ITALIAN WARRIORS: nedrept interzise pentru că suporterii sunt dușmani jucător

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Yesterday evening we wrote to the Community Manager.
We get a lot of ban but nobody show us the elements for being guilty.

That's our letter:

to: Cristian Vrinceanu <cristian.vrinceanu@innogames.de>;

Dear Cristian,
I ma carola97, I am one of the resposnible of Italian Warriors on romanian server Tau. Our enemies are Revolutionarii and Pride and Honor.
I am writing thinking to delete my game. Why? Because I am victim of your bad customer support.
I think you have put a lot of restrictions in your rules, about account, transfert of account, logging into account of third persons. But you didn't put any restrictions about players playing in the same server where they work as customer supporter. I think it is very dishonest that one of our enemy is the same person that have to judge pur actions in order to guarantee the respect of the rule for the same server. In this way, every penalties can be an advantage for his/her alliance.

In particoular we have different situation of banning for our alliance.

BOT: they found correctly our player gg05 that used BOT for farming and building. You find he used some scripts and you recognize that the script was directly connected to the game. It was correct to punish him. In a same case you ban also fabiobar76 for using script. He had a BOT on his computer, but it was a program that improve his video board playing "Football Manager 2012". So it wasn't a script directly connected to Grepolis. Why in this case did you not recognize the real kind of script? I think the supporter prefer generalizing in this case, in order to justify as a cheat his fantastic defensive action that sank the colonial ship of crysty801 putting the biremes 1 second before entering the colonial ship. It is very strange that the enemy "damaged" was crysty801 and the supporter punisher was Seraphine (we know they are the same person, we read it on the general forum of the server, where Seraphine present herself). It is too easy to punish a good genuine action like as done by BOT. If you are a good player, you can do it without BOT. If you are a bad and dishonest player, you can't understand it, you can't imagine it.

MULTIACCOUNT: five days ago we committed some faults in order to share some internet connection and the support banned us. Not every account had a real interaction between each other, but anyway we accepted the ban. Today we obtained our accounts and we managed for activate the real shared connection between some accounts. We get immediately another ban because we didn't put "shared connection" between some accounts. But we didn't make it just because they are real account, not multiaccount!!!!!!!! When we get the first banning, the support show us the list of our connections and we could see for any connection a different IP address, but the same code everytime (may be the computer's ID) that shows that the connections left from the same computer. In this last banning, instead, I don't understand why you can't verifying that the account not shared have been managed from different computers. Also in this case, you used sophisticated tools in order to verify our multiaccount, but at the moment you use a superficial analysis in order to not show that actually we are not going on multiaccount.

In this last ban, you had also deleted an account (fabiobar76) automatically, giving him a permanent ban but without giving him the possibility to justify his position.

That's too much! We are not going to lose the game fighting against the enemies inside the support. We can't fight against ban instead against colonial ship. We are going to stop the game. We are going to delete all together. We are going to leave the server. We will talk very bad about your management, your country, your ethic, your moral. Mafia is not only an italian problem. You are so stupid because you are loosing a group of players that played a lot in this server and animated a lot the game. But first of all you are losing a group of customers that had spent a lot of money for buying gold money and Premium.

Our delete will start tomorrow after 18 o'clock. If you are going to review your decision, hurry up... because your money will run away very soon!

Disgusted and without respect
Your
carola97


IN ROMANIAN:

Ieri seară am scris la Comunity Manager.
Avem o mulțime de interdicții, dar nimeni nu ne arată elementele pentru a fi vinovat.

Asta e scrisoarea noastră:

Cristian Vrinceanu <cristian.vrinceanu@innogames.de> ;

Dragă Cristian ,
Eu ma carola97 , eu sunt unul din resposnible de Warriors italiene Tau de server romanesc . Dușmanii noștri sunt Revolutionarii și Pride și onoare .
I-am scris de gândire pentru a șterge jocul meu . De ce ? Pentru că eu sunt victima de sprijin pentru clienți rău .
Cred că ați pus o mulțime de restricții în regulile tale , despre cont , transfert de cont , autentificarea în contul de persoane terțe . Dar nu ai pus nici o restricție cu privire la jucători care joacă în același server unde lucrează ca susținător client . Cred că este foarte necinstit că unul dintre dușmanul nostru este aceeași persoană care trebuie să judece acțiunile PUR , în scopul de a garanta respectarea statului de același server . În acest fel , fiecare sancțiuni poate fi un avantaj pentru lui / ei alianță .

În particoular avem situație diferită de a interzice pentru alianța noastră .

BOT : au găsit în mod corect gg05 nostru jucător care a folosit BOT pentru agricultura si constructii . Veți găsi el a folosit unele script-uri și vă recunoaște că scenariul a fost conectat direct la joc . A fost corect să-l pedepsească . Într-un fel cazul în care interzice , de asemenea, fabiobar76 pentru utilizarea script . El a avut un BOT pe calculatorul său , dar a fost un program care îmbunătăți joc sa placa video " Football Manager 2012 " . Deci nu a fost un script conectat direct la Grepolis . De ce , în acest caz, nu te-am recunoscut un fel reală a script-ul ? Cred că susținător prefera generalizare , în acest caz , în scopul de a justifica ca un cheat acțiunea sa fantastic defensivă care sa scufundat nava colonială a crysty801 pune biremes o secundă înainte de a intra nava colonial . Este foarte ciudat că inamicul " deteriorat ", a fost crysty801 și The Punisher susținător a fost Seraphine ( noi știm că ele sunt aceeași persoană , l-am citit pe forum general al serverului , unde Seraphine se prezinte ) . Este prea ușor pentru a pedepsi o acțiune bun autentic ca și făcut de către BOT . Dacă sunteți un jucător bun , o poti face fara BOT . Dacă sunteți un jucător rău și necinstit , tu nu -l poate înțelege , nu se poate imagina .

Multiaccount : acum cinci zile ne-am angajat unele defecte , în scopul de a partaja o legătură la internet și de sprijin ne- a interzis . Nu fiecare cont a avut o interacțiune reală între ele , dar oricum am acceptat interdicția . Astăzi am obținut conturile noastre și am reușit pentru a activa conexiunea reală comun între unele conturi . Vom ajunge imediat un alt ban pentru că nu ne-am pus " legătură comun " între unele conturi . Dar noi nu -l face doar pentru că sunt cont real , nu multiaccount ! ! ! Când vom ajunge primii interzicerea , suportul ne arată lista de conexiuni noastre și am putut vedea pentru orice conexiune o adresă IP diferită , dar în același cod Everytime ( poate fi ID-ul computerului ), care arată că conexiunile plecat de la același computer . În acest ultim interzicerea , în schimb , eu nu înțeleg de ce nu se poate verifica dacă contul nu comun au fost gestionate de la calculatoare diferite . De asemenea, în acest caz , ați folosit instrumente sofisticate pentru a verifica multiaccount noastră , dar în momentul în care folosiți o analiză superficială , în scopul de a nu arăta că de fapt noi nu se întâmplă multiaccount .

În acest ultim ban , ai fi șters , de asemenea, un cont ( fabiobar76 ) în mod automat , oferindu-i un ban permanent , dar fără ai da posibilitatea de a justifica poziția sa .

Asta e prea mult ! Noi nu suntem de gând să-și piardă lupta joc împotriva dușmanilor din interiorul suportului . Nu putem lupta împotriva ban în loc de nave coloniale . Am de gând să oprească jocul . Vom șterge toate împreună . Am de gând să părăsească server. Vom vorbi foarte rău despre management -ul , țara , etica , morala ta . Mafia nu este doar o problemă italiană . Ești atât de prost pentru că ești pierde un grup de jucători care a jucat foarte mult în acest server și animat foarte mult jocul . Dar mai întâi de toate, se pierde un grup de clienți care și-a petrecut o gramada de bani pentru a cumpăra bani de aur și Premium .

Delete nostru va începe mâine după ora 18 . Dacă aveți de gând să revizuiască decizia ta , grăbește-te ... deoarece banii vor fugi foarte curând !

Dezgustat și fără respect
dumneavoastră
carola97

- - - Actualizat - - -

Yesterday, mysteriously, one hour after the new ban ... Only banned players have had every their cities attacked by the enemy ... this may be just a coincidence?
 

DeletedUser

Guest
too many coincidences against my alliance that makes you think of a conspiracy! nobody wants the server Romanian

- - - Actualizat - - -

if you do not have an answer to every detail well explained at 19 local time around the sea 36 will become ghost and we are talking to more than 700 cities
 

DeletedUser

Guest
just a game dude, is just a coincidence...

too fast my friend for thinking about a coincidence.
They false the server, you must rebel to it...
We spent time and money on this game.
I can't be treated in this way.
I am not joking when my credit card pay gold and Premium....
It is not a coincidence when I found 15.000 gold on my account....
Respect... I need only this.....
 

nicol 10

Stie Tot
What's this? Organized blackmail?
You're on a forum where it is allowed only Romanian, first learn to respect this
 

DeletedUser

Guest
What's this? Organized blackmail?
You're on a forum where it is allowed only Romanian, first learn to respect this

Ne pare rău, noi suntem italiană.
Ne-am dorit pentru a pune în versiunea în limba engleză, care este românul român, deoarece de multe ori traducerea este gresita. Cel puțin cei care știu limba engleză poate verifica versiunea corectă. În răspunsurile ulterioare, am continuat în limba engleză de către adaptarea la limba pe care a folosit interlocutorul nostru.
Am par să fi fost respectuos.
Tonul și onorează la persoanele pe care le reprezintă.
Esti, probabil, printre cei care deranjează prezența italiană pe acest server. Din fericire, am avea prieteni români care-mi arate în fiecare zi că ești așa de încăpățânat. Dacă ai fi rezervat în același recepție aici, în Italia, am fost deja pedepsit pentru rasism ...
Aflați ce înseamnă să respecte ... mai mult pe mai bine vocabularul
 

DeletedUser

Guest
Un jucător care servește, de asemenea, ca un moderator în support și care utilizează împiedica pedeapsa pentru adversarul său, așa cum s-ar putea numi? Laș? În Italia, este definit această situație: conflict de interese.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser9358

Guest
everyone of us received a message from the customer service to change the language within 24 hours...so the reason was the romanian language
 

DeletedUser2039

Guest
De belea italienii, e o problema mare daca nu produce grepolis.ro bani pentru nemti ?
 

DeletedUser

Guest
Limba folosita pe acest server este romana, atat pe joc cat si pe forum, eu cred ca in regulament scrie destul de clar lucrul acesta, iar protestele organizate pe forum nu aduc niciodata rezultatul scontat. Daca un jucator a fost sanctionat acest lucru s-a intamplat din cauza nerespectarii regulamentului, nu din cauza unei imense conspiratii rasiste de a elimina jucatorii straini de pe serverul romanesc. Acuzele aduse trebuiesc si dovedite, nu doar aruncate in vant si atat. Acestea fiind spuse, va rog sa contestati decizia adminilor pe Sistemul Intern de Suport sau la managerul de comunitate.
 

DeletedUser9358

Guest
imi place titulatura ta de "super moderator" :)))))) =)))

- - - Actualizat - - -

- - - Actualizat - - -

if you do not have an answer to every detail well explained at 19 local time around the sea 36 will become ghost and we are talking to more than 700 cities

I think I'm gonna cry ....
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser9358

Guest
no ..because i changed the language ..but those who didn't do that got banned
 

DeletedUser

Guest
Se pare ca nu ma fac inteleasa deloc... Daca se poate, va rog sa-mi spuneti ce e neclar in regulamentul de forum?

Regulament Forum
Reguli generale:


Limba folosită pe forum este româna.

La fel ca şi în joc, pe acest forum este permisă doar folosirea limbii române. Vă rugăm să limitaţi folosirea altor limbi la citate sau fraze bine cunoscute (sau traduse) şi doar când acest lucru este în concordanţă cu situaţia respectivă.

Accesul la forum

Accesul pe acest forum nu este un drept, ci un privilegiu. Echipa de moderatori îşi rezervă dreptul de a face ceea ce consideră ei mai bine pentru buna funcţionare a acestui forum.

- - - Actualizat - - -

clear advice, fast solution

Same advise for you...
 

DeletedUser9358

Guest
hippo.gif
 

DeletedUser

Guest
Se pare ca nu ma fac inteleasa deloc... Daca se poate, va rog sa-mi spuneti ce e neclar in regulamentul de forum?

Regulament Forum
Reguli generale:


Limba folosită pe forum este româna.

La fel ca şi în joc, pe acest forum este permisă doar folosirea limbii române. Vă rugăm să limitaţi folosirea altor limbi la citate sau fraze bine cunoscute (sau traduse) şi doar când acest lucru este în concordanţă cu situaţia respectivă.

Accesul la forum

Accesul pe acest forum nu este un drept, ci un privilegiu. Echipa de moderatori îşi rezervă dreptul de a face ceea ce consideră ei mai bine pentru buna funcţionare a acestui forum.

- - - Actualizat - - -



Same advise for you...

soluție rapidă
 

DeletedUser

Guest
Deci se poate respecta regulamentul, atata timp cat exista vointa... E bine atunci.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus