Intrebari despre populatie (ferma)

DeletedUser

Guest
Nu pot da constructii....
Nu pot face armata ..........
Daca trimit armata pe alt sat nu imi foloseste capacitatea fermei de acolo !

Pot upgrada cumva ferma sa pot construi si face armata ?

daca vrei si armata si cladiri nu merge

ferma la max iti da 3000 pop
baile termale iti dau 10% pop adica 300 mai exact
cercetarea plugul iti da 200 pop

deci 3500 pop este maximum la care poti sa ajungi

vrei cladiri sacrifici trupe,vrei trupe mai multe(polis de atac) demolezi cladiri
 

DeletedUser2206

Guest
Ferma

Ce se poate face daca ferma este la maxim , cum se mai poate mari ?:)
 

DeletedUser

Guest
inafara de ferma, pt populatie, mai ai inca 2 surse:
Cercetare "Plug" (probabil ai)
Bai Termale , si cam asta-i tot ^_^
 

DeletedUser

Guest
inafara de ferma, pt populatie, mai ai inca 2 surse:
Cercetare "Plug" (probabil ai)
Bai Termale , si cam asta-i tot ^_^

Mica completare :

Ferma permite 3000 populatie maxim. Cercetarea Plugului permite inca 200 populatie, iar construirea Bailor Termale permite inca 10 % din populatia de baza , ceea ce inseamna ( cu ferma la nivel maxim ) inca 300 populatie.
 

DeletedUser

Guest
42 populatie?

navigam wiki-ul si,am vazut ca la nivelul 20 la fabrica de cherestre nevesita 3 populatie,si cind ma uit la nivel 21 ,42 populatie,o_O
de ce asa interval,si e chiar destul de mare,si vreau sa intreb,asta wiki-ul e gresit?
sau chiar asa si este?
 

DeletedUser47

Guest
Ne cerem scuze pentru această eroare. Au fost inversate nişte tabele, acum totul a revenit la normal. Mulţumim pentru sesizare.
 

DeletedUser

Guest
Ferma

Salut am si eu o intrebare: Pana la ce nivel se poate extinde ferma, iar daca ajung cu ea la nivel maxim si nu mai am populatie, cum ma mai extind?
 

DeletedUser

Guest
Pana la 40,cand o ai la 40 poti sa mai demolezi vreo cladire care nu iti trebuie neaparat.Ca sa te existinzi cuceresti alte orase.
 

DeletedUser

Guest
Maxim de populatie este de 3000 de oameni.Se poate ajunge la 3500 de oameni contruind baile termale si/sau cercetand "Plugul".
 

DeletedUser

Guest
Populatie

Salut am sie u o intrebare la care nu am agsit raspunsul dupa ce trimit nava de colonizare sa colonizez orasul, populatia cu care am creat nava imi apare la loc :S
 

DeletedUser

Guest
Da, populatia aferenta navei devine din nou disponibila in ferma.
 

DeletedUser2467

Guest
un raspuns va rog.

am si eu o intrebare:Daca o sa ajung (sper) sa am nivelul fermei la 40 si o sa raman fara populatie ce trebuie sa fac sa mai primesc oameni ca am inteles ca daca ai ajuns la nivel 40 nu mai poti extinde ferma si ma intreb daca se poate face ceva in legatura cu populatia.am pe cineva in alianta cre a ajuns la nivel maxim si acum demoleaza senatul ca primeste 7 oameni pe nivel...eu cred ca este o absurditate si nush care este raspunsul in legatura cu intrebarea mea:confused::confused::confused:.un raspuns clar mi.ar fi de ajutor.va multumesc.
 

DeletedUser

Guest
Fiecare are aceasta limita a populatie pentru a pastra un echilibru in joc.
Nu inteleg de ce te plangi pe aceasta tema? Tu ai de gand sa faci un milion de trupe/nave sa le tii doar de pomana in oras?
 

DeletedUser2467

Guest
nu.o sa creez si atac.asa am facut mereu.dar ma gand ca in timp ce evoluez si ajung la nivel maxim o sa raman fara populatie.cu toate ca o sa imi omor prin atacuri soldatii:D:D:D
 

DeletedUser2467

Guest
???

daca am trimis soldatii in lupta si mor unii din ei sau aproape toti se recupereaza fermierii sau ma rog ceva din ei???:confused:
 
Sus