Nedreptate !!!

  • Autor subiect DeletedUser14136
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser14136

Guest
Doamna ODMM am deschis acest subiect pentru a arata tuturor de ce este in stare ECHIPA GREPOLIS ROMANIA ( in cazul acest doar dumneavoastra dar prin gafa dumneavoastra trageti instant si echipa dupa dumneavoastra)
Ati creat pe forum acel concurs la care am participat si la intrebarea cu numarul 5 CE A PRIMIT IN DAR LA NUNTA EI ZEITA HERA DE LA GEEA? variantele de raspuns sunt interpretative. Intr-o parte scrie NISTE MERE DE AUR , iar in alta parte UN POM CU MERE DE AUR. Atata timp cat dati o intrebare cu raspuns intepretativ si alegeti dumneavoastra raspunsul corect in functie de cum vreti atunci este o problema. Am stat ca prostul si am dat refresh non stop ca sa raspund primul si cand dau raspunsul corect dumneavoastra nu il acceptati. Si culmea dati unei persoane care A EDITAT RASPUNSUL si care a raspuns dupa 7 minute dupa mine. Cu atat mai mult este si de la lupi... Si apoi mai spuneti ca echipa nu tine cu X si Y, poate nu tine sau poate o face, dar din actiunile dumneavoastra nu pot decat sa imi fie greata... Sa dau un raspuns corect si sa fie ales cel editat. Ea a primit MERE DE AUR care apoi au fost interpretate ca fruce sau pom cu mere ( ca din pom vin merele la urma urmei ) etc etc....
Acestea fiind zise va cer demisia din functia de moderator. Prin fapta dumneavoastra de astazi ati demonstrat clar de ce este in stare Echipa Grepolis Romania, si nu toata, sunt oameni minunati acolo dar dumneavoastra facand parte din ea ii trageti in jos. Daca aici ati fost in stare sa dati la un raspuns editat, cine stie cum de THE FORBIDEN care a castigat de 4 ori la rand cine stie ce manevre au fost si acolo.
Sa vada toti jucatorii ce facei dumneavoastra si ce actiuni luati. Puneti o intrebare cu varianta interpretative .... la urma urmei MERELE DE AUR sunt ideea centrala aici cu sau fara pom, dar probabil stiati deja asta si ati facut-o intentionat. Eu si probabil nici un prieten de al meu nu o sa mai participe vreodata la concursile astea de pe forum. HOTIE PE FATA SI NESIMTIRE CURATA FATA DE JUCATORII CORECTI CARE STAU CA PROSTII SA DEA REFRESH DOAR CA ALTUL EDITAT SI DUPA 8 MINUTE SA CASTIGE!!!!


- - - Actualizat - - -

Si dovezile :

http://www.samaelwings.com/grecorom/h.html

https://istoriiregasite.wordpress.com/2015/03/18/legenda-lui-heracle-ii-cele-douasprezece-munci/
 

DeletedUser15012

Guest
Doamna ODMM am deschis acest subiect pentru a arata tuturor de ce este in stare ECHIPA GREPOLIS ROMANIA ( in cazul acest doar dumneavoastra dar prin gafa dumneavoastra trageti instant si echipa dupa dumneavoastra)
Ati creat pe forum acel concurs la care am participat si la intrebarea cu numarul 5 CE A PRIMIT IN DAR LA NUNTA EI ZEITA HERA DE LA GEEA? variantele de raspuns sunt interpretative. Intr-o parte scrie NISTE MERE DE AUR , iar in alta parte UN POM CU MERE DE AUR. Atata timp cat dati o intrebare cu raspuns intepretativ si alegeti dumneavoastra raspunsul corect in functie de cum vreti atunci este o problema. Am stat ca prostul si am dat refresh non stop ca sa raspund primul si cand dau raspunsul corect dumneavoastra nu il acceptati. Si culmea dati unei persoane care A EDITAT RASPUNSUL si care a raspuns dupa 7 minute dupa mine. Cu atat mai mult este si de la lupi... Si apoi mai spuneti ca echipa nu tine cu X si Y, poate nu tine sau poate o face, dar din actiunile dumneavoastra nu pot decat sa imi fie greata... Sa dau un raspuns corect si sa fie ales cel editat. Ea a primit MERE DE AUR care apoi au fost interpretate ca fruce sau pom cu mere ( ca din pom vin merele la urma urmei ) etc etc....
Acestea fiind zise va cer demisia din functia de moderator. Prin fapta dumneavoastra de astazi ati demonstrat clar de ce este in stare Echipa Grepolis Romania, si nu toata, sunt oameni minunati acolo dar dumneavoastra facand parte din ea ii trageti in jos. Daca aici ati fost in stare sa dati la un raspuns editat, cine stie cum de THE FORBIDEN care a castigat de 4 ori la rand cine stie ce manevre au fost si acolo.
Sa vada toti jucatorii ce facei dumneavoastra si ce actiuni luati. Puneti o intrebare cu varianta interpretative .... la urma urmei MERELE DE AUR sunt ideea centrala aici cu sau fara pom, dar probabil stiati deja asta si ati facut-o intentionat. Eu si probabil nici un prieten de al meu nu o sa mai participe vreodata la concursile astea de pe forum. HOTIE PE FATA SI NESIMTIRE CURATA FATA DE JUCATORII CORECTI CARE STAU CA PROSTII SA DEA REFRESH DOAR CA ALTUL EDITAT SI DUPA 8 MINUTE SA CASTIGE!!!!
Stai linistit, toata lumea stie ce fac unii admino pe ro. Sa nu uitam de alte cazuri. Ar trebui depusa o plangere sus la nemti
 

DeletedUser15009

Guest
Votez demisia lui odmm din functia de moderator. E hotie pe fata din partea lui.
 

DeletedUser14476

Guest
Doamna ODMM am deschis acest subiect pentru a arata tuturor de ce este in stare ECHIPA GREPOLIS ROMANIA ( in cazul acest doar dumneavoastra dar prin gafa dumneavoastra trageti instant si echipa dupa dumneavoastra)
Ati creat pe forum acel concurs la care am participat si la intrebarea cu numarul 5 CE A PRIMIT IN DAR LA NUNTA EI ZEITA HERA DE LA GEEA? variantele de raspuns sunt interpretative. Intr-o parte scrie NISTE MERE DE AUR , iar in alta parte UN POM CU MERE DE AUR. Atata timp cat dati o intrebare cu raspuns intepretativ si alegeti dumneavoastra raspunsul corect in functie de cum vreti atunci este o problema. Am stat ca prostul si am dat refresh non stop ca sa raspund primul si cand dau raspunsul corect dumneavoastra nu il acceptati. Si culmea dati unei persoane care A EDITAT RASPUNSUL si care a raspuns dupa 7 minute dupa mine. Cu atat mai mult este si de la lupi... Si apoi mai spuneti ca echipa nu tine cu X si Y, poate nu tine sau poate o face, dar din actiunile dumneavoastra nu pot decat sa imi fie greata... Sa dau un raspuns corect si sa fie ales cel editat. Ea a primit MERE DE AUR care apoi au fost interpretate ca fruce sau pom cu mere ( ca din pom vin merele la urma urmei ) etc etc....
Acestea fiind zise va cer demisia din functia de moderator. Prin fapta dumneavoastra de astazi ati demonstrat clar de ce este in stare Echipa Grepolis Romania, si nu toata, sunt oameni minunati acolo dar dumneavoastra facand parte din ea ii trageti in jos. Daca aici ati fost in stare sa dati la un raspuns editat, cine stie cum de THE FORBIDEN care a castigat de 4 ori la rand cine stie ce manevre au fost si acolo.
Sa vada toti jucatorii ce facei dumneavoastra si ce actiuni luati. Puneti o intrebare cu varianta interpretative .... la urma urmei MERELE DE AUR sunt ideea centrala aici cu sau fara pom, dar probabil stiati deja asta si ati facut-o intentionat. Eu si probabil nici un prieten de al meu nu o sa mai participe vreodata la concursile astea de pe forum. HOTIE PE FATA SI NESIMTIRE CURATA FATA DE JUCATORII CORECTI CARE STAU CA PROSTII SA DEA REFRESH DOAR CA ALTUL EDITAT SI DUPA 8 MINUTE SA CASTIGE!!!!


- - - Actualizat - - -

Si dovezile :

http://www.samaelwings.com/grecorom/h.html

https://istoriiregasite.wordpress.com/2015/03/18/legenda-lui-heracle-ii-cele-douasprezece-munci/

Tipic romanesc ...prin nepotism ajungem tari...
nesimțire mare!!!!
 

DeletedUser14105

Guest
Mda. Asta se întâmplă când sunt variante interpretative de răspuns.... Urat, foarte urat. Și ma simt cu atât mai prost și îmi e rușine de colegul ca eu am fost cel care l.a trimis pe forum ca sa fie lume la concurs neștiind ca se vor face faze de astea. Și e păcat ca se trage toată echipa Grepolis în faza asta deși ei nu au nici o vina iar o parte sunt oameni super dar vorba lui Stil (tragem ca o echipa și suferim la fel) deci dacă 1 greșește toți sunt vinovați :(. Și iarăși scade ro ca și imagine :(
 

DeletedUser14520

Guest
Stai linistit, toata lumea stie ce fac unii admino pe ro. Sa nu uitam de alte cazuri. Ar trebui depusa o plangere sus la nemti
Da, eu m-am lamurit cu aceste concursuri trucate , data trecuta sa furat la fel!
Daca imi iau iar ban pe forum ca va trag de urechi....... ....
..
... !

- - - Actualizat - - -

Si sa gasit si cine sa vorbeasca de corectitudine, mai baietelule du-te la culcare ca e tarziu
 

DeletedUser

Guest
Raspunsul corect e "Un pom al carui fruct sunt merele de aur". Chiar daca "Yuizx" nu a raspuns din prima postare (a raspuns din a doua postare / acolo e o contopire automata a dublei postari conform setarilor acestui forum) e singurul ce a raspuns complet si corect. Ceilalti ati primit locul doi, respectiv trei datorita apropierii raspunsului.

Imi puteti spune, va rog, unde anume vedeti voi vreo problema sau vreun "nepotism"?
 

DeletedUser14136

Guest
Inca o chestie, raspunsul luat de doamna ( domnisoara) admin este luat de pe acelasi site cu exemplul meu nr 2. sunt 2 variante de poveste........

- - - Actualizat - - -

Raspunsul corect e "Un pom al carui fruct sunt merele de aur". Chiar daca "Yuizx" nu a raspuns din prima postare (a raspuns din a doua postare / acolo e o contopire automata a dublei postari conform setarilor acestui forum) e singurul ce a raspuns complet si corect. Ceilalti ati primit locul doi, respectiv trei datorita apropierii raspunsului.

Imi puteti spune, va rog, unde anume vedeti voi vreo problema sau vreun "nepotism"?


intrati va rog pe link`urile postate de mine in subiect. Si cititi acolo. pe ambele.
 

DeletedUser14853

Guest
Si ce conteaza ca sunt lup?Daca te uti este al doilea meu comentariu pe forum,nu obisnuiesc sa intru aici.De la 19:00 an fost on pe acel subiect,cand nu era nimeni,si dadeam refresh non-stop.
Uite si un link,sa te conving ca era vorba de un pom cu mere de aur. https://istoriiregasite.wordpress.com/2011/02/17/hera/

Off topic:ma scuzati ca nu am fost atent,cum se pot revendica premiile?
 

DeletedUser

Guest
@sorin.ro:

https://istoriiregasite.wordpress.com/2011/02/17/hera/

Ia uite, acelasi site ca cel prezentat de tine ca dovada.. Varianta de raspuns a noastra..

Momentan avem o discutie despre ce se va intampla mai departe.. Insa cred ca e clar ca nu poate fi vorba de nepotisme si alte tampenii, nu?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser14136

Guest
se vede cat frecventezi forumul, ai raspuns in alt post pentru revendicare nu spama aici ca nu e cazul, nu ma intelege gresit, eu nu am nimic cu tine, am o problma cu nedreptatea!

Uitati aici daca cumva va e greu sa cautati domnilor admini in cele 2 site-uri date de mine ( si puteti vedea ca pe al 2lea site apare si varianta invocata de dvs ca fiind cea corecta, din pacate pt dvs sunt 2 variante pe acelasi site, ambele corecte...cum vrea istoria..mar, mere, pom de mere.. TOT UNA)

e Asa greu de vazut CA TOT ACELASI SITE DE UNDE IMI DATI DVS RASPUNSUL CORECT IL DA SI PE AL MEU CA SI CORECT? E GREU SA VERIFICATI INAINTE SA ARUNCATI CU VORBE? MA DERANJEAZA LA CULME TREABA ASTA!!!!!!!!! NU IMI VINE SA CRED CA INCERCATI SA MA PROSTITI IN FATA!!!

CE DORITI SA FAC? SA IMI CER SCUZE CA AM ALES RASPUNSUL CARE DVS IL CONSIDERATI GRESIT DIN CELE 2 ?????? LA FEL DE SIMPLU PUTEAM ALEGE INVERS SI ATUNCI CE ZICEATI? CA E GRESIT SI ALA? SI POSTA COLEGU CARE A CASTIGAT INVERS (MA ROG EDITA - POATE l-o FI INVATAT CINEVA?)
 
Ultima editare de un moderator:

stamatecostica

Membru activ
Eu nu vreau sa ma amestec dar nu mam aptinut si am scris si eu ceva .
Cand am facut eu si alianta mea prostest au fost banati 6 jucatori ...si chiar culmea exact toti odata si asta sa intamplat dupa 1 zi dupa protest.
Asa ca va obositi degeaba cu proteste ca va luptati cu morile de vant .
 
Ultima editare:

DeletedUser14136

Guest
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser14136

Guest
nu ma obosesc, ca nu ma fac 300 de monede,am bani sa bag cate vreau, dar nu suport sa fiu tras in piept, si daca sunt ale mele de ce sa nu le primesc? Decizia corecta ar fi sa imi primesc premiul, deoarece am raspuns PRIMUL, cu UNA din cele 2 variante CORECTE de raspuns!
 

DeletedUser

Guest

Pai eu ce-ti zic.. Nu inteleg de ce crezi tu ca te ajuta argumentul asta, fiindca documentarea lui odmm la raspuns nu a fost facuta pe site-ul respectiv.. Sa sti ca unii mai si citesc carti.. Plus ca pana si wikipedia ne da dreptate pe alocuri..

In fine, dupa cum am spus deja, e evident aici ca nu e vorba de nepotism.. Pur si simplu varianta cunoscuta de organizatori (de noi) era una diferita si nu stiam de existenta unei alte variante... Pe care, pana la urma, suntem nevoiti sa o recunoastem... Acum daca va rog, asteptati sa vedem ce putem face mai departe

Iar pentru cei ce toti vor mai zbiera ca e nepotism, va invit sa si participati inainte de a avea astfel de acuze.... Desigur, daca mai continuati cu astfel de postari am sa fiu totusi obligat sa va "tai" ocazia.. Imi pare rau dar deja dati dovada de pura nesimtire..
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Si tu dai dovada de o mare nesimtire la ceea ce zici!
Daca voi nu stiti sa va documentati ca ar fii posibil sa fie 2 raspunsuri corecte ce vina are sorin???
 

DeletedUser14136

Guest
Da, Bun raspuns domnule Admin. Multumesc ca imi subliniezi faptul ca unii din voi mai cititi si carti. Nu iti doresc decat sa fi citit si tu macar jumate din cartile care le-am citit eu pana in momentu asta, si ar fi un lucru realizat bine. (Si daca vrei iti dau dovada data de Odmm in mesaj privat la mine cu copy/paste de pe acel site- deci se pare ca nu era din nicio carte ). Va rog sa incercati sa nu fiti penibili in incercarile de a va lua apararea unii la altii, ci sa fiti corecti,ca nu va da nimeni in cap ca ati gresit. Va da in cap ca incercati sa musamalizati!. De asta avem nevoie, de corectitudine!!!
JXJm7Mz.jpg
 

DeletedUser

Guest
Si tu dai dovada de o mare nesimtire la ceea ce zici!
Daca voi nu stiti sa va documentati ca ar fii posibil sa fie 2 raspunsuri corecte ce vina are sorin???

Eu te-as ruga sa citesti ceea ce scriu..
si nu stiam de existenta unei alte variante... Pe care, pana la urma, suntem nevoiti sa o recunoastem...

Imi cer scuze dar nu eu am venit sa acuz oamenii de minciuni, nepotisme si alte lucruri.. Nici macar nu a zis cineva ca nu ati avea dreptate, doar vi s-a prezentat varianta noastra.. Cat despre tine personal, El Fisherman, daca tu nu sti sa menti o discutie, e problema ta.. Dar nu poti spune ca sunt nesimtit fiindca ii ascult pe ceilalti, ii inteleg si ii mai si aprob.. ok!?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser14136

Guest
eu v-as ruga totusi sa nu deviem de la subiect ci sa gasiti cumva o solutie. sa nu ma intelegeti gresit, eu nu am o problema ca a castigat un coleg de joc un premiu, eu am o problema ca nu am castigat eu fiind castigator de drept. nu e vina mea ca sunt 2 raspunsuri corecte si ca eu stiam unul iar voi pe celalt? e logic nu ?
 

DeletedUser

Guest
Da, Bun raspuns domnule Admin. Multumesc ca imi subliniezi faptul ca unii din voi mai cititi si carti. Nu iti doresc decat sa fi citit si tu macar jumate din cartile care le-am citit eu pana in momentu asta, si ar fi un lucru realizat bine. (Si daca vrei iti dau dovada data de Odmm in mesaj privat la mine cu copy/paste de pe acel site- deci se pare ca nu era din nicio carte ). Va rog sa incercati sa nu fiti penibili in incercarile de a va lua apararea unii la altii, ci sa fiti corecti,ca nu va da nimeni in cap ca ati gresit. Va da in cap ca incercati sa musamalizati!. De asta avem nevoie, de corectitudine!!!

Pai si tu vroiai sa-ti scaneze cartea sau sa-si faca vreo infuzie de memorie ca sa-ti prezinte dovada.. Hai da-o naibii.. Uite, omul stia un lucru, l-a verificat online si totul a fost ok.. Aparent nu a fost suficient, asta e clar.. Dar nu poti acum sa transformi asta in musamalizare.. Sau tu ce te asteptai sa-ti arate daca nu varianta noastra?
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus