Intrebari despre populatie (ferma)

DeletedUser

Guest
cand iti mor soldatii, ti se elibereaza spatii la ferma in functie de unitatile pierdute, in totalitate.
Acum am si eu o intrbare, cum .. e posibil ca eu de la 1 populatie cat aveam libera, sa ajung la minus 11 (-11) , fara sa-mi demoleze cineva ferma.
S-au marit costurile de populatie la vreo cladire ceva? :confused:
LE: un raspuns va rog?
si poza, care arata ca ferma e lvl40 si populatia ajuns in minus, ceea ce era imposibil sa se intample din cauza mea..
2ngvhqf.jpg
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Populatie

Vream sa intreb daca cineva a calculat cata populatie iti ia sa ai toate cladirile la nivel maxim,iar daca sa zis deja dati-mi va rog link-ul ca nu am gasit nimic inca;)
 

DeletedUser

Guest
Daca doresti poti calcula singur pe baza tabelelor cu informatii despre cladiri afisate in sectiunea WIKI/Ajutor.
 

DeletedUser

Guest
da stiu...dar cand am dat click pe senat si am vazut cat e de adunat mi sa facut rau:))..hai ca ma pun si eu si adun..deci 2+2+2+3+ :))..va anunt cand termin..dar daca a terminat cineva inaintea mea sa ma anunte
 

DeletedUser

Guest
Orice realizare necesita sacrificii. Deci vrei sa afli trebuie sa muncesti pentru asta. Spor la treaba! :D
 

DeletedUser

Guest
a fost mai simplu decat credeam,din cauza ca au implementat deja un fel de adunatoare automata pentru mine,defapt pentru toate cladirile inafara de senat,deci mam speriat deja.
deci suma APROXIMATIVA(tinand cont ca am 10 clase) este de 1062,marja de eroare de 20 POP,fara cladiri speciale.
cu 2 cladiri speciale,60+60+1062...eh....stai sa deschid calculatorul....ok deci 1182 pop cu toate la lvl maxim..na ca ti-am raspuns si la asta..
 

DeletedUser

Guest
Intrebare

Salutare! As dori sa aflu cum mai creste nivelul populatiei la niv 40, stiind ca am cercetat plugu si am facut baia termala? Sau nr de locuitori la niv 40 e limitat?:)
 

DeletedUser

Guest
Cercetand plugul si construind baile termale populatia maxima este 3500.Ridicand ferma de la nivel 39 la nivel 40 primesti 115 locuri libere.
 

DeletedUser

Guest
problema ferma

Buna,

o intrebare mica in legatura cu un aspect al jocului despre care nu am gasit prea multe informatii.

sa zicem ca am nivelul fermei la 20 si ca e full (e zero la populatie libera). Ce se intampla daca cineva foloseste Fulger asupra polisului meu si imi distruge un nivel sau doua de la ferma? Ce se intampla cu populatia/trupele?

multumesc


PS: sper ca am fost destul de coerent....ora inaintata isi spune cuvantul :(
 

DeletedUser

Guest
nu mai poți să recrutezi trupe
până nu aduci ferma la levelu necesar o să ai tot zero acolo
 

DeletedUser

Guest
OK, deci trupele care au ramas "pe plus" nu vor disparea ca prin minune ;)
 

DeletedUser

Guest
nu dispar ca prin minune ci doar prin atac(dar asta este considerat bug si se poate remedia in orice moment, se poate sa fie deja remediat chiar)
 

DeletedUser47

Guest
Buna,

[...]Ce se intampla daca cineva foloseste Fulger asupra polisului meu si imi distruge un nivel sau doua de la ferma? Ce se intampla cu populatia/trupele?
[...]

Vei rămâne cu toate trupele întregi dar populaţia oraşului îţi va rămâne pe minus şi îţi va apărea ceva de genul "-23".
 

DeletedUser

Guest
OK.

Multumesc tuturor celor ce si_au sacrificat din timpul lor sa ma lamureasca.
 

DeletedUser

Guest
populatie 0?

de ce am populatia 0? resurse am, nu am fost atacata, nu nimic. DE CE?:confused:
 

DeletedUser

Guest
Ai atins limita admisa in functie de nivelul fermei....ai construit alte cladiri decat ferma si ai recrutat trupe si flota.Daca nivelul fermei nu e la 40,poti sa o mai ridici pentru a primi populatie libera.Daca e la 40,cerceteaza plugul...daca si posibilitatea asta pica...nu mai tine armata la naftalina,apuca-te de atacat... ;))
sper ca am fost exact,ori sa ma corecteze colegii....
 

DeletedUser

Guest
sa se apuce de atacat cu ce ??? apararea :)))
nu de alta dar nu cred ca are atac
dai la senat->si apesi unde scrie ferma pe construieste
dak intradever ai ajuns la 40 (imposibil sa pui intrebarea asta)
si ai cercetat si plugul iti mai ramane sa construieti bai termale sau cum se numeste cladirea aia si iti da 10 la suta parca populatia din populatia totala :D
 
Sus