Intrebari despre resurse si bonus/deficit resurse

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
nu stiu ce sa zic,nu cred ca e random.
ei 2 sunt pe insula verde si am amindoi lemn cu plus
 

DeletedUser47

Guest
Sunt 3 tipuri de resurse în Grepolis: lemn, piatră şi monede de argint. Acestea sunt folosite pentru a construi clădiri şi unităţi militare. Monedele de argint sunt folosite şi pentru a spiona alte polisuri. Fiecare insulă va avea o resursă care este din belşug şi una care este mai rară. Acestea sunt precedate de un "+" şi un "-", semne care se află în colţul din dreapta sus al resurselor respective pe bara de resurse.

Mai exact...


LE:

Mai exact chestia cu culoarea insulei nu are nici o treaba cu resursele. Pe .com am aceiaşi insulă ca pe .ro iar resursele diferă. :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Mai exact, pe ce insula sa ma duc, gri sau maro, ca sa am bonus de argint?
 

DeletedUser

Guest
Si eu sunt pe insula verde si am lemn -. Terminati-va mah cu teoriile voastre :)) ca nu are nicio legatura culoarea cu resursele :|
 

DeletedUser

Guest
toata chestia cu resursele pe insula e urmatoarea :

acolo unde ai bonus lemn sa spunem, se gasesc mai multe sate de tarani care dau lemn la schimb cu alte resurse, si mai putine sate cu care sa schimbi resursa cu - ..... astai tot, minele produc la fel, nu conteaza bonusul insulei
 

DeletedUser

Guest
nu-i asa h3ll, daca te uiti pe tutorialul englez iti arata cum creste productia la produsele cu plus pe insula, respectiv scade, la fiecare nivel de dezvoltare. Eu cred ca insulele cu culoarea mov produc de aur...
 

DeletedUser

Guest
nu-i asa h3ll, daca te uiti pe tutorialul englez iti arata cum creste productia la produsele cu plus pe insula, respectiv scade, la fiecare nivel de dezvoltare. Eu cred ca insulele cu culoarea mov produc de aur...

Albastre cu picatele verzi ai vazut? :D
 

DeletedUser

Guest
nu-i asa h3ll, daca te uiti pe tutorialul englez iti arata cum creste productia la produsele cu plus pe insula, respectiv scade, la fiecare nivel de dezvoltare. Eu cred ca insulele cu culoarea mov produc de aur...


fara suparare, dar aurul creste numai cu euro, nu asa alandala :D
 

DeletedUser

Guest
Lasal mah, insulele alea mov cresc aur, il gasesti in copac... ::))
 

DeletedUser

Guest
deci.. pana la urma..?
colonizezi la nimereu'.. si cum vine norocu?:)
 

DeletedUser

Guest
La un moment dat,cind dezvoltarea jucatorilor de pe o insula ajunge la un nivel mai mare,resursele incep sa nu mai ajunga.In marea majoritate a timpului,dispozitia satelor de tarani este sub 60%,desi puterea este peste 40%,asa ca nu poti da atacuri de farmare.Stai si astepti...
Intrebarea mea este adresata jucatorilor care au mai jucat acest joc pe serverele straine si/sau administratorilor :
-care este urmatorul pas?; atacarea oraselor ?(din cit am observat,la atacul asupra unui oras,paguba este mai mare ca si castigul); colectarea de resurse de pe alte insule? (este posibil ?); se asteapta sa se ajunga la nivelul de a face colonizare?:(
 

DeletedUser

Guest
Daca joci inteligent, nu conteaza ca si alti farmeaza satele neutre, poti sa scoti 6000 din fiecare atac, trebe "timing" bun.
 

DeletedUser

Guest
Daca joci inteligent, nu conteaza ca si alti farmeaza satele neutre, poti sa scoti 6000 din fiecare atac, trebe "timing" bun.


Mai concret, se poate?



De ce se sterg postarile? Au mai fost doua comentari...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Negotul intre mine si satele de tarani se poate face de cate ori vreau?
 

DeletedUser

Guest
eu am lvl la piatra si lemn la fel ,pe insula zice ca la lemn am scazuta productia si la piatra e marita ,dc cand pun mousul zice ca primesc la fel din amandoua resurse?nu trebuia sa am la piatra marita productia dar primesc la fel
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus