Minunile Lumii Epsilon

  • Autor subiect DeletedUser5719
  • Data de început

DeletedUser5719

Guest
deschid acest topic pentru ca pe epsilon exista probleme legate de minuni .invit colegii de pe epsilon sa isi faca publica parerea lor fata de minunile lumii epsilon.cei din alianta ghost division sunt rugati sa nu ne bage in seama in acest topic.
 

DeletedUser

Guest
inadminsibil

nu se poate asa ceva sa fii furat pe fata....
cum e posibil sa iti dipara resusele care veneau spre minuni,iar adminii sa nu stie despre ce e vb....
la ora 16 necesarul pentru inchiderea minunii era 12 mil,iar reusrsele care veneau spre minune erau cate 10 mil pe fel,iar la ora 16 si 15 min,necesarul era acelasi,iar resursele care veneau erau doar 5000 pe fel.
cum e posibil asa ceva,admini nu au reusit sa ne explice ce s-a intamplat...
 

DeletedUser7685

Guest
Nu are sens

nu se poate asa ceva sa fii furat pe fata....
cum e posibil sa iti dipara resusele care veneau spre minuni,iar adminii sa nu stie despre ce e vb....
la ora 16 necesarul pentru inchiderea minunii era 12 mil,iar reusrsele care veneau spre minune erau cate 10 mil pe fel,iar la ora 16 si 15 min,necesarul era acelasi,iar resursele care veneau erau doar 5000 pe fel.
cum e posibil asa ceva,admini nu au reusit sa ne explice ce s-a intamplat...

Codrut, daca vrei sa mai joci nu te lua in bete cu administratorii, eu am facut-o si am fost banat 10 zile pe forum :(
 

DeletedUser5719

Guest
Intrebarea este mihai una simpla :


Ce rost mai are sa jucam daca exista erori la asemenea nivel ?


Eu sunt mai sceptic asa de felul meu nu cred in coincidente deci restul ... e tardiv acum .am decis sa pun capat lumii epsilon definitiv caci acest joc deja a ajuns la niste erori grave din punctul meu de vedere.cine doreste sa fie scufundat in acest noroi numit epsilon este liber sa o faca . voua cei din aliens care ati dovedit caracter in aceasta decizie. pot doar sa va zic "Felicitari " pentru curajul de a pun punct . imi pare rau pentru voi ca din cauza unei erori de asemenea anvergura ati ratat sansa de a dovedi ca sunte-ti capabili de lucruri marete.dar stati linistit ca maretia vine chiar din lucrurile pe care le-ati facut pina sa facem echipa . ati dovedit ca voi 30 de oameni ati ridicat minunile chiar peste altii desi erau cu dublu ca numar .din partea mea toata stima .cu respect bogdan2002
 

DeletedUser

Guest
indiferent

chiar nu ma mai intereseaza,ca oricum nu mai vreau sa joc,o sa mai stau cateva zile
 

DeletedUser7685

Guest
Intrebarea este mihai una simpla :


Ce rost mai are sa jucam daca exista erori la asemenea nivel ?


Eu sunt mai sceptic asa de felul meu nu cred in coincidente deci restul ... e tardiv acum .am decis sa pun capat lumii epsilon definitiv caci acest joc deja a ajuns la niste erori grave din punctul meu de vedere.cine doreste sa fie scufundat in acest noroi numit epsilon este liber sa o faca . voua cei din aliens care ati dovedit caracter in aceasta decizie. pot doar sa va zic "Felicitari " pentru curajul de a pun punct . imi pare rau pentru voi ca din cauza unei erori de asemenea anvergura ati ratat sansa de a dovedi ca sunte-ti capabili de lucruri marete.dar stati linistit ca maretia vine chiar din lucrurile pe care le-ati facut pina sa facem echipa . ati dovedit ca voi 30 de oameni ati ridicat minunile chiar peste altii desi erau cu dublu ca numar .din partea mea toata stima .cu respect bogdan2002

Ai vazut Bogdane, ai pus punctul pe I! Intradevar ce rost mai avea? De aceea am sters contul, eu am investit in jocul asta nervi, suflet, nopti nedormite, mai in gluma mai in serios sotia umbla cu actele de divort sa le semnez, noroc ca din cauza jocului nu am avut timp :) si nu in ultimul rand, BANI! Asa ca in momentul in care am considerat ca am fost fentat, indiferent cat de greu a fost si te asigur ca a fost infernal, ajunsesem sa socotesc jocul asta un drog, multi stiu la ce ma refer, am luat hotararea sa renunt si sa ies din el onorabil asa cum, poate, am jucat. Si ca si codrut, mai mai invart pe aici cateva zile ca sa vad ce se ma discuta si sa corectez eventualele rautati, apoi ADIO, de la mine nu mai vad cei in cauza bani! Iar tie si celor care cu adevarat ne-au respectat iti si le ofer toata stima si respectul meu! Numai bine! Mihai43.
 

DeletedUser

Guest
respect pentru cei ce stiu sa piarda

nu o sa va fac placerea si o sa intervin :)
intamplator in aceeasi perioada si noi am avut probleme cu o minune in sensul ca resursele ce ajungeau nu se contabilizau si exista tiket dovada la acest sens si ca si voua adminii ne au raspuns ca a fost o eroare de server. asa ca nu va mai vaitati . asta e, ati avut o strategie perdanta in ceea ce priveste minunile :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Intrebarea este mihai una simpla :


Ce rost mai are sa jucam daca exista erori la asemenea nivel ?


Eu sunt mai sceptic asa de felul meu nu cred in coincidente deci restul ... e tardiv acum .am decis sa pun capat lumii epsilon definitiv caci acest joc deja a ajuns la niste erori grave din punctul meu de vedere.cine doreste sa fie scufundat in acest noroi numit epsilon este liber sa o faca . voua cei din aliens care ati dovedit caracter in aceasta decizie. pot doar sa va zic "Felicitari " pentru curajul de a pun punct . imi pare rau pentru voi ca din cauza unei erori de asemenea anvergura ati ratat sansa de a dovedi ca sunte-ti capabili de lucruri marete.dar stati linistit ca maretia vine chiar din lucrurile pe care le-ati facut pina sa facem echipa . ati dovedit ca voi 30 de oameni ati ridicat minunile chiar peste altii desi erau cu dublu ca numar .din partea mea toata stima .cu respect bogdan2002
cei 30 erau cumva 74 ? sau nu ai pus la socoteala si brutacii? sau ei au venit pentru victorie si distinctii?
 

DeletedUser

Guest
ce rau esti dorule:))
nu stiu cum Doamne iarta-ma ..dar ca vb aia ,,,toate drumurile duc la Roma"
aici in cazul de fata ..se pare ca toate drumurile duc ,,,...in alta parte :))
la nefericita si iminenta parasire a lumilor de cam toti marii jucatori ..
de ce ?
pai am "cotrobait "si eu prin forumul asta ...(tre sa recunosc destul de alambicat)si am vz.destul de multe "minuni",sa le zicem ...
una asta de la voi cu "saraciile astea de minuni"
apoi,ceva raspunsuri ...,evident ,tot despre minuni,eronate ..de altfel ,ale adminilor (au rectificat,si au recunoscut ca nu au stiut....nasol..dezvoltatorul ale lacune ...si va pierde "acoliti":)))
ceva...de la mai marele Grepolisului....
gen
Se amana deschidera primei ere a eroilor....pana dupa mijlocul lunii ianuarie ..
(trebuia la 15 decembrie)
ceva despre amanarea deschideri unui alt server
ceva despre ,NOI reguli privin ridicarea minunilor...si pierderea lor ..
toate astea ....PFFF
sa ne fie cu pardon moncher
"Adicatelea"(citez moderatorul ,mia placut expresia:)))
chiar devin "diagonale scurte" pentru majoritatea dintre noi!!:(
 

DeletedUser

Guest
Serios, acum. Și eu joc.. și eu fac bătături la dește' trecând prin 180 de polisuri, selectând și trimițând resurse. E tare anevoios, recunosc.
Și e frustrant să observi mai apoi că toată munca și tot timpul pierdut și toate resursele trimise au fost în zadar.
Știu că explicația primită la ticketele făcute este,,eroare...bug'' și știu că este frustrant și nemulțumitor. Și eu m-aș simți nedreptățit...chiar înșelat, dacă doriți.
Tot ceea ce doresc să subliniez, încă o dată, este faptul că noi nu avem nicio legătură cu ele și absolut niciun mijloc de remediere al acestor probleme de ordin strict tehnic.
Serverele..sunt la ei...ai lor și tehnicienii și dezvoltatorii sau programatorii.
Și, cu aceste aspecte subliniate, cred eu că afirmațiile prin care se încearcă să se spună că numai unii sau alții sunt sau au fost dezavantajați, sunt deplasate. Un bug....o eroare..se manifestă la fel, pentru toți.
 

DeletedUser

Guest
Eroare info pace

off topic
spam sau cum o fi ....te rog dark
spunei mai marelui ..ca a cam gresit anii de la pace!!
suntem in 2011
nu de altceva ..dar..cine stie poate tine pacea vreun an..eu stiu ..;)

off topic
spam sau cum o fi ....te rog dark
spunei mai marelui ..ca a cam gresit anii de la pace!!
suntem in 2011
nu de altceva ..dar..cine stie poate tine pacea vreun an..eu stiu ..;)

voila:heh:
Pace de Sărbători
De sărbători va fi activată pacea.

Crăciun - Start: 24.12.2010 ora 18:00 Sfârșit: 26.12.2010 ora 23:00

Anul Nou - Start: 31.12.2010 ora 12:00 Sfârșit: 01.01.2011 ora 18:00

- Inainte cu 24 de ore de activarea pacii nu se vor mai putea face cuceriri. Atât pe noul sistem cât și pe cel vechi.
Toate interacţiunile cu Minunile Lumii sunt blocate:
- Jucatorii pot trimite resurse către Minuni, dar acestea vor fi retrimise către orașul de unde au venit, în cazul in care ajung în intervalul mai sus mentionat.
- Nu este posibilă extinderea în perioada mai sus menționată
__________________
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Da, știu..am observat și eu.
Probabil că din viteză. Oricum..prea cârcotași și voi. :)
 

DeletedUser7772

Guest
Serios, acum. Și eu joc.. și eu fac bătături la dește' trecând prin 180 de polisuri, selectând și trimițând resurse. E tare anevoios, recunosc.
Și e frustrant să observi mai apoi că toată munca și tot timpul pierdut și toate resursele trimise au fost în zadar.
Știu că explicația primită la ticketele făcute este,,eroare...bug'' și știu că este frustrant și nemulțumitor. Și eu m-aș simți nedreptățit...chiar înșelat, dacă doriți.
Tot ceea ce doresc să subliniez, încă o dată, este faptul că noi nu avem nicio legătură cu ele și absolut niciun mijloc de remediere al acestor probleme de ordin strict tehnic.
Serverele..sunt la ei...ai lor și tehnicienii și dezvoltatorii sau programatorii.
Și, cu aceste aspecte subliniate, cred eu că afirmațiile prin care se încearcă să se spună că numai unii sau alții sunt sau au fost dezavantajați, sunt deplasate. Un bug....o eroare..se manifestă la fel, pentru toți.

Corect ! asa am gindit si noi. initial nah...paranoia ! " ne-au lucrat !" apoi ne-am mai calmat si am judecat la rece....si ne-am pus pe trimis la loc resursele in speranta ca nu doar pe noi ne-a afectat bugul...si bine am facut :p caci acum avem confirmari ca toti au fost afectati...
 

DeletedUser

Guest
Nu e bai. Este în firea noastră, starea noastră naturală, a românilor să ,,cârcotim''. Să ne simțim furați, înșelați, trădați. Pentru că, nu-i așa, aceata este primul lucru care ne trece prin cap. În mod cât se poate de natural și de firesc românește, așa gândim. Pentru că această gândire este adânc înrădăcinată în ființa noastră. Pentru că și noi furăm...înșelăm...trădăm, la rândul nostru. Cât se poate de natural. Și spunem că este ok așa. Pentru că așa ne-am deprins să gândim. Generații și generații de-a rândul...mințiți...furați...înșelați...trădați.
Vă asigur eu că un neamț sau un japonez...sau un chinez nici măcar nu ar fi ridicat problema că a fost ,,furat... mințit...înșelat''. De aceea noi suntem unde suntem...și ei, acolo unde ar trebui să fim și noi. Dacă nu ne-am mai afunda în acest ,,suntem furați...înșelați....trădați.'' Sau dacă, măcar, nu am mai gândi că unicul scop al celui cu care stai de vorbă este să te fure. Sau să te mintă ...sau să te nedreptățească. SAU DACĂ TU AI FI CINSTIT, asta...ca un început și ca un exemplu, pentru ceilalți din jurul tău.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Nu e bai. Este în firea noastră, starea noastră naturală, a românilor să ,,cârcotim''.Să ne simțim furați, înșelați, trădați. Pentru că, nu-i așa, acesta este primul lucru care ne trece prin cap. În mod cât se poate de natural și de firesc românește, așa gândim. Pentru că aceasă gândire este adânc înrădăcinată în ființa noastră. Pentru că și noi furăm...înșelăm...trădăm. Cât se poate de natural. Și spunem că este ok așa. pentru că așa ne-am deprins să gândim. Generații și generații de-a rândul...mințiți...furați...înșelați...trădați.
Vă asigur eu că un neamț sau un japonez...sau un chinez nici măcar nu ar fi ridicat problema că a fost ,,furat... mințit...înșelat''. De aceea noi suntem unde suntem...și ei, acolo unde ar trebui să fim și noi. Dacă nu ane-am mai minți furați...înșelați....trădați. Sau dacă , măcar, nu am mai gândi că unicul scop al celui cu care stai de vorbă este să te fure. Sau să te mintă ...sau să te nedreptățească. SAU DACĂ TU AI FI CINSTIT, asta...ca un început și ca un exemplu, pentru ceilalți din jurul tău.

Tu ai inteles gresit ... romanii nu au impresia ca sunt furati si pt asta sunt ei mai carcotasi de fel ... ei chiar sunt furati si cate unii au curajul sa mai ridice vocea ... voi faceti o confuzie aici ... in jocul asta sunt persoane care au avut curajul sa ridice vocea in `89 ...
De ce nu suntem noi unde sunt nemtii ... pai simplu ... ei daca ar fi fost in locul vostru (al moderatorilor si al adminilor) ar fi cerut intelegere si s-ar fi rugat de fiecare jucator sa nu renunte si cu siguranta ar fi incercat sa repare greselile ... pe cand noi romanii suntem tocmai pe invers ... cand avem putin de putere ... ca in proverbul cu tiganul ... pe "tata" il spanzur primul ... adica mai pe slau .. voi va credeti un fel de semi-zei care nu se pot umilii in asa fel in cat sa rugati un jucator sa va scuze greselile si sa incercati sa remediati problema ... la noi raspunsul e simplu ... "daca nu iti convine pleaca" ... de ce nu incercam sa fim ca nemtii? ... pai pt " ca asa vrea muschii mei " si pentru ca " muschii mei minte nu are" ... in germania daca renuntau 5 jucatori de top sa mai joace din cauza unei adsfel de probleme era o problema f mare pt Grepolis .... la noi ....in fine.
Imi pare rau pt cele intamplate si tot odata sunt scarbit de de ceeace sa intamplat cu Grepolis care nu tine cont de nici un fel de parerile "platitorilor" .. asta ar trebuii sa i puna pe toti pe ganduri ... nu este admisibil ca un prestator de servicii sa nu tina cont de parerea clientilor ... si culmea este ca are destui clienti .....
 

DeletedUser

Guest
Tu ai inteles gresit ... romanii nu au impresia ca sunt furati si pt asta sunt ei mai carcotasi de fel ... ei chiar sunt furati si cate unii au curajul sa mai ridice vocea ... voi faceti o confuzie aici ... in jocul asta sunt persoane care au avut curajul sa ridice vocea in `89 ...
De ce nu suntem noi unde sunt nemtii ... pai simplu ... ei daca ar fi fost in locul vostru (al moderatorilor si al adminilor) ar fi cerut intelegere si s-ar fi rugat de fiecare jucator sa nu renunte si cu siguranta ar fi incercat sa repare greselile ... pe cand noi romanii suntem tocmai pe invers ... cand avem putin de putere ... ca in proverbul cu tiganul ... pe "tata" il spanzur primul ... adica mai pe slau .. voi va credeti un fel de semi-zei care nu se pot umilii in asa fel in cat sa rugati un jucator sa va scuze greselile si sa incercati sa remediati problema ... la noi raspunsul e simplu ... "daca nu iti convine pleaca" ... de ce nu incercam sa fim ca nemtii? ... pai pt " ca asa vrea muschii mei " si pentru ca " muschii mei minte nu are" ... in germania daca renuntau 5 jucatori de top sa mai joace din cauza unei adsfel de probleme era o problema f mare pt Grepolis .... la noi ....in fine.
Imi pare rau pt cele intamplate si tot odata sunt scarbit de de ceeace sa intamplat cu Grepolis care nu tine cont de nici un fel de parerile "platitorilor" .. asta ar trebuii sa i puna pe toti pe ganduri ... nu este admisibil ca un prestator de servicii sa nu tina cont de parerea clientilor ... si culmea este ca are destui clienti .....

Cine te-a furat pe tine? Cu ce anume? Dar vreau un răspuns clar, la obiect nu generalități sau din auzite, la a paișpea mână. Cine te-a furat pe tine, în mod intenționat sau din greșeală și...cum? M-ai făcut curios.
Nu, eu nu fac nicio confuzie. ,, Voi'' , nu mă definește. Nu are sens să îți spun ce am făcut eu prin 89'..sau 90'...sau 91. Nu face obectul discuției în cauză. Atât doar îți spun, am făcut ceea ce am simțit.
Mă faci să am un zâmbet amar la afirmația ta cu mozii sau adminii nemți. Habar nu ai, cred, cum se moderează sau adminează pe acolo. Pe scurt, la ei nu se stă la discuțiile astea. Te judecă strict, ad literam. Fără nuanțe ,,latine'' sau ,,balcanice''.
Nimeni dintre noi nu se crede un semizeu ( cu excepția mea, care chiar sunt un zeu...dar, din nou, nu face obiect al discuției divinitatea mea-sper să o iei ca o ironie la cele afirmate de tine) ). Impresia aceasta..că există două tabere...una a echipei de administrare/moderare și una a jucătorilor...în care cele două tabere vin în opoziție, este una totalmente falsă.
Din nou, din păcate, ești în eroare. Nu noi , teamul .ro suntem prestatorii de servicii. Jocul, partea sa tehnică, este administrată de nemți. Deci, de ce nu le scrii lor să le spui că serviciile lor sunt lamentabile?
Din câte știu eu, Grepolis este un joc totalmente taxe free. Fără nicio obligație. Asta ca să mai eliminăm un steorotip, acela că te-ar obliga cineva să plătești ceva. Relax, cu mulți ani în urmă am încercat și eu să fac plângere la O.P.C. Spre marea mea surprindere, răspunsul a fost,, plata este benevolă...nu îți convine serviciul...renunță''.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7685

Guest
Cine te-a furat pe tine? Cu ce anume? Dar vreau un răspuns clar, la obiect nu generalități sau din auzite, la a paișpea mână. Cine te-a furat pe tine, în mod intenționat sau din greșeală și...cum? M-ai făcut curios.
Nu, eu nu fac nicio confuzie. ,, Voi'' , nu mă definește. Nu are sens să îți spun ce am făcut eu prin 89'..sau 90'...sau 91. Nu face obectul discuției în cauză. Atât doar îți spun, am făcut ceea ce am simțit.
Mă faci să am un zâmbet amar la afirmația ta cu mozii sau adminii nemți. Habar nu ai, cred, cum se moderează sau adminează pe acolo. Pe scurt, la ei nu se stă la discuțiile astea. Te judecă strict, ad literam. Fără nuanțe ,,latine'' sau ,,balcanice''.
Nimeni dintre noi nu se crede un semizeu ( cu excepția mea, care chiar sunt un zeu...dar, din nou, nu face obiect al discuției divinitatea mea-sper să o iei ca o ironie la cele afirmate de tine) ). Impresia aceasta..că există două tabere...una a echipei de administrare/moderare și una a jucătorilor...în care cele două tabere vin în opoziție, este una totalmente falsă.
Din nou, din păcate, ești în eroare. Nu noi , teamul .ro suntem prestatorii de servicii. Jocul, partea sa tehnică, este administrată de nemți. Deci, de ce nu le scrii lor să le spui că serviciile lor sunt lamentabile?
Din câte știu eu, Grepolis este un joc totalmente taxe free. Fără nicio obligație. Asta ca să mai eliminăm un steorotip, acela că te-ar obliga cineva să plătești ceva. Relax, cu mulți ani în urmă am încercat și eu să fac plângere la O.P.C. Spre marea mea surprindere, răspunsul a fost,, plata este benevolă...nu îți convine serviciul...renunță''.
Buna treaba si mai te iei de cei care gandesc romaneste. Pai la nemtii aia pe care ii ridici in slavi ideea e in felul urmator, nu iti convine serviciul prestat, cautam sa il facem mai bun nu sa iti spunem renunta!
 

DeletedUser7685

Guest
Si ca o revenire, colegul dinainte nu a spus nicaieri ca serviciile nemtilor sunt lamentabile. El s-a referit la cu totul altii :)
 

DeletedUser

Guest
Unde ai văzut tu că ridic eu în slăvi pe cineva ? Unde ai văzut tu că mă iau eu de cineva?
Cele de mai sus, se constituie doar în simple observații.
Voalat, prin revenirea ta de nu știu unde, înțeleg că serviciile oferite de noi, sunt lamentabile? Asta să înțeleg din postul tău? Dap. Acel bug menționat mai sus de unul dintre colegii tăi, a făcut ca resursele să se ducă la anumite minuni ale unei alianțe agreate de noi. Acel bug a afectat numai și numai alianța din care faci tu parte.
Serios, dar devii penibil.
Și, da... dacă este să mă iau de cineva, am să mă iau mereu de cei care ( la modul general vorbesc) se gândesc că pentru toate eșecurile din viața lor , mereu dar absolut mereu, este altcineva de vină. În cazul de față, noi...echipa, care nu știu ce naibii am făcut dar am introdus un bug ,,preferențial'' care ți-a păpat ție și celor din alianța ta, resursele. Urmează bug v. 2 . Toate resursele trimise de voi, automat vor fi redistribuite către alianțele cu care sunteți la concurență directă.
Nici măcar să pierdem cu demnitate nu suntem în stare, noi românii în general. Sau să spunem adversarului că a fost mai bun. Și să încercăm să învățăm de la el. Neah...,,am pierdut...nu din cauza noastră...a fost gol din offside...sau ne-au mâncat adminii''.
Patetic, acest mod de gândire.
 

DeletedUser7685

Guest
Daca imi arati unde am scris eu ca ne-ati mancat voi resursele mai stam de vorba. daca nu... treaba cu penibilitatea nu tine. cel putin nu in cazul meu.
 
Sus