Intrebari despre resurse si bonus/deficit resurse

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Va aparea diferenta la niveluri mai mari ale minelor de resurse. La niveluri mici nu se simte.

Nu mai stiu exact la ce nivel apare prima diferenta, insa pe la 20, daca nu ma insel.

Eu de exemplu, pe o insula cu mai mult argint si mai putina piatra, la nivelul maxim la resurse am pe ora: 350 lemn, 275 piatra si 426 fier.
 

DeletedUser

Guest
Din cate stiu, diferenta se face simtita incepand de la nivelul 16.
 

DeletedUser

Guest
din cate am inteles eu treaba asta cu DIPLOMATIA este cam asa:

pana la 60% dispozitie 10 % putere poti ataca linistit
daca ai cercetat DIPLOMATIA poti ataca linistit
pana la 40% dispozitie si 10 % putere

daca zic ceva gresit rog sa fiu contrazis
 

DeletedUser

Guest
piata

Stie cineva... daca jucatorul destinatar are un nivel mai mic al pietii decat resursele trimise, le mai poate primi ?

Multumesc!
 

DeletedUser

Guest
Stie cineva... daca jucatorul destinatar are un nivel mai mic al pietii decat resursele trimise, le mai poate primi ?

Multumesc!

Da poate , deoarece primeste resursele de la comerciantii celuilalt jucator ( care a trimis resursele ).
 

DeletedUser

Guest
Va aparea diferenta la niveluri mai mari ale minelor de resurse. La niveluri mici nu se simte.

Nu mai stiu exact la ce nivel apare prima diferenta, insa pe la 20, daca nu ma insel.

Eu de exemplu, pe o insula cu mai mult argint si mai putina piatra, la nivelul maxim la resurse am pe ora: 350 lemn, 275 piatra si 426 fier.

Nu stiu cum e pe alfa, dar pe beta pana la level 19 resursele sunt identice si diferentele incep de la 20.
Am venit cu aceasta precizare, nu ca sa repet alta informatie, ci datorita faptului ca ulterior a aparut un post care zice de level 16.

Si mai vreu sa intreb: de pe unde se poate culege fier ? Caci eu in afara de lemn si piatra am gasit doar argint. :D
 

DeletedUser

Guest
pls help

nu stiu la ce sectiune sa adresez aceasta intrebare...in fine..am o pb...de ce pe luma alpha am nivel ridicat la argint piatra si cherestea si productia pe ora e mik...la toate 3...iar la beta am nivel mai mic si productia mai mare k la alpha la toate cele 3 "fabrici"..pls help..imi araTa +(plus) la argint dar tot e productia mai mica..sper sa ma lamuriti..ms mult...aaa si am uitat sa zic..am si negutator in lumea alpha si tot degeaba:|
 

DeletedUser

Guest
nu stiu la ce sectiune sa adresez aceasta intrebare...in fine..am o pb...de ce pe luma alpha am nivel ridicat la argint piatra si cherestea si productia pe ora e mik...la toate 3...iar la beta am nivel mai mic si productia mai mare k la alpha la toate cele 3 "fabrici"..pls help..imi araTa +(plus) la argint dar tot e productia mai mica..sper sa ma lamuriti..ms mult...aaa si am uitat sa zic..am si negutator in lumea alpha si tot degeaba:|

Vitezele server-elor sunt diferite. Pe Beta e viteza 2 , pe Alpha 1 .
 

DeletedUser

Guest
In panoul fiecarui tip de resurse exista 2 siruri de valori: "productie" [cea normala] si "Cu Negutator". eu am piata facuta insa productia nu s-a schimbat? de ce este mai mare cea "cu negutator" si ce influenteaza aceasta crestere?

Multumesc!
 

DeletedUser

Guest
In panoul fiecarui tip de resurse exista 2 siruri de valori: "productie" [cea normala] si "Cu Negutator". eu am piata facuta insa productia nu s-a schimbat? de ce este mai mare cea "cu negutator" si ce influenteaza aceasta crestere?

Negutatorul iti sporeste productia de resurse cu 30 %. Pentru asta iti trebuie monede de aur. Nu are legatura cu piata.
 

DeletedUser

Guest
Mai bine zis, este o optiune ce se poate activa (nu este obligatoriu) cu utilizarea monedelor de aur (sau puncte premium, pentru cei familiarizati cu acest termen). Facilitatea oferita reprezinta exact marirea productiei, la toate resursele, cu procentul precizat de Shadow.
 

DeletedUser

Guest
Negutator

sal, imi spuneti si mie cum sa fac un negutator?
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus