orice jucator mai mic in puncte,nu la tine in mod personal.

Dar nu crezi ca e invers? am in sfirsit ocazia sa nu fiu atacat? si da sa-mi dezvolt armata si cladirile? si uite,daca nu sunt atacat,ma dezvolt si asa capat puncte,permitindu-le celorlalti jucatori de pe insula sa m a atace
 

DeletedUser

Guest
Si atunci fiecare sta inchis in micul lui orasel, construind cladiri si armata doar pentru a le avea + serverul nu le permite lor sa ma atace, DAR inversul nu este valabil eu putand sa ii atac in fiecare saptamana si ... si ... si prea multe variabile
 

DeletedUser

Guest
Dar nu crezi ca e invers? am in sfirsit ocazia sa nu fiu atacat? si da sa-mi dezvolt armata si cladirile? si uite,daca nu sunt atacat,ma dezvolt si asa capat puncte,permitindu-le celorlalti jucatori de pe insula sa m a atace

Nu,nu e deloc invers.Stresul de a vedea daca te-a atacat cineva cand te loghezi face totul.Propunerea ta scoate asta din joc.Pana la urma,astfel de jocuri se joaca doar de cei ce iubesc suspansul.

Si,sa ghicesc,jucatorii mici pot ataca jucatorii mari,nu?
 

DeletedUser

Guest
si cit v-a dura asta? o vesnicie? daca te dezvolti si ajungi la o un anumit punctaj,ceilalti sau chiar tu vei putea sa ataci
 

DeletedUser

Guest
si cit v-a dura asta? o vesnicie? daca te dezvolti si ajungi la o un anumit punctaj,ceilalti sau chiar tu vei putea sa ataci

Nu esti singurul care se dezvolta.Si cei mai mari decat tine se dezvolta,poate chiar mai rapid.Deci aceasta imposibilitate de a ataca se poate prelungi foarte mult sau poate fi permanenta.
 

DeletedUser

Guest
pai si exista doar un singur jucator care are atitea puncte? eu am spus ca sa nu ataci jucatori cu 2x mai putine decit tine, dar nu sa nu ataci in general,cei mari se ataca intre cei mari,cei mici intre cei mici
 

DeletedUser

Guest
doamne ce propuneri mai fac unii...TATA DUCETI-VA SI JUCATI "OINA" sau "RISCA" ....dc cei mari nu pot sa atace...:)))ce joc mai este acesta...exista miral si sprijin pana mea
 

DeletedUser

Guest
doamne ce propuneri mai fac unii...TATA DUCETI-VA SI JUCATI "OINA" sau "RISCA" ....dc cei mari nu pot sa atace...:)))ce joc mai este acesta...exista miral si sprijin pana mea

sa ghicesc, deci ca esti un jucator cu punctaj mare?
 

DeletedUser

Guest
Propunere foarte proasta dupa parerea mea ! Unde e spiritu jocului ? Eu cand am fost atacat de un jucator de 2x mai mare ca mine nu eram acasa , era dupa un spionaj care a esuat si am plecat afara , cand am venit acasa si am vazut ca nu am armata vroiam sa ma iau la palme dar cand am vazut ca a trebuit 2 atacuri sa ma distruga , el avand unitati mitologice iar eu bazanduma doar pe unitati de baza , si mai ramasese cam cu 1 sfert din armata lui am fost in extaz , m-a facut sa cred ca pot reusi , si acuma se duce o batalie continua intr-e noi , cu toate ca el are Zeus si ataca cu minotauri dureaza foarte mult pana se face eu bag caluti repede , cu vraja lui Hera de se fac soldatii mai repede cu 100% si il atac eu primu ii omor minotauru care a stat 1 zi sa il faca si tot asa , ma ataca si el imi pierd calutii , dar asta e spiritu jocului !
 

DeletedUser

Guest
si nu provoaca "spiritul" de dependenta?
sa stai non-stop ca sa vezi daca nu te ataca cineva?
sa nu poti dormi noaptea din cauza unui lucru pe care l-ai spus tu?

Si inca un lucru,de exemplu am un prieten/membru din alianta care se afla pe alta insula,tu esti incepator si el,el e atacat,si te stie numai pe tine,in insula asta nu se afla o alinata cu care l-ar ajuta,ce sa faca? si ce poti sa faci tu ca sa-l ajuti?
 

DeletedUser

Guest
De ce nu ai venit cu o propunere de genul ... "Sa nu pot fi atacat decat daca sunt pe joc ... adica o data pe saptamana :confused:"

Oricine, oricand se poate trezii fara trupe, sau cu atacuri in fata carora nu prea mai are ce sa faca, daca tu vrei ca jocul sa stea pe loc sau sa se dezvolte lumea in ritmul tau mai bine joaca un AOE, rise in nations sau mai stiu eu ce joc de strategie unde poti sa pui pauza, poti sa salvezi inainte sa ataci pe cineva si asa mai departe.

Jocul nu are o atractie prea mare si asa, dar sa mai apara limitarea de care vorbesti.
 

DeletedUser

Guest
sa se ajute singur, sa-si caute o alianta care e mai aproape de el si-l poate ajuta, ce e asa greu..
+ daca ar fi asa cum zici tu, (cu toate ca nu va fi) eu pe cine-as mai farma, ca am unii pe insula care au sub 1000 pte si intra 1-2h pe saptamana si imi mai trimit cate un mesaj sa ma streseze sa nu-i mai atac , ca eu doar am stat ca prostu si m-am muncit sa fac oras de 13.000 puncte ca sa nu ii pot ataca huh?
toti am inceput cam in aceiasi perioada, ca altfel nu cadea pe insula cu mine, daca a fost prea mormoloc , eu n-am nici o vina! ca sa fii bun intr-o parte tre sa faci sacrificii in alta parte, acuma fiecare cum ii place, unii joaca de plictiseala , altii joaca ca sa fie buni, etc.
 

DeletedUser

Guest
pai si daca e unul care vreau sa fie "bun" si tu il ataci in continuu pentru farmat,ce ajunge el? si sunt sate de tarani daca vrei resurse
 

DeletedUser

Guest
si nu provoaca "spiritul" de dependenta?
sa stai non-stop ca sa vezi daca nu te ataca cineva?
sa nu poti dormi noaptea din cauza unui lucru pe care l-ai spus tu?

Da, sa nu poti dormi noaptea de grija ;) Jocurile care te fac sa nu poti dormi noaptea sunt cu adevarat jocuri bune! Nu numai jocuri de pe net, dar si alte jocuri Single Player de exemplu, la care nu poti dormi de curiozitate de genu "Vai, ce voi descoperi mai departe?" sau "Cum se continua povestea?". La fel este si la Grepolis, numai ca te gandesti "Vai, daca ma ataca cineva?" sau "Abia astept sa vad cum e cu un nou oras cucerit care e gata de dimineata". Aceste jocuri la care nu poti sa dormi sunt jocuri cu adevarat de valoare! Daca pe tine nu te uimesc, du'te si joaca jocuri plictisitoare la care poti sa stai linistit oricand fara nicio grija. Dar noi nu vrem o astfel de schimbare, dintr'un joc extaziant sa devina unul plictisitor!
 

DeletedUser

Guest
pai asta e si toata idea! sa nu stai non-stop! sa te duci undeva linistit,nu cu gindul"poate ma ataca cineva"
 

DeletedUser

Guest
Da, sa nu poti dormi noaptea de grija ;) Jocurile care te fac sa nu poti dormi noaptea sunt cu adevarat jocuri bune! Nu numai jocuri de pe net, dar si alte jocuri Single Player de exemplu, la care nu poti dormi de curiozitate de genu "Vai, ce voi descoperi mai departe?" sau "Cum se continua povestea?". La fel este si la Grepolis, numai ca te gandesti "Vai, daca ma ataca cineva?" sau "Abia astept sa vad cum e cu un nou oras cucerit care e gata de dimineata". Aceste jocuri la care nu poti sa dormi sunt jocuri cu adevarat de valoare! Daca pe tine nu te uimesc, du'te si joaca jocuri plictisitoare la care poti sa stai linistit oricand fara nicio grija. Dar noi nu vrem o astfel de schimbare, dintr'un joc extaziant sa devina unul plictisitor!

Tu nu ai viata,asta-i tot
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus