limitare orase in alianta

DeletedUser

Guest
O alianta mare face legea in jurul ei: sunt din ce in ce mai multi jucatori mari in aceeasi alianta si cuceresc sau inpun intrarea in alianta lor a oraselor/jucatorilor de la granita; In acest ritm, se va ajunge la o singura alianta mare si mai multe mai mici, la care inca nu a ajuns alianta mare; Extrem, vor juca doar 200 de jucatori, care au cucerit toate ortasele dintr-o lume, toti in aceeasi alianta.

Limitarea numarului de jucatori in alianta a rezolvat doar partial problema; ar trebui afisat numarul de orase al fiecarei alinte; evolutia lor ar dovedi daca am dreptate sau nu ...

Solutia pe care o vad : limitarea si a numarului de orase dintr-o alianta.
 

DeletedUser

Guest
Contra , cea mai proasta idee , daca eu vreau sa am 20 de orase 20 am .
 

DeletedUser

Guest
Contra, sa zicem ca ai ajuns la limita oraselor pe care le poti detine dar nu te opreste nimeni sa ataci in continuare pe toti din jur, sa ii pradezi de resurse si sa faci puncte de batalie. Crezi ca atunci nu se vor lasa de joc daca sunt atacati si jefuiti zilnic de altii mai puternici? Se vor lasa si in timp va devenit loc de colonizare deci tot nu ai rezolvat nimic. (punctele de batalie si cele de cultura nu isi mai au rostul dupa ce ai ajuns la limita pe care ai propus-o tu).
 

DeletedUser

Guest
Worst.
Idea.
Ever.
120px-SMirC-thumbsdown.svg.png
 

DeletedUser

Guest
:(

limitare a numarului de orase din alianta, nu a numarului de orase pe care le poate detine un user. Poti sa ai si 100 de orase daca poti, dar nu poti fi in aceeasi alianta cu toti primii 200 de jucatori.

:) eu cred ca se va face ceva in sensul asta...
 

DeletedUser

Guest
S-o crezi tu...stai linistit,nu se va face nimic in aceasta privinta.Daca nu cresti in puncte este problema ta.Nu inseamna ca altii nu au voie.Cred ca trebuie inchis acest topic.
 

DeletedUser

Guest
Contra

Eu sunt contra.

Ai cate orase vrei,faci ce vrei.
E un joc.
Nu avem nevoie de limite aici.
 

DeletedUser

Guest
:eek: huh? pai si goalul jocului care e? nu era faza... o alianta sa ocupe o parte cat mai mare din harta...ca sa fie desemnata castigatoare; nu asta era ?
 

DeletedUser

Guest
:)

Si eu cred ca o sa fii cucerit in ceva timp. Nu pari sa ai vreo treaba cu modul in care functioneaza jocurile de genul asta.

:) ma scuzati, dumnu' stietot. Daca nu se intampla chestia asta, cazi de fraier, nu?

vezi ca au mai postat mai sus cetateni care nu au inteles nici dupa a doua postare ; au crezut ca ma refer la numarul de orase detinute de fiecare... Aia au treaba despre cum "merge jocurile" de genul asta...
 

DeletedUser

Guest
owlnic, uita-te putin la Die. si vezi daca conteaza numarul de jucatori sau de sate ca sa insemni ceva.

zicea cineva cea mai proasta idee .... subscriu, doar gandirea de a impune asa ceva va insemna ca incet incet in fiecare alianta sa existe 100 - 50 - 25 - 1 singur jucator ;)
 

DeletedUser

Guest
Pastreaza-ti optimismul. Sigur o sa te ajute cand vezi ca nimeni nu te baga in seama.
 

DeletedUser

Guest
eu totusi nu inteleg de unde superioritatea asta din partea unora(si nu ma refer numai la clown).am inteles...sunteti unii mai buni, unii mai slabi(in ceea ce priveste jocul nu persoana) dar daca cineva face o propunere, buna sau proasta, trebuie sa-i raspunzi frumos si sa-ti argumentezi raspunsul.o propunere este asa cum se si numeste O PROPUNERE nimic altceva...nu e implementata nu va fi obligatoriu implementata.hai sa dam dovada de maturitate si sa dezbatem o propunere asa cum merita si sa nu luam peste picior pe cineva care a propus ceva.....si eu sunt impotriva pentru ca pur si simplu o consider in dezavantajul jucatorilor dar in cel care propune ceva, bun sau prost, eu vad un jucator care e interesat de joc, care incearca si propune ceva ce lui i se pare bun.daca nu ar exista oameni care sa propuna diverse chestii am fi ramas la stadiul de barbari si traiam in pesteri...eu sunt genul care exploreaza nu care sta in pestera si mananca vanat adus de altii, asa ca salut orice tentativa de imbunatatire si orice propunere a cuiva si o dezbat cu seriozitate.omul trebuie sa vada unde e greseala in propunerea lui si ce trebuie sa imbunatateasca, nu sa-i taiem creanga de sub picioare si cand isi da de pamant sa-l luam la picioare in dos pentru ca il vom indeparta de joc si nu va mai vrea sa iasa din pestera.numai bine si respecte tuturor.

Scuze pentru roman, dar am chef de scris ! :D
 

DeletedUser

Guest
De acord cu tine,dar nu poti sa spui ca o propunere nu trebuie mai inainte gandita,ceea ce majoritatea care au propuneri nu au facut.Le-a venit o idee,care nu zic...poate sa fie buna daca o gandeste,pune in evidenta partile bune si incearca sa evite partile rele(in joc ma refer,nu sa nu spune care sunt dezavantajele).Aproape toate propunerile care le-am vazut eu suna asa:

sallz eu propun k pe jok sa fie un vulcan
 

DeletedUser

Guest
am impresia ca sunt vulcani pe joc, dar nu erup.....daca te uiti la orasele mele toate au nume de vulcani(exceptie nr 10).

serios vorbind....indiferent de propunere ii raspunzi frumos...nu putem cere ca toti sa propuna ceva bun pentru ca ar insemna sa limitat accesul la joc...nu poti sa ceri ca toti sa aiba un nivel intelectual si o gandire care sa le permita sa faca numai super-propuneri...am fi un server doar de ganditori preocupati mai mult de propuneri decat de joc si nu ar mai face fata adminii cu implementarea tuturor propunerilor bune....ce conteaza ca e proasta propunerea?trebuie sa-i jignim si sa-i luam peste picior pe cei care au propus?eu zic ca nu....dovada maturitatii si a respectului fata de colegii de joc(toti suntem colegi de joc nu numai cei din alianta din care facem parte) o faci prin raspunsuri civilizate si care sa il faca pe cel care a propus ceva gresit sa-si dea seama de asta si sa revizuiasca ori sa renunte la propunere.
 

DeletedUser

Guest
,,Orice mesaj adresat mie rog a fi scris corect romaneste si sa aiba inteles pentru a nu-mi pierde timpul incercand sa descifrez ce ati vrut sa spuneti.Nu cunosc limbajul mirc asa ca nu-l folositi in mesaje ce imi sunt adresate!
Va multumesc!'' tu ai scris asta.

Din moment ce propunerile sunt asa:sallz vreau si eo sa se faca mai multi zoldati din aia de zei...oricat de proasta ar fi propunerea daca este scrisa asa nu o ia nimeni in considerare.Insa daca scrii o propunere proasta,dar sa aduci cateva argumente si sa o scrii corect,lumea te ia in serios si iti spune unde ai gresit.
 

DeletedUser

Guest
da imi recunosc profilul si mesajul de acolo si crede-ma ca respect fiecare cuvant de acolo, dar totusi nu vad unde s-ar aplica mesajul meu de la profil in textul de mai jos :

O alianta mare face legea in jurul ei: sunt din ce in ce mai multi jucatori mari in aceeasi alianta si cuceresc sau inpun intrarea in alianta lor a oraselor/jucatorilor de la granita; In acest ritm, se va ajunge la o singura alianta mare si mai multe mai mici, la care inca nu a ajuns alianta mare; Extrem, vor juca doar 200 de jucatori, care au cucerit toate ortasele dintr-o lume, toti in aceeasi alianta.

Limitarea numarului de jucatori in alianta a rezolvat doar partial problema; ar trebui afisat numarul de orase al fiecarei alinte; evolutia lor ar dovedi daca am dreptate sau nu ...

Solutia pe care o vad : limitarea si a numarului de orase dintr-o alianta.
 

DeletedUser

Guest
Eu vreau sa nu ne coste vrajile favoruri si sa putem da fulgerele unul dupa altul. Dormi tu la un moment dat si ti se duce Protectia!

killer_smiley.png
 
Sus