ITALIAN WARRIORS - acces multiplu la cont

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Deschid acest topic dupa ce tocmai am citit despre comportamentul aliantei ITALIAN WARRIORS pe alt topic lucru care mi-a confirmat mie si colegilor de joc suspiciunile. Probabil in timp si-au perfectionat doar metodele de login nu insa si naravul.

Vreau sa specific din start ca joc de ani de zile acest joc. Am jucat pe diverse servere inclusiv in afara. Si N-AM INTALNIT NICAIERI un comportament atat de dubios ca al acestei aliante. Care reflecta un singur lucru acces multiplu la conturi.

Este pur si simplu statistic imposibil ce se intampla. Cuceriri unde aproape toata alianta reactioneaza instantaneu cand vrem sa le bagam nave atacuri si sprijin atat de bine sincronizat si masiv incat depaseste situatiile normale in care un jucator este on, altul mai lipseste sau nivelul actual al jocului. Concret ieri le-am bagat o nava de foarte de aproape (15 minute). Atacurile au inceput sa soseasca de parca 2-3 oameni intrau pe toate conturile si trimiteau. In mod normal vezi oarecare intarzieri generate firesc de faptul ca un jucator nu este acum ci intra un pic mai tarziu sau dureaza pana cand inbformezi colegii ca esti atacat cu nava de atat de aproape.

Aceasta alianta a transformat pur si simplu jocul in zona noastra intr-un joc incorect. Contemplam toti ideea unui restart pentru ca pur si simplu jocul pare ca si-a pierdut complet orice element de fair-play.

Vreau de asemenea sa spun ca am fost in trecut membru al acestei aliante de unde am plecat pentru ca:

1. Nu se vorbea limba romana. Ca vorbitor de romana ori vorbesti engleza si italiana ori nu prea ai ce face pe acolo.
2. In ciuda activitatii mirifice a aliantei pe forum nu se intampla aproape nimic. M-a mirat din start cand am intrat aceasta lipsa de activitate pe forum in comparatie cu performantele aliantei. Probabil totul are loc pe un chat extern unde cativa mirifici de proprietari de conturi multiple stabilesc toate in italiana. Nu stiu daca asa este nu am absolut nici o proba concreta dar asta e impresia cu care am plecat de acolo.

Am vrut sa fac tichet dar efectiv nu stiu cui. Aici nu e vorba de un jucator, 2 sau 5 cum am optiunea in tichet. Este vorba de zeci de conturi, nici nu stiu ce jucatori sa selectez din lista celor care reactioneaza atat de dubios.

Adaug ca momentan nu au reusit sa-mi ia un oras deci nu sunt jucatorul clasic care cucerit se razbuna. Dar m-am saturat sa stau sa ma uit la actiunile colegilor si sa observ un singur lucru care este evident nu numai mie ci si altor jucatori cu experienta: astia folosesc conturi multiple sau intra unul la altul. Sunt zeci de jucatori cu experienta cu care am discutat si care au remarcat ca ceva este in neregula.

Curatiti lumea TAU de acesti trisori sau eu si multi altii o sa renuntam la aceasta lume pentru ca jocul pe ea in zona italienilor nu mai are nici un element de fair play.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser12708

Guest
Eu am alta nelamurire,si as vrea un admin sa ma lamureasca,din cate stiu eu daca se nimeresc atacuril sau intariri in aceeasi secunda ,intra in ordinea in care au fost trimise ,deci cum se poate sa intre nava si exact in aceeasi secunda dupa ea 3 intariri,multumesc
 

Mr Jack

Super Moderator
Atacurile/sprijinele care se nimeresc sa fie in aceasi secunda intra aleatoriu, nu intr-o ordine prestabilita

cat despre cealalta problema, se poate face ticket pentru 5 jucatori , daca acestia intra si pe alte conturi atunci vor fi depistate.
 

DeletedUser

Guest
Se poate cand ai 4-5 maini :) Cine stie italienii or fi alta specie. Din pacate eu roman oricat as exersa miscatul rapid al mouse-ului nu reusesc asemenea performante.

- - - Actualizat - - -

Ok. O sa aleg atunci aleatoriu cativa jucatori de la ei si le fac tichet.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser12708

Guest
Stiu ca intra in mod aleatoriu,dar eu nu vad o explicatie logica, nava si dupa ea 3 intariri in aceeasi secunda,1 la 2 ,1 la 3,deja incep sa cred ca se folosesc diverse programe ,una e o intamplare ,ce a fost acolo e deja de domeniul fantasticului
 

DeletedUser

Guest
Oricum caramidar pentru asta nici adminii nu cred ca au ce face. Sunt suspiciuni ale noastre doar, nu cred ca le poate dovedi cineva. Dar in tot ce fac par trisori profesionisti. Si asta cu conturi multiple e cu dus intors daca poseda mai multe conexiuni la internet, proxyuri, browsere diferite sa nu ramana marcati cu cookies-uri etc. Le facem tichete degeaba. Eu insa ma bazez pe experienta. Am jucat in aliante foarte bune in trecut gen cu cei din New Life pe omicron etc. Un atac se poate planifica, acolo eu nu m-as lega. E posibil - comunici dinainte etc.

Dar la o cucerire pe ei trebuie sa existe niste intarzieri naturale mai ales cand e cucerire din scurt pe aceiasi insula si la ore alese destept si stiind de ea doar 2-3 prieteni de incredere - deci se exclude idea spionului. Oriunde joci si oricati jucatori activi ar fi apar firesc intarzieri naturale pan cand da global colegul sariti mi-a bagat nava sau anunta pe vreun chat, pana citeste, vede colegul etc. N-am vazut nicaieri zeci de jucatori nonstop pe joc ca borgii. Am vazut cativa jucatori da de ne miram cand mai si dorm. Dar nu o alianta intreaga.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser12708

Guest
cand trimit mai multi sprijin sa zici ca se mai nimeresc,dar acolo au fost 6 parca puse cu mana 3 in secunda 1 la 1 secunda si 2 la 3 secunde,acum m am uitat atent,si eu reusesc sa bag la 2,3,4 secunde,odata am reusit la 1 in fata navei,din intamplare ,dar aia din 10,15 incercari,ce a fost acolo e .....
 

DeletedUser

Guest
Stiu man crezi ca de ce am facut topicul. Si sunt perfect de acord cu tine. Pur si simplu nu e natural si normal ce se intampla. Ignora orice intamplare, logica, experienta etc. Ziceam doar ca astea probabil sunt mai greu de dovedit.

Hai sa le facem tichet si sa vedem cum s-o rezolva daca intra cu conturi multiple cred ca au lasat o urma de ip-uri pe undeva. Alege si tu aleatoriu 5 useri din alea 40 atacuri rapide la tine si sa vedem ce rezolva adminii.

E oribil oricum ce fac ei pe lumea asta. Cred ca in aceiasi situatie au fost si mantalele cand s-au luptat si altii. Iti lasa un gust foarte amar al nedreptatii.

Apropo nota pt admini a mai existat o alianta puternica in zona care si-a dat restart confruntandu-se cu astia si vazand ca nimeni nu le face nimic.

Si ah Mr Jack caramidar se refera la 1 singur jucator care sincronizeaza la secunda nu stiu cate sprijinuri ala miroase a scripturi de la o posta.
 
Ultima editare de un moderator:

Mr Jack

Super Moderator
Si ah Mr Jack caramidar se refera la 1 singur jucator care sincronizeaza la secunda nu stiu cate sprijinuri ala miroase a scripturi de la o posta.

nu am zis nimic de scripturi, am specificat doar ca trupele nu intra neaparat in ordinea care sunt trimise cand ajung in aceasi secunda.
 

DeletedUser

Guest
SE stie ca italieni joaca cu scripturi ideia e ca se folosesc de programe gen team vever cu care joaca intre ei mia spuso cumnata mea ca asa juca sotul ei fiind italian nu stia sa-mi dea detalii ce si cum ca ea nu joaca acest joc ,dar ma auzit pe mine plangandu-ma de atitudinea lor . mentalitatea lor cu privire la reguli e sub ori ce critica pentru ei distractia e sa triseze si sa nu fie prinsi regretabil ca sa ajuns asa si in accest joc ma gandeam ca numai in cs sau mw2 vezi codati dar se pare ca nu.
 

DeletedUser12708

Guest
Cu prima ne am lamurit,cu secunda,dar erau doua nelamuriri acolo ,nu numai cum intra ,ci si cum de intra ca si bagate cu mana ?
 

DeletedUser

Guest
Mda e ceva la mijloc sigur!! /:) Sper doar sa nu ma atace ei,ca sigur ma fac daca imi dau atacuri si sprijinuri la secunda.
 

DeletedUser

Guest
Cu prima ne am lamurit,cu secunda,dar erau doua nelamuriri acolo ,nu numai cum intra ,ci si cum de intra ca si bagate cu mana ?

Nu se pot da la rand 6 sprijine si sa le pui cu mana in 1pana la 4 secunde.
e imposibil,cine zice ca poate minte sau joaca alt joc!
Daca sunt ceva dubii in acest sens ,invitati-l pe respectivul sa va arate cum se face practic;)
Sunt scripturi,clar!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser12708

Guest
E facuta poza cu intaririle la atacuri nu am,posibil si alea sa fi fost asa,dar nu stiu sigur ,i am facut ticket,daca nu se iau masuri,ne pierdem timpul aiurea doar
 

DeletedUser9489

Guest
Nu ai de unde sa stii daca se iau masuri. Pot fi banati atacabil si nu poti depista, putand s-o confunzi cu o inactivitatea egala cu durata interdictiei.
 

DeletedUser12708

Guest
Daca nu mi se raspunde,e ca si cum nu s au luat ,ceea ce pentru mine e cam acelasi lucru
 

DeletedUser

Guest
Daca nu mi se raspunde,e ca si cum nu s au luat ,ceea ce pentru mine e cam acelasi lucru

O sa ti-se raspunda la tiket,daca vrei iti dau si formularea,INSA,NU ti-se vor comunica daca s-au luat masuri sau nu!
Aici e scmecheria,pe care sincer nu prea nu am reusit sa o inteleg!
Normal ar fi ca sa primesc raspuns la o reclamatie,in sensul,da a fost pedepsit sau nu,nu a fost ceea ce ati sesizat.
Dar.....regulile te asigur ca sunt altele...
 

DeletedUser12708

Guest
N am mai facut ticket pana acum,sant chiar curios sa vad ce mi raspund :)
 

DeletedUser

Guest
Nimic concret,ceva de genul,vom verifica,multumim,pupici echipa grepolis.ro.
ceva de genul:D
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus