LUMEA RODOS

Au făcut Demos charge back sau nu

  • Da

    Voturi: 32 84,2%
  • Nu

    Voturi: 4 10,5%
  • Au jucat cu bot

    Voturi: 2 5,3%

  • Total votanți
    38

Demos06

Stie Tot
Bă, îmi place despre tine... deși nu ai fost prezent în alianța, grupurile ori discuțiile noastre ca alianță ( și cel mai probabil nici pe server ) totuși îți dai cu părerea ca și cum ai fii fost acolo :))))))))))))

Si te-ai găsit tocmai tu in pula mea de praf să-mi vorbești de strategie și motivarea jucătorilor în contextul în care tu, pe hermonosa, sau unde plm te-ai bătut cu Oceania te ai făcut direct fantomă, ți-ai lăsat și oamenii și alianță de izbeliște, iar la final, ca bonus, ai mai avut si tupeul jegos să-i injuri fix pe aia care au mai spălat in urma ta .... si totusi vi să-mi spui mie de motivarea jucătorilor si strategie:))))))))

Tu să-mi vorbesti de motivarea jucătorilor si soluții în momentul în care te vei afla în situația în care am fost noi, când dupa 3 4 zile de la deschiderea serverului ne am dat seama că:

- ne batem cu 3k ciuperci;

- tot serverul s-a aliat împotriva noastră;

- dezvoltarea o sa fie mai grea decât băgatul navelor, sau chiar susținerea lor.

- deși era clar ca lumina zilei ca acele conturi sunt făcute intenționat, si aici nu discutam de 10,20,50,100 conturi, ci de mii de conturi, totuși nu a făcut nimic... pardon, mai nimic.


Tu îți dai seama cât de mult au lovit aceste lucruri în moralul jucătorilor, si asta la 3 4 zile de la deschiderea serverului. Multi au vrut sa renunte de atunci, pt ca șansele de a realiza ceva deja erau la cel mai jos nivel, si totuși, am rămas pe harta și am încercat sa facem ceva.. asta până ieri când s au luat 3 banuri, banurile fiind chiar pe graniță.

Io cred ca daca erai tu in aceeași poziție ca a mea/noastră, ștergeai de minim 5x.
Eu cred că dacă ați fi jucat până la final aveați șanse mari,și o zic fără pic de ironie..

Aveati variante să vă boostati între voi,ca să nu zic că puteați încerca acțiuni înspre noi și să cuceriți orașe

Ține cont și că șansele ca să fi cucerit TOATE ciupercile alea într-un timp atât de scurt erau ff mici,urmau și să iasă din vacanță

Și legat de “toată harta împotriva noastră”,fii serios :)) Guci care a intrat la vrăjeala cu recrutările lui clasice în prima fază,Last Legion care sunt un grup mic de prieteni ,majoritatea oameni cu joburi care îi lasă cu puțin timp pe joc și noi(Gucci Gang) care eram la început 15-20 din care nici ăștia nu eram toți activi

La ce echipă v-ați strâns ce pretenții aveați ? Pe bune acu…..

V-ați bătut singuri cu frauda la inno ,e una să faci cu un bot niște ciuperci și alta să fraudezi sistemul într-un mod așa nesimtit
 

twistdark1

Stie Tot
Eu cred că dacă ați fi jucat până la final aveați șanse mari,și o zic fără pic de ironie..

Aveati variante să vă boostati între voi,ca să nu zic că puteați încerca acțiuni înspre noi și să cuceriți orașe

Ține cont și că șansele ca să fi cucerit TOATE ciupercile alea într-un timp atât de scurt erau ff mici,urmau și să iasă din vacanță

Și legat de “toată harta împotriva noastră”,fii serios :)) Guci care a intrat la vrăjeala cu recrutările lui clasice în prima fază,Last Legion care sunt un grup mic de prieteni ,majoritatea oameni cu joburi care îi lasă cu puțin timp pe joc și noi(Gucci Gang) care eram la început 15-20 din care nici ăștia nu eram toți activi

La ce echipă v-ați strâns ce pretenții aveați ? Pe bune acu…..

V-ați bătut singuri cu frauda la inno ,e una să faci cu un bot niște ciuperci și alta să fraudezi sistemul într-un mod așa nesimtit

Bai luci , unguru oricum baga alte ciuperci in locul alora de dispareau .. si pe langa asta voi aveati multe interne pe care le puteti prelua . Si daca luam teoretic 10 orase pe zi de la voi , de ele luati 15 ciuperci :))) .

Poti sa joci dominatie si in 10 oameni de granita , cu 8 academii care doar sa intemeieze in 2 mari , iar pana la final doar internezi oameni si castigi lumea ... Nu poti sa joci singur vs 3 mari pe sistemul asta tampit de dominatie , minunile sau templele sunt cu totul altceva .

Dc crezi ca s-a optat pentru minuni cand s-a intrat pe extern? Si acolo eram 1 mare vs 3 si s-a castigat la pas , in schimb , de era dominatie se mai castiga o pula .
 

twistdark1

Stie Tot
Numarati lumile de dominatie de pe ro in care alianta castigatoare n-a facut fuziuni / recrutari pe ultima suta de metri / internari in masa si jucat farmerama . Ar trebui sa se calculeze altfel orasele de pe dominatie , de exemplu cele de pe cruce sa valoreze mai mult decat unul aproape de marea 34 .
 

b2k.terryca

Membru activ
Toate ca toate, dar un joc corect pe ro cand? Un joc corect ar fi fara ciuperci, frauda, fake-uri, demolari, spamuri, bot si toate manariile. O intrebare pentru toti.
 

twistdark1

Stie Tot
Haz de necaz , avea capone nava pe oras si ii ziceam " intra sa dai desfasuratorul " , el "N am frate nici o nava , sunt pe joc " ... "Mai verifica o data :)))"

Adevarul e si ca pe aplicatia asta noua luai atacuri cu tine pe cont si nu ti dadeai seama , fute m as pe ea .
 

Stewie Griffin

Stie Tot
Pai alea au fost singurele tickete ratatule=))))))))))))))))))) daca umpleam cu tickete pentru bot pai stevie nihil si emanu aveau ban de cand hau =)))))) doar au jucat cu noi 2 3 servare si stim ca erau destul de curati,doar zic asa
Bai paralizatule, daca tot dam cartile pe fata. A fost folosit pe dimale la blaturi si prima luna pe Nesebar unde am zis ca imi asum desi mai erau vreo 3 4 care l aveam si spionam toata harta la nevoie.
Iar pe anydesk a stat doar Stefan si Chitu sa isi farmeze fav pt minotauri, in rest nu cred ca mi a stat altcineva, decat daca cei mentionati au dat parola mai departe.
Aici, nu aveam nevoie, stiam ca veti fi banati de cand ati inceput cu ,,check backul,,.

Va urez tuturor, fosti colegi, actuali colegi si jucatori, numai de bine. Eu ma retrag o perioada din ce inseamna acest joc.

Va pupa, Stivi
 
Bai paralizatule, daca tot dam cartile pe fata. A fost folosit pe dimale la blaturi si prima luna pe Nesebar unde am zis ca imi asum desi mai erau vreo 3 4 care l aveam si spionam toata harta la nevoie.
Iar pe anydesk a stat doar Stefan si Chitu sa isi farmeze fav pt minotauri, in rest nu cred ca mi a stat altcineva, decat daca cei mentionati au dat parola mai departe.
Aici, nu aveam nevoie, stiam ca veti fi banati de cand ati inceput cu ,,check backul,,.

Va urez tuturor, fosti colegi, actuali colegi si jucatori, numai de bine. Eu ma retrag o perioada din ce inseamna acest joc.

Va pupa, Stivi
Minotauri sau manticore?
 
Haz de necaz , avea capone nava pe oras si ii ziceam " intra sa dai desfasuratorul " , el "N am frate nici o nava , sunt pe joc " ... "Mai verifica o data :)))"

Adevarul e si ca pe aplicatia asta noua luai atacuri cu tine pe cont si nu ti dadeai seama , fute m as pe ea .
Banul e global pe toate serverele sau poti intra si pe alt server?Ca daca poti intra pe alt server ai iesit castigat:).
 
Sus